*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 224080 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #658 στις: Νοέμβριος 04, 2009, 03:58:14 μμ »
Αποστόλη έκανες ένα διαλλειματάκι και είπες να συνεχίσεις ε;;;

για τους μελλοντικούς συναδέλφους σου από το τμημα γράφω χριστίνα, ότι είναι κρίμα να είναι παιδαγωγικά καταρτισμένοι και να είναι στον πίνακα Γ...Εσυ προφανως ούτε για απόφοιτούς της σχολής σου δεν ενδιάφερεσαι...Εσένα σε βοηθάει το παιδαγωγικό,τους μελλοντικούς ας κόψουν το λαιμό τους,ας έχουν αχρείαστο παιδαγωγικό...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #659 στις: Νοέμβριος 04, 2009, 08:16:48 μμ »
εαν παραμείνουν έτσι όπως έχουν τα πράγματα πως το βλέπετε κάθε χρόνο στον πίνακα Γ να προστιθενται 200 συναδελφοι με παιδαγωγική κατάρτιση;Πως το βλεπετε στην ωρομισθία να δουλευουν συνάδελφοι χωρίς την επάρκεια και αυτούς που το κράτος θεωρεί παιδαγωγους να τους έχει εκτός εκπαίδευσης;Σας αρέσει σαν εικόνα;Είναι σωστό; Να σας θυμίσω ότι πλέον είναι πολύ δύσκολο να βρείς την πολυπόθητη 1 ώρα και σε λίγα χρόνια που θα σταματήσει και ωρομισθία θα είναι σχεδόν ακατόρθωτο...
Εαν το υπουργείο έκανε καθηγητική σχολή για να απορροφάει από εκεί καθηγητες πληροφορικής είναι προτιμότερο να τους δώσει και την ωρομισθία και να τελειώνουμε.Ή το βολευει να έχουμε όλοι ελπίδες;;;

συμφωνώ..... να πάμε και εμείς στα σπίτια μας και να δούμε τι θα κάνουμε με τις ζωές μας.....!!! και όχι να μας εμπαίζουν!!! να είμαστε καλοί για τη σκατοδουλειά (* βλέπε ωρομίσθια) αλλά ανίκανοι για διορισμό!!!!!! Αλλά τους βολεύει!!!! ας ελπίσουμε ότι τα ασφαλιστικά μέτρα θα έχουν αποτέλεσμα..... και τότε να δούμε πως θα νοιώσουν οι συνάδελφοι με καθηγητική επάρκεια..... όταν ανατραπούν όλα τους τα σχέδια εν μία νυκτί.....(΄*όπως έγινε και με τα δικά μας όνειρα και τους δικούς μας κόπους)    

όσο η παιδαγωγική επάρκεια δινόταν μόνο από τη ΑΣΠΑΙΤΕ.... αν και η διαδικασία αυτή δημιουργούσε μια ελιτ κάστα προς διορισμό .... τα πράγματα ήταν ελεγχόμενα και  σχετικά δίκαια..... τώρα όμως όλα έχουν ανατραπεί.... αυτό που έχει γίνει με τους ΤΔΤΨΣΠΠ είναι μια αδικία εις βάρος μας.... και εις βάρος των ΑΣΠΑΙΤΕΤΖΙΔΩΝ........ έως του χρόνου θα υπάρξει σίγουρα και νέα αλλαγή στο τοπίο!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 04, 2009, 08:35:04 μμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #660 στις: Νοέμβριος 04, 2009, 09:25:25 μμ »
οι παλιοι του ΔΤΨ διορισμό με προυπηρεσία, οι νέοι του ΔΤΨ διορισμό μέσω ασεπ και οι χιλιάδες ωρομίσθιοι τι;τα 7,8€ αν ώρα!Δεν πιστευω στον επόμενο ασεπ να πάτε να δώσετε;τζάμπα η διαδρομή...βρείτε από τώρα καμμια δουλειά για έχετε ως εναλλακτική λύση...
&χουμε και κάποιους που το μόνο που τους νοιάζει είναι να δούνε το ονομά τους στο εθνικό τυπογραφείο...

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #661 στις: Νοέμβριος 04, 2009, 09:32:11 μμ »
και τότε να δούμε πως θα νοιώσουν οι συνάδελφοι με καθηγητική επάρκεια..... όταν ανατραπούν όλα τους τα σχέδια εν μία νυκτί.....(΄*όπως έγινε και με τα δικά μας όνειρα και τους δικούς μας κόπους   
όσο η παιδαγωγική επάρκεια δινόταν μόνο από τη ΑΣΠΑΙΤΕ.... αν και η διαδικασία αυτή δημιουργούσε μια ελιτ κάστα προς διορισμό .... τα πράγματα ήταν ελεγχόμενα και  σχετικά δίκαια..... τώρα όμως όλα έχουν ανατραπεί.... αυτό που έχει γίνει με τους ΤΔΤΨΣΠΠ είναι μια αδικία εις βάρος μας.... και εις βάρος των ΑΣΠΑΙΤΕΤΖΙΔΩΝ........ έως του χρόνου θα υπάρξει σίγουρα και νέα αλλαγή στο τοπίο!!!!!!
anesto το ότι θα ανατραπει το σκηνικό θα ανατραπεί!να είσαι σίγουρος!απλά για άλλη μια φορά στην Ελλάδα θα φάνε κάποιοι που δεν θα έπρεπε να φάνε...&θα έρθει το καλό υπουργείο και θα αποκαταστήσει την αδικία...Κανέναν διορισμό όμως πίσω δεν θα πάρει...Και η ζωή θα συνεχιστεί μέχρι την επόμενη αδικία...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #662 στις: Νοέμβριος 04, 2009, 09:53:21 μμ »
μην σκάτε!παλιά διορίζονταν χωρις πτυχίο πληροφορικοί!σημερα μπαίνουν με πτυχίο πληροφορικής αλλα με μούφα παιδαγωγικό.Σιγα σιγά βελτιώνεται ο κλαδος μας.Στο μέλλον θα φτιάξει και αυτό...Τους παιδαγωγούς της Ασπαίτε δεν τους ενοχλεί το μούφα παιδαγωγικό των λίγων, θα τους ενοχλήσει όμως το μούφα παιδαγωγικό των πολλών! Αυτό ειναι σωστό στην Ελλάδα, να εξετάζουμε για κάτι αν είναι σωστό ή λάθος ανάλογα αν μας θίγει!Αν δεν ζημιωνόμαστε δεν πειράζει,πουλάμε και αμα λάχει και πνευμα...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 04, 2009, 09:56:23 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #663 στις: Νοέμβριος 04, 2009, 11:50:06 μμ »
μην σκάτε!παλιά διορίζονταν χωρις πτυχίο πληροφορικοί!σημερα μπαίνουν με πτυχίο πληροφορικής αλλα με μούφα παιδαγωγικό.Σιγα σιγά βελτιώνεται ο κλαδος μας.Στο μέλλον θα φτιάξει και αυτό...Τους παιδαγωγούς της Ασπαίτε δεν τους ενοχλεί το μούφα παιδαγωγικό των λίγων, θα τους ενοχλήσει όμως το μούφα παιδαγωγικό των πολλών! Αυτό ειναι σωστό στην Ελλάδα, να εξετάζουμε για κάτι αν είναι σωστό ή λάθος ανάλογα αν μας θίγει!Αν δεν ζημιωνόμαστε δεν πειράζει,πουλάμε και αμα λάχει και πνευμα...

Παρολο που δεν κατεβαινω πολλες θεσεις με τους νεους παιδαγωγους, με ενοχλει η ολη φαση και μαλιστα πολυ! δεν ηταν δικαιη αυτη η τροπολογια! για αυτο και εχω παρει μερος στον δικαστικο αγωνα για την ακυρωση της. Επισης θα με ενοχλουσε να παρει ολος ο κλαδος επαρκεια γιατι απλα παλι δεν ειναι δικαιο οπως ακριβως δεν ειναι που πηρε και η ΔΤΨΣ. Πως θα παρουν επαρκεια σχολες που δεν ειχαν παιδαγωγικα μαθηματα πχ οπως η δικη μου;
Απο την αλλη συμφωνω οτι δεν μπορει να μεινει ετσι η κατασταση, το σιγουρο ειναι οτι πρεπει να γινει μια αλλαγη προς οφελος ολων. Δεν ειναι σωστο ομως απο την μερια σου να υποστηριζεις συνεχεια την αποψη να γινουν ισοι οι ηδη κατοιχοι επαρκειας με οσους δεν την εχουν. Το ξερεις οτι και αυτο δεν ειναι δικαιο αλλα σε βολευει... Μιλας για τους κατοχους επαρκειας που δεν τους ενδιαφερει το ΔΤΨΣ, αν ομως το δεις αναλογικα τα ατομα που ελαβαν μερος στην ακυρωση της τροπολογιας θα καταλαβεις οτι τελικα οι κατοχοι παιδαγωγικης ειχαν μαλλον μεγαλυτερη συμμετοχη απο τους μη κατοχους επαρκειας. Γιατι αραγε συνεβη αυτο; Αρα μηπως τελικα δεν ισχυουν τα οσα λες παραπανω για τους κατοχους επαρκειας; γιατι δεν λες για την συμμετοχη οσων δεν εχουν επαρκεια;
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #664 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 12:23:20 πμ »
Δεν ειναι σωστο ομως απο την μερια σου να υποστηριζεις συνεχεια την αποψη να γινουν ισοι οι ηδη κατοιχοι επαρκειας με οσους δεν την εχουν. Το ξερεις οτι και αυτο δεν ειναι δικαιο αλλα σε βολευει... Μιλας για τους κατοχους επαρκειας που δεν τους ενδιαφερει το ΔΤΨΣ, αν ομως το δεις αναλογικα τα ατομα που ελαβαν μερος στην ακυρωση της τροπολογιας θα καταλαβεις οτι τελικα οι κατοχοι παιδαγωγικης ειχαν μαλλον μεγαλυτερη συμμετοχη απο τους μη κατοχους επαρκειας. Γιατι αραγε συνεβη αυτο; Αρα μηπως τελικα δεν ισχυουν τα οσα λες παραπανω για τους κατοχους επαρκειας; γιατι δεν λες για την συμμετοχη οσων δεν εχουν επαρκεια;
1.σε τιμάει που συμμετέχεις
2. εαν η τροπολογία δεν θα ακυρωθεί τότε αναποφεκτα θα αμβλυνθει η αδικία μονο  αν την πάρουν όλοι.Δεν υπαρχει άλλη λύση...Εκτός και αν θες να καθίσουμε να μετρήσουμε τα μαθηματα ή αλλιως να παίξουμε τις κουμπάρες(όπως κάνει το ΔΤΨ)...
3. Εαν πάρω και εγώ μουφα παιδαγωγικό τότε θα το πω!Το δικό μου θα είναι μούφα αλλα θα είναι από σπόντα και όχι από κονέ!& επιπλέον δεν θα αδικήσει κανέναν ούτε θα αναγκάσει συνάδελφο να αλλαξει επάγγελμα...
4. Μην είσαι και τόσο σίγουρη ότι θα με βολέψει αν πάρω παιδαγωγικό και εγώ...Εγώ παλι  700 σειρα θα είμαι στον πίνακα όπως και οι υπόλοιποι 1700 συνάδελφοι.Δεν θα αλλάξει τίποτα.Απλά κάθε χρόνο θα ξέρουμε τις ελπίδες μας και θα μπορούμε να προγραμματίζουμε την ζωή μας...Θα υπάρχει σειρα και δεν θα αγωνιώ για τα πόσα μεταπτυχιακα-παιδαγωγικά θα ανοίξουν ακόμη...Με 700 σειρα που έχω εμένα με βολευει να μην την πάρουν όλοι και να κάνω και εγώ την τρύπα να πηδήξω σε ένα καλοκαίρι 600 θέσεις.Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις...Το να πάρει παιδαγωγική επάρκεια όλος ο κλάδος θα είναι καλό για όλον τον κλάδο άσχετα για το αν εσύ κουράστηκες παραπάνω από τους υπόλοιπους...
5.Εσεις οι 100 με ασπαίτε αγωνιάτε για το αν θα πέσετε 5,6 θέσεις κάθε χρόνο και δεν πάτε αναπληρωτές...Εμείς οι χιλιάδες αγωνιούμε για το αν θα πέφτουμε 300 κάθε χρόνο και περιμένουμε να αλλάξουμε επαγγελμα...Η αγωνία η δικιά σου είναι όσο πατάει η γάτα ενώ η δικιά μου όσο πατάει ο ελεφαντας...
6. θα μπορούσα να σου πω ότι αξίζω παιδαγωγικό όσο αξίζει ένας χημικός με το 1 παιδαγωγικό μάθημα αλλά δεν θα στο πω...Εγώ τις κουμπάρες δεν παίζω..Για μένα σας έχω ξαναπεί, ο όρος "καθηγητική'' είναι τίτλος που το υπουργείο δίνει όπου γουστάρει!Δεν το ενδιαφέρει η ουσία!Δεν ξέρω αν συμφωνείς σε αυτό...Τωρα την παραπάνω προσπάθεια που έχεις κάνει δεν φταίω εγώ που το υπουργείο μας θεωρεί κατσαβηδάκηδες ενώ δεν είμαστε!Εγώ απέναντι στον χημικό και στον φυσικό δεν νιώθω να υστερώ....
7. Εχεις σκεφτεί ποτέ μηπως ο τίτλος έπρεπε να μας δωθεί από παλιά και ότι κακώς δεν δόθηκε;Εχεις σκεφτεί ποτέ ότι από αυτό το πρώτο λάθος εσύ αδικήθηκες και αναγκαστηκες να κάνεις περαιτέρω σπουδες;
8.Στο ξαναλέω,εγώ και επάρκεια να πάρω παλι 700 σειρά θα είμαι...Θα είμαι χαρούμενος όμως που οι χιλιάδες απόφοιτοι πληροφορικής που βγαίνουν κάθε χρόνο δεν θα μπλέξουν με τον κυκεώνα της εκπαίδευσης...Ουτε το υπουργείο θα μπορεί να τους γεμίσει με φρούδες ελπίδες...Καθένας θα εχει την σειρά του...Σε αυτό ελπίζω να συμφωνείς...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 05, 2009, 12:29:55 πμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος Cruel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #665 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 12:28:43 πμ »
apostolis_veria ακόμα συνεχίζεις να γράφεις στο forum;
Εσύ δεν είσαι που έβγαλες άχρηστα πτυχία της ΑΣΟΕΕ, ΑΣΠΑΙΤΕ και μεταπτυχιακά;
Γιατί δεν απαντάς σε αυτά που σε είχα ρωτήσει παραπάνω και συνεχίζεις να γράφεις αρλούμπες.
Πες μας τι σε βολεύει για να κανονίσουμε να διοριστείς...

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #666 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 12:44:58 πμ »
φίλε μου πάρε την απαντηση σου και είναι η τελευταία φορά που ασχολούμαι μαζί σου:

δικά σου γραφόμενα:
Επίσης ένα μεταπτυχιακό που έχω σε Πληροφοριακά Συστήματα αν το καταθέσω κερδίζω κάτι;
Με 3 μόρια προϋπηρεσία και Παιδαγωγική Επάρκεια από ΑΣΠΑΙΤΕ μπορώ να ελπίζω σε κάτι καλύτερο από ολοήμερα δημοτικά; Για αναπληρωτής δύσκολο ε;


1)Βιάζεσαι φίλε μου ,ακόμα δεν μπήκες στην τάξη και θέλεις και αναπληρωτής;Μάζεψε πρώτα 24 μήνες (κανα 5ρι χρόνια σε κόβω ακόμα) και αν θα προλάβεις!Την επόμενη τριετία θα σου σκάνε παιδαγωγοί με 20 μόρια προυπηρεσία και δεν θα ξέρεις απο σου έρχονται...Ετοιμάζονται τα μεταπτυχιακα παιδαγωγικά στα τει!Θα το νιώσεις αυτό, να είσαι σίγουρος γιατί είσαι παιδάκι και δεν ξέρεις...
2)Τόσα αντικείμενα η πληροφορική τα πληροφοριακα συστήματα διάλεξες; σε λυπάμαι,πρέπει να κουράστηκες πολύ..Με το δίκιο σου να θες αναπληρωτής στον 1 χρόνο!Εγώ λέω δικαιούσαι και διορισμό στο σχολείο απέναντι από το σπίτι σου...
3)Δεν πιστευω να αλλαξες πίνακα με ενισχυτική;
4)Επειδή είσαι νέος θα σου πω και κάτι άλλο.Πέρα από το μπαμ του παιδαγωγικού ετοιμάσου και για κάτι άλλο που δεν πάει καν το μυαλουδάκι σου...Θα τα ξαναπούμε στο μέλλον εάν θα είσαι στο χώρο...
5)Δεν πουλιέμαι φίλε μου για έναν διορισμό.Εσύ σκοτώνεσαι και μαζευεις χαρτιά για να πάρεις τα 1000€ στην κάρπαθο...Δεν πήγαινες σώμα ασφαλείας ,περισσότερα θα έπαιρνες...Οχι τίποτα άλλο αλλα είσαι και μικρός.Θα σε πιάσουν και οι αλλαγές!Τοτε ξαναέλα να μας πεις για το πόσο δικαιώθηκες από τα χαρτιά...
6) Ο άνθρωπος δίνει αξία στα πτυχία και όχι το αντίστροφο..Εσυ είσαι στο δευτερο σκέλος...

Ζητώ συγνώμη από τους υπόλοιπους συναδέλφους...(αν και μη επαρκής έχω μάθει να μην βρίζω σε αντίθεση με κάποιους άλλους ...)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 05, 2009, 01:01:19 πμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος Cruel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #667 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 01:02:21 πμ »
2)Τόσα αντικείμενα η πληροφορική τα πληροφοριακα συστήματα διάλεξες; σε λυπάμαι,πρέπει να κουράστηκες πολύ..

Πάλι δεν απαντάς. Αερολογίες…
Πες μας τα "καλά" αντικείμενα μην μας τα κρύβεις να πάμε να κάνουμε κάνα μεταπτυχιακό της προκοπής...

Επειδή έχεις μάθει να μην βρίζεις(ανέκδοτο για όσους παρακολουθούν το θέμα ) και επειδή σου αρέσουν τα quote βάζω ένα δικό σου

Παράθεση από: apostolis_veria
θα πεθάνεις που νομισες ότι με τα ψευτοχαρτια σου θα σε περιμένει το υπουργείο να διοριστείς και μετά να κάνει τις αλλαγές!

Και σε ξαναρωτάω
Από πότε έγιναν τα πτυχία του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών ψευτόχαρτα;
Και η ΑΣΠΑΙΤΕ δίνει ψευτόχαρτα επειδή δεν μπορείς να μπεις εσύ;
Και τα πτυχία ξένων γλωσσών και αυτά να τα πετάξουμε όλοι;

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #668 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 01:11:06 πμ »
δεν περίμενα και τίποτα διαφορετικό από εσένα.Με έπεισες για άλλη μια φορα για τον ψευτοτίτλο του παιδαγωγού!

Αυτο είναι το μηνυμα μου για απόκατάσταση της αλήθειας:
όπως λέω;ωραίο το ανεκδοτό σου,καλά κάνεις και τα υποστηρίζεις ξαδελφάκια χαρτάκια έχετε! εγω φίλε μου δεν θα διοριστώ ποτέ,δεν θα πεθάνω!εσύ θα πεθάνεις που νομισες ότι με τα ψευτοχαρτια σου θα σε περιμένει το υπουργείο να διοριστείς και μετά να κάνει τις αλλαγές!

Συγνώμη που δεν έβαλα αυτάκια για την μεταφορά..Αλλα περίμενα να το καταλάβεις!
Ας κρίνουν οι υπόλοιποι ,εμαθες μικρό παιδάκι να κόβεις και τα μηνύματα των άλλων!ούτε δημοσιογράφος να σουν παιδαγωγε!άντε,σου βρήκα και δουλεια...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 05, 2009, 01:12:37 πμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος Cruel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #669 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 01:17:58 πμ »
Μου αρέσει που βάζεις ολόκληρο το αισχρό σου μήνυμα...
Να πεθάνεις... Ψευτόχαρτα...
Μου αρέσει που θες να κρίνουν οι υπόλοιποι.
Να σου δώσω μια συμβουλή; Γράψου με άλλο nickname και μην ξανακάνεις Post γιατί γελάει ο κόσμος μαζί σου.

Αποσυνδεδεμένος kavou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #670 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 01:40:14 πμ »
Αποστόλη ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ!!!

ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ !!!

Αποσυνδεδεμένος AlterEgo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #671 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 10:47:53 πμ »
"Δεν είναι πόλεμος εκείνο που μας βρήκε κύριε ΥΠΕΠΘιαρχε...Πληροφορικοί να τουφεκάνε πληροφορικούς?"

πφφφφφφφφφφφ
ΑΝΤΙ-Συσπείρωση ΠΕ19-ΠΕ20 χθες
Το Ανώτατο Στάδιο του e-Φασισμού είναι η επιλεκτική υπενθύμιση και επιβολή των όρων χρήσης. Λευτεριά στο pde από τα όργανα του συστήματος...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161828
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 514
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 404
Σύνολο: 406

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.052 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.