*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 223201 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #910 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 03:24:01 μμ »
ενω εσεις σκοτωνεστε...


"Μόνο μέσω ΑΣΕΠ, θα γίνονται εφεξής οι διορισμοί και οι προσλήψεις μονίμων και αναπληρωτών εκπαιδευτικών, ενώ τίθενται αυστηρές προϋποθέσεις για τις αποσπάσεις εκπαιδευτικών.
 Όπως ανακοίνωσε  η  Άννα Διαμαντοπούλου, την ερχόμενη εβδομάδα θα αναρτηθούν στο Διαδίκτυο οι προτάσεις του υπουργείου Παιδείας, σύμφωνα με τις οποίες το σύνολο των διορισμών στην εκπαίδευση θα γίνεται μέσω ΑΣΕΠ, ενώ δεν θα τροφοδοτούνται πλέον οι πίνακες αναπληρωτών εκπαιδευτικών, για τους οποίους όμως θα υπάρξει μεταβατικό στάδιο.

Οι νεοδιοριζόμενοι εκπαιδευτικοί δεν θα μπορούν να μετακινούνται, ενώ οι αποσπάσεις τους θα γίνονται μόνο αν έχει βρεθεί αντικαταστάτης. Οι συγκεκριμένες προτάσεις του υπουργείου μετά την δημόσια διαβούλευση, θα συμπεριληφθούν σε νομοσχέδιο, το οποίο θα είναι έτοιμο τους επόμενους 3 μήνες. "

www.enet.gr
 
τι θελει να πει ο ποιητης?????????

 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #911 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 03:50:09 μμ »
Και κάποιος άλλος ρώτησε παραπάνω αλλά απάντηση μηδέν. Τι έγινε με τα ασφαλιστικά; Να υποθέσω ότι αφού έγιναν οι διορισμοί, δεν έγιναν δεκτά... Άρα όλα προχωράνε κανονικά. Θα βγουν και πίνακες ωρομισίων και θα αρχίσουν να καλούν, σωστά;

Αποσυνδεδεμένος giannisPE19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #912 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 03:58:53 μμ »
ενω εσεις σκοτωνεστε...


"Μόνο μέσω ΑΣΕΠ, θα γίνονται εφεξής οι διορισμοί και οι προσλήψεις μονίμων και αναπληρωτών εκπαιδευτικών, ενώ τίθενται αυστηρές προϋποθέσεις για τις αποσπάσεις εκπαιδευτικών.
 Όπως ανακοίνωσε  η  Άννα Διαμαντοπούλου, την ερχόμενη εβδομάδα θα αναρτηθούν στο Διαδίκτυο οι προτάσεις του υπουργείου Παιδείας, σύμφωνα με τις οποίες το σύνολο των διορισμών στην εκπαίδευση θα γίνεται μέσω ΑΣΕΠ, ενώ δεν θα τροφοδοτούνται πλέον οι πίνακες αναπληρωτών εκπαιδευτικών, για τους οποίους όμως θα υπάρξει μεταβατικό στάδιο.

Οι νεοδιοριζόμενοι εκπαιδευτικοί δεν θα μπορούν να μετακινούνται, ενώ οι αποσπάσεις τους θα γίνονται μόνο αν έχει βρεθεί αντικαταστάτης. Οι συγκεκριμένες προτάσεις του υπουργείου μετά την δημόσια διαβούλευση, θα συμπεριληφθούν σε νομοσχέδιο, το οποίο θα είναι έτοιμο τους επόμενους 3 μήνες. "

www.enet.gr
 
τι θελει να πει ο ποιητης?????????

 



Ο ποιητής θέλει να πει ότι για να μπεις πλέον αναπληρωτής θα πρέπει να είσαι επιτυχών σε κάποιο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ.
Επίσης για το 40% των διορισμών από τον πίνακα θα απαιτείται πλέον ο υποψήφιος να είναι επιτυχών σε κάποιο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ όπως
συμβαίνει και με το 24μηνο (24 μήνες + επάρκεια + ΑΣΕΠ).

Αυτά....καλό διάβασμα παιδιά....

Αποσυνδεδεμένος nastybird

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #913 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 04:26:31 μμ »
Παράθεση
Ο ποιητής θέλει να πει ότι για να μπεις πλέον αναπληρωτής θα πρέπει να είσαι επιτυχών σε κάποιο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ.


Να δω τωρα τι θα κανουν οι παιδαγωγικα επαρκεις που πατωσαν οπως αναμενοταν στο προηγουμενο ΑΣΕΠ...Αραγε εχουν καταλαβει οτι τωρα θα προηγουνται απλοι τυχαιοι μη παιδαγωγοι πληροφορικαριοι που ετσι ετυχε να γραψουν καλα στον ΑΣΕΠ???? ;D ;D ;D
Δηλαδη απο του χρονου οι αλλοι του Πειραια και οι ΑΣΠΑΙΤΕ πανε για ωρομισθιοι συμφωνα με τα λεγομενα της υπουργου.Πλεον αποκλειστικο κριτιριο ειναι ο ΑΣΕΠ και εν συνεχεια η παιδαγωγικη επαρκεια.
Μετα την υβρις ηρθε η νεμεσις και οποιος μιλουσει αλαζονικα και κομπαζε απεναντι στους συναδελφους του τιμωρηθηκε........ :o :o :o
Τωρα το μονο που μενει ειναι το δικαστηριο να φερει και την "καθαρσις"
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2009, 04:47:41 μμ από nastybird »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #914 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 05:01:10 μμ »
Παράθεση
Ο ποιητής θέλει να πει ότι για να μπεις πλέον αναπληρωτής θα πρέπει να είσαι επιτυχών σε κάποιο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ.


Να δω τωρα τι θα κανουν οι παιδαγωγικα επαρκεις που πατωσαν οπως αναμενοταν στο προηγουμενο ΑΣΕΠ...Αραγε εχουν καταλαβει οτι τωρα θα προηγουνται απλοι τυχαιοι μη παιδαγωγοι πληροφορικαριοι που ετσι ετυχε να γραψουν καλα στον ΑΣΕΠ???? ;D ;D ;D
Δηλαδη απο του χρονου οι αλλοι του Πειραια και οι ΑΣΠΑΙΤΕ πανε για ωρομισθιοι συμφωνα με τα λεγομενα της υπουργου.Πλεον αποκλειστικο κριτιριο ειναι ο ΑΣΕΠ και εν συνεχεια η παιδαγωγικη επαρκεια.
Μετα την υβρις ηρθε η νεμεσις και οποιος μιλουσει αλαζονικα και κομπαζε απεναντι στους συναδελφους του τιμωρηθηκε........ :o :o :o
Τωρα το μονο που μενει ειναι το δικαστηριο να φερει και την "καθαρσις"


πολύ ωραίο το μήνυμα σου!!!! Μπράβο συνάδελφε!!!!!

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #915 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 05:38:21 μμ »
Συνάδελφε καταρχήν αυτο που λες για την Πρωτοβάθμια απομονώνοντας ένα κομμάτι απο ένα νόμο είναι τελείως λάθος...
Δηλαδή λες ότι δεν θα παίρνουν ωρομίσθιους στα Ολοήμερα παρά μόνο απ το τμήμα μας??Ποιος νόμος το λέει αυτό??Γιατί τέτοια παραπληροφόρηση??Ποιος λέει ότι αν ανοίξουν θέσεις στα δημοτικά θα παίρνουν μόνο απ το τμήμα μας???Δεν ισχύει αυτό σε καμία περίπτωση.
Όταν γίνονται διορισμοί δεν λεει συγκεκριμένα τμήμα λεει ΚΛΑΔΟ!!!Κλάδο ΠΕ19/20!!!!

Καταρχάς χαίρομαι nikit που απαντάς.
Αν θυμάσαι καλά, στην αρχή λέγατε ότι η Άννα Μαρία Λυκουρεντζου δεν έχει καμιά σχέση με το Λυκουρεντζο. ΨΕΜΑ.
Μετά λέγατε ότι η τροπολογία θα ισχύει μόνο για εσάς του ΔΤΨΣ. ΨΕΜΑ.
Ε, γιατί να σε πιστέψω τώρα για την πρωτοβάθμια; Εγώ πιστεύω ότι μόνο εσείς θα διορίζεστε. Εσείς και οι δάσκαλοι για το μάθημα της πληροφορικής στα δημοτικά.
Γιατι σε καμιά σχολή ΠΕ19-ΠΕ20 δεν αναφέρεται η λέξη πρωτοβάθμια. Ούτε και στην Ασπαιτε το αναφέρει. Μόνο των ψηφιακών συστημάτων μιλά για πρωτοβάθμια.

Χρησιμοιποιείται λέξεις όπως χυδαία,εμετικά, κατηγορείτε,βρίζετε και περιμένετε απαντήσεις???

Η ψηφοφορία για την "διαφοροποίηση" είναι χυδαία και εμετική. Διαφωνείς; Σε παρακαλώ να απαντήσεις. Σε εκφράζει αυτή η ψηφοφορία; Την θεωρείς σωστή;

Εγώ δεν εκπροσωπω κανέναν ούτε σφυρίζω αδιάφορα!΄Το ύφος σας και η εμπάθεια που έχετε ξεπερνάει κάθε όριο....

Έλεος με αυτό το δεν εκπροσωπώ κανένα. Τα ίδια έλεγε και ο Dimpas. Ένας που να σας εκπροσωπεί θα βγει;;; ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙ ΘΑ ΒΓΕΙ;;;

Επίσης επειδή κι εγώ πάω στα δημοτικά και βλέπω γονείς και μαθητές στο δρόμο και εργάζομαι σε σχολές δεν είδα κανέναν να μου κάνει επίθεση ή να με βρίζει,μόνο εδώ το βλέπω,ούτε απο γονείς ούτε απο συναδέλφους!

-Αλήθεια που μένεις; Γιατί εδώ στην Αθήνα, γίνεται χαμός. Βράζει όλη η πρωτοβάθμια με το τμήμα σας. Όλοι μα όλοι μιλανε για αδικία. Και δεν θέλουν στα σχολεία τους, εκπαιδευτικούς που αδίκησαν συναδέλφους τους.

Και επειδή ρωτησα και στο ΥΠΕΠΘ και στην Πρωτοβάθμια της Περιοχής μου,για διορισμούς στην Πρωτοβάθμια αν γίνουν καποια στιγμή στο μέλλον θα γίνουν απ το κλάδο ΠΕ19/20 όχι απο τμήματα χωριστά.

Βγες επώνυμα να δεσμευτείς για αυτό που λες. Ας βγει κάποιος επώνυμα να το πει. Τι φοβάστε;

Δεν θα είμαι στο forum για όλη την υπόλοιπη μέρα οπότε τις βρισιές θα τις δω αύριο.
Σας ευχαριστώ.

Ελπίζουμε να απαντήσεις αύριο λοιπόν. Επώνυμα. Σε ευχαριστώ και εγώ.

Τελικά είδες που σου απαντάω σήμερα αλλά φυσικά όχι επώνυμα γιατί δεν έχω κανένα λόγο να το κάνω σε ένα forum και είναι αλήθεια ότι δεν εκπροσωπώ κανέναν τι να σου πω???ότι παίρνω ευθύνη για όλο το σύλλογο???
ΓΕΝΙΚΕΥΕΙΣ και λες ότι εγω προσωπικα είπα ψέμματα ΕΝΩ δεν αναφέρθηκα ΠΟΤΕ στη συγκεκριμένη κόρη υπουργου γιατί δεν είχα ιδέα ότι είναι φοιτήτρια στο τμήμα μια που όταν μπήκε εκείνη απ ότι έμαθα εγώ ήδη είχα πάρει πτυχίο!!!
Σχετικα με για τους ποιους θα ισχύει η τροπολογία είπα ότι ήξερα και ότι άκουσα στη συνέχεια δεν επέμεινα απ τη στιγμή που έκανα λάθος Οπότε δεν είπα ψέματα!!
ΚΑι ναι είμαι απο Αθήνα και δουλεύω στην Αθήνα.
Κάνεις και εσύ και όλοι προσωπικές επιθέσεις και μιλάτε πολύ άσχημα,ούτε αλαζονικά μίλησα,ούτε θα δεσμευτώ για κάτι, όπως δεν δεσμευέσαι εσύ για αυτό που λες για τους διορισμούς...λέω απλά τι μου είπαν στο τηλέφωνο απ το ΥΠΕΠΘ και στην Πρωτοβάθμια!
Επίσης δεν φοβάμαι κάτι συνάδελφε,ούτε με κυνήγησε κανένας ούτε με έβρισε κανένας εκεί που δουλεύω...γιατί εργαζόμαι χρόνια...δεν ντρέπομαι για κάτι,δεν θα φορτώσετε ευθύνες του ΥΠΕΠΘ σε αποφοίτους..
Αν θέλεις απαντήσεις απ το σύλλογο σταμάτα τις προσωπικές επιθέσεις και επικοινώνησε με το Σύλλογο!!!!
Ούτε υπεράνω είμαι ούτε πουλάω μούρη!!!
Ευχαριστώ και σε παρακαλώ σταματήστε τις προσωπικές επιθέσεις...

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #916 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 06:04:07 μμ »
Τελικά είδες που σου απαντάω σήμερα αλλά φυσικά όχι επώνυμα γιατί δεν έχω κανένα λόγο να το κάνω σε ένα forum και είναι αλήθεια ότι δεν εκπροσωπώ κανέναν τι να σου πω???ότι παίρνω ευθύνη για όλο το σύλλογο???
ΓΕΝΙΚΕΥΕΙΣ και λες ότι εγω προσωπικα είπα ψέμματα ΕΝΩ δεν αναφέρθηκα ΠΟΤΕ στη συγκεκριμένη κόρη υπουργου γιατί δεν είχα ιδέα ότι είναι φοιτήτρια στο τμήμα μια που όταν μπήκε εκείνη απ ότι έμαθα εγώ ήδη είχα πάρει πτυχίο!!!
Σχετικα με για τους ποιους θα ισχύει η τροπολογία είπα ότι ήξερα και ότι άκουσα στη συνέχεια δεν επέμεινα απ τη στιγμή που έκανα λάθος Οπότε δεν είπα ψέματα!!
ΚΑι ναι είμαι απο Αθήνα και δουλεύω στην Αθήνα.
Κάνεις και εσύ και όλοι προσωπικές επιθέσεις και μιλάτε πολύ άσχημα,ούτε αλαζονικά μίλησα,ούτε θα δεσμευτώ για κάτι, όπως δεν δεσμευέσαι εσύ για αυτό που λες για τους διορισμούς...λέω απλά τι μου είπαν στο τηλέφωνο απ το ΥΠΕΠΘ και στην Πρωτοβάθμια!
Επίσης δεν φοβάμαι κάτι συνάδελφε,ούτε με κυνήγησε κανένας ούτε με έβρισε κανένας εκεί που δουλεύω...γιατί εργαζόμαι χρόνια...δεν ντρέπομαι για κάτι,δεν θα φορτώσετε ευθύνες του ΥΠΕΠΘ σε αποφοίτους..
Αν θέλεις απαντήσεις απ το σύλλογο σταμάτα τις προσωπικές επιθέσεις και επικοινώνησε με το Σύλλογο!!!!
Ούτε υπεράνω είμαι ούτε πουλάω μούρη!!!

Είναι αυτό απάντηση αποφοίτου τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που θεωρείται πλέον και καθηγητική σχολή και δουλεύει και χρόνια στην εκπαίδευση;;;
-Δεν το είπα εγώ αυτό.
-Δεν το είπα εγώ εκείνο.
-Δεν αναλαμβάνω ευθύνη.
-Δεν βγαίνω επώνυμα.
-Άλλα ήξερα άλλα έγιναν.
Από τον "Άννα στον Καϊάφα". Όλοι ανευθυνουπεύθυνοι δηλώνουν. ΝΤΡΟΠΗ.

Ας βγει επιτέλους ο πρόεδρος να απαντήσει. Αυτό ζητάμε. Τόσο δύσκολο είναι; Εσύ πως απαντάς; Ο Dimpas; Ε ας βγει και ο πρόεδρος... Πρόεδρε αρχίζω να ανησυχώ για την υγεία σου. Είσαι καλά; Γιατί δεν βγαίνεις να απαντήσεις; ΝΤΡΟΠΗ.
Συνάδελφοι τους βλέπετε έτσι; Αυτοί είναι οι νόμιμοι παιδαγωγοί που κρύβονται και βάζουν τα "φερέφωνα" τους να μας λένε να στείλουμε αίτηση με αριθμό πρωτοκόλλου. ΝΤΡΟΠΗ.

@nikit αν θυμάσαι μαζί δεν λέγαμε για τη ΔΟΕ και τον Μπρατη ότι θα μας φάνε τις θέσεις;;; Τώρα που είδες ότι εσείς και μόνο εσείς θα διορίζεστε στην πρωτοβάθμια. Χαλάρωσες λίγο ή είναι ιδέα μου; Γιατί μέχρι χθες ήσουν ανήσυχη. ΝΤΡΟΠΗ.

@nikit τώρα που έφαγες (νόμιμα βέβαια) τις θέσεις τόσων συναδέλφων σου, όταν θα αρχίσουν να μας καλούν τι θα γράφεις στο pde…
-Με κάλεσαν παιδιά πρώτη φορά τόσο γρήγορα. Είμαι πολύ χαρούμενη. Καλή τύχη και σε εσάς. ΝΤΡΟΠΗ.

Ευχαριστώ και σε παρακαλώ σταματήστε τις προσωπικές επιθέσεις...

Εγώ σε ευχαριστώ. Και σταματήστε να κρύβεστε. Βγείτε επώνυμα και μιλήστε στους συναδέλφους σας. Πείτε τους γιατί άλλο ζητήσατε και άλλο σας δόθηκε; Τι έγινε; ΝΤΡΟΠΗ.

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #917 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 07:16:33 μμ »
ο geo_salonika στο topc για τις δηλώσεις Διαμματοπούλου έγραψε:

Κανονικά θα πρέπει οι διορισμοί και της επόμενης χρονιάς να γίνουν με το καθεστώς που ήδη υπάρχει. Οποιαδήποτε αλλαγή, να γίνει γνωστή από πριν και να ισχύσει από τον επόμενο ΑΣΕΠ......

γιατί φίλε μου, για να προλάβεις να διορισθείς??? εμάς δηλαδή γιατί μας "απαύτωσε" το υπουργείο καλοκαιριάτικα και στα ξαφνικά..... και με άλλα δεδομένα βγήκε η προκήρυξη στου ΑΣΕΠ 2009, με άλλα δεδομένα διαλέξαμε περιοχές ωρομισθίας στα ολοήμερα και αναπληρωτές και τελικά  με άλλα δεδομένα συντάχθηκαν οι πίνακες αναπληρωτών!!!! Να σας "απαυτώσει" και εσάς λιγάκι το υπουργείο για να δείτε τη γλύκα!!!!    

τι έγινε geo_salonika πατώσαμε στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ????
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2009, 07:25:55 μμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος nastybird

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #918 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 07:40:13 μμ »
Παράθεση
Κανονικά θα πρέπει οι διορισμοί και της επόμενης χρονιάς να γίνουν με το καθεστώς που ήδη υπάρχει. Οποιαδήποτε αλλαγή, να γίνει γνωστή από πριν και να ισχύσει από τον επόμενο ΑΣΕΠ......

Κανονικα θα επρεπε η οποια αλλαγη να ισχυει απο σημερα κιολας οπως και η αλλαγη που μετετρεψε τους αποφοιτους του ΔΤΨΣ σε παιδαγωγους εν μια νυκτι.

Παράθεση
γιατί φίλε μου, για να προλάβεις να διορισθείς??? εμάς δηλαδή γιατί μας "απαύτωσε" το υπουργείο καλοκαιριάτικα και στα ξαφνικά..... και με άλλα δεδομένα βγήκε η προκήρυξη στου ΑΣΕΠ 2009, με άλλα δεδομένα διαλέξαμε περιοχές ωρομισθίας στα ολοήμερα και αναπληρωτές και τελικά  με άλλα δεδομένα συντάχθηκαν οι πίνακες αναπληρωτών!!!! Να σας "απαυτώσει" και εσάς λιγάκι το υπουργείο για να δείτε τη γλύκα!!!!

Μα εδω δεν προκειτε για απλους ΠΕ19.Δεν δικαιουται το υπουργειο να παιζει παιχνιδια σε βαρος των παγκοσμιος αναγνωρισμενων(κατι σαν ημιθεοι) παιδαγωγων.Τα παιχνιδια αυτα να τα παιξει με τους αλλους που δεν εχουν στον ηλιο μοιρα. ;D

Παράθεση
τι έγινε geo_salonika πατώσαμε στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ?

Ειναι αυτο που λεμε αξιοκρατικα περασα στην ΑΣΠΑΙΤΕ (με το γνωστο κολπο ενστασεων κλπ) αλλα αυτη η αναξιοκρατια του ΑΣΕΠ (με τις στημενες ερωτησεις που δεν χρειαζοταν να γνωριζω την απαντηση) με καταρακωσε.Βεβαια το πιο αστειο απο ολα ειναι οτι στον ΑΣΕΠ εξακολουθουν να προηγουνται οι κατοχοι πτυχιου ΑΣΠΑΙΤΕ ενω επι της ουσιας ολοι οι υποψηφιοι εξεταζονται σε θεματα παιδαγωγικων.Με αλλα λογια ενω ο ΑΣΕΠ σε θεωρει επιτυχων σε θεματα παιδαγωγικων μια και εξεταζεσαι σε αυτα εν συνεχεια θεωρει "πιο επιτυχων" αυτον που καταφερε να γραψει βαση στο γνωστικο και το παιδαγωγικο κομματι αρκει να διαθετει το τιτλο της ΑΣΠΑΙΤΕ. ;D

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #919 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 07:41:41 μμ »
Λοιπόν Τασούλη. Δεν είχα σκοπό να ξαναγράψω στο συγκεκριμένο θέμα, αλλά δεν με αφήνεις....

Ναι, είναι αλήθεια ότι δεν έπιασα τη βάση στον ΑΣΕΠ. Το ίδιο με μένα έπαθαν 2000 ΠΕ20 περίπου και άλλοι 1500 ΠΕ19. Δεν είναι άξιοι Πληροφορικοί αυτοί επειδή δεν έπιασαν τη βάση? Είσαι καλύτερος εσύ επειδή μπορεί να απάντησες 2 ερωτήσεις παραπάνω και την πέρασες οριακά? Δεν νομίζω, τουλάχιστον για το 2ο. Εγώ ίσως είχα κι ένα λόγο παραπάνω να μη διαβάσω, αφού είμαι στην 20αδα των διορισμών και θεωρητικά έχω σίγουρο το διορισμό για του χρόνου.

Όσο γι' αυτό που έγραψα στο άλλο τόπικ είναι η θέση που είχα κι έχω. Να μην υπάρχουν ξαφνικές και απρόσμενες αλλαγές στη μέση μίας διαδικασίας. Ότι είναι να ισχύσει, να ισχύσει από τον επόμενο ΑΣΕΠ, αφού θα είναι ενήμερος ο κόσμος για το τι έχει να αντιμετωπίσει. Και για να σε προλάβω που θα με αναφέρεις την τροπολογία, θα στο επαναλάβω ξανά. Κι εγώ είμαι κατά της τροπολογίας τουλάχιστον για το χρόνο που κατατέθηκε...

Άντε και καλά κρασιά... και όταν μεγαλώσεις ξαναμιλάμε
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #920 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 07:46:30 μμ »
Λοιπόν Τασούλη. Δεν είχα σκοπό να ξαναγράψω στο συγκεκριμένο θέμα, αλλά δεν με αφήνεις....

Ναι, είναι αλήθεια ότι δεν έπιασα τη βάση στον ΑΣΕΠ. Το ίδιο με μένα έπαθαν 2000 ΠΕ20 περίπου και άλλοι 1500 ΠΕ19. Δεν είναι άξιοι Πληροφορικοί αυτοί επειδή δεν έπιασαν τη βάση? Είσαι καλύτερος εσύ επειδή μπορεί να απάντησες 2 ερωτήσεις παραπάνω και την πέρασες οριακά? Δεν νομίζω, τουλάχιστον για το 2ο. Εγώ ίσως είχα κι ένα λόγο παραπάνω να μη διαβάσω, αφού είμαι στην 20αδα των διορισμών και θεωρητικά έχω σίγουρο το διορισμό για του χρόνου.

Όσο γι' αυτό που έγραψα στο άλλο τόπικ είναι η θέση που είχα κι έχω. Να μην υπάρχουν ξαφνικές και απρόσμενες αλλαγές στη μέση μίας διαδικασίας. Ότι είναι να ισχύσει, να ισχύσει από τον επόμενο ΑΣΕΠ, αφού θα είναι ενήμερος ο κόσμος για το τι έχει να αντιμετωπίσει. Και για να σε προλάβω που θα με αναφέρεις την τροπολογία, θα στο επαναλάβω ξανά. Κι εγώ είμαι κατά της τροπολογίας τουλάχιστον για το χρόνο που κατατέθηκε...

Άντε και καλά κρασιά... και όταν μεγαλώσεις ξαναμιλάμε


ναι ρε φίλε είμαι καλύτερος όχι επειδή πέρασα τη βάση.... αλλά επειδή δε κοιτάω μονάχα την πάρτι μου!!!!! .... αλλά η αλήθεια είναι ότι ναι πέρασα τη βάση με ΜΗΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΜΑ, χωρίς να ανοίξω βιβλίο......γιατί είμαι πραγματικός επιστήμονας πληροφορικός!!!!  

Αυτό που γράφεις είναι ότι πιο συμφεροντολογικό και εγωιστικο εχω διαβάσει. Γιαυτο μας πολεμάς τόσο καιρό? Για να μη χάσεις το διορισμό σου και εμείς να πάμε στο διάολο?

πάντως ενημέρωσε μας τι θα γίνει τελικά με το διορισμό σου ??? ??? κάτι ξέρει η Αννούλα παραπάνω με το 24+ΑΣΕΠ+ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ!!!!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΙΣΧΥΣΕΙ!!!!!!  8) 8) 8) 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2009, 08:10:40 μμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος rafail

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #921 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 08:02:42 μμ »
Μην μαλώνεται άδικα από ότι φαίνεται όλα αλλάζουν.


Αλλαγές στο σύστημα πρόσληψης εκπαιδευτικών


Αλλάζει ριζικά το σύστημα προσλήψεων εκπαιδευτικών, όπως ανακοίνωσε σήμερα, η υπουργός Παιδείας, Δια Βίου Μάθηση και Θρησκευμάτων, Άννα Διαμαντοπούλου.

Η υπουργός τόνισε ότι οι μόνιμοι διορισμοί, όπως και εκείνοι των αναπληρωτών, θα γίνονται μέσω του ΑΣΕΠ. Δεν θα υπάρχουν εκπαιδευτικοί αποσπασμένοι σε υπηρεσίες ενώ θα έπρεπε να βρίσκονται στα σχολεία και μάλιστα να παίρνουν και τα σχετικά μόρια των σχολείων, όπου υποτίθεται ότι διδάσκουν. Επιπλέον, ουδεμία απόσπαση θα γίνεται αν πρώτα δεν βρεθεί ο αντικαταστάτης.

«Επανεξετάζεται συνολικά το σύστημα μοριοδότησης και κινήτρων, έτσι ώστε, όταν μετακινείται ο εκπαιδευτικός δεν θα τον ακολουθούν τα μόρια. Κύριο κριτήριο μεταθέσεων θα είναι οι ανάγκες των σχολείων. Είναι ανάγκη να αλλάξει το όλο σύστημα και να πάμε σε ένα άλλο, με διαφάνεια και αξιοκρατία», πρόσθεσε η υπουργός και σημείωσε: «Υφίστανται αδικίες εις βάρος των εκπαιδευτικών, που δεν έχουν μπάρμπα στην Κορώνη, καθώς πρυτανεύουν τα "κονέ" και τα βίσματα».

Όπως έγινε γνωστό, την επόμενη εβδομάδα το νέο πλάνο θα δοθεί για διαβούλευση, μέσω Ίντερνετ, στο πλαίσιο των προτάσεων του υπουργείου, ούτως ώστε να γίνει το νομοθέτημα, να ψηφιστεί από τη Βουλή και να ισχύσει από τον Σεπτέμβριο.


Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #922 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 08:16:43 μμ »
Μην μαλώνεται άδικα από ότι φαίνεται όλα αλλάζουν.


Αλλαγές στο σύστημα πρόσληψης εκπαιδευτικών


Αλλάζει ριζικά το σύστημα προσλήψεων εκπαιδευτικών, όπως ανακοίνωσε σήμερα, η υπουργός Παιδείας, Δια Βίου Μάθηση και Θρησκευμάτων, Άννα Διαμαντοπούλου.

Η υπουργός τόνισε ότι οι μόνιμοι διορισμοί, όπως και εκείνοι των αναπληρωτών, θα γίνονται μέσω του ΑΣΕΠ. Δεν θα υπάρχουν εκπαιδευτικοί αποσπασμένοι σε υπηρεσίες ενώ θα έπρεπε να βρίσκονται στα σχολεία και μάλιστα να παίρνουν και τα σχετικά μόρια των σχολείων, όπου υποτίθεται ότι διδάσκουν. Επιπλέον, ουδεμία απόσπαση θα γίνεται αν πρώτα δεν βρεθεί ο αντικαταστάτης.

«Επανεξετάζεται συνολικά το σύστημα μοριοδότησης και κινήτρων, έτσι ώστε, όταν μετακινείται ο εκπαιδευτικός δεν θα τον ακολουθούν τα μόρια. Κύριο κριτήριο μεταθέσεων θα είναι οι ανάγκες των σχολείων. Είναι ανάγκη να αλλάξει το όλο σύστημα και να πάμε σε ένα άλλο, με διαφάνεια και αξιοκρατία», πρόσθεσε η υπουργός και σημείωσε: «Υφίστανται αδικίες εις βάρος των εκπαιδευτικών, που δεν έχουν μπάρμπα στην Κορώνη, καθώς πρυτανεύουν τα "κονέ" και τα βίσματα».

Όπως έγινε γνωστό, την επόμενη εβδομάδα το νέο πλάνο θα δοθεί για διαβούλευση, μέσω Ίντερνετ, στο πλαίσιο των προτάσεων του υπουργείου, ούτως ώστε να γίνει το νομοθέτημα, να ψηφιστεί από τη Βουλή και να ισχύσει από τον Σεπτέμβριο.



μόλις το είπε και στο mega!!!!! το ανακοίνωσε επίσημα  η Διαμαντόπουλου... σταδιακά τέρμα η προϋπηρεσία!!!!!!!!!!  


καλά κρασιά λοιπόν..... καιρός ήταν.... να γίνει κάτι και με τη παιδαγωγική επάρκεια και να καθαρίσει επιτέλους ο κλάδος!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2009, 08:20:02 μμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #923 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 08:55:35 μμ »
μόλις το είπε και στο mega!!!!! το ανακοίνωσε επίσημα  η Διαμαντόπουλου... σταδιακά τέρμα η προϋπηρεσία!!!!!!!!!!  
...

Και μετά βγήκε και ο πρώην...


Γιατί είναι χαμογελαστός άραγε; Μήπως πριν φύγει "βόλεψε" κάποιο γνωστό συγγενικό του πρόσωπο;

Συνάδελφοι μην αποπροσανατολιζόμαστε. Αυτό που είπε η Διαμαντοπουλου μπορεί να γίνει σε ένα χρόνο, σε δυο, σε τρία ή και ποτέ. Εξαρτάται από τις αντιδράσεις. Τους διορισμούς. Και από άλλους αστάθμητους παράγοντες.


Φέτος το σύστημα είναι όπως το ξέρουμε. Και έχει γίνει "νοθεία" στους πίνακες φέτος. Δεν πρέπει να το αφήσουμε να περάσει.

Και ξανακάνω έκκληση να βγει ο πρόεδρος των αποφοίτων του ΔΤΨΣ και να μας απαντήσει τι έγινε...;;;;D Γιατί άλλο ζητήσατε και άλλο σας δόθηκε; Ποιος σας κορόιδευσε πρόεδρε; Ποιος σας εκμεταλλεύτηκε; Βγες και πες μας τον πόνο σου πρόεδρε. Είμαστε μαζί σου. Θα σε στηρίξουμε. Βγες και πες μας ποιος σας έπιασε "κότσους" πρόεδρε; Μην τους καλύπτεις άλλο...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 677
Σύνολο: 689

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.