*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 223227 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1050 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 06:29:14 μμ »
@Dimpas βλέπω ότι διαβάζεις αυτό το θέμα. Απάντα σε παρακαλώ και δεν θα σε ενοχλήσω ξανά...

1)Γιατί άλλο ζητήσατε και άλλο σας δόθηκε; Ποιος φταίει για αυτό; Εσείς σαν σύλλογος; Ο Λυκουρεντζος; Μίλα με ονόματα. Και αφού άλλο σας δόθηκε, γιατί δεν κάνετε κάτι γι’αυτό;

2)Ποια κεκτημένα θα υπερασπιστείτε; Των παλιών φοιτητών ή και των νέων (με το καινούργιο πρόγραμμα σπουδών); Υπάρχει περίπτωση να στραφείτε κατά των ίδιων των συμφοιτητών σας; Αυτών με το νέο πρόγραμμα σπουδών;

3)Ποιοι είναι αυτοί οι "άλλοι" που δεν σας αφορούν; Μήπως ο υπόλοιπος κλάδος ΠΕ19-ΠΕ20; Και αφού είστε διαφορετικοί (βάλατε και ψηφοφορία τρομάρα σας), θα ζητήσετε να φύγετε από τον κλάδο ΠΕ19-ΠΕ20;

4)Αν τη χάσετε την επάρκεια, θα στραφείτε εναντίων μας για να την ξαναπάρετε; Θα λέτε ότι μόνο εσείς την αξίζετε και όχι ο υπόλοιπος κλάδος;

5)Πρωτοβάθμια μόνο εσείς θα διορίζεστε; Υπάρχει κάποιος νόμος που να λέει για άλλες σχολές ΠΕ19-ΠΕ20 – Ασπαιτε, πλην του δικού σας τμήματος; Αν ναι, μπορείς να μου δώσεις κάποιο link;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Cruel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1051 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 06:37:49 μμ »
Μα είναι ανώτεροι από τους κατόχους Ασπαιτε. Γιατί μόνο αυτοί έχουν δικαίωμα για πρωτοβάθμια. Κάνω λάθος Cruel;

Τα ίδια θα λέμε;
Αντί να κάθεσαι να γράφεις ότι σου έρχεται στο κεφάλι χωρίς να το σκεφτείς δεν κάθεσαι να διαβάσεις και να το ψάξεις λίγο; Προφανώς δεν έχεις καταλάβει τι σημαίνει Παιδαγωγική και Διδακτική Επάρκεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2009, 06:41:25 μμ από Cruel »

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1052 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 06:51:43 μμ »
Τα ίδια θα λέμε;
Αντί να κάθεσαι να γράφεις ότι σου έρχεται στο κεφάλι χωρίς να το σκεφτείς δεν κάθεσαι να διαβάσεις και να το ψάξεις λίγο; Προφανώς δεν έχεις καταλάβει τι σημαίνει Παιδαγωγική και Διδακτική Επάρκεια.

Σύμφωνα με το Υπουργείο Παιδείας:

ΔΤΨΣΨηφιακών Συστημάτων είναι κατάλληλοι για πρωτοβάθμια – δευτεροβάθμια.
ΑΣΠΑΙΤΕ – Μόνο για δευτεροβάθμια.
Όλοι οι υπόλοιποι ΠΕ19-ΠΕ20 είναι απλά αναλώσιμοι. Που διαφωνείς σε αυτό; Στείλε μου ένα νόμο που να λέει ότι η Ασπαιτε είναι για πρωτοβάθμια.

Διαφορετικά τα παιδαγωγικά μαθήματα της πρωτοβάθμιας, διαφορετικά της δευτεροβάθμιας Cruel. Δεν το έμαθες αυτό στην Ασπαιτε; Γιατί με τη δική σου λογική, φιλόλογοι, μαθηματικοί και λοιποί κλάδοι πρέπει να μπουν στα δημοτικά αφου δεν υπαρχει καμια διαφορα.

Cruel πόσο δύσκολο σου είναι να δώσεις μια τεκμηριωμένη απάντηση; Λες ότι όλο το forum γελά μαζί μου. Και χαίρομαι με αυτό. Μου αρέσει να κάνω τους ανθρώπους να χαμογελούν. Αλήθεια με εσένα τι πιστεύεις ότι κάνει το forum όταν διαβάζει τα μηνύματα σου; Μήπως θεωρεί ότι τα γράφει μαθητής και όχι απόφοιτος τριτοβάθμιας εκπαίδευσης και μάλιστα με πτυχίο Ασπαιτε;

Υ.Γ. Δυστυχώς δεν απάντησε ο Dimpas. Άλλη φορά φίλε. Δεν χάθηκε ο κόσμος. Εξάλλου γιατί να απαντήσεις. Μια χαρά βολεύτηκες...

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1053 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 06:56:47 μμ »
τζάμπα μαλώνετε .... θα γίνει ο χαμός στην εκπαίδευση, θα έρθουν τα πάνω κάτω έτσι κι αλλιώς!!!!!

 
η ίδια η υπουργός δήλωσε το εξής:

κ. Άννα Διαμαντοπούλου λέει ότι δεν θα μπορούν όλοι όσοι τελειώνουν μια σχολή να διαγωνιστούν για μια θέση στη δημόσια εκπαίδευση αλλά μόνο όσοι ακολουθούν το παιδαγωγικό κομμάτι της σχολής: «Ένα από τα θέματα που ανακοίνωσα και χτες είναι ότι οι ίδιες οι Σχολές θα πρέπει να έχουν ένα παιδαγωγικό κομμάτι ώστε όσοι το επιλέγουν μετά να μπορούν να πάνε ως εκπαιδευτικοί».

Νομίζω ότι πλέον το ενδεχόμενο να πάρει όλος ο κλάδος καθηγητική επάρκεια απομακρύνεται (σύμφωνα με τις δηλώσεις της υπουργού)...............
το θέμα είναι όμως τι θα γίνει με εμάς που έχουμε αποφοιτήσει από τις σχολές μας......??? μας βλέπω να σφαζόμαστε για μια θέση στην ΑΣΠΑΙΤΕ ή όπου αλλού θα δίνεται παιδαγωγική επάρκεια!!!!!

καλά κρασιά σε όλους μας!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2009, 06:58:43 μμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1054 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 07:11:52 μμ »
@don Quixote
Τα παιδαγωγικα που κανουν στην ασπαιτε θα ελεγα οτι μαλλον ταιριαζουν περισσοτερο για παιδια της πρωτοβαθμιας παρα της δευτεροβαθμιας. Αυτο ηταν μαλιστα μια απο τις αποριες εκεινο τον καιρο. Πουθενα δεν εχω δει ομως να αναγραφεται για το αν ισχυει η επαρκεια για πρωτοβαθμια ή δευτεροβαθμια, βεβαια δεν εχω δει και πουθενα να αναγραφεται το αντιθετο.
Η αληθεια ειναι γενικοτερα οτι εχω ξενερωσει απιστευτα με ολα αυτα που γινονται... Οπως λεει και ο anesto τσαμπα μαλωνουμε, εδω η Διαμαντοπουλου φαινεται να εχει πολυ αγριες διαθεσεις.
Μα καλα γιατι τσαμπουκαλευονται τοσο πολυ οι πολιτικοι αυτο τον καιρο; πολυ μαγκια ρε παιδακι μου... Ακυρο εκεινο, ακυρο το αλλο, διαφανεια απο δω, φερτε τα φραγκα απο κει, την ντροπολογια Λυκουρεντζος ομως δεν ειδα να την ακυρωνει η κυρια στο ΥΠΕΠΘ, την πειραξανε τα μορια στους πινακες αναπληρωτων και δεν την πειραξαν οι αλεξιπτωτιστες. Λετε να μην τους ειδε ετσι που επεσαν στα κρυφα απο τον ουρανο;

EDIT: Αααα... ξεχασα να πω... ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ!!!!  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2009, 07:15:36 μμ από nfountou »
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος Cruel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1055 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 07:19:01 μμ »
@Don Quixote δεν έχω πτυχίο από την ΑΣΠΑΙΤΕ.
Έχω Πιστοποιητικό Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας  ;)
Αυτό μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε πρωτοβάθμια, δευτεροβάθμια και τριτοβάθμια.
Συνέχισε στις εμμονές σου.
Μια χαρά τα γράφουν στη σελίδα τους...
Μπορείς να τους κάνεις email bombing αν δεν σε καλύπτουν  :P

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1056 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 07:28:53 μμ »
@don Quixote
Τα παιδαγωγικα που κανουν στην ασπαιτε θα ελεγα οτι μαλλον ταιριαζουν περισσοτερο για παιδια της πρωτοβαθμιας παρα της δευτεροβαθμιας. Αυτο ηταν μαλιστα μια απο τις αποριες εκεινο τον καιρο. Πουθενα δεν εχω δει ομως να αναγραφεται για το αν ισχυει η επαρκεια για πρωτοβαθμια ή δευτεροβαθμια, βεβαια δεν εχω δει και πουθενα να αναγραφεται το αντιθετο.

Για να μην παρεξηγηθώ, εννοείται ότι ο κάτοχος Ασπαιτε είναι 100% ικανός να ανταπεξέλθει στην πρωτοβάθμια.
Αλλα με την ίδια λογική, ούτε και για εμάς που δεν έχουμε Ασπαιτε λέει τίποτα για πρωτοβάθμια. Τι εννοεί όμως το Υπουργείο;
Πάντως ο Λυκουρεντζος φρόντισε να τα ξεκαθαρίσει αυτά, για των Ψηφιακών Συστημάτων. Είπε και πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια.  ;D ;D

@Don Quixote δεν έχω πτυχίο από την ΑΣΠΑΙΤΕ.

Αυτό δεν είναι δικό σου μήνυμα;

Παιδαγωγική επάρκεια για όλους;;; Με τι προσόντα;;;  ???
Δηλαδή εγώ είμαι ηλίθιος που πήγα ΑΣΠΑΙΤΕ;;;
Όποιος έχει τα κότσια να πάει να πάρει την επάρκεια σταματήστε την κλάψα.
Πληροφορικοί είμαστε και όχι φιλόλογοι να μην έχουμε άλλες εναλλακτικές για εργασία.

Sorry φίλε, αλλά τελικά είσαι αυτό που είπες τότε.

Αποσυνδεδεμένος Cruel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1057 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 07:36:39 μμ »
Φίλε μου και σου είπα σταμάτα να γράφεις πάλι ρόμπα έγινες...
Έγραψα δεν έχω πτυχίο γιατί το Ετήσιο Πρόγραμμα Παιδαγωγικής Κατάρτισης (Ε.Π.ΠΑΙ.Κ.) αυτό που δίνει δεν θεωρείται πτυχίο. Πτυχία έχω 2 αν ενδιαφέρεσαι απο ΑΣΟΕΕ.
Ξύπνα τώρα και κοιτάξου στον καθρέπτη να δεις ποιος είναι αυτός που λες.

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1058 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 07:50:14 μμ »
@Don Quixote δεν έχω πτυχίο από την ΑΣΠΑΙΤΕ.
Έχω Πιστοποιητικό Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας  ;)
Αυτό μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε πρωτοβάθμια, δευτεροβάθμια και τριτοβάθμια.
Συνέχισε στις εμμονές σου.
Μια χαρά τα γράφουν στη σελίδα τους...
Μπορείς να τους κάνεις email bombing αν δεν σε καλύπτουν  :P

Δηλαδή για να καταλάβω. Συμφωνείς για επάρκεια στους Ψηφιακών Συστημάτων με ούτε 2 μαθήματα παιδαγωγικών για την πρωτοβάθμια και όχι για έναν κάτοχο Ασπαιτε; Οι κάτοχοι Ασπαιτε να κόψουν τον λαιμό τους; Γιατί αυτό λέει η σελίδα με την οποία συμφωνείς.

Φίλε μου και σου είπα σταμάτα να γράφεις πάλι ρόμπα έγινες...
Έγραψα δεν έχω πτυχίο γιατί το Ετήσιο Πρόγραμμα Παιδαγωγικής Κατάρτισης (Ε.Π.ΠΑΙ.Κ.) αυτό που δίνει δεν θεωρείται πτυχίο. Πτυχία έχω 2 αν ενδιαφέρεσαι απο ΑΣΟΕΕ.
Ξύπνα τώρα και κοιτάξου στον καθρέπτη να δεις ποιος είναι αυτός που λες.

Δηλαδή δεν είναι δικό σου μήνυμα; Μην το σβήσεις γιατί στο έχω κάνει παράθεση και τότε που το είπες.
Και αφού έχεις αυτά τα πτυχία απο ΑΣΟΕΕ δεν σε νοιάζει ε; Καλά εσύ πριν δεν υπερασπιζόσουν την Ασπαιτε.  Ε Dr Jekyll και Mr Hyde.  ;D
Δεν μπορώ να συνεννοηθώ μαζί σου. Είπαμε η "βλακεία" είναι ανίκητη. Και δεν εννοώ εσένα. Γενικά μιλάω.
Φίλε καλή τύχη σε ότι και αν κάνεις. Θα την χρειαστείς.

Αποσυνδεδεμένος Cruel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1059 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 07:59:11 μμ »
Ας ξεκινήσουμε απο τα βασικά.
Ξέρεις να διαβάζεις;

Έγραψα:
Παράθεση
@Don Quixote δεν έχω πτυχίο από την ΑΣΠΑΙΤΕ.
Έχω Πιστοποιητικό Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας  
Αυτό μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε πρωτοβάθμια, δευτεροβάθμια και τριτοβάθμια.
Συνέχισε στις εμμονές σου.
Μια χαρά τα γράφουν στη σελίδα τους...
Απαντώντας στο
ΔΤΨΣ – Ψηφιακών Συστημάτων είναι κατάλληλοι για πρωτοβάθμια – δευτεροβάθμια.
ΑΣΠΑΙΤΕ – Μόνο για δευτεροβάθμια.

Το μετέφρασες ότι συμφωνώ με την επάρκεια που τους δόθηκε.
Ενώ εγώ λέω ότι αυτά που γράφουν στη σελίδα τους (διορίζονται στην πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια) είναι σωστό και αυτά που συνεχίζεις να λες μπούρδες

 ??? ??? ???

Έγραψα Έχω Πιστοποιητικό Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας και μάλιστα δύο φορές

Το μετέφρασες ότι δεν έχω τελειώσει ΑΣΠΑΙΤΕ.

Απορώ πως συνεχίζεις να γράφεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2009, 08:04:30 μμ από Cruel »

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1060 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:04:29 μμ »
Τα μαθηματα στην ασπαιτε τα κανουν καθηγητες απο το παιδαγωγικο. Φανταζομαι οτι δεν θα υπαρχει θεμα προβληματος για την επαρκεια στην πρωτοβαθμια. Βεβαια ποτε δεν ξερει κανεις αλλα μεχρι στιγμη δεν υπαρχει κατι που να λεει το αντιθετο. Δεν καταλαβαινω ομως γιατι εχει γινει θεμα το ολο θεμα. Εδω η "αλλη" εχει αναψει φωτιες και εσεις μου συζητατε για για την επαρκεια στα δημοτικα οταν και αν ανοιξουν οι θεσεις;
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος nastybird

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1061 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 12:03:02 πμ »
Παράθεση
Τα μαθηματα στην ασπαιτε τα κανουν καθηγητες απο το παιδαγωγικο. Φανταζομαι οτι δεν θα υπαρχει θεμα προβληματος για την επαρκεια στην πρωτοβαθμια.

Η ΑΣΠΑΙΤΕ αναγνωριζεται μονο στην δευτεροβαθμια εκπαιδευση.Το μονο το οποιο αναγνωριζεται στην πρωτοβαθμια ειναι το ΔΤΨΣ.Το γραφει ξεκαθαρα σε καθε εγκυκλιο και νομο.


Παράθεση
Εδω η "αλλη" εχει αναψει φωτιες και εσεις μου συζητατε για για την επαρκεια στα δημοτικα οταν και αν ανοιξουν οι θεσεις;

Η "αλλη" δεν εχει βγαλει καν ενα προσχεδιο του τι σκεφτεται.Με 2 αρλουμπες δεν γινονται νομοι.Απο την αλλη επαναλαμβανω οτι εδω μιλαμε για ενα υπαρκτο θεμα και οχι για ενα πιθανο-μπορει-ισως να γινει νομοσχεδιο στο απωτερο μελλον.Εν παση περιπτωση ο καθενας θεωρει σοβαρο θεμα οτι τον συμφερει και οι περισσοτεροι δεν ενδιαφερεστε για τον αγωνα μας.Οποτε αν ειναι δυνατον ας κανουμε την χαρη ο ενας στον αλλο και ας μην χαρακτηριζουμε υποθεσεις αλλων ως μη σημαντικες η οτιδηποτε αλλο.Αν δεν σας ενδιαφερει καντε την δουλεια σας και μην ασχολειστε μαζι μας.Οι χαρακτηρισμοι δεν βοηθανε κανενα.Ομωςη πιο σημαντικη παρατηρηση μου ειναι οτι υπαρχουν σημερα ατομα που δεν τους πειραζει εστω και λιγο και μαλιστα προτρεπουν και αλλους να εναντιωθουν σε προτασεις που θα φερουν την διαφανεια στην παιδεια και θα σταματησουν αυτο το καθεστως ημιμονιμοποιησης και κυνηγιου των μοριων που επικρατει αυτην την στιγμη.Προτιμουν το να συνεχισουν χιλιαδες ανθρωποι να ανεβαινουν βουνα και λαγκαδια για 350 ευρω.Να βαζουν λεφτα απο την τσεπη τους για να πιασουν 1-2 μορια και ολα αυτα για να διοριστουν μερικοι που εχουν πολλα μορια.....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 16, 2009, 01:02:10 πμ από nastybird »

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1062 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 09:00:16 πμ »
Η ΑΣΠΑΙΤΕ αναγνωριζεται μονο στην δευτεροβαθμια εκπαιδευση.Το μονο το οποιο αναγνωριζεται στην πρωτοβαθμια ειναι το ΔΤΨΣ.Το γραφει ξεκαθαρα σε καθε εγκυκλιο και νομο.
Το γραφει οντως υ εγκυκλιος; Γραφει δηλαδη οτι η ασπαιτε δεν ειναι για την πρωτοβαθμια; θα το κοιταξω... αν ειναι οντως ετσι μπραβο στους σωμα αλεξιπτωτιστων! τα καταφεραν διπλα!Αυτο ειναι μαγκια! να εχεις τα λιγοτερα και να αποκτας τα περισσοτερα! Ελλαδαρα ομαδαρα!Πλεον δεν μου κανει τιποτα εντυπωση!  ;D
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1063 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 10:28:16 πμ »
πολυ μου αρεσαν αυτα με τον Προεδρο του συλλογου αλεξιπτωτιστων!  ;D δηλαδη ο ανθρωπος ειναι super ηρωας, σαν τον batman ενα πραμα!
Οσο για το θεμα της επαρκειας για την πρωτοβαθμια θα ελεγα οτι νωρις ακομα για να πουμε οτιδηποτε. Πιστευω οτι δεν θα ειναι απαραιτητο προσον διορισμου οπως ειναι και στην δευτεροβαθμια. Ο χρονος θα δειξει...
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161204
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 581
Σύνολο: 592

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.