*

Ψηφοφορία

Ποιες θα είναι οι πρώτες σας προτιμήσεις;

Α Αθήνας
13 (10.4%)
Β Αθήνας
11 (8.8%)
Γ Αθήνας
8 (6.4%)
Δ Αθήνας
8 (6.4%)
Α Αν. Αττικής
5 (4%)
Β Αν. Αττικής
2 (1.6%)
Α Δυτ. Αττικής
0 (0%)
Β Δυτ. Αττικής
0 (0%)
Α Πειραιά
7 (5.6%)
Β Πειραιά
3 (2.4%)
Γ Πειραιά
0 (0%)
Αιτωλοακαρνανία
2 (1.6%)
Αργολίδα
1 (0.8%)
Α Αρκαδία
2 (1.6%)
Β Αρκαδία
0 (0%)
Άρτα
0 (0%)
Αχαία
3 (2.4%)
Βοιωτία
1 (0.8%)
Γρεβενά
1 (0.8%)
Δράμα
2 (1.6%)
Δωδεκάνησα
0 (0%)
Έβρος
0 (0%)
Εύβοια
2 (1.6%)
Ευρυτανία
0 (0%)
Ζάκυνθος
0 (0%)
Ηλεία
0 (0%)
Ημαθία
2 (1.6%)
Ηράκλειο
0 (0%)
Α Θεσ/νίκη
3 (2.4%)
Β Θεσ/νίκη
4 (3.2%)
Γ Θεσ/νίκη
6 (4.8%)
Δ Θεσ/νίκη
3 (2.4%)
Ε Θεσ/νίκη
3 (2.4%)
Θεσπρωτία
1 (0.8%)
Α Ιωάννινα
0 (0%)
Β Ιωάννινα
0 (0%)
Γ Ιωάννινα
0 (0%)
Δ Ιωάννινα
0 (0%)
Α Καβάλα
3 (2.4%)
Β Καβάλα
2 (1.6%)
Καρδίτσα
2 (1.6%)
Καστοριά
0 (0%)
Κέρκυρα
2 (1.6%)
Α Κεφ/νιά
0 (0%)
Β Κεφ/νιά
0 (0%)
Κιλκίς
1 (0.8%)
Κοζάνη
0 (0%)
Κόρινθος
1 (0.8%)
Κυκλάδες
0 (0%)
Λακωνία
1 (0.8%)
Α Λάρισα
1 (0.8%)
Β Λάρισα
0 (0%)
Γ Λάρισα
0 (0%)
Δ Λάρισα
0 (0%)
Λασίθι
0 (0%)
Α Λέσβου
0 (0%)
Β Λέσβου
0 (0%)
Λευκάδα
0 (0%)
Α Μαγνησία
0 (0%)
Β Μαγνησία
0 (0%)
Γ Μαγνησία
0 (0%)
Δ Μαγνησία
0 (0%)
Μεσσηνία
0 (0%)
Ξάνθη
3 (2.4%)
Πέλλα
2 (1.6%)
Πιερία
1 (0.8%)
Πρέβεζα
1 (0.8%)
Ρέθυμνο
0 (0%)
Ροδόπη
1 (0.8%)
Α Σάμου
0 (0%)
Β Σάμου
2 (1.6%)
Σέρρες
2 (1.6%)
Τρίκαλα
1 (0.8%)
Φθιώτιδα
2 (1.6%)
Φλώρινα
0 (0%)
Φωκίδα
1 (0.8%)
Χαλκιδική
1 (0.8%)
Χανιά
0 (0%)
Α Χίου
1 (0.8%)
Β Χίου
0 (0%)
Μειονοτικά Ροδόπης
0 (0%)
Μειονοτικά Ξάνθης
1 (0.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 51

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2011  (Αναγνώστηκε 410537 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mirella77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 Θέλω να φύγω, να πετάξω, να χαθώ...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1820 στις: Μάιος 12, 2011, 11:43:17 μμ »
Πάντως, ακόμη και εάν είσαι ειδική κατηγορία, εάν δεν υπάρχουν οργανικά κενά στην περιοχή που θες, δεν μετατίθεσαι, έτσι δεν είναι;Ή να πάρω στο Υπουργείο να ρωτήσω για να είμαι βέβαιη;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:12:07 »

Αποσυνδεδεμένος shania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1821 στις: Μάιος 12, 2011, 11:45:08 μμ »
Έξοχα λοιπόν αφού μιας και είναι 31/3 σήμερα και ο κάθε εκπαιδευτικός γνωρίζει που θα είναι του χρόνου όλα είναι καλώς. Φυσικά η ίδια βρωμιά ισχύει να μαθαίνουμε δλδ από κάθε αιρετό τις μεταθέσεις. Κατά τα άλλα πλήρη αξιοκρατία!!! Και φυσικά λάθη στους αλγόριθμους και χίλια δυο που κάθε χρόνο λέμα τα ίδια. Αλήθεια που είναι η ολμε Η ελμε, οι αιρετοί μας που τόσο πολύ πασχίζουν να πάρουν μια θέση για όλα αυτά; Αλλά σωστά συνάδελφοι εκλογές μάλλον έρχονται και οι πελατειακές σχέσεις πρέπει να βρίσκονται σε τεντωμένο σχοινί. Ένα έχω να πω ΝΤΡΟΠΗ για τη βρωμιά τους.

Εμείς πού ήμασταν τη Δευτέρα και την Τρίτη που διεξάγονταν οι εκλογές για τις ΕΛΜΕ; Για να θυμηθούμε λίγο; Μήπως μασώντας την καραμέλα  "όλοι οι συνδικαλιστές είναι ίδιοι" δεν πήγαν οι περισσότεροι εκπαιδευτικοί να ψηφίσουν και άφησαν τους ενδιαφερόμενους να εκλέξουν την ΠΑΣΠ πρώτη δύναμη; Γιατί να βγει η ΟΛΜΕ να διαμαρτυρηθεί;Ίσα-ίσα συμφέρον έχουν, τώρα που θα τους χτυπήσουν όλοι τις πόρτες τους.
Σωστότατη συναδέλφισσα.Αυτή είναι μία από τις αιτίες της κατάστασής μας,η μόνη στην οποία έχουμε εμείς οι ίδιοι έλεγχο.Είναι θλιβερό,πραγματικά θλιβερό στις μέρες που ζούμε να υπάρχουν τέτοια ποσοστά αποχής από τις εκλογές και να μην προωθούνται συνάδελφοι που προασπίζουν το συμφέρον μας ως κλάδου και μόνο,γιατί υπάρχουν και τέτοιοι.Το χειρότερο από όλα είναι να απέχουν επιδεικτικά από τις εκλογές με πρόφαση το ότι δεν αλλάζει τίποτα/το 20ευρο και άλλες φτηνές δικαιολογίες συνάδελφοι νέοι στην υπηρεσία...
Ν'αγαπάς την ευθύνη.
Να λες εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γη.
Αν δε σωθεί,εγώ φταίω.
                                Ν.ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος boldboy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Όχι άλλο κάρβουνο...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1822 στις: Μάιος 12, 2011, 11:45:35 μμ »
1.Πώς το γνωρίζεις;
2.Και πώς τυχαίνει όλοι όσοι ανήκουν στις ειδικές κατηγορίες να έχουν λιγότερα μόρια από τους άλλους;

Δε γνωρίζω!
Απλά υποπτεύομαι και είμαι σχεδόν σίγουρος με βάση την πρακτική παρελθόντων ετών  και την άκριτη χρήση του ... copy-paste

Αποσυνδεδεμένος boldboy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Όχι άλλο κάρβουνο...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1823 στις: Μάιος 12, 2011, 11:49:55 μμ »
Πάντως, ακόμη και εάν είσαι ειδική κατηγορία, εάν δεν υπάρχουν οργανικά κενά στην περιοχή που θες, δεν μετατίθεσαι, έτσι δεν είναι;Ή να πάρω στο Υπουργείο να ρωτήσω για να είμαι βέβαιη;

Ενδιαφέρουσα ερώτηση...
Στους δασκάλους για πρώτη φορά στα χρονικά ΔΕΝ ικανοποίησαν όλες τις ειδικές κατηγορίες.Με τί σκεπτικό άραγε;
Σε εμάς τί να έγινε; Τις ικανοποίησαν όλες;; Που είναι οι αιρετοί να μας πουν;
Τις προηγούμενες χρονιές ικανοποιούνταν όλες οι ειδικές κατηγορίες ανεξαρτήτως πραγματικών (ή μη) κενών...Φέτος;
Ο νόμος τί λέει; Πρέπει να υπάρχει κενό πραγματικό για να ικανοποιηθεί η ειδική κατηγορία;;
Στα παπάρια τους βέβαια και οι νόμοι...
Πρώτα ο μαθητής!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:12:07 »

Αποσυνδεδεμένος mirella77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 Θέλω να φύγω, να πετάξω, να χαθώ...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1824 στις: Μάιος 12, 2011, 11:54:31 μμ »
Σίγουρα δεν τις ικανοποίησαν όλες, γιατί εγώ είμαι ειδική κατηγορία και δεν είδα πουθενά το όνομά μου, βέβαια ήθελα Αττική και είδα ότι ΠΕ07 δεν ήρθε ούτε ένας Αττική (πλεονάζουμε σε ολόκληρη την Αττική ούτως ή άλλως), γι' αυτό και έβγαλα αυτό το συμπέρασμα.

Αποσυνδεδεμένος boldboy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Όχι άλλο κάρβουνο...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1825 στις: Μάιος 13, 2011, 12:00:09 πμ »
Σίγουρα δεν τις ικανοποίησαν όλες, γιατί εγώ είμαι ειδική κατηγορία και δεν είδα πουθενά το όνομά μου, βέβαια ήθελα Αττική και είδα ότι ΠΕ07 δεν ήρθε ούτε ένας Αττική (πλεονάζουμε σε ολόκληρη την Αττική ούτως ή άλλως), γι' αυτό και έβγαλα αυτό το συμπέρασμα.
Τί είδους ειδική κατηγορία εαν επιτρέπεται;;
Διότι εαν δε σεβάστηκαν και ανθρώπους με προβλήματα υγείας, τί να πω...

Αποσυνδεδεμένος mirella77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 Θέλω να φύγω, να πετάξω, να χαθώ...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1826 στις: Μάιος 13, 2011, 12:03:06 πμ »
Νόσος του Crohn, πάντως θα προσπαθήσω να πάρω αύριο στο υπουργείο να μάθω περισσότερα, να ξέρω τουλάχιστον ότι δεν θα έρθω ποτέ στο σπίτι μου, οπότε να πράξω ανάλογα :(

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1827 στις: Μάιος 13, 2011, 12:06:25 πμ »
επειδή βλέπω ότι υπάρχουν πολλές απορίες - και όχι άδικα - σχετικά με τις μεταθέσεις που ανακοινώθηκαν
αν κάποιος θέλει να υποβάλλει ένσταση ( που διοικητικά ονομάζεται "αίτηση θεραπείας" ) προς το ΚΥΣΔΕ ας κοιτάξει συνδυαστικά τον Ν.3848/2010 αρ 4 παρ. 4 και το αρ. 30 ( με τις διατάξεις του ΠΔ50/96 οι οποίες αναφέρονται σε αυτό).
Υπάρχει μια ασάφεια σχετικά με το τι τελικά καταργείται και τι ισχύει καθώς και αν αναφέρεται ρητά σε νεοδιόριστους ή όχι.
Δε γνωρίζουμε πώς θα απαντήσει το ΚΥΣΔΕ ούτε βέβαια σημαίνει ότι επειδή θα κάνετε αίτηση θεραπείας, αυτή θα ικανοποιηθεί. Αλλά τουλάχιστον θα λύσετε τις απορίες σας.

αίτηση θεραπείας μπορεί να υποβληθεί έως και επτά (07) ημέρες από την ανακοίνωση των μεταθέσεων .
αίτηση αμοιβαίας μετάθεσης μπορεί να υποβληθεί έως και δεκαπέντε (15) ημέρες από την ανακοίνωση των μεταθέσεων.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος doroth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Man is least himself when he talks in his own pers
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1828 στις: Μάιος 13, 2011, 12:08:26 πμ »
Ξέρεις κάτι οριστικό για τα πειραματικά;
Man is least himself when he talks in his own persοn. Give him a mask, and he will tell you the truth.

Αποσυνδεδεμένος boldboy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Όχι άλλο κάρβουνο...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1829 στις: Μάιος 13, 2011, 12:09:48 πμ »
επειδή βλέπω ότι υπάρχουν πολλές απορίες - και όχι άδικα - σχετικά με τις μεταθέσεις που ανακοινώθηκαν
αν κάποιος θέλει να υποβάλλει ένσταση ( που διοικητικά ονομάζεται "αίτηση θεραπείας" ) προς το ΚΥΣΔΕ ας κοιτάξει συνδυαστικά τον Ν.3848/2010 αρ 4 παρ. 4 και το αρ. 30 ( με τις διατάξεις του ΠΔ50/96 οι οποίες αναφέρονται σε αυτό).
Υπάρχει μια ασάφεια σχετικά με το τι τελικά καταργείται και τι ισχύει καθώς και αν αναφέρεται ρητά σε νεοδιόριστους ή όχι.
Δε γνωρίζουμε πώς θα απαντήσει το ΚΥΣΔΕ ούτε βέβαια σημαίνει ότι επειδή θα κάνετε αίτηση θεραπείας, αυτή θα ικανοποιηθεί. Αλλά τουλάχιστον θα λύσετε τις απορίες σας.

αίτηση θεραπείας μπορεί να υποβληθεί έως και επτά (07) ημέρες από την ανακοίνωση των μεταθέσεων .
αίτηση αμοιβαίας μετάθεσης μπορεί να υποβληθεί έως και δεκαπέντε (15) ημέρες από την ανακοίνωση των μεταθέσεων.
Δεν ονομάζεται διοικητικά "αίτηση θεραπείας ή επανεξέτασης", απλά "το λέμε" έτσι διότι με τη λέξη ένσταση θίγονται οι κύριοι...
Ε ρε βούρδουλας που τους χρειάζεται!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1830 στις: Μάιος 13, 2011, 12:13:31 πμ »
οριστικά για τα πειραματικά τίποτα δεν είναι γνωστό. Δεδομένου όμως ότι σήμερα συζητήθηκε το θεσμικό πλαίσιο στη βουλή  - και υποτίθεται θα συζητούτο και το θεσμικό πλαίσιο μεταθέσεων / αποσπάσεων αλλά τελικά βγήκε εκτός ημερησίας διατάξεως - υπάρχει η πρόθεση να στελεχωθούν τα πειραματικά με βάση το νέο θεσμικό τους πλαίσιο.
Υπάρχει επίσης η σκέψη - αλλά αυτό ΔΕΝ είναι οριστικό - να πραγματοποιηθούν μεταθέσεις στα πειραματικά σε ύστερο χρόνο... Τώρα αν αυτές οι τοποθετήσεις θα γίνουν με βάση τις αιτήσεις που ήδη υπάρχουν ή θα επανα -υποβληθούν αιτήσεις, είναι παντελώς άγνωστο μέχρι αυτή τη στιγμή που μιλάμε....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1831 στις: Μάιος 13, 2011, 12:14:16 πμ »
επειδή βλέπω ότι υπάρχουν πολλές απορίες - και όχι άδικα - σχετικά με τις μεταθέσεις που ανακοινώθηκαν
αν κάποιος θέλει να υποβάλλει ένσταση ( που διοικητικά ονομάζεται "αίτηση θεραπείας" ) προς το ΚΥΣΔΕ ας κοιτάξει συνδυαστικά τον Ν.3848/2010 αρ 4 παρ. 4 και το αρ. 30 ( με τις διατάξεις του ΠΔ50/96 οι οποίες αναφέρονται σε αυτό).
Υπάρχει μια ασάφεια σχετικά με το τι τελικά καταργείται και τι ισχύει καθώς και αν αναφέρεται ρητά σε νεοδιόριστους ή όχι.
Δε γνωρίζουμε πώς θα απαντήσει το ΚΥΣΔΕ ούτε βέβαια σημαίνει ότι επειδή θα κάνετε αίτηση θεραπείας, αυτή θα ικανοποιηθεί. Αλλά τουλάχιστον θα λύσετε τις απορίες σας.

αίτηση θεραπείας μπορεί να υποβληθεί έως και επτά (07) ημέρες από την ανακοίνωση των μεταθέσεων .
αίτηση αμοιβαίας μετάθεσης μπορεί να υποβληθεί έως και δεκαπέντε (15) ημέρες από την ανακοίνωση των μεταθέσεων.
Δεν ονομάζεται διοικητικά "αίτηση θεραπείας ή επανεξέτασης", απλά "το λέμε" έτσι διότι με τη λέξη ένσταση θίγονται οι κύριοι...
Ε ρε βούρδουλας που τους χρειάζεται!!
;D ;D ;D ;D ;D ;D  σωστόοοοοοοοοοοοοοοοοοος.....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1832 στις: Μάιος 13, 2011, 12:18:59 πμ »
Καλή συνέχεια στους περισσότερους, σε ό,τι αποφασίσουν και καλή μετάθεση στους ελάχιστους που την πήραν!Ας είμαστε σε εγρήγορση για την ανακοίνωση των βάσεων για να δούμε τι τελικά έγινε.Στη συνέχεια θα δει ο καθένας αν θα κάνει ένσταση ή αλλιώς αίτηση θεραπείας.Πάντως,  ήδη κάποιοι αναφέρουν στο φόρουμ  ότι ξέρουν άτομα ειδικών κατηγοριών, που είναι στον πίνακα, συνεπώς ο πίνακας έχει τους πάντες κατά πάσα πιθανότητα.Οπωσδήποτε οι μεταθέσεις είναι λίγες, όταν πχ. στους φιλόλογους πέρισυ , όπως γράψατε, μετατέθηκαν 1072 και φέτος 382, υπάρχει σημαντική πτώση ακόμη και σε σχέση με τους περισυνούς χαμηλούς αριθμούς!! Μου αρέσει που... μακάριζαν πολλοί ειδικότητες ,όπως φιλολόγους, μαθηματικούς κλπ. ότι και καλά λόγω συνταξιοδοτήσεων θα παίρναμε πολλές μεταθέσεις. Δηλαδή, συνάδελφοι φιλόλογοι, αν φέτος με τόσες συνταξιοδοτήσεις, έγιναν......... τόσες''πολλές" μεταθέσεις, του χρόνου πόσες θα γίνουν;;;;!!!!Γιατί μην μου πει κανείς ότι εφέτος θα έχουμε περισσότερες συντάξεις από πέρισυ,αφού πέρισυ βγήκε στην σύνταξη περίπου το 10% των φιλολόγων πανελλαδικώς, λέτε εφέτος να ..... φύγουν περισσότεροι;;;!!!Δεν νομίζω!!

Αποσυνδεδεμένος invader

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #1833 στις: Μάιος 13, 2011, 12:19:27 πμ »
επειδή βλέπω ότι υπάρχουν πολλές απορίες - και όχι άδικα - σχετικά με τις μεταθέσεις που ανακοινώθηκαν
αν κάποιος θέλει να υποβάλλει ένσταση ( που διοικητικά ονομάζεται "αίτηση θεραπείας" ) προς το ΚΥΣΔΕ ας κοιτάξει συνδυαστικά τον Ν.3848/2010 αρ 4 παρ. 4 και το αρ. 30 ( με τις διατάξεις του ΠΔ50/96 οι οποίες αναφέρονται σε αυτό).
Υπάρχει μια ασάφεια σχετικά με το τι τελικά καταργείται και τι ισχύει καθώς και αν αναφέρεται ρητά σε νεοδιόριστους ή όχι.
Δε γνωρίζουμε πώς θα απαντήσει το ΚΥΣΔΕ ούτε βέβαια σημαίνει ότι επειδή θα κάνετε αίτηση θεραπείας, αυτή θα ικανοποιηθεί. Αλλά τουλάχιστον θα λύσετε τις απορίες σας.

αίτηση θεραπείας μπορεί να υποβληθεί έως και επτά (07) ημέρες από την ανακοίνωση των μεταθέσεων .
αίτηση αμοιβαίας μετάθεσης μπορεί να υποβληθεί έως και δεκαπέντε (15) ημέρες από την ανακοίνωση των μεταθέσεων.
βρήκα ονόματα νεοδιόριστων ειδικών κατηγοριών που πήραν μετάθεση. επομένως το ΚΥΣΔΕ έπραξε όπως το ΚΥΣΠΕ, δηλαδή όπως λέει το άρθρο 8 του ΠΔ 50/96

Νόσος του Crohn, πάντως θα προσπαθήσω να πάρω αύριο στο υπουργείο να μάθω περισσότερα, να ξέρω τουλάχιστον ότι δεν θα έρθω ποτέ στο σπίτι μου, οπότε να πράξω ανάλογα :(
από ότι κατάλαβα πρέπει να υπάρχει οργανική για να δοθεί θέση ακόμα και σε άτομο με πρόβλημα υγείας (ειδικής κατηγορίας)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 13, 2011, 12:24:42 πμ από invader »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159840
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 528
Σύνολο: 539

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.