*

Αποστολέας Θέμα: Πινάκες αναπληρωτών- ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 11525 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: Πινάκες αναπληρωτών- ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 28, 2009, 12:12:47 πμ »
παιδιά καλησπέρα κι από μένα. το πρώτο μου μήνυμα είναι μια απορία...πώς γίνεται κάποιος να έχει πάρει  πτυχίο Μάρτιο 2009 και η προϋπηρεσία του να αποκτήθηκε τα σχολικά έτη 2003-04 και 2004-05? μπορεί να είναι προϋπηρεσία σε άλλο κλάδο και μετά να έχει αποκτήσει πτυχίο πληροφορικής και να προσμετράται η προηγούμενη προϋπηρεσία?

Ακριβώς αυτό,και το συγκεκριμένο θέμα το έχουμε θίξει...στο νόμο που ψηφίστηκε και εντάσσει κι άλλα τμήματα στο ΠΕ19 λέει και για τη προυπηρεσία....και το άτομο που ανέφερες με πτυχίο του 2009 είναι με προϋπηρεσία γυμναστή....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πινάκες αναπληρωτών- ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:53:24 »

Αποσυνδεδεμένος pixel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πινάκες αναπληρωτών- ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 28, 2009, 08:22:12 μμ »
όμορφα πράγματα...με τη δική μου λογική δεν μπορώ να εξηγήσω πως π.χ. κάποιος που δίδαξε το αντικείμενο Α θα μετρήσει η προϋπηρεσία του σε έναν πίνακα όπου διδάσκεται το αντικείμενο Β.αλλά για να ισχύει μάλλον ο δικός μου τρόπος σκέψης θα ναι λάθος

Αποσυνδεδεμένος fortran

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Πινάκες αναπληρωτών- ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 28, 2009, 08:27:35 μμ »
ποσους παιρνουνε περιπου απο τον πινακα αναπληρωτων καθε χρονο ?

ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος pixel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πινάκες αναπληρωτών- ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 28, 2009, 09:03:14 μμ »
αν έχω υπολογίσει σωστά πέρισυ πήρανε 82 αναπληρωτές και πρόπερσυ 53

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πινάκες αναπληρωτών- ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:53:24 »

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Πινάκες αναπληρωτών- ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 29, 2009, 10:35:30 πμ »
Οι πίνακες ωρομισθίων πότε περίπου λέτε να βγουν; Δε θα πρέπει να αρχίσουν να καλούν για ολοήμερα;;;Τόσο καιρό έχουν μείνει κενα...Έλεος!!

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Πινάκες αναπληρωτών- ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 29, 2009, 11:00:41 πμ »
Οι πίνακες ωρομισθίων πότε περίπου λέτε να βγουν; Δε θα πρέπει να αρχίσουν να καλούν για ολοήμερα;;;Τόσο καιρό έχουν μείνει κενα...Έλεος!!

Λογικά θα καλέσουν τους μόνιμους και μετά θα βγουν 'καθαρισμένοι' αυτοί οι πίνακες
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος mery

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πινάκες αναπληρωτών- ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 09:42:19 πμ »
Έχω μια απορία σχετικά την κατάταξη στους πίνακες και ποια είναι τα προσόντα που προσμετρούνται. Είμαι ΠΕ20 με πτυχίο Νοέμβριος 2005 με μηδενική προϋπηρεσία.
Ξέρω συνάδελφο ΠΕ19 με πτυχίο Μάρτιος 2006 με μεταπτυχιακό και επιτυχόντα του ΑΣΕΠ 2008 τον οποίον τον κάλεσαν το  σχολικό έτος 2008-2009 για ωρομίσθιο.
 Από ότι ξέρω το μεταπτυχιακό δεν μετράει αλλά μόνο η παιδαγωγική κατάρτιση και τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ βγήκαν πριν λίγες μέρες.
Δίκαιος κάλεσαν εκείνων πρώτο και όχι εμένα που ήμουν πριν από αυτόν στον πίνακα;

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Πινάκες αναπληρωτών- ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 10:41:31 πμ »
Έχω μια απορία σχετικά την κατάταξη στους πίνακες και ποια είναι τα προσόντα που προσμετρούνται. Είμαι ΠΕ20 με πτυχίο Νοέμβριος 2005 με μηδενική προϋπηρεσία.
Ξέρω συνάδελφο ΠΕ19 με πτυχίο Μάρτιος 2006 με μεταπτυχιακό και επιτυχόντα του ΑΣΕΠ 2008 τον οποίον τον κάλεσαν το  σχολικό έτος 2008-2009 για ωρομίσθιο.
 Από ότι ξέρω το μεταπτυχιακό δεν μετράει αλλά μόνο η παιδαγωγική κατάρτιση και τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ βγήκαν πριν λίγες μέρες.
Δίκαιος κάλεσαν εκείνων πρώτο και όχι εμένα που ήμουν πριν από αυτόν στον πίνακα;


Αυτά που αναφέρεις δεν είναι πλήρη. Είσαστε στην ίδια περιοχή και πήραν αυτόν ή σε διαφορετικές? Που τον πήραν ωρομίσθιο? Σε ολοήμερο, πρωϊνό πρόγραμμα, ΠΔΣ?

Το μεταπτυχιακό δεν παίζει ρόλο εκτός αν είναι στις επιστήμες της αγωγής
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πινάκες αναπληρωτών- ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 10:46:48 πμ »
Λογικά θα καλέσουν τους μόνιμους και μετά θα βγουν 'καθαρισμένοι' αυτοί οι πίνακες

Καλημέρα. Με το που βγαίνει η εγκύκλιος διορισμών ακολουθεί αυτό που λές;; "Καθαρίζουν" οι πίνακες και βγαίνουν οι πίνακες ωρομισθίων;

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: Πινάκες αναπληρωτών- ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 11:00:32 πμ »
Οι πίνακες ωρομισθίων πότε περίπου λέτε να βγουν; Δε θα πρέπει να αρχίσουν να καλούν για ολοήμερα;;;Τόσο καιρό έχουν μείνει κενα...Έλεος!!
Σε ένα μήνα υπολόγιζε, μπορεί και λίγο παραπάνω. Θα βγει η εγκύκλιος διορισμών. Θα γίνουν ασφαλισιτκά μέτρα στους πίνακες καθώς κάποιοι αλλιώς θα έχαναν τον διορισμό από τους πίνακες. Θα βγουν οι καθαριμένοι πίνακες. Μετά θα γίνουν οι διορισμοί. Μετά ανάλογα ποιοι δεχονται κτλ να βγουν νέοι πίνακες. Να δοθεί εντολή ότι είναι όλα οκ και μπορεί να αρχίσει κλήση ωρομισθίων αφού να σταλούν οι πίνακες στην α/θμια .

Αποσυνδεδεμένος carmelita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πινάκες αναπληρωτών- ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 11:20:03 πμ »
Αν είναι δυνατόν!
Και θα έχουμε τόσα κενά ακόμα 1 μήνα?
Καλά Χριστούγενα!!!

Αποσυνδεδεμένος toulipa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πινάκες αναπληρωτών- ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 03:26:29 μμ »
Καλησπέρα σε όλους σας, να κάνω μια ερώτηση για να με διαφωτίσετε αν μπορείτε;
Κάπου διάβασα, σε μια εφημερίδα, οτι αν έχεις συμπληρώσει 30 μήνες αναπληρωτής ή ωρομίσθιος μετά διορίζεσαι!!!
Ξέρει κανείς περισσότερα να με ενημερώσει!
Thans

Αποσυνδεδεμένος mery

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πινάκες αναπληρωτών- ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 03:48:34 μμ »
Έχω μια απορία σχετικά την κατάταξη στους πίνακες και ποια είναι τα προσόντα που προσμετρούνται. Είμαι ΠΕ20 με πτυχίο Νοέμβριος 2005 με μηδενική προϋπηρεσία.
Ξέρω συνάδελφο ΠΕ19 με πτυχίο Μάρτιος 2006 με μεταπτυχιακό και επιτυχόντα του ΑΣΕΠ 2008 τον οποίον τον κάλεσαν το  σχολικό έτος 2008-2009 για ωρομίσθιο.
 Από ότι ξέρω το μεταπτυχιακό δεν μετράει αλλά μόνο η παιδαγωγική κατάρτιση και τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ βγήκαν πριν λίγες μέρες.
Δίκαιος κάλεσαν εκείνων πρώτο και όχι εμένα που ήμουν πριν από αυτόν στον πίνακα;


Αυτά που αναφέρεις δεν είναι πλήρη. Είσαστε στην ίδια περιοχή και πήραν αυτόν ή σε διαφορετικές? Που τον πήραν ωρομίσθιο? Σε ολοήμερο, πρωϊνό πρόγραμμα, ΠΔΣ?

Το μεταπτυχιακό δεν παίζει ρόλο εκτός αν είναι στις επιστήμες της αγωγής

Είμαστε στην ίδια περιφέρεια και οι δύο με μηδενική προϋπηρεσία για το σχολικό έτος 2008-2009. Και ενώ προηγούμαι στον πίνακα και από την στιγμή που δεν μετράει το μεταπτυχιακό και τα μόρια του ΑΣΕΠ 2008 για την προηγούμενη χρονιά γιατί κάλεσαν εκείνον;
Δεν ξέρω αν τον πήραν σε ολοήμερο ή κάπου αλλού (μου είναι δύσκολο να μάθω αλλά σίγουρα δεν είναι ΠΔΣ ).  Είτε τον πήραν σε ολοήμερο, είτε  ωρομίσθιο σε γυμνάσιο – λύκειο, είτε αναπληρωτή .  Δεν καταλαβαίνω σε τι επηρεάζει την σειρά , έτσι και αλλιώς έχω πτυχίο πριν από εκείνον.
Στους πίνακες ωρομισθίων που βγάζει ο κάθε νομός δεν μπαίνουμε με την χρονολογία απόκτησης του πτυχίου;  Ή με την σειρά που δηλώνουμε τις περιοχές;
Μπορεί να συμβαίνει κάτι άλλο;
Να το ψάξω;

Αποσυνδεδεμένος kripintiris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πινάκες αναπληρωτών- ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 03:57:04 μμ »
Έχω μια απορία σχετικά την κατάταξη στους πίνακες και ποια είναι τα προσόντα που προσμετρούνται. Είμαι ΠΕ20 με πτυχίο Νοέμβριος 2005 με μηδενική προϋπηρεσία.
Ξέρω συνάδελφο ΠΕ19 με πτυχίο Μάρτιος 2006 με μεταπτυχιακό και επιτυχόντα του ΑΣΕΠ 2008 τον οποίον τον κάλεσαν το  σχολικό έτος 2008-2009 για ωρομίσθιο.
 Από ότι ξέρω το μεταπτυχιακό δεν μετράει αλλά μόνο η παιδαγωγική κατάρτιση και τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ βγήκαν πριν λίγες μέρες.
Δίκαιος κάλεσαν εκείνων πρώτο και όχι εμένα που ήμουν πριν από αυτόν στον πίνακα;


Αυτά που αναφέρεις δεν είναι πλήρη. Είσαστε στην ίδια περιοχή και πήραν αυτόν ή σε διαφορετικές? Που τον πήραν ωρομίσθιο? Σε ολοήμερο, πρωϊνό πρόγραμμα, ΠΔΣ?

Το μεταπτυχιακό δεν παίζει ρόλο εκτός αν είναι στις επιστήμες της αγωγής

Είμαστε στην ίδια περιφέρεια και οι δύο με μηδενική προϋπηρεσία για το σχολικό έτος 2008-2009. Και ενώ προηγούμαι στον πίνακα και από την στιγμή που δεν μετράει το μεταπτυχιακό και τα μόρια του ΑΣΕΠ 2008 για την προηγούμενη χρονιά γιατί κάλεσαν εκείνον;
Δεν ξέρω αν τον πήραν σε ολοήμερο ή κάπου αλλού (μου είναι δύσκολο να μάθω αλλά σίγουρα δεν είναι ΠΔΣ ).  Είτε τον πήραν σε ολοήμερο, είτε  ωρομίσθιο σε γυμνάσιο – λύκειο, είτε αναπληρωτή .  Δεν καταλαβαίνω σε τι επηρεάζει την σειρά , έτσι και αλλιώς έχω πτυχίο πριν από εκείνον.
Στους πίνακες ωρομισθίων που βγάζει ο κάθε νομός δεν μπαίνουμε με την χρονολογία απόκτησης του πτυχίου;  Ή με την σειρά που δηλώνουμε τις περιοχές;
Μπορεί να συμβαίνει κάτι άλλο;
Να το ψάξω;


ΣΔΕ έψαξες; (Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας - το πιθανότερο για μένα σενάριο)
Είναι τρίτεκνος; (δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο και στους ωρομίσθιους...)
Σίγουρα δεν είναι ειδική κατηγορία και δεν έχει παιδαγωγική επάρκεια, έτσι;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159790
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 551
Σύνολο: 560

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.