*

Αποστολέας Θέμα: ΠΔΣ-Αναστολή προσλήψεων  (Αναγνώστηκε 81146 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ-Αναστολή προσλήψεων
« Απάντηση #126 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 01:37:39 μμ »
ειμαι περηφανος και πιστος δεν εχω ψηφισει και ουτε προκειται ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ.....παμε τωρα στο αλλο που θελω να πω.εαν δεν κανεις θυσιες για τις ιδεες σου,τοτε ή εισαι αχρηστος ή οι ιδεες σου δεν αξιζουν.τοσα χρονια κοφτονται ολοι για αξιοκρατια κτλ.τωρα που παιρνουν ποδι τα βυσματικα πδσ,ολοι κλαψουριζετε και και και.αφου ολοι γνωριζουν οτι ειναι καθαρα βυσματικα τα πδσ,αυτοι που διαμαρτυρονται ειναι λογικα βυσματουχοι.εκτος αν ειμαι χαζος.γιατι και η αδερφη μου που εβαλε βυσμα ειναι μεσα,σε αντιθεση με εμενα που και ΠΑΛΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ δεν βαζω βυσμα για τιποτα και μενω στην απεξω απο πδσ,μεταπτυχιακα κτλ...το μετρο μου φαινεται μια χαρα,αλλοι το τρωνε και ζοριζονται και αλλοι δροσιζονται.εγω δροσιζομαι παντως.οταν εχετε τα κοτσια και πιστευεται για κατι,να το κανετε για παντα και οχι μονο οταν σας συμφερει.κατα τα αλλα θελετε και αλλαγες και ξεκαθαρισματα και και και ...στα λογια βεβαια παντα.αυτοι ειμαστε αυτα μας αξιζουν.τωρα για το τι θα γινει,υποθετω οτι θα καλεσουν ωρομισθιους ή θα αποροφηθουνε στα ολοημερα δημοτικα.σταδιακα λογικα με καποιον τροπο που δεν γνωριζω τωρα θα ξαναλειτουργησουν και σε γυμνασια και λυκεια.γιατι μην τρελαθω κιολας,στα πδσ οι μισοι βυσματουχοι τους πηρανε και δεν πατησαν και ποτε το ποδι τους στα σχολεια.αλλα σας αρεζε αυτο ε.ε ρε ποσο υποκριτες ειναι καπιοι...κοφτονται για το καλο της παιδειας,του συστηματος,των παιδιων,αλλα μην μας θιξουν και το σπιτι.τοτε ΟΧΙ.ολα αλλαζουν.ρε αιντε γεια λεω εγω.ειπα παλεψτε για τις ιδεες σας μεχρι τελους.το ασπρο ειναι ασπρο και το μαυρο μαυρο.μην το κανουμε και γκρι οταν θελουμε.τεσπα.υπομονη σε οσους ΄΄ζοριζονται'',ελπιζω........σε κατι καλυτερο και αξιοκρατικοτερο στο μελλον.οσο ελπιζω ζω και οχι οσο ζω ελπιζω...............
:)
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΔΣ-Αναστολή προσλήψεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:25:59 »

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ-Αναστολή προσλήψεων
« Απάντηση #127 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 02:02:43 μμ »
Το σημαντικο ειναι τι κριτηρια,αλλαγες θα κανουν στην ΠΔΣ και ποτε θα γινουν, γιατι τα παιδια οσο βλεπουν οτι καθυστερει ψαχνουν για ιδιαιτερα ή φροντιστηρια. Μην ξεκινησουν μαθηματα 1 εβδομαδα πριν τους βαλουν διαγωνισματα οι καθηγητες τους .Μεσα σε 1 εβδομαδα δηλαδη σε 1 διωρο δε γινονται μαγικες ενεσεις για να βοηθησεις τους μαθητες
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2009, 02:08:49 μμ από physicaest »

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ-Αναστολή προσλήψεων
« Απάντηση #128 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 02:17:25 μμ »
ειμαι περηφανος και πιστος δεν εχω ψηφισει και ουτε προκειται ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ.....παμε τωρα στο αλλο που θελω να πω.εαν δεν κανεις θυσιες για τις ιδεες σου,τοτε ή εισαι αχρηστος ή οι ιδεες σου δεν αξιζουν.τοσα χρονια κοφτονται ολοι για αξιοκρατια κτλ.τωρα που παιρνουν ποδι τα βυσματικα πδσ,ολοι κλαψουριζετε και και και.αφου ολοι γνωριζουν οτι ειναι καθαρα βυσματικα τα πδσ,αυτοι που διαμαρτυρονται ειναι λογικα βυσματουχοι.εκτος αν ειμαι χαζος.γιατι και η αδερφη μου που εβαλε βυσμα ειναι μεσα,σε αντιθεση με εμενα που και ΠΑΛΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ δεν βαζω βυσμα για τιποτα και μενω στην απεξω απο πδσ,μεταπτυχιακα κτλ...το μετρο μου φαινεται μια χαρα,αλλοι το τρωνε και ζοριζονται και αλλοι δροσιζονται.εγω δροσιζομαι παντως.οταν εχετε τα κοτσια και πιστευεται για κατι,να το κανετε για παντα και οχι μονο οταν σας συμφερει.κατα τα αλλα θελετε και αλλαγες και ξεκαθαρισματα και και και ...στα λογια βεβαια παντα.αυτοι ειμαστε αυτα μας αξιζουν.τωρα για το τι θα γινει,υποθετω οτι θα καλεσουν ωρομισθιους ή θα αποροφηθουνε στα ολοημερα δημοτικα.σταδιακα λογικα με καποιον τροπο που δεν γνωριζω τωρα θα ξαναλειτουργησουν και σε γυμνασια και λυκεια.γιατι μην τρελαθω κιολας,στα πδσ οι μισοι βυσματουχοι τους πηρανε και δεν πατησαν και ποτε το ποδι τους στα σχολεια.αλλα σας αρεζε αυτο ε.ε ρε ποσο υποκριτες ειναι καπιοι...κοφτονται για το καλο της παιδειας,του συστηματος,των παιδιων,αλλα μην μας θιξουν και το σπιτι.τοτε ΟΧΙ.ολα αλλαζουν.ρε αιντε γεια λεω εγω.ειπα παλεψτε για τις ιδεες σας μεχρι τελους.το ασπρο ειναι ασπρο και το μαυρο μαυρο.μην το κανουμε και γκρι οταν θελουμε.τεσπα.υπομονη σε οσους ΄΄ζοριζονται'',ελπιζω........σε κατι καλυτερο και αξιοκρατικοτερο στο μελλον.οσο ελπιζω ζω και οχι οσο ζω ελπιζω...............
Ειπες τα πραγματα με το ονομα τους.

Αποσυνδεδεμένος sid13p

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ-Αναστολή προσλήψεων
« Απάντηση #129 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 02:19:24 μμ »
τωρα ποιος δουλευει ποιον εδω μεσα δεν ξερω.παντως εχει γελιο η κατασταση.τετοια φιλεσπλαχνια για τα παιδια που μεινανε χωρις πδσ δεν τι περιμενα..........μερικοι δεν εχετε οριοι θρασους

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΔΣ-Αναστολή προσλήψεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:25:59 »

ln03

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΔΣ-Αναστολή προσλήψεων
« Απάντηση #130 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 02:31:27 μμ »
Δήλωση της Υπουργού Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων Άννας Διαμαντοπούλου σχετικά με την αναστολή της Πρόσθετης Διδακτικής Στήριξης

Η Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη (ΠΔΣ) θα ξεκινήσει άμεσα και στις δεδομένες συνθήκες θα καταβληθεί κάθε προσπάθεια να εξασφαλισθούν οι αναγκαίοι πόροι και οι διαδικασίες πρόσληψης να διέπονται από αξιοκρατία και διαφάνεια.

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ-Αναστολή προσλήψεων
« Απάντηση #131 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 02:35:32 μμ »
Δήλωση της Υπουργού Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων Άννας Διαμαντοπούλου σχετικά με την αναστολή της Πρόσθετης Διδακτικής Στήριξης

Η Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη (ΠΔΣ) θα ξεκινήσει άμεσα και στις δεδομένες συνθήκες θα καταβληθεί κάθε προσπάθεια να εξασφαλισθούν οι αναγκαίοι πόροι και οι διαδικασίες πρόσληψης να διέπονται από αξιοκρατία και διαφάνεια.
Που αναφερθηκε αυτο;

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ-Αναστολή προσλήψεων
« Απάντηση #132 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 02:36:28 μμ »
Δήλωση της Υπουργού Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων Άννας Διαμαντοπούλου σχετικά με την αναστολή της Πρόσθετης Διδακτικής Στήριξης

Η Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη (ΠΔΣ) θα ξεκινήσει άμεσα και στις δεδομένες συνθήκες θα καταβληθεί κάθε προσπάθεια να εξασφαλισθούν οι αναγκαίοι πόροι και οι διαδικασίες πρόσληψης να διέπονται από αξιοκρατία και διαφάνεια.
Που αναφερθηκε αυτο;

http://www.ypepth.gr/el_ec_page12181.htm

το ιδιο εδω   http://www.pde.gr/forum/index.php?page=1032

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ-Αναστολή προσλήψεων
« Απάντηση #133 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 02:42:04 μμ »
θεωρω οτι το μετρο ειναι προς την σωστη κατευθυνση ,

εξαλου προεκλογικη δεσμευση του προεδρου ηταν να τονωθει η αγορα για να ξαναπαρει μπροστα η οικονομια ,
ηταν αυτο που ελεγε ενα σοκ στην οικονομια,

ενταξει μερικοι χανουν ενα χαρτζηλικη και κατι δεκαδικα σε μορια ,
ομως για σκεφτειτε,

τοσα παιδια θα αναγκαστουν να πανε φροντιστηριο οποτε και το κρατος μειωνει το κοστολογιο του (καταργωντας την πδσ) και βγαινει χρημα στην ελευθερη οικονομια το οποιο προωθειτει στην αγορα και απο αυτον τον κυκλο το κρατος εισπαρτει το 18% (δηλ περιπου το 1/5 καθε συναλαγης)

επισης μετα την καταργηση της πδσ πλεον μορια μπορει να παιρνει καποιος μονος απο εκκλησιαστικα , ιδιωτικα , σιβιτανιδειο κτλ

οποτε τα βυσματα που ειχαν βολευτει με την πδσ και επαιρναν τοσα μορια θα παψουν να βολευονται και πλεον θα παμε σε εξευρωπαισμενο αξιοκρατικο μοντελο

τερμα η πδσ τερμα τα βυσματα




Αποσυνδεδεμένος daimonman

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ-Αναστολή προσλήψεων
« Απάντηση #134 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 02:46:58 μμ »
19%

Αποσυνδεδεμένος anniegr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ-Αναστολή προσλήψεων
« Απάντηση #135 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 02:49:48 μμ »
μακαρι βρε παιδια να γινει η πδσ φετος μεσω πινακα.....ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ

κυριο κριτηριο η επιτυχια σε ασεπ.....μετα απο 2 φορες επιτυχια πανω απο 65 ειναι αδικο να μην εχω καταφερει ουτε 2 ωρες να παρω....

μακαρι να δικαιωθουν οι κοποι μας...

Αποσυνδεδεμένος iason

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ-Αναστολή προσλήψεων
« Απάντηση #136 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 02:52:23 μμ »
Δήλωση της Υπουργού Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων Άννας Διαμαντοπούλου σχετικά με την αναστολή της Πρόσθετης Διδακτικής Στήριξης

Η Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη (ΠΔΣ) θα ξεκινήσει άμεσα και στις δεδομένες συνθήκες θα καταβληθεί κάθε προσπάθεια να εξασφαλισθούν οι αναγκαίοι πόροι και οι διαδικασίες πρόσληψης να διέπονται από αξιοκρατία και διαφάνεια.

Οι εκπτώσεις άρχισαν και η κωλοτούμπα είναι πάλι εδώ... ΟΥΣΤ ΡΕ. Αλλά αυτούς, και τους άλλους, αξίζουμε αυτούς έχουμε.

Αποσυνδεδεμένος eleniCH06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ-Αναστολή προσλήψεων
« Απάντηση #137 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 02:53:55 μμ »
Εχετε ελπιδα.....................
δευτερη ζωη δεν εχει

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ-Αναστολή προσλήψεων
« Απάντηση #138 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 02:56:02 μμ »
[quote ]


http://www.ypepth.gr/el_ec_page12181.htm

το ιδιο εδω   http://www.pde.gr/forum/index.php?page=1032
[/quote]

δεν αλλαζει κατι αυτο ,

σιγα τωρα ποια παιδια θα μεινουν να κανουν πδσ ,

μονο αυτα που δεν προκειτε να πανε ποτε (για οικονομικους λογους) φροντιστηριο ,
τα οποια λογω της οικονομικης τους καταστασης καταλαβαινεται και το επιπεδο τους .... και απο τι οικογεννειες προερχονται
γενικα πδσ μονο για μπας κλας μαθητες ,

βγαζει και αυτη την ανακοινωση για παρηγορια στον αρρωστο,
ετσι κανουν ολοι οι θεοι και ημιθεοι βαζουν και την ελπιδα στο πατο του πακετου μετρων ,

το μηνυμα το λαβαμε

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ-Αναστολή προσλήψεων
« Απάντηση #139 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 03:04:32 μμ »
19%

ποτε ακρυβηνε ;

σχεδον 20 δηλαδη

τι να λεμε ;
αγαπας την Ελλαδα ;
αποδειξη

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 507
Σύνολο: 512

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.