*

Αποστολέας Θέμα: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου  (Αναγνώστηκε 554240 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος corina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #644 στις: Μάιος 05, 2011, 12:10:17 μμ »
έδωσα πριν από 1 χρόνο και τώρα παρακολούθησα του Β επιπέδου....
το α επίπεδο είναι γενικές γνώσεις στους Η/Υ σαν ECDL....(ακόμη κι αν έχετε ECDL ρωτήστε γιατί ακόμα και μεταπτυχιακό στην πληροφορική δεν σε απαλλάσει από το α επίπεδο!!! :o :o :o :o)
το β επίπεδο είναι ειδικά προγράμματα που χρησιμοποιούν οι καθηγητές για να κάνουν μάθημα με Η/Υ στη τάξη (διαφορετικά για κάθε ειδικότητα)
δυστυχώς το β επιπέδου θέλει παρακολούθηση........για να πιστοποιηθείς......
ενοείται πια ότι δεν δίνονται ούτε παροχές σε είδος (Η/Υ) ούτε επιπλέον λεφτά σε κανένα........ το κάνεις για εσένα και τους μαθητές σου και ...εύχεσαι να υπάρχει εξοπλισμός και στο σχολείο και διάθεση από τους συναδέρφους να μοιραστούν.... ::) ::) ::) για να τα χρησιμοποιήσεις κάποτε........
το α επίπεδο πιστεύω θα είναι απαραίτητο στο μέλλον ...γιαυτό μην αμελείτε....... ειδικά οι 22-30 που παίζετε τους Η/Υ στα ...δάκτυλα..... εδώ είδα 45+ στα θρανία...... η εφαρμογή του β...θα αργήσει τώρα και με το ΔΝΤ...... ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:53:24 »

Αποσυνδεδεμένος ginger

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #645 στις: Μάιος 05, 2011, 01:16:41 μμ »
γεια σας!δεν εχω καταλαβει  κατι.αν παρουμε την πιστοποιηση α επιπεδου ειναι ισαξια με ecdl?δηλαδη   δινει το 1 μοριο που δινει και το ecdl ?

Αποσυνδεδεμένος corina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #646 στις: Μάιος 05, 2011, 07:04:20 μμ »
λογικά ναι αν και πρέπει να το ρωτήσεις από διεύθυνση ή στον ΑΣΕΠ
η ύλη πάντως είναι παρεμφερής

Αποσυνδεδεμένος vaseto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Res non verba!
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #647 στις: Μάιος 06, 2011, 12:09:10 πμ »
Πήρε κανεις κωδικους?Εκανα αιτηση στις 03/05 αλλα τιποτα ακομα. στο email  θα μας τους στειλουν? αν ξερει κανεις ας ενημερωσει
Res

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:53:24 »

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #648 στις: Μάιος 06, 2011, 12:20:37 πμ »
Πήρε κανεις κωδικους?Εκανα αιτηση στις 03/05 αλλα τιποτα ακομα. στο email  θα μας τους στειλουν? αν ξερει κανεις ας ενημερωσει

χθες έστειλα την βεβαίωση από τη ΔΔΕ ότι είμαι αναπληρώτρια και σήμερα το πρωι μου έστειλαν τους κωδικούς στη διεύθυνση email που είχα καταχωρήσει στα στοιχεία μου την προηγούμενη εβδομάδα. Πάντως σε επικοινωνία που είχα μαζί τους μου απάντησαν ότι τα αιτήματα για απόκτηση κωδικών εξυπηρετούνται με τη χρονική σειρά που λαμβάνονται από την υπηρεσία, κατόπιν ελέγχου και ότι δεν είναι μια αυτόματη διαδικασία.

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #649 στις: Μάιος 06, 2011, 07:50:08 πμ »
Πήρε κανεις κωδικους?Εκανα αιτηση στις 03/05 αλλα τιποτα ακομα. στο email  θα μας τους στειλουν? αν ξερει κανεις ας ενημερωσει

χθες έστειλα την βεβαίωση από τη ΔΔΕ ότι είμαι αναπληρώτρια και σήμερα το πρωι μου έστειλαν τους κωδικούς στη διεύθυνση email που είχα καταχωρήσει στα στοιχεία μου την προηγούμενη εβδομάδα. Πάντως σε επικοινωνία που είχα μαζί τους μου απάντησαν ότι τα αιτήματα για απόκτηση κωδικών εξυπηρετούνται με τη χρονική σειρά που λαμβάνονται από την υπηρεσία, κατόπιν ελέγχου και ότι δεν είναι μια αυτόματη διαδικασία.

χρειάζεται να στείλεις βεβαίωση ότι είσαι αναπληρωτής; και πού τη στέλνεις και πώς; ταχυδρομικά;
σε ποιον ασιώνα ζουν πια!!!

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #650 στις: Μάιος 06, 2011, 07:58:01 πμ »
Πήρε κανεις κωδικους?Εκανα αιτηση στις 03/05 αλλα τιποτα ακομα. στο email  θα μας τους στειλουν? αν ξερει κανεις ας ενημερωσει

χθες έστειλα την βεβαίωση από τη ΔΔΕ ότι είμαι αναπληρώτρια και σήμερα το πρωι μου έστειλαν τους κωδικούς στη διεύθυνση email που είχα καταχωρήσει στα στοιχεία μου την προηγούμενη εβδομάδα. Πάντως σε επικοινωνία που είχα μαζί τους μου απάντησαν ότι τα αιτήματα για απόκτηση κωδικών εξυπηρετούνται με τη χρονική σειρά που λαμβάνονται από την υπηρεσία, κατόπιν ελέγχου και ότι δεν είναι μια αυτόματη διαδικασία.
Κι εγώ έκανα αίτηση μάλλον 23/4 και δεν πήρα τίποτα. Πρέπει να στείλεις τη βεβαίωση για να σου στείλουν κωδικό; Πού στέλνεις τη βεβαίωση; Πού επικοινώνησες;
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #651 στις: Μάιος 06, 2011, 09:22:53 πμ »
την αίτηση τη βρίσκεις εδώ http://b-epipedo2.cti.gr/administrative-material-m/cat_view/30-----/32---/277---/273-----.html
και αφου τη συμπληρώσεις πηγαίνεις στη διεύθυνση ΔΕ όπου ανήκεις, στην υπογράφουν και μετά τη στέλνεις με fax στο 2106930750.




Αποσυνδεδεμένος mani-bibi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #652 στις: Μάιος 06, 2011, 10:57:33 πμ »
Σε ευχαριστω αλλη μια φορα για τις πληροφοριες!!! Φιλακια πολλα!!! :)

Αποσυνδεδεμένος vaseto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Res non verba!
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #653 στις: Μάιος 06, 2011, 11:01:54 πμ »
πηρατε κανεις απο εσας κωδικους προσβασης ? εγω εκανα αιτηση 03/05. κε ακομα να μου αποσταλλουν....
Res

Αποσυνδεδεμένος vaseto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Res non verba!
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #654 στις: Μάιος 06, 2011, 11:06:15 πμ »
rozy αυτο δεν το ελεγε πουθενα, εσυ απο που το ξεθαψες οτι δηλαδη θα πρεπει να το στειλεις με φαξ στο   2106930750. θα μπρουσες να μας πεις τα τηλεφωνα των υπευθυνων του προγραμματος πιστοποιησης?
Res

Αποσυνδεδεμένος mani-bibi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #655 στις: Μάιος 06, 2011, 11:06:38 πμ »
την αίτηση τη βρίσκεις εδώ http://b-epipedo2.cti.gr/administrative-material-m/cat_view/30-----/32---/277---/273-----.html
και αφου τη συμπληρώσεις πηγαίνεις στη διεύθυνση ΔΕ όπου ανήκεις, στην υπογράφουν και μετά τη στέλνεις με fax στο 2106930750.


Παιδια να ρωτησω κατι εγω ειμαι μονιμη. Χρειαζεται να παρω καποιο χαρτι απο το γραφειο που ανηκω για να μπορεσω να δωσω εξετασεις; Η απλα θα κανω την αιτηση; Κωδικους εχω. Ποτε ξεκινανε οι αιτησεις;

Αποσυνδεδεμένος vaseto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Res non verba!
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #656 στις: Μάιος 06, 2011, 11:30:39 πμ »
έστειλα ένα email στο help desk. γιατί μάλλον μόνο έτσι μπορούμε να πληροφορηθούμε. τους ζήτησα αν είναι δυνατό να μου στείλουν και τα τηλέφωνα των υπεύθυνων του προγράμματος. εμείς πως πρέπει να μαντέψουμε ότι θα πρέπει να σταλεί η βεβαίωση στο τηλέφωνο που δίνει η rozy? εγώ πάντως δεν το βρήκα πουθενά. Όταν θα μάθω τα τηλέφωνα και οποιοδήποτε άλλη πληροφορία θα σας ενημερώσω .
Res

Αποσυνδεδεμένος corina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #657 στις: Μάιος 06, 2011, 12:02:57 μμ »
εγώ ως μόνιμη πέρυσι δεν χρειάστηκε να πάρω κανένα χαρτί για την Α επιπέδου...... δεν ξέρω την διαδικασία με τους αναπληρωτές.... :-[

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 715
Σύνολο: 716

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.