*

Αποστολέας Θέμα: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου  (Αναγνώστηκε 554241 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #672 στις: Μάιος 06, 2011, 04:25:15 μμ »
LK, όπως είσαι στο στάδιο επιλογής χώρου εξέτασης, απλά επιλέγεις το χώρο κι αφήνεις κενό το πεδίο με τις ημερομηνίες, δλδ δεν επιλέγεις ημερομηνία κι ας υπάρχει το πεδίο. Πατάς "επόμενο βήμα" και θα εμφανιστούν μόνες τους οι προς επιλογή ημερομηνίες με όλες τις λεπτομέρειες και μάλιστα αναφέρει και αριθμό συμμετοχών. Καλό είναι να επιλέξεις ημερομηνία που έχει ήδη συμμετοχές γιατί αλλιώς υπάρχει ο κίνδυνος το τμήμα που θα επιλέξεις να μην επιλεγεί από άλλους και τελικά να ακυρωθεί.
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:53:30 »

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #673 στις: Μάιος 06, 2011, 04:33:06 μμ »
Ευχαριστώ! Αν σήμερα βγήκαν οι ημερομηνίες, είναι πολύ νωρίς και, συνεπώς, θα συμπληρωθούν σταδιακά. Δεν μπορούμε να κάνουμε αιτήσεις για δύο ημερομηνίες, σωστά;Επίσης, αν γίνει δεκτή η αίτησή μου, ποιος μου την υπογράφει, το σχολείο;

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος vaseto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Res non verba!
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #674 στις: Μάιος 06, 2011, 04:36:04 μμ »
πως παραλαβατε τους κωδικους? γενικα αργησανε να σας τους στειλουν ? σας τους εστειλαν με email ?
Res

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #675 στις: Μάιος 06, 2011, 04:42:20 μμ »
LK, την αίτηση την υποβάλλεις ηλεκτρονικά και δε χρειάζεται υπογραφή. Εκτός αν εννοείς τη βεβαίωση ότι αναπληρώτρια. Αν ναι, αυτή την υπογράφει η διεύθυνση. Πας στη διεύθυνση όπου υπάγεσαι και την υπογράφουν αμέσως. Μετά τη στέλνεις με φαξ στο 2106930750.

vaseto, εγώ έστειλα το φαξ σήμερα στις 11:00 και την έστειλαν μέσω εμαιλ μετά από 2 ώρες.
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:53:30 »

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #676 στις: Μάιος 06, 2011, 04:45:55 μμ »
LK, την αίτηση την υποβάλλεις ηλεκτρονικά και δε χρειάζεται υπογραφή. Εκτός αν εννοείς τη βεβαίωση ότι αναπληρώτρια. Αν ναι, αυτή την υπογράφει η διεύθυνση. Πας στη διεύθυνση όπου υπάγεσαι και την υπογράφουν αμέσως. Μετά τη στέλνεις με φαξ στο 2106930750.

vaseto, εγώ έστειλα το φαξ σήμερα στις 11:00 και την έστειλαν μέσω εμαιλ μετά από 2 ώρες.
Εγώ που είμαι μόνιμη, δηλαδή, δε χρειάζομαι βεβαίωση;

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος dimpop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #677 στις: Μάιος 06, 2011, 04:49:10 μμ »
Καλησπέρα!!Είμαι και εγώ απ αυτούς που έκανα αίτηση από 25.4!!!! και ακόμη περιμένω τους κωδικούς....(για την συμμετοχή μου στο Α επίπεδο).

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #678 στις: Μάιος 06, 2011, 04:53:08 μμ »
Το έκανα. Είναι ακριβώς όπως τα λες. Σχετικά με το τεστ που λες, εννοείς αυτό το τεστ εξοικείωσης; Εκεί είχα άλλο θέμα. Αναφερόταν σε κάποια κείμενα (πχ betoven1) για να απαντήσουμε σε ερωτήσεις πχ τι γραμματοσειρά είχε η τάδε φράση (μακάρι να ήταν όλες οι ερωτήσεις έτσι) αλλά δε βρήκα πού είναι αυτό το κείμενο και απάντησα μόνο σε κάποιες ερωτήσεις να δω λίγο το επίπεδο και το'κλεισα.  Εχεις εσύ ιδέα αν έχει υποστηρικτικό υλικό; Απ'όσα είχε η σελίδα δεν ήταν κάποιο σε word. Συγγνώμη για τις ερωτήσεις,ε; Γίνονται όλα τόσο γρήγορα ξαφνικά, αγχώθηκα!

τα βοηθητικά αρχεία τα κατεβάζεις από εδώ
http://users.sch.gr//aristhodas/pistopoihsh.htm 
εκεί που λέει τα αρχεία εργασίας που είναι απαραίτητα ...



edit: Χαλαρααααά...

Αν μελετήσω αυτή την ιστοσελίδα είμαι εντάξει, δηλαδή;

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #679 στις: Μάιος 06, 2011, 04:53:29 μμ »
Εγώ που είμαι μόνιμη, δηλαδή, δε χρειάζομαι βεβαίωση;

όχι, εσείς συμπληρώνετε ΑΜ και κάνουν διασταύρωση στοιχείων, οπότε μπορεί λίγο να καθυστερήσει.

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #680 στις: Μάιος 06, 2011, 04:54:44 μμ »
Το έκανα. Είναι ακριβώς όπως τα λες. Σχετικά με το τεστ που λες, εννοείς αυτό το τεστ εξοικείωσης; Εκεί είχα άλλο θέμα. Αναφερόταν σε κάποια κείμενα (πχ betoven1) για να απαντήσουμε σε ερωτήσεις πχ τι γραμματοσειρά είχε η τάδε φράση (μακάρι να ήταν όλες οι ερωτήσεις έτσι) αλλά δε βρήκα πού είναι αυτό το κείμενο και απάντησα μόνο σε κάποιες ερωτήσεις να δω λίγο το επίπεδο και το'κλεισα.  Εχεις εσύ ιδέα αν έχει υποστηρικτικό υλικό; Απ'όσα είχε η σελίδα δεν ήταν κάποιο σε word. Συγγνώμη για τις ερωτήσεις,ε; Γίνονται όλα τόσο γρήγορα ξαφνικά, αγχώθηκα!

τα βοηθητικά αρχεία τα κατεβάζεις από εδώ
http://users.sch.gr//aristhodas/pistopoihsh.htm 
εκεί που λέει τα αρχεία εργασίας που είναι απαραίτητα ...



edit: Χαλαρααααά...

Αν μελετήσω αυτή την ιστοσελίδα είμαι εντάξει, δηλαδή;

κυκλοφορούν και άλλα πολλά στο δαδίκτυο και η σελίδα του παιδαγωγικού ινστιτούτου που έχει δώσει η corina έχει και αρκετό υλικό για μελέτη

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #681 στις: Μάιος 06, 2011, 04:55:17 μμ »
Καλησπέρα!!Είμαι και εγώ απ αυτούς που έκανα αίτηση από 25.4!!!! και ακόμη περιμένω τους κωδικούς....(για την συμμετοχή μου στο Α επίπεδο).

μόνιμος ή αναπληρωτής;

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #682 στις: Μάιος 06, 2011, 05:02:54 μμ »
Το έκανα. Είναι ακριβώς όπως τα λες. Σχετικά με το τεστ που λες, εννοείς αυτό το τεστ εξοικείωσης; Εκεί είχα άλλο θέμα. Αναφερόταν σε κάποια κείμενα (πχ betoven1) για να απαντήσουμε σε ερωτήσεις πχ τι γραμματοσειρά είχε η τάδε φράση (μακάρι να ήταν όλες οι ερωτήσεις έτσι) αλλά δε βρήκα πού είναι αυτό το κείμενο και απάντησα μόνο σε κάποιες ερωτήσεις να δω λίγο το επίπεδο και το'κλεισα.  Εχεις εσύ ιδέα αν έχει υποστηρικτικό υλικό; Απ'όσα είχε η σελίδα δεν ήταν κάποιο σε word. Συγγνώμη για τις ερωτήσεις,ε; Γίνονται όλα τόσο γρήγορα ξαφνικά, αγχώθηκα!

τα βοηθητικά αρχεία τα κατεβάζεις από εδώ
http://users.sch.gr//aristhodas/pistopoihsh.htm 
εκεί που λέει τα αρχεία εργασίας που είναι απαραίτητα ...



edit: Χαλαρααααά...

Αν μελετήσω αυτή την ιστοσελίδα είμαι εντάξει, δηλαδή;

κυκλοφορούν και άλλα πολλά στο δαδίκτυο και η σελίδα του παιδαγωγικού ινστιτούτου που έχει δώσει η corina έχει και αρκετό υλικό για μελέτη
Μόνο πολλαπλής επιλογής ερωτήσεις βάζουν, δε βάζουν να γράψουμε κάτι ή να υπολογίσουμε κάτι, έτσι;Επίσης, κάπου διάβασα ότι οι ερωτήσεις είναι 60. Δηλαδή, ποια είναι η βάση;Τέλος, δεν γίνονται κάπου σεμινάρια παρακολούθησης, σωστά (έχω ψιλοξεχάσει το excell, λόγω ειδικότητας, γι αυτό);

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #683 στις: Μάιος 06, 2011, 05:09:33 μμ »
Μόνο πολλαπλής επιλογής ερωτήσεις βάζουν, δε βάζουν να γράψουμε κάτι ή να υπολογίσουμε κάτι, έτσι;Επίσης, κάπου διάβασα ότι οι ερωτήσεις είναι 60. Δηλαδή, ποια είναι η βάση;Τέλος, δεν γίνονται κάπου σεμινάρια παρακολούθησης, σωστά (έχω ψιλοξεχάσει το excell, λόγω ειδικότητας, γι αυτό);

Όχι, ζητούν να κάνεις και υπολογισμούw ή γραφήματα σε excel, να πληκτρολογήσεις λέξεις συ συγκεκριμένη γραμματοσειρά και στυλ, να αλλάξεις παραγράφους κλπ σε word, να βρείς τα εφε που χρησιμοποιούνται σε παρουσιάσεις powerpoint ή να δημιουργήσεις pp όπου η εναλλαγή των διαφεναειών να γίνεται αυτόματα και έξοδος να επιτυγχάνεται μόνο με esc... Γενικά ότι ξέρεις να χειρίζεσαι τα word, excel και power point και ότι έχεις και κάποιες βασικές γνώσεις από internet και υπολογιστές (μνήμες, περιφερειακά, συσκευές εισόδου-εξόδου και πού συνδέονται κλπ). Θα προσπαθήσω να ανεβάσω στα νέα αρχεία ένα τεστάκι που δεν έχει όμως τα βοηθητικά αρχεία αλλά έχει 60 ερωτήσεις. 

Αποσυνδεδεμένος papia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #684 στις: Μάιος 06, 2011, 05:14:39 μμ »
Γνωριζει κάποιος ποια είναι η βάση για το κάθε ένα χωριστά;Δηλαδή πρέπει να πιάσουμε σε όλα νομίςω 60% αλλά και στην κάθε ενότητα έχει πάλι βάση.Ποια είναι;(word,p.p.,βασικές έννοιες κ.λ.π.)

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #685 στις: Μάιος 06, 2011, 05:15:45 μμ »
Μόνο πολλαπλής επιλογής ερωτήσεις βάζουν, δε βάζουν να γράψουμε κάτι ή να υπολογίσουμε κάτι, έτσι;Επίσης, κάπου διάβασα ότι οι ερωτήσεις είναι 60. Δηλαδή, ποια είναι η βάση;Τέλος, δεν γίνονται κάπου σεμινάρια παρακολούθησης, σωστά (έχω ψιλοξεχάσει το excell, λόγω ειδικότητας, γι αυτό);

Όχι, ζητούν να κάνεις και υπολογισμούw ή γραφήματα σε excel, να πληκτρολογήσεις λέξεις συ συγκεκριμένη γραμματοσειρά και στυλ, να αλλάξεις παραγράφους κλπ σε word, να βρείς τα εφε που χρησιμοποιούνται σε παρουσιάσεις powerpoint ή να δημιουργήσεις pp όπου η εναλλαγή των διαφεναειών να γίνεται αυτόματα και έξοδος να επιτυγχάνεται μόνο με esc... Γενικά ότι ξέρεις να χειρίζεσαι τα word, excel και power point και ότι έχεις και κάποιες βασικές γνώσεις από internet και υπολογιστές (μνήμες, περιφερειακά, συσκευές εισόδου-εξόδου και πού συνδέονται κλπ). Θα προσπαθήσω να ανεβάσω στα νέα αρχεία ένα τεστάκι που δεν έχει όμως τα βοηθητικά αρχεία αλλά έχει 60 ερωτήσεις.

Ωχ, και πότε θα προλάβω να τα θυμηθώ όλα αυτά; Δε γίνονται σεμινάρια, είπαμε, για το Α΄επίπεδο, σωστά;

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 718
Σύνολο: 719

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.