*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ32 Θεατρολόγοι  (Αναγνώστηκε 173459 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #504 στις: Μάιος 16, 2013, 09:58:41 πμ »
Θέλω να δω τι θα γίνει την Παρασκευή στα δημοτικά. Ελπίζω πραγματικά να μην υπερισχύσει η λογική του "τι μας νοιάζει εμάς;" ή η ακόμα χειρότερη "καλά τους κάνουν"... Δυστυχώς τα άκουσα αυτά από κάποιους δασκάλους (αναπληρωτών συμπεριλαμβανομένων) αυτό το διάστημα... ΘΛΙΒΕΡΟ...

Το "τι μας νοιάζει εμάς;" η φαντασία μου μπορεί να το συλλάβει, το "καλά τους κάνουν" όμως σε ποια βάση εδράζεται ακριβώς;;;Αν πραγματικά υπάρχουν συνάδελφοι της αβαθμιας που το πιστεύουν αυτό, τι να πω...φρίττω...

Εδώ υπάρχουν "συνάδελφοι" της δευτεροβάθμιας (έτσι δηλώνουν τουλάχιστον) που το πιστεύουν και το διαδίδουν μάλιστα, δεν θα υπάρχουν της πρωτοβάθμιας;
Η βάση της "ανθρωποφαγίας" εδράζεται σε ψυχολογικής/ψυχιατρικής φύσεως διαταραχές.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:32:30 »

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #505 στις: Μάιος 16, 2013, 12:03:33 μμ »
Θέλω να δω τι θα γίνει την Παρασκευή στα δημοτικά. Ελπίζω πραγματικά να μην υπερισχύσει η λογική του "τι μας νοιάζει εμάς;" ή η ακόμα χειρότερη "καλά τους κάνουν"... Δυστυχώς τα άκουσα αυτά από κάποιους δασκάλους (αναπληρωτών συμπεριλαμβανομένων) αυτό το διάστημα... ΘΛΙΒΕΡΟ...

Το "τι μας νοιάζει εμάς;" η φαντασία μου μπορεί να το συλλάβει, το "καλά τους κάνουν" όμως σε ποια βάση εδράζεται ακριβώς;;;Αν πραγματικά υπάρχουν συνάδελφοι της αβαθμιας που το πιστεύουν αυτό, τι να πω...φρίττω...

Εδώ υπάρχουν "συνάδελφοι" της δευτεροβάθμιας (έτσι δηλώνουν τουλάχιστον) που το πιστεύουν και το διαδίδουν μάλιστα, δεν θα υπάρχουν της πρωτοβάθμιας;
Η βάση της "ανθρωποφαγίας" εδράζεται σε ψυχολογικής/ψυχιατρικής φύσεως διαταραχές.
Πόσο μα πόσο δίκιο έχεις jak_13!
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #506 στις: Μάιος 16, 2013, 12:40:32 μμ »
Θέλω να δω τι θα γίνει την Παρασκευή στα δημοτικά. Ελπίζω πραγματικά να μην υπερισχύσει η λογική του "τι μας νοιάζει εμάς;" ή η ακόμα χειρότερη "καλά τους κάνουν"... Δυστυχώς τα άκουσα αυτά από κάποιους δασκάλους (αναπληρωτών συμπεριλαμβανομένων) αυτό το διάστημα... ΘΛΙΒΕΡΟ...

Το "τι μας νοιάζει εμάς;" η φαντασία μου μπορεί να το συλλάβει, το "καλά τους κάνουν" όμως σε ποια βάση εδράζεται ακριβώς;;;Αν πραγματικά υπάρχουν συνάδελφοι της αβαθμιας που το πιστεύουν αυτό, τι να πω...φρίττω...

Εδώ υπάρχουν "συνάδελφοι" της δευτεροβάθμιας (έτσι δηλώνουν τουλάχιστον) που το πιστεύουν και το διαδίδουν μάλιστα, δεν θα υπάρχουν της πρωτοβάθμιας;
Η βάση της "ανθρωποφαγίας" εδράζεται σε ψυχολογικής/ψυχιατρικής φύσεως διαταραχές.
Η ανθρωποφαγία εδράζεται στον Μπράτη,συνάδελφε.Με τις πλάτες του Δημητράκη κουνιούνται οι συνάδελφοι της πρωτοβάθμιας.Δεν ξέρουν πως ο Μητσάρας τους την έκανα και πήρε απόσπαση στο Υπουργείο!!!

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #507 στις: Μάιος 16, 2013, 01:47:12 μμ »

Η ασθένεια αυτή συνάδελφε φρονώ ότι έχει ξεφύγει προ πολλού από τα στενά συνδικαλιστικά πλαίσια. Το βλέπουμε και γύρω μας άλλωστε.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:32:30 »

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΦΕΛΗ_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #508 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:28:55 πμ »
καλημέρα συνάδελφοι. θα ήθελα να ρωτήσω για λογαριασμό δικού μου προσώπου, που κάνει πρώτη φορά τα χαρτιά του για τους πίνακες αναπληρωτών.. δεν έχουν δικαίωμα από φέτος οι θεατρολόγοι να δηλώνουν και πρωτοβάθμια; κάτι τέτοιο ειπώθηκε και θα ήθελα να το διασταυρώσουμε, γιατί προσωπικά είμαι φιλόλογος και δεν γνωρίζω για τον κλαδο των θεατρολόγων.ευχαριστώ εκ των προτέρων.
"Φύσα Νοτιά μου κι άδικα λυπήθηκα

    σ' άλλους καιρούς μπορεί και ν' αγαπήθηκα.."

Αποσυνδεδεμένος millhaven

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #509 στις: Αύγουστος 22, 2013, 09:00:16 μμ »
Γεια Χαρά :)
καλημέρα συνάδελφοι. θα ήθελα να ρωτήσω για λογαριασμό δικού μου προσώπου, που κάνει πρώτη φορά τα χαρτιά του για τους πίνακες αναπληρωτών.. δεν έχουν δικαίωμα από φέτος οι θεατρολόγοι να δηλώνουν και πρωτοβάθμια; κάτι τέτοιο ειπώθηκε και θα ήθελα να το διασταυρώσουμε, γιατί προσωπικά είμαι φιλόλογος και δεν γνωρίζω για τον κλαδο των θεατρολόγων.ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Πάντα δηλώναμε πρωτοβάθμια, αφού στην πραγματικότητα μόνο εκεί υπάρχουν ώρες διδασκαλίας για τον κλάδο.
Τη δευτεροβάθμια τη δηλώνουμε μετά από την πρωτοβάθμια, αν και δεν έχει κανένα νόημα πλέον (αφού και όσοι είχαν αποκτήσει οργανική στη δευτεροβάθμια ελλείψει σχετικού μαθήματος, μετατάσσονται στην πρωτοβάθμια).

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΦΕΛΗ_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #510 στις: Αύγουστος 23, 2013, 09:55:42 πμ »
ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.αυτο ακριβώς ήξερα και εγώ...απλά αυτή ήταν η "οδηγία" που έδωσε κάποια μεγαλύτερη συνάδελφος στην γνωστή μου που έκανε πρώτη φορά τα χαρτιά της...ευτυχώς την παρέκαμψε και δήλωσε και πρωτοβάθμια....
"Φύσα Νοτιά μου κι άδικα λυπήθηκα

    σ' άλλους καιρούς μπορεί και ν' αγαπήθηκα.."

Αποσυνδεδεμένος Έλλη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #511 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 12:51:08 πμ »
Γεια σας παιδιά,
Τέτοιες ώρες τέτοια λόγια - αλλά έχει κανείς μάθει κάτι επίσημο για τις πιστώσεις της Αισθητικής Αγωγής για φέτος; Μήπως έχετε κάποιο τηλέφωνο του υπουργείου για τους αναπληρωτές ΕΣΠΑ; Οχι ότι περιμένω να μου πουν αν πάρω δηλαδή, αλλά έτσι, να σπάσει λίγο η σιωπή...

Αποσυνδεδεμένος tatti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #512 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 01:05:59 μμ »
To ίδιο θέλω να ρωτήσω και έγω παρ' όλο που ανήκω σε άλλη ειδικότητα της αισθητικής αγωγής.
Θα πάρουν καθόλου αναπληρωτές ειδικοτήτων στα ΕΑΕΠ?????? 
ΠΕ08

Αποσυνδεδεμένος Έλλη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #513 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 01:53:51 μμ »
Πρέπει να πάρουν, αλλιώς δεν μπορούν να λειτουργήσουν. Είναι πολλά. Ομως οι ξεκάθαρες πιστώσεις αναφέρονται στην Ειδική Αγωγή. Δεν μπορώ να βρω πιστώσεις για Αισθητική Αγωγή πουθενά. Και δε θέλω να μας αιφνιδιάσουν με οδηγίες της τελευταίας στιγμής, παράνομες κατ' ουσίαν, του στυλ "όπου δεν υπάρχει εκπαιδευτικός ειδικότητας το μάθημα το κάνουν οι δάσκαλοι" κ.λπ. Και πέρυσι αγωνιστήκαμε πολύ για να το αποτρέψουμε αυτό. Στο υπουργείο τα τηλέφωνα είναι κατειλημμένα, κι όταν δεν είναι, δεν τα σηκώνει κανείς.

Αποσυνδεδεμένος tatti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #514 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 02:09:19 μμ »
Και έγω το ίδιο προσπαθώ να επικοινωνήσω με το τμήμα ειδικών εφαρμογών του υπουργείου αλλά τίποτα, πολύ φοβάμαι γιατί βλέπω αναφορά ΜΟΝΟ σε πιστώσεις ΕΣΠΑ για δασκάλους.
ΠΕ08

Αποσυνδεδεμένος Έλλη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #515 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 02:36:09 μμ »
Τι να πω; Οπως και σε όλα τα υπόλοιπα, η απόλυτη ανευθυνότητα, προχειρότητα και αδιαφάνεια. Τόσο απλά.

Αποσυνδεδεμένος millhaven

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #516 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 03:02:02 μμ »
Γεια Χαρά :) (λέμε τώρα... :-\)

Σε φίλο που επικοινώνησε εχθές με το υπουργείο είπαν ότι οι πιστώσεις θα είναι οι ίδιες και φέτος για τον συγκεκρικριμένο άξονα, ίσως και λίγο αυξημένες λόγω των καινούργιων ΕΑΕΠ. (Βέβαια αρκετά κενά θα καλυφθούν με τις μετατάξεις). Η καθυστέρηση, είπαν (και πάλι) οφείλεται στο ότι περιμένουν τις νέες μετατάξεις. Σχετικά με το πότε, δόθηκε η γνωστή απάντηση περί εντολής της πολιτικής ηγεσίας (δηλ. μπορεί και σήμερα, αύριο... μπορεί και αρχές Οκτωβρίου).
Τηλ. επικονωνίας:210 3443327
                                  3443333
(Θα πάρω και εγώ αύριο και αν μάθω κάτι παραπάνω :o, θα ενημερώσω)

Περίεργη σιγή επικρατεί πάντως, η οποία προφανώς και δεν οφείλεται στον απεργιακό παλμό της πρωτοβάθμιας  :-X.

Αποσυνδεδεμένος tatti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #517 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 04:02:50 μμ »
Αυτή την περίεργη σιγή  που επικρατεί φοβάμαι και 'γω.Ο Μπράτης στην σημερινή ανακοίνωση ούτε που μας αναφέρει, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ πουθενά.
Τώρα απο το τμήμα διορισμών της Δ.Ε. του Υ.Π. της ειδικότητας μου(ΠΕ08) μου είπαν ότι περιμένουν την β' φάση μετατάξεων, αν γίνει( πόσες θα είναι στις ειδικότητες μας μιά και οι ΠΕ08 είμαστε πολύ λίγοι και οι περισσότεροι έχουν ήδη μεταταχθεί και οι ΠΕ32 ξέρω ότι είστε ακόμα λιγότεροι) και τις αποσπάσεις απο την Δ.Ε.
Αυτό που με ανησύχησε είναι ότι μου είπαν ότι φέτος θα είναι πολύ λίγες οι προσλήψεις αναπληρωτών στις ειδικότητες. ΓΙΑΤΙ??
Αυτά και sorry που χρησιμοποιώ το δικό σας topic αλλά σας θεωρώ" αδελφική" ειδικότητα άλλωστε οι εικαστικοί (ΠΕ08) κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου, καλλιτέχνες βλέπεις......
ΠΕ08

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159873
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 371
Σύνολο: 377

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.