*

Αποστολέας Θέμα: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)  (Αναγνώστηκε 77063 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος astralin

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
  • άντε και καλή τύχη μάγκες...
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #70 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:47:56 μμ »
Εγώ, πάντως πιστεύω πως καλό είναι, να κάνουμε μία υπομονή μέχρι την Πέμπτη και να μην απογοητευτούμε ακόμα... λογικά θα ακολουθήσει επόμενη φάση με αξιοπρεπή αριθμό...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:00:32 »

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #71 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:48:21 μμ »
μόλισ διάβασα ότι περιμένουν φάση τετάρτη- πέμπτη μακάρι να είναι αλήθεια..........

Αποσυνδεδεμένος astralin

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
  • άντε και καλή τύχη μάγκες...
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #72 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:51:59 μμ »
Που το διάβασες?

Αποσυνδεδεμένος jiannoulaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #73 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:55:05 μμ »
εγω εχω 3100

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:00:32 »

Αποσυνδεδεμένος TESY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #74 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 01:07:53 μμ »
να ρωτησω κατι??τι ακριβωσ εκανε ο στυλιανιδησ??γτ εγω δεν θυμαμαι να προλαβε να κανει κατι

Κορίτσια ο κλάδος μας άνοιξε εδώ και 5 χρόνια περίπου δηλ επι ΝΔ. Ψήφισαν το υποχρεωτικό νηπιαγωγείο και πρέπει όλες να λέμε και ένα ευχαριστώ στην προηγούμενη κυβέρνηση. Εγώ την Διαμαντοπούλου δεν την πιστεύω. Ξέρει να παίζει το παιχνίδι των αντιπώσεων με τα ΜΜΕ και ρίχνει συχνα  πυροτεχνήματα. Είναι όπως ο Αβραμόπουλος αλλά σε γένος θυληκό.. Ελπίζω να αφήσει τις βλακείες και να κάνει ολοήμερα τα νηπιαγωγεία έστω και για ένα χρόνο.(εαν περιμένουμε πότε θα φτιάξει κτήρια για να προσλάβει και άλλους καλά κρασιά). Το πιο έντιμο θα ήταν να πει πως λόγω των οικονομικών δεν θα καλύψει τις θέσεις. Έχω μάθει κάποια πράγματα και δεν μου αρέσουν. Φήμες όμως δεν θα ακούσετε απο εμένα. Πάντως κάθε πέρισυ και καλύτερα :)..

Θα μου επιτρέψεις να σου πω, ότι "ευχαριστώ" δεν χρωστάμε σε κανέναν! Μην ξεχνάμε, ότι η υποχρεωτικότητα του νηπιαγωγείου θεσπίστηκε μετά από τις μεγαλειώδης κινητοποιήσεις και απεργίες των συνεδέλφων μας, οι οποίοι διάλεξαν το δρόμο της σύγκρουσης και κατάφεραν να ασκήσουν πίεση στην τότε κυβέρνηση χάνοντας μισθούς μηνών. Και πάλι, αν θυμάσαι, αυτά που έδωσε το υπουργείο ήταν ψίχουλα μπροστά στα αρχικά πλαίσια διεκδικήσεων.
Λοιπόν, αντί να λέμε ευχαριστώ και να σπάζουμε τη μέση μας σε περιστασιακούς ελεήμονες, καλά θα κάνουμε να έχουμε το βλέμα στραμμένο στο δρόμο της διεκδίκησης και του συλλογικού αγώνα γιατί η ιστορία έχει αποδείξει ότι μόνο έτσι κερδίζεις αυτό που σου αξίζει.
Ούτε θα κλαυτούμε, ούτε θα παρακαλέσουμε για το αυτονόητο... Ο στόχος είναι να διατηρήσουμε τα κεκτημένα και να κερδίσουμε ακόμα περισσότερα, όχι μόνο για μας και τον κλάδο μας, αλλά και για τους γονείς, τα παιδιά και το σύνολο της κοινωνίας.
Η υποχρεωτική, δίχρονη δημόσια και δωρεάν προσχολική αγωγή είναι θεμελειώδες δικαίωμα των παιδιών και πρωταρχική υποχρέωση του κράτους!


astralin  γεια στο στόμα σου!!! Άντε πια μήπως να πούμε ευχαριστώ και για τα ιδιωτικά κολέγια που πίσω από την πλάτη μας πήγε ο Άρης να τα επισημοποιήσει; Να πούμε ευχαριστώ για το ότι η προηγούμενη κυβέρνηση ώθησε τους γονείς στα ιδιωτικά σχολεία και να έχουμε μια αύξηση εγγραφών απίστευτη; Η να πούμε ευχαριστώ που μας έχουν κάνει ζητιάνους , παρακαλάμε να δουλέψουμε την ώρα που πολλά σχολεία είναι κλειστά & υπολειτουργούν;

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++.

Διαβασα χθες στο εσος νομιζω οτι θα συναντηθει το συντονιστικό των νηπιαγωγων με την αννουλα το πρωτο 15μερο του νοεμβρη,για την υποχρεωτικοτηητα και τη θεσμοθετηση του ωραριου...Να βρουμε τροπο να τους ενημερωσουμε,αν και πιστευω οτι θα κινηθουν....Αν εχει κανεις κανεναν μεσα.....Οπως καινα χει να τους ενοχλησουμε..

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #75 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 01:14:52 μμ »
sorry διάβασα λάθοσ ημερομηνία....ήραν γι αυρή την πέμπτη.....
με τραβάει και ο μικρόσ συνέχεια  ...........

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #76 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 01:26:26 μμ »
εγω εχω 3100
αν αλλοι με τα ιδια μορια με σενα υπαρχουν στον πινακα κ λειπεις μονο εσυ,τπτε λογικα θα σ εχουν καταλαθος παραλειψει,πιστευω

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #77 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 03:29:51 μμ »
Παιδια επειδη χθες που μιλησα για τον Στυλιανιδη που παρεπιπτοντως οταν μπηκε μου φανηκε πολυ καθως πρεπει κ με καθολου καλο ματι δεν τον πηρα,καποιες που μαλλον λιγο πολιτικα απ'οτι καταλαβα το ειδαν επαναστατησαν.
η τοποθετηση μου καμια απολυτως σχεση με πολιτικη δεν εχει κι αν για καποιους το να ξερουμε απο τον Σεπτεμβρη που περιπου θα βρισκομαστε το θεωρουν πολυτελειακι οχι ιδιαιτερα σημαντικο εγω προσωπικα θα το θεωρουσα αυτονοητο :( :( :(. Ατομα στο 1600 που ουτε στον υπνο τους δεν περιμεναν να φυγουν απο Σεπτεμβη να φευγουν κι εσεις με τα ιδια μορια να ξεροσταλιαζετε στο νετ μηπως μαθετε κατι για πρσληψεις
κι οταν λετε οτι το ποτε φευγουμε ε δεν εναι και το πιο σημαντικο μαλλον αναφερεστε στην δωρεαν 2χρονη προσχολικη που ευαγγελιζεται η κ.Διαμαντοπουκου!!!!δεν μιλησε ομως απ'οσο ξερω για δωρεαν,προσχολικη και ΔΗΜΟΣΙΑ εκπαιδ.κι αν τα δωδει σε ιδιωτικους?
Οταν μιλαω μιλαω για το συμφερον μου κι ολοι ετσι πρεπει να μιλαμε .Τα πολιτικα ποτε δεν με πολυενδιεφεραν.Η Διαμαντοπουλου οταν μπηκε μην σου πω ενθουσιαστηκα γιατι μαλλον πιο επικοινωνιακη ειναι απο Στυλιανιδη ε ειπα ειναι και γυναικα >:( >:( >:(.
Για την ωρα μαλλον βλεπω πως την πατησα με τον ενθουσιασμο μου και μαλλον με τον εαυτο μου τα εχω περισσοτερ ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος MARGARITA_23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #78 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 03:34:24 μμ »
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΙΑ Υ Π Ο Χ Ρ Ε Ω Τ Ι Κ Ο Τ Η Τ Α ΜΙΛΑΜΕ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ?

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕ ΤΗΝ ΕΙΔΑ? ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΤΥΦΛΗ? ΑΜΑ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΚΑΙ ΕΓΩ...

ΧΟΡΗΓΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ?

ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΕΡΑ, ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ.

ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΧΑΦΤΟΥΜΕ...ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΟΣΑ ΚΕΝΑ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ? ΓΙΑ

ΠΟΙΑ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΝΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΟΙ ΥΠΟΔΟΜΕΣ? ΕΔΩ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΕΝΑ ΧΑΡΑΤΣΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΛΛΟ

ΚΟΒΟΥΝ ΤΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ

ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ, ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΜΑΣ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΟΥΝ ΠΟΣΟ??????????
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 03:37:54 μμ από MARGARITA_23 »
Η γνωση ειναι δυναμη!

Αποσυνδεδεμένος MARGARITA_23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #79 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 03:55:38 μμ »
Παιδια επειδη χθες που μιλησα για τον Στυλιανιδη που παρεπιπτοντως οταν μπηκε μου φανηκε πολυ καθως πρεπει κ με καθολου καλο ματι δεν τον πηρα,καποιες που μαλλον λιγο πολιτικα απ'οτι καταλαβα το ειδαν επαναστατησαν.
η τοποθετηση μου καμια απολυτως σχεση με πολιτικη δεν εχει κι αν για καποιους το να ξερουμε απο τον Σεπτεμβρη που περιπου θα βρισκομαστε το θεωρουν πολυτελειακι οχι ιδιαιτερα σημαντικο εγω προσωπικα θα το θεωρουσα αυτονοητο :( :( :(. Ατομα στο 1600 που ουτε στον υπνο τους δεν περιμεναν να φυγουν απο Σεπτεμβη να φευγουν κι εσεις με τα ιδια μορια να ξεροσταλιαζετε στο νετ μηπως μαθετε κατι για πρσληψεις
κι οταν λετε οτι το ποτε φευγουμε ε δεν εναι και το πιο σημαντικο μαλλον αναφερεστε στην δωρεαν 2χρονη προσχολικη που ευαγγελιζεται η κ.Διαμαντοπουκου!!!!δεν μιλησε ομως απ'οσο ξερω για δωρεαν,προσχολικη και ΔΗΜΟΣΙΑ εκπαιδ.κι αν τα δωδει σε ιδιωτικους?
Οταν μιλαω μιλαω για το συμφερον μου κι ολοι ετσι πρεπει να μιλαμε .Τα πολιτικα ποτε δεν με πολυενδιεφεραν.Η Διαμαντοπουλου οταν μπηκε μην σου πω ενθουσιαστηκα γιατι μαλλον πιο επικοινωνιακη ειναι απο Στυλιανιδη ε ειπα ειναι και γυναικα >:( >:( >:(.
Για την ωρα μαλλον βλεπω πως την πατησα με τον ενθουσιασμο μου και μαλλον με τον εαυτο μου τα εχω περισσοτερ ??? ??? ???
ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Η ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΗΔΗ Ο ΑΡΗΣ...ΓΙΑΤΙ  ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΦΟΙΤΟΥΝ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑΚΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ. ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΩΝ?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 04:00:02 μμ από MARGARITA_23 »
Η γνωση ειναι δυναμη!

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #80 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 03:56:19 μμ »
Τελικά πήραν μόνο 8 άτομα στην 6η φάση.... Ας ελπίσουμε ότι θα ακολουθήσουν κι άλλες φάσεις και θα πάρουν κι άλλα άτομα...τι να πω? Μάλλον φταίνε τα άθλια οικονομικά της χώρας... που λεφτά? Το σίγουρο είναι ότι υπάρχουν πολλές ελλείψεις στον κλάδο μας και κάποιος πρέπει να ασχοληθεί με την Προσχολική στα σοβαρά! Καλό θα ήταν να γίνουν όλα τα νηπιαγωγεία ολοήμερα και η προσχολική εκπαίδευση δίχρονη και υποχρεωτική! Μόνο έτσι θα απορροφηθούν περισσότεροι συνάδερφοι...Βέβαια, εδώ δεν υπάρχουν λεφτά να καλυφθούν κενά κλπ. για Δημοτικό, Γυμνάσιο, Λύκειο...το νηπιαγωγείο θα προσέξουν? Ίσως ο κλάδος μας πρέπει με κάποιο τρόπο να διεκδικήσει περισσότερα και να μην περιμένουμε από την Ομοσπονδία των δασκάλων (στην οποία ανήκουμε) να μας υποστηρίξει! Τελοσπάντων, καλή υπομονή και καλό διορισμό σε όλους τους συναδέρφους!!!!

Αποσυνδεδεμένος MARGARITA_23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #81 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 04:03:36 μμ »
Τελικά πήραν μόνο 8 άτομα στην 6η φάση.... Ας ελπίσουμε ότι θα ακολουθήσουν κι άλλες φάσεις και θα πάρουν κι άλλα άτομα...τι να πω? Μάλλον φταίνε τα άθλια οικονομικά της χώρας... που λεφτά? Το σίγουρο είναι ότι υπάρχουν πολλές ελλείψεις στον κλάδο μας και κάποιος πρέπει να ασχοληθεί με την Προσχολική στα σοβαρά! Καλό θα ήταν να γίνουν όλα τα νηπιαγωγεία ολοήμερα και η προσχολική εκπαίδευση δίχρονη και υποχρεωτική! Μόνο έτσι θα απορροφηθούν περισσότεροι συνάδερφοι...Βέβαια, εδώ δεν υπάρχουν λεφτά να καλυφθούν κενά κλπ. για Δημοτικό, Γυμνάσιο, Λύκειο...το νηπιαγωγείο θα προσέξουν? Ίσως ο κλάδος μας πρέπει με κάποιο τρόπο να διεκδικήσει περισσότερα και να μην περιμένουμε από την Ομοσπονδία των δασκάλων (στην οποία ανήκουμε) να μας υποστηρίξει! Τελοσπάντων, καλή υπομονή και καλό διορισμό σε όλους τους συναδέρφους!!!!

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ  ;)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ...ΑΣ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΧΟΡΗΓΕΙΤΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ, ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΟΙ ΙΔΙΩΤΕΣ....ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ, ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΕΒΕΙ ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΑ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΥΠΟΔΟΜΩΝ...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 04:05:33 μμ από MARGARITA_23 »
Η γνωση ειναι δυναμη!

Αποσυνδεδεμένος Omerta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #82 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 04:14:23 μμ »
να ρωτησω κατι??τι ακριβωσ εκανε ο στυλιανιδησ??γτ εγω δεν θυμαμαι να προλαβε να κανει κατι

Κορίτσια ο κλάδος μας άνοιξε εδώ και 5 χρόνια περίπου δηλ επι ΝΔ. Ψήφισαν το υποχρεωτικό νηπιαγωγείο και πρέπει όλες να λέμε και ένα ευχαριστώ στην προηγούμενη κυβέρνηση. Εγώ την Διαμαντοπούλου δεν την πιστεύω. Ξέρει να παίζει το παιχνίδι των αντιπώσεων με τα ΜΜΕ και ρίχνει συχνα  πυροτεχνήματα. Είναι όπως ο Αβραμόπουλος αλλά σε γένος θυληκό.. Ελπίζω να αφήσει τις βλακείες και να κάνει ολοήμερα τα νηπιαγωγεία έστω και για ένα χρόνο.(εαν περιμένουμε πότε θα φτιάξει κτήρια για να προσλάβει και άλλους καλά κρασιά). Το πιο έντιμο θα ήταν να πει πως λόγω των οικονομικών δεν θα καλύψει τις θέσεις. Έχω μάθει κάποια πράγματα και δεν μου αρέσουν. Φήμες όμως δεν θα ακούσετε απο εμένα. Πάντως κάθε πέρισυ και καλύτερα :)..


δεν ξερω τι ακριβωσ ψηφιστηκε αλλα αυτο που ψηφιστηκε δεν εφαρμοστηκε αφου ακομα κια φετοσ πηραν παιδια χωρισ βεβαιωση απο το νηπιαγωγειο!και επισησ 3 μερεσ πριν τισ εκλογεσ την παρασκευη ο κυριοσ υπουργοσ εστειλε εγκυκλιο και κατηργησε την συγκεκριμενη διαταξη αρα τα νηπιαγωγεια ειναι στην παλια κατασταση!
Αυτό έχει γίνει εδώ και 2 χρόνια να αφήνουν τα νήπια που δεν πήγαν σε δημόσιο νηπιαγωγείο να γραφτούν στην πρώτη Δημοτικού. Θα γινόταν χαμός εαν έλεγε ο Υπουργός πως δεν θα αφήσει να γραφτούν . Δεν είδα να το αλλάζει η νέα Υπουργός και ούτε θα το κάνει... Εαν το άλλαζε θα χρειαζόταν για τα 30000 παιδιά παρα πολλά νηπιαγωγεία και άλλες 2000 αναπληρώτριες. Οπότε μάθε και κρίνε.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 04:15:57 μμ από Omerta »

ΕφηΤζ.

  • Επισκέπτης
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #83 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 04:16:01 μμ »
MOLIS PRIN LIGO EIDA TA OSA APAREDEKTA SYMVAINOYN...
K FYSIKA TO ypourgeio HTAN KLEISTO..
AP OTI KATALAVA KANEIS DEN EPIKOINWNHSE SHMERA ME TOYS ATHLIOUS.. H EXOYME KANA NEO-EXHGHSHHHHHH...?
D E N  Y P A R X O Y N  OLA AYTA
M@@@KIZONTAI OI ANTHRWPOI. DEN YPARXEI ELEOS

ELPIZW APO DEYTERA OLES NA TOUS PRIXOUME STA THL (STO ypourgeio ENNOW) MPAS K PAROUME KAMIA EXHGHSH ANTE MH TA SPASOUME OLA

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 719
Σύνολο: 721

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.