*

Αποστολέας Θέμα: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)  (Αναγνώστηκε 76100 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Omerta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #98 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 05:10:36 μμ »
ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΤΑΚΤΗΘΗΚΑΝ ΜΕ ΑΠΕΡΓΙΕΣ

ΘΥΜΗΣΟΥ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΕΡΓΙΑ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΙΑ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΚΤΗΜΕΝΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ

ΒΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.

ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΑΠΕΡΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ 2000 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΓΩ ΘΑ

ΕΙΜΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ.

ΒΕΒΑΙΑ ΟΜΕΡΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΛΟΓΟ, ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΛΙΓΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ

ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ

Αφού αυτό κατάλαβες μπράβο σου. Είσαι μικρή ακόμα και βράζει το αίμα σου. Μην είσαι όμως τόσο βαμένη. Εαν λοιπόν μου βρείς έστω μια χρονία προ ΝΔ που πήραν τόσες νηπιαγωγούς εγω θα ζητήσω συγνώμη. ΕΣΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ?.  

περσυ ιδ φαση 7 ατομα
         ιγ φαση 1 ατομο
         ιβ φΑΣΗ 2 ατομα
         θ  φαση 4 ατομα\
        στ φαση 4 ατομα και ασ μην πας σε παλιοτερη χρονια!να προσεχουμε τι λεμε ομωσ

Πέρισυ ποια κυβέρνηση ήταν βρε παιδί μου? Οτι να ναι . Εγω μιλάω για διορισμούς εσυ για αναπληρώσεις. ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΤΩΝ ΔΑΣΚΑΛΩΝ ΤΩΝ ΑΝΟΙΞΕ  ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΤΩΝ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ Η ΝΔ ..._ Τελεία και παύλα. Πολυ ασχολήθηκα με την πάρτι σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:23:29 »

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #99 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 05:11:35 μμ »
περσυ ιδ φαση 7 ατομα
         ιγ φαση 1 ατομο
         ιβ φΑΣΗ 2 ατομα
         θ  φαση 4 ατομα\
        στ φαση 4 ατομα
αυτο για οσεσ λενε ΄΄άισχοσ ΄΄ το γεγονοσ οτι πηραν 8 ατομα!

και επισησ οπωσ τα λετε ολοι οι δασκαλοι πρεπει να ευχαριστουν τη νεα δημοκραατια που τουσ πηρε ολουσ!!τα κομματα δεν εχουν σχεση ειναι θεμα συνθηκων

Αποσυνδεδεμένος MARGARITA_23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #100 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 05:14:23 μμ »
ΜΑΛΛΟΝ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΕΣ...ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΕΓΩ...  ;D
Η γνωση ειναι δυναμη!

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #101 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 05:17:44 μμ »
ΜΑΛΛΟΝ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΕΣ...ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΕΓΩ...  ;D

μαλλον για μενα το λεει! δεν θα κανω κανενα αλλο  σχολιο!!!συμπερασμα περει ολοι να αναψουμε μια λαμπαδα για τον κυριο στυλιανιδη που εσωσε τον κλαδο!!!εμεισ οι μικροτερεσ δεν ξερουμε τπτ τελικα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:23:29 »

Αποσυνδεδεμένος MARGARITA_23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #102 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 05:20:06 μμ »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ! ΧΑΧΑΧΑ

 ;D ;D ;D ;D :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X
Η γνωση ειναι δυναμη!

Αποσυνδεδεμένος lykaugi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #103 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 05:20:15 μμ »
Κορίτσια ηρεμία!!!!!!!! Το τελευταίο  είναι να φαγωθούμε μεταξύ μας μεταξύ μας!!!!!!!! ???Ας περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει στην επόμενη φάση!!!!!!!!!Με το να λογομαχείτε δε νομίζω ότι κερδίζει κάνεις τίποτα!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Schnittke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (αμετ)ανόητη ΠΕ60!
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #104 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 06:54:35 μμ »
Κορίτσια ηρεμία!!!!!!!! Το τελευταίο  είναι να φαγωθούμε μεταξύ μας μεταξύ μας!!!!!!!! ???Ας περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει στην επόμενη φάση!!!!!!!!!Με το να λογομαχείτε δε νομίζω ότι κερδίζει κάνεις τίποτα!!!!!!!!!!!!!!

Διαίρει και βασίλευε...

Ειλικρινά τόσο μεγάλη σημασία έχει ποιος "άνοιξε" τον κλάδο, αν πραγματικά τον άνοιξε, υπό ποιες συνθήκες και γιατί; Ό,τι έγινε στο παρελθόν έγινε, κορίτσια, το θέμα είναι σήμερα τι γίνεται και αύριο τι θα γίνει... Όσο και να φαγωνόμαστε, το παρλεθόν καλώς ή κακώς δεν αλλάζει. Αν κάποιες από εμάς νιώθουν κάποια ευγνωμοσύνη προς οποιονδήποτε πολιτικό για ό,τι έκανε, έχουν κάθε δικαίωμα να τον νιώθουν, και δεν ωφελεί σε τίποτε οι υπόλοιπες να προσπαθούν να τους πείσουν για το αντίθετο. Βαμμένες, ξεθωριασμένες, διαφανείς, παρδαλές, όλες τα ίδια συμφέροντα έχουμε και για τα ίδια δικαιώματα (θα έπρεπε να) παλεύουμε. Τώρα το να καθόμαστε και να περνάμε από μικροσκόπιο τα πεπραγμένα του κάθε πρώην Υποργού Παιδείας και να βγάζουμε σκορ νομίζω μας αποπροσανατολίζει από το ζητούμενο. Ας έχει λοιπόν ο καθένας τη γνώμη του όπως ακριβώς δικαιούται και ας σεβαστεί το ίδιο δικαίωμα και στους άλλους.
Γονιέ, μισθωτέ, ελεύθερε επαγγελματία, αν είναι να με ζηλέψεις για κάτι, μη με ζηλεύεις για τις διακοπές και για το ωράριό μου. Ζήλεψέ με για την αγάπη των παιδιών!

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #105 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 07:19:28 μμ »
Συνάδελφοι, μ' όλη την καλή διάθεση, συμμαζευτείτε γιατί θα μας πάρουν με τις πέτρες!!!! ::) Καταλαβαίνω και την αγωνία και την απογοήτευση αλλά οι ύβρεις και οι βαρύγδουπες εκφράσεις απλά "μας εκθέτουν" (κάπου διάβασα για "μαύρη μέρα για την παιδεία"-θα το διαβάσουν και άνθρωποι που έχουν φάει ξύλο για την παιδεία και θα φρίξουν...γιατί?...επειδή μέχρι τώρα έχουν πάρει μόνο 1600 νηπιαγωγούς? :o). Έχετε την εντύπωση ότι είμαστε ο μόνος κλάδος στην εκπαίδευση? Ότι δεν υπάρχουν άλλες ανάγκες? Τι να πουν τότε χημικοί, φυσικοί, μαθηματικοί...
Επίσης καλό θα είναι οι πολιτικές πεποιθήσεις του καθενός να μην επηρρεάζουν και την κρίση του. Η αύξηση στις προσλήψεις των νηπιαγωγών δεν έγινε επειδή ξαφνικά άλλαξε μια κυβέρνηση. Συγκρίνουμε εποχές που έπερναν 120 νηπιαγωγούς το χρόνο? Πότε γινόταν αυτό? Όταν το νηπιαγωγείο ήταν η ποιο αδιάφορη,απαξιωμένη, εντελώς ανάξια λόγου και ύπαρξης σχολική μονάδα? Όταν ούτε τα μισά ελληνόπουλα (έτσι κι αλλιώς είδος υπό εξαφάνιση με την υπογεννητικότα) δε φοιτούσαν σε αυτό? Οι συγκυρίες βοήθησαν να αυξηθεί η ζήτηση σε νηπιαγωγούς. Το ότι τα επιστημονικά δεδομένα και οι νέες έρευνες (που δε θα μπορούσαν να αγνοήσουν) έδειχναν την σπουδαιότητα της προσχολικής αγωγής σε συνδυασμό με την έλευση μεγάλου κύματος μεταναστών, δημιούργησε πρόσφορες συνθήκες για να αλλάξει η κατάσταση (και γι' αυτό ακριβώς το λόγο δημιουργήθηκαν και τόσα πανεπιστημικά τμήματα τετραετούς φοιτήσεως και καταργήθηκαν οι δίχρονες σχολές)
Κι ένα τελευταίο σχόλιο γιατί ειλικρινά τρελαίνομαι να διαβάζω κάποια πράγματα... :P Η μείωση των διορισμών ανακοινώθηκε πέρισυ με την έκδοση της προκήρυξης του ΑΣΕΠ...
Αν θέλετε να κάνετε κομματική κουβέντα, τουλάχιστον να έχετε το θάρρος της γνώμης σας και να μην προσπαθείτε να δημιουργείτε εντυπώσεις κατηγορώντας μάλιστα τους υπόλοιπους για κάτι που εσείς οι ίδιοι κάνετε...
Τέλος, μία...ας μου επιτραπεί η έκφραση "συμβουλή"...Τόσος φανατισμός δεν οδηγεί πουθενά. Κανένας δε θα σκεφτεί εσένα, κι εσένα ,κι εσένα σαν άτομο-μονάδα...ΚΑΝΕΝΑΣ (ούτε πράσινος, ούτε μπλε, ούτε κόκκινος, ούτε πορτοκαλί, ούτε... :P 8))


ΥΓ. Schnittke, συμφωνώ απόλυτα
Βαμμένες, ξεθωριασμένες, διαφανείς, παρδαλές, όλες τα ίδια συμφέροντα έχουμε και για τα ίδια δικαιώματα (θα έπρεπε να) παλεύουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 08:03:50 μμ από sophie »
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος TESY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #106 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 12:05:49 πμ »
Καλησπέρα,τωρα μπηκα,και φρικαρα,διαβαζοντας τα...Τι φαγομάρα ειναι αυτή,ας κοιταξουμε να επικοινωνησουμε με το συντονιστικο το δικο μας που θα παει στην υπουργό και ας αφήσουμε στην ακρη τις πολιτικές κοντρες...                                                                                                                 
 


ΕφηΤζ.

  • Επισκέπτης
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #107 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 12:49:05 μμ »
Nai Tesy epitelous...As analavoume drasi !!!
Loipon opoios exei til i alles info sxetika meto en logw syntonistiko organo (to opoio apoteleitai ap'oti katalavainw apo diorismenous k anaplirwtes e?)

Αποσυνδεδεμένος selas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 594
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #108 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 01:08:39 μμ »
Συνάδελφοι, μ' όλη την καλή διάθεση, συμμαζευτείτε γιατί θα μας πάρουν με τις πέτρες!!!! ::) Καταλαβαίνω και την αγωνία και την απογοήτευση αλλά οι ύβρεις και οι βαρύγδουπες εκφράσεις απλά "μας εκθέτουν" (κάπου διάβασα για "μαύρη μέρα για την παιδεία"-θα το διαβάσουν και άνθρωποι που έχουν φάει ξύλο για την παιδεία και θα φρίξουν...γιατί?...επειδή μέχρι τώρα έχουν πάρει μόνο 1600 νηπιαγωγούς? :o). Έχετε την εντύπωση ότι είμαστε ο μόνος κλάδος στην εκπαίδευση? Ότι δεν υπάρχουν άλλες ανάγκες? Τι να πουν τότε χημικοί, φυσικοί, μαθηματικοί...
Τέλος, μία...ας μου επιτραπεί η έκφραση "συμβουλή"...Τόσος φανατισμός δεν οδηγεί πουθενά. Κανένας δε θα σκεφτεί εσένα, κι εσένα ,κι εσένα σαν άτομο-μονάδα...ΚΑΝΕΝΑΣ (ούτε πράσινος, ούτε μπλε, ούτε κόκκινος, ούτε πορτοκαλί, ούτε... :P 8))

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ μπράβο sophie!
Ό,τι και να γίνει, χαμογέλα...:)

Αποσυνδεδεμένος TESY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #109 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 04:54:25 μμ »
Nai Tesy epitelous...As analavoume drasi !!!
Loipon opoios exei til i alles info sxetika meto en logw syntonistiko organo (to opoio apoteleitai ap'oti katalavainw apo diorismenous k anaplirwtes e?)


οκ θα τα βρουμε ολα και θα κινηθουμε αναλογα απο δευτερα............ ;)

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #110 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 07:24:42 μμ »
κορίτσια είμαι κι εγώ μέσα ;) ;) στην αναμονή. ας μην υπάρχει πανικός. ελπίζω πάνε όλα καλά... :)
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #111 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 07:48:06 μμ »
Εξακολουθουμε να ειμαστε παντως αισιοδοξοι ;) ;) ;) παρ'ολη την ΚΑΤΡΑΠΑΚΙΑ που φαγαμε κι αισιοδοξουμε για μια αξιοπρεπη και μεγααααααααααλη Ζ φαση ετσι? ;) ;)
Καλο Σαββατοβραδο :) :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 475
Σύνολο: 479

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.