*

Αποστολέας Θέμα: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)  (Αναγνώστηκε 77046 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TESY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #266 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 01:44:20 μμ »
θελω να πιστευω πως η μπαλλα θα παρει περισσοτερο την Β'θμια (βλεπε ΠΔΣ,ωρομισθιους, πολλες αποσπασεις) που μπαιναν οι περισσοτεροι με οχι και πολυ διαφανεις διδικασιες κι εμας που ετσι κι αλλιως ολοι απο επιτυχια ΑΣΕΠ μπαινουμε (εκτος πολυτεκνων- τριτεκνων) θα μας αφησει στην ησυχια μας :( :( :(.
που ειναι κι αυτη η φαση αμαν σε διαστημα 40 ημερων 1!!!!!!!!!!!!!!!!!φαση αλλα κατα τα αλλα πηρε οπως ειπε στην συνεντευξη ΑΜΕΣΩΣ ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ για να καλυψει τα κενα ??? ??? ??? ???κι οπως ειπε ηταν και μεγαλο λαθος της  :-\ :-\τωρα ποτε το εκανε το λαθος να παρει πολλες πιστωσεις και να καλυψει και τα κενα (αυτο προφανως  ηταν και το ανεκδοτο της συνεντευξης γιατι προφανως ειναι βαρια η ατμοσφαιρα και πρεπει να ευθυμησουμε) :P :P :P :P δεν το καταλαβα . Κι ας της πει καποιος επιτελους πως 540-200 δεν μας κανει 150 ουτε και ΜΟΝΟΨΗΦΙΟ ΑΡΙΘΜΟ ΚΕΝΩΝ ) 350 μας κανει αντε να τελειωνουμε εχουμε να μαθουμε μαθηματικα στα παιδια εχουμε και τους υπουργους που στα μαθηματικα ειναι χαλια!!!!!!!!!!!!! θελει να αξιολογουμαστε κιολας μετα απο 2 χρονι α για να δει ααααααααααααααν μπορουμε να .....................παιξουμε κουκλοθεατρο ή να κανουμε δραματοποιηση!!!!!!!!!!!!αυτη με ΑΣΕΠ κι ΑΞΙΟΛΟΓΗΣη πηρε τη θεση της????


καλημερα,λοιπόν  και γω ειμαι εξοργισμενη,πως και πως  περιμενα καποιους μηνες φετος να με παρουν ειμαι περιπου στο 180 τωρα,και διαπιστωνω οτι  η συγκεκριμενη κυρια ξεκινησε με χοντρα ψεματα.Στην αρχη ειπε οτι  αμεσα θα καλυφθουν τα κενα,μετα πηρε ταχα τις πιστωσεις τα φαγε δεν ξερω, δεν ειδα αν φαρδυνε ο κωλος της,μετα ειπε τα κενα σε καθε περιοχη,ειναι μονοψηφιος αριθμός και παλι μ....... διοτι και το 8 και το 9 ειναι μονοψηφιοι και αν σε καθε νομο ειναι και λιγοτερα υπολογιστε λοιπόν το συνολο..Για να μην πω οτι η  καθε περιοχη εχει ποσες πρωτοβαθμιες... και συνεχιζει με ενα απλο συγνωμη και επειδη μετανιωσε φαινεται και γι αυτο ειπε οτι κακως κινηθηκε,επρεπε να χρησιμοποιησει το ''πλεοναζον προσωπικό''.Καλα πόσο ασχετη πρεπει να ναι η ασχημομουρα...Ειπαν οτι το εν λογω νομοσχεδιο θα μπει στο ιντερνετ σε δημοσια διαβουλευση,να γραψουμε και να τοποθετηθουμε ολοι ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ.Τωρα οσο γιαυτο που ειπα για φαση πριν τα χριστουγεννα ,το ειπε η ιδια στους δημοσιογραφους εκεινη την ημερα που τους καλεσε.....Το μαθα από δικο μου δημοσιογραφο,αλλα αυτη χθες ειπε οτι κινηθηκε λαθος,μηπως μας προετοιμαζει για τα χειροτερα;Αφου κλεινουν ολοημερα θα παρει και αλλους;Και κατα ταλλα προτεραιοτητα θα ναι το νηπιαγωγειο και το ολοημερο.....ΧΑΖΑΜΑΡΕς

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:06:04 »

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #267 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 04:38:01 μμ »
  εχω χασει του ύπνο μου όπωσ και πολλοί.σήμερα λέει στο έθνοσ ότι δεν θα χάσουμε την προυπ.μακάρι.
αντε τουλάχιστον να γίνει σύντομα η επόμενη φάσηηηηη....δεν μπορει πρέπει να γίνει. τι λέτα;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος jiannoulaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #268 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 05:11:36 μμ »
καλησπερα μετα απο αυτο που διαβασα οτι ειπε οτι κινηθηκε γρηγοπα εχω την εντυπωση οτι δεν θα υπαρξει μαλλον αλλη φαση.

Αποσυνδεδεμένος xara.k

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #269 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 05:24:26 μμ »
καλησπέρα παιδιά να προσθέσω και εγώ κάτι...όταν λέει η εν λόγω κυρία (διαμαντοπούλου) ότι θα διορίζονται μόνο όσοι έχουν περάσει  ασεπ, στην περίπτωση των δασκάλων τι θα γίνει???αν χρειάζονται του χρόνου 2000 δασκάλους παράδειγμα και περάσουν τις εξετάσεις μόνο οι 1000 τι θα πει αφήνω τα σχολεία με κενά και προσλαμβάνω μόνο αυτούς που πέρασαν...ή εκεί θα κάνει εξέρεση....προσωπικά δεν έχω κάτι με τον κλάδο πε70 με την κυρία τα έχω......δεν μπορώ να την καταλάβω ειλικρεινά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:06:04 »

Αποσυνδεδεμένος jiannoulaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #270 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 05:32:40 μμ »
πιστευω απο δευτερα θα μας λυθουνε ολεσ οι αποριεσ που θα διαβασουμε στο ιντερνετ.δεν ξερω τι να σκεφτω

Αποσυνδεδεμένος Omerta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #271 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 05:39:20 μμ »
Έχω νεα , στην Ευβοια έγινε μια συνέλευση όπου παρευρισκόταν ο εκπρόσωπος της ΟΛΜΕ καθώς και της ΔΟΕ.Μίλησαν (ΔΟΕ) για 1200 κενά στα νηπιαγωγεία!(πλάκα μας κάνουν?)Η Υπουργός δεν λέει τίποτα για τα κενά ακόμα. Θέλει να φτιάξει τις αποσπάσεις πρώτα και μετά θα διορίσει αναπληρώτριες??? Οταν έλεγα κάθε πέρυσι και καλύτερα έπεσαν να με φάνε. Καλή μας χώνεψη τώρα.

Αποσυνδεδεμένος jiannoulaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #272 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 05:47:19 μμ »
αφου η Κ...ΔΙΑΜ....λεει οτι θα καλυψει τα κενα απο το υπαρχων προσωπικο

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #273 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 05:48:22 μμ »
καλησπερα.....τι να πω????????????/τι να σχολιασω με αυτα που διαβαζω και ακουω??????????με θεση 109 συνεχιζω να ελπιζω...........τι να πω?????????ελεος.....παντως αυτοι που ηδη εχουν καποια μορια να μην ανησυχουν..θα ειναι το μεταβατικο σταδιο..............οσο για τους αλλους..............αχ παναγια μου....λοιπον στην παρουσα φαση γνωριζουμε κατι για επομενη φαση???????εγω πιστευω το αργοτερο μεχρι τελη νοεμβρη θα εχει βγει............

Αποσυνδεδεμένος jiannoulaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #274 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 05:50:50 μμ »
κι εγω θελω να πιστευω οτι θα παρει ατομα

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #275 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 06:09:44 μμ »
Έχω νεα , στην Ευβοια έγινε μια συνέλευση όπου παρευρισκόταν ο εκπρόσωπος της ΟΛΜΕ καθώς και της ΔΟΕ.Μίλησαν (ΔΟΕ) για 1200 κενά στα νηπιαγωγεία!(πλάκα μας κάνουν?)Η Υπουργός δεν λέει τίποτα για τα κενά ακόμα. Θέλει να φτιάξει τις αποσπάσεις πρώτα και μετά θα διορίσει αναπληρώτριες??? Οταν έλεγα κάθε πέρυσι και καλύτερα έπεσαν να με φάνε. Καλή μας χώνεψη τώρα.

Αυτο φωναζω απο τη στιγμη που μπηκα στο φορουμ να μην ξεχναμε τα ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΕΝΑ 350 τουλαχιστον. Απο την αρχη που μιλησε το υπουργειο για 350 μολις κενα ενω τοτε ηταν τουλαχιστον 540 και..... κι εμεις οι περισσοτεροι θελαμε δεν θελαμε αρχισαμε να παι ζουμε το παιχνιδι τους και να μιλαμε για μολις 350 κενα ενω τα κενα ειναι τοσα αν οχι περισσοτερα μετα την φαση με τα 217 ατομα, κατι ειχα αρχισει να καταλαβαινω αλλα δεν περιμενα αυτοι που ελεγαν ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΜΑΣ να μας τη φερουν ετσι ??? ??? και μην ξεχναμε αυτα τα 350 κενα δεν περιλαμβανουν  τις αποιρες συμπτυξεις ταξεων που εχουν γινει φετος >:( >:( και πανω που ειχαν αρχισει να στρωνουν τα πραγματα για Νηπιαγωγους (24μηνο,πολλοι αναπληρωτες απο αρχη χρονιας) αυτη θα μας γυρισει παλι πισω  >:( >:( >:(Αμαν πια τριτη φορα που περναω και ημουν κοντα στην αναπληρωση τουλαχιστον για του χρονου :-[ :-[ :-[ :-[ και Ομερτα τι απφασισαν στη Ευβοια?

Αποσυνδεδεμένος irini123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #276 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 06:18:51 μμ »
"Προτεραιότητα μας ο μαθητής".. Μας δουλεύει???? Σε αίθουσες που όυτε ζώα δε θα ζούσαν? σε τάξεις με μία τουαλέτα για 20 παιδια? "Προτεραιότητα μας να μειώσουμε τα έξοδα του κράτους" Γιατί δε μας λέει την αλήθεια? ποιον προσπαθεί να δουλέψει?????

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #277 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 06:34:34 μμ »
παιδια την δευτερα πρεπει να κανουμε κατι...για να μαθουμε τουλαχιστον αυτα τα κενα που ειχε πει θα τα καλυψει η μπα???????δεν μιλαω για τα κενα της δοε........γιατι αυτα...............απογοητευτηκα...............

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #278 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 06:40:44 μμ »
παιδια εγω με θεση 7 την  δευτερα θα δεχτω την δουλεια που μ προτεινανε απο ιδιωτικο.δεν μπορω να ανεχτω τετοιο παιχνιδι.γτ αν ηταν λαθος της οπως λεει τοτε μαλλον θα φροντισει να μν το ξανακανει.καλα οι αποσπασθεντες δεν αντοιδρανε που μπορει να τους ξεσηκωνουν μες στο καταχειμωνο;

ΕφηΤζ.

  • Επισκέπτης
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #279 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 06:42:26 μμ »
Ν Τ Ρ Ο Π Η
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΕΟΣ
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΙΔΟΣ

ΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΜΛΚ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΗΜΕΝΗ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΡΑΞΟΥΜΕ ΔΗΜΟΣΙΑ???
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΑΡΩΤΙΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙΝΕ ΤΑ ΒΡΩΜΟ-ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ??? ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙΝΕ ΤΑ ΜΥΑΛΑ..
Η ΑΔΙΚΙΑ ΦΕΡΝΕΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ, ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ
Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΟΥΝ ΤΟΥΣ 750 ΑΠΟ ΤΟ 60%+40% ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΥΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΤΑ ΚΕΝΑ Κ ΜΕΤΑ ΠΕΤΟΥΝ ΣΑΝ ΣΤΗΜΕΝΕΣ ΛΕΜΟΝΟΚΟΥΠΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ, ΤΗΝ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ

ΤΙΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΝΑ ΤΙΣ ΜΕΙΩΣΟΥΝ, ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ+ΕΞΟΔΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ+ΤΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΟΔΙΕΥΘΗΝΤΑΔΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ...ΟΠΩΣ Π.Χ. ΔΙΕΥΘΗΝΤΗΣ ΠΕΡΙΦ.ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ΔΕΗ 14.000ε ΜΗΝΙΑΙΩΣ=Ο ΜΙΣΘΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΕΤΟΥΣ ΕΝΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ

Ν Τ Ρ Ο Π Η
[/b]

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 676
Σύνολο: 677

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.