*

Αποστολέας Θέμα: Νεοδιόριστοι και τριετία  (Αναγνώστηκε 210614 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος euaggeliamich

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #994 στις: Οκτώβριος 25, 2010, 08:54:11 μμ »
Καλησπέρα,συνάδελφοι.Σήμερα μας επισκέφθηκαν στο σχολείο υποψήφιοι αιρετοί-ανεξάρτητης παράταξης- και τους ενημέρωσα για αυτήν σας την προσπάθεια.Είναι γεγονός ότι δεν γνωρίζουν πολλοί για την εξώδικο επιστολή που ετοιμάσατε.Θα ήταν το καλύτερο να τους πιέσουμε με κάθε τρόπο τώρα που ζητούν την ψήφο μας μήπως πάρει μεγαλύτερη διάσταση το θέμα..Περιμένουμε νεότερα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:52:10 »

Αποσυνδεδεμένος velis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #995 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 11:56:24 πμ »
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες τις Δήμητρες και τους Δημητράδες.

Παιδιά , όπως βλέπετε έχει αρχίσει να κινείται και να αναδεικνύεται το θέμα.

Κάντ ελίγο υπομονή και από βδομάδα που θα έοχυμ επάρει τις εκθέσεις επίδοσης από τον επιμελητή θα το δημοσιοποιήσουμε παντού.

Παράλληλα , εκτός από τα συμπεράσματά σας , ρίξτε και καμμία άλλη πρόταση για το τί θα μπορούσαμε να κάνουμε!!!

Αποσυνδεδεμένος Oxi sta 3 xronia!!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #996 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 02:24:31 μμ »
eimai kainourio melos kai dystyxws twra mporesa na dw th drash sas! enhmerwthika oti exei stalei exwdikos epistolh sthn ypourgo. epishs kathisa kai diavasa oles tis syzhthseis sas apo thn arxh  mexri twra. THELW NA KANW TA PANTA GIAYTO TO THEMA!!! thelw na mou peite an mporw na vohthisw kai gw sayth thn prospatheia estw kai twra. eyxaristw

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #997 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 02:39:09 μμ »
Καλωσήρθες στο PDE
Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς πεζούς χαρακτήρες και όχι με greeklish, όπως άλλωστε κάνουν  όλοι σε αυτό το forum.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:52:10 »

Αποσυνδεδεμένος Oxi sta 3 xronia!!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #998 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 12:11:49 μμ »
Πολύ ευχαρίστως όμως το θέμα μας δε νομίζω να είναι εκεί! αλλά στην 3ετία. Αν μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ και γω από μεριάς μου να βοηθήσω σ' αυτή τη δράση. Έχω συζητήσει με συναδέλφους νεοδιόριστους εδώ και είναι και αυτοί κατά του συγκεκριμένου άρθρου αλλά δεν ξέρουν πως να ενεργήσουν. Θα παρακαλούσα αν μπορούσε να συνταχθεί κάποια επιστολή και να σταλεί σε όσο το δυνατόν περισσότερα σχολεία για να υπογράψουμε και μεις και να εκφράσουμε τη δυσαρέσκειά μας.

Αποσυνδεδεμένος velis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #999 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 12:19:22 μμ »
Στείλε μου ένα μέιλ στο trietia2010@gmail.com με τα πλήρη στοιχεία σου , περιοχή διορισμού και ειδικότητα και θα σε ενημερώσω.


Αποσυνδεδεμένος velis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1000 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 12:22:17 μμ »
Επίσης συνάδελφοι που συμμετείχατε στο εξώδικο , υπενθυμίζω να καταθέσετε την συνδρομή σας μέχρι τέλος της εβδομάδας. Καταλαβαίνετε ότι κάνουμε έναν συλλογικό αγώνα ο οποίος δεν πρέπει να επιβαρύνει οικονομικά ένα μέλος που προθυμοποιήθηκε να συντονίσει την προσπάθεια.

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Oxi sta 3 xronia!!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1001 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 12:37:01 μμ »
Επειδή αντιμετωπίζω πρόβλημα με το ηλεκτρονικό μου ταχυδρομείο πως αλλιώς θα μπορούσα να στείλω τα στοιχεία μου? προσπάθησα να σου στείλω μηνυμα αλλά δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα στο δικό σου προφιλ εδω στο φορουμ velis

Αποσυνδεδεμένος mbit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1002 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 04:22:46 μμ »
πάντως η ΟΛΜΕ στη σημερινή της επιστολή προς τις ΕΛΜΕ αναφέρει μόνο γενικά κατάργηση του νόμου3848.σε σχέση με τους νεοδιόριστους,την τριετία και τα προβλήματα που προκύπτουν ούτε κουβέντα

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1003 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 08:40:57 πμ »
Επίσης συνάδελφοι που συμμετείχατε στο εξώδικο , υπενθυμίζω να καταθέσετε την συνδρομή σας μέχρι τέλος της εβδομάδας. Καταλαβαίνετε ότι κάνουμε έναν συλλογικό αγώνα ο οποίος δεν πρέπει να επιβαρύνει οικονομικά ένα μέλος που προθυμοποιήθηκε να συντονίσει την προσπάθεια.

Ευχαριστώ.
ποσα χρηματα μας λειπουν ακομα;

Αποσυνδεδεμένος mary02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1004 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 11:03:36 πμ »
Velis, μήπως υπάρχει η δυνατότητα να καταγραφούν όσοι δεν έχουν πληρώσει και να ενημερωθούν με προσωπικό μήνυμα; Διαφορετικά και σε περίπτωση που αυτό δεν είναι εφικτό, ας μας ενημερώσει ο δικηγόρος για το υπόλοιπο που εκκρεμεί και ας μοιραστούμε όσοι θέλουμε τα έξοδα, προκειμένου να μην τα επιβαρυνθεί ένα και μόνο. Εγώ προσωπικά είμαι διατεθιμένη να το κάνω, για να μη βρεθείς στη δυσάρεστη θέση να πληρώσεις εσύ την αδιαφορία κάποιων. Ο αγώνας είναι συλλογικός και έτσι πρέπει να παραμείνει. Αν αυτό σημαίνει ότι θα πληρώσουμε και κάτι παραπάνω (εφόσον δε γίνεται διαφορετικά), τι να κάνουμε;
Καλύτερα να κατανοείς λίγα παρά να παρανοείς πολλά...

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1005 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 03:52:35 μμ »
συναδελφοι, μπραβο στην προσπάθειά σας, ο διορισμος, η μετακομιση και προβληματα υγειας δεν μου επετρεψαν να ασχοληθω με το θεμα.μπορω να συμμετεχω εστω και τωρα;βασικα ενδιαφερομαι για την αδικια με την 3τία στην ειδικη κατηγορία Β
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος dsouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1006 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 07:28:37 μμ »
Velis, μήπως υπάρχει η δυνατότητα να καταγραφούν όσοι δεν έχουν πληρώσει και να ενημερωθούν με προσωπικό μήνυμα; Διαφορετικά και σε περίπτωση που αυτό δεν είναι εφικτό, ας μας ενημερώσει ο δικηγόρος για το υπόλοιπο που εκκρεμεί και ας μοιραστούμε όσοι θέλουμε τα έξοδα, προκειμένου να μην τα επιβαρυνθεί ένα και μόνο. Εγώ προσωπικά είμαι διατεθιμένη να το κάνω, για να μη βρεθείς στη δυσάρεστη θέση να πληρώσεις εσύ την αδιαφορία κάποιων. Ο αγώνας είναι συλλογικός και έτσι πρέπει να παραμείνει. Αν αυτό σημαίνει ότι θα πληρώσουμε και κάτι παραπάνω (εφόσον δε γίνεται διαφορετικά), τι να κάνουμε;
Συμφωνώ. Αν δεν υπάρχει η δυνατότητα να καταθέσουν τα χρήματα οι συνάδελφοι που δεν το έχουν κάνει, τότε ας τα μοιραστούμε οι υπόλοιποι.
συναδελφοι, μπραβο στην προσπάθειά σας, ο διορισμος, η μετακομιση και προβληματα υγειας δεν μου επετρεψαν να ασχοληθω με το θεμα.μπορω να συμμετεχω εστω και τωρα;βασικα ενδιαφερομαι για την αδικια με την 3τία στην ειδικη κατηγορία Β
Η προσπάθεια είναι κοινή για όλους  Αν θέλεις να ενημερωθείς για τις προσπάθειές μας και να συμμετέχεις στείλε προσωπικό μήνυμα σε ένα απο τα μέλη της ομάδας.

Αποσυνδεδεμένος nyxtolouloudo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1007 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 07:52:51 μμ »
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες τις Δήμητρες και τους Δημητράδες.

Παιδιά , όπως βλέπετε έχει αρχίσει να κινείται και να αναδεικνύεται το θέμα.

Κάντ ελίγο υπομονή και από βδομάδα που θα έοχυμ επάρει τις εκθέσεις επίδοσης από τον επιμελητή θα το δημοσιοποιήσουμε παντού.

Παράλληλα , εκτός από τα συμπεράσματά σας , ρίξτε και καμμία άλλη πρόταση για το τί θα μπορούσαμε να κάνουμε!!!
Ενημέρωση σχετικά με το περιεχόμενο του εξώδικου είτε μέσω του δικηγόρου μας (με την αποστολή e-mail), είτε απο τον καθένα μας προσωπικά όπου αυτό είναι εφικτό
1)όλων των προσώπων απο τον χώρο της αντιπολίτευσης τα οποία είναι αρμόδια για θέματα Παιδείας (Πρώην Υπουργοί & Υφυπουργοί ,Τομεάρχες Παιδείας)
2)Πρωινών ενημερωτικών εκπομπών (Παπαδάκης,Αυτιάς,Λυριτζής, Καμπουράκης),Δελτία ειδήσεων, Ραδιοφωνικών Σταθμών Πανελλήνιας και Τοπικής εμβέλειας και εφημερίδων
3)Συναδέλφων που θα είναι υποψήφιοι στις επερχόμενες εκλογές της 3ης Νοεμβρίου για την ανάδειξη αιρετών μελών ΚΥΣΔΕ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161986
  • Σύνολο θεμάτων: 19238
  • Σε σύνδεση σήμερα: 589
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 528
Σύνολο: 541

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.15 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.