*

Αποστολέας Θέμα: Γρίπη και κλείσιμο σχολείων για τα Χριστούγεννα 1 βδομάδα νωρίτερα  (Αναγνώστηκε 134024 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ

....................Είναι και το ελληνικό χαρακτηριστικό που όλοι έχουν άποψη για όλα..

Είναι το μοναδικό πράγμα που θα συμφωνήσω μαζί σου!

Σημασία έχει το πώς εκφράζεται η κάθε άποψη.

Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tequila01

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Σωστός!

Μια εβδομάδα τελικά σίγουρα? ;)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
αύριο κλείνει και το δικό μας δημοτικό το 1ο ολοήμερο δημοτικό θέρμής για μια ολόκληρη βδομάδα. Οι ιδικότητες θα πάρουν κανονικά τις ώρες τους και οι δάσκαλοί θα έρχονται το πρωί στο σχολείο παρόλο που θα παραμείνει΄αυτό κλέιστο!!

και πολυ σωστα.
δεν τους πληρωνει ο λαος για να καθονται.

Ενω στο κλειστο σχολειο δε θα καθονται? ::) Ας μη γινομαστε παραλογοι... αν το Υπουργειο ηθελε να δουλευουν οι εκπαιδευτικοι, τοτε να μην εκλεινε τα σχολεια!

αγαπητε συναδελφε, άλλο ειναι το "κλειστο" σχολειο και αλλο το σχολειο χωρις τους μαθητες.
μαθετε να τα ξεχωριζετε.
για να μπορεσουμε να συνεννοηθουμε.
κλειστο ειναι το σχολειο στις εορτες χριστουγεννων,πασχα κλπ κλπ.
ανοιχτο ειναι το σχολειο αλλα χωρις τους μαθητες απο την 1η -10 σεπτεμβριου. οι δασκαλοι ειναι στις θεσεις τους και ας μην αρχισε η σχολικη χρονια για τα παιδια.
η λογικη του "δεν παω γιατι τι να κανω"? δεν στεκει να την πεις και τοτε? γιατι δεν την λεμε?
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Astropeleki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 380
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
    • Astropeleki - Just another star in the webSky
Κανένα νέο; Βγήκε καμιά δήλωση από τους επιδημιολόγους για τα στατιστικά αυτής της βδομάδας;
Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από το να ασχολείσαι με μικρά παιδιά!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος epapan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έρχονται και καλύτερα. Don't panic!!!!
    • Προφίλ
Δεν ακούστηκε κάτι. Στην πόλη που δουλεύω οι μικροβιολόγοι κάνουν χρυσές δουλειές !!! Πολλά παιδιά πηγαίνουν για την εξέταση. Σχολεία δεν έχουν κλέισει, μόνο κάποια τμήματα.

Astropeleki η σελίδα σου είναι φοβερή!!! Καταλαβαίνω, ως γνήσια και εγώ Υδροχόος, το "free spirit" που σε διακατέχει!!!  :D  :D

Αποσυνδεδεμένος Astropeleki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 380
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
    • Astropeleki - Just another star in the webSky
Δεν ακούστηκε κάτι. Στην πόλη που δουλεύω οι μικροβιολόγοι κάνουν χρυσές δουλειές !!! Πολλά παιδιά πηγαίνουν για την εξέταση. Σχολεία δεν έχουν κλέισει, μόνο κάποια τμήματα.

Astropeleki η σελίδα σου είναι φοβερή!!! Καταλαβαίνω, ως γνήσια και εγώ Υδροχόος, το "free spirit" που σε διακατέχει!!!  :D  :D

Να σαι καλά! Το χει το ζώδιο, αλλά το χει και τ όνομά μου :P
Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από το να ασχολείσαι με μικρά παιδιά!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος ekpaideytikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Υπάρχει κάποια "επίσημη" δήλωση ή απλά καταγράφουμε ότι ακούμε;
Νομίζω πάντως, ότι όσο περισσοτέρο το λέμε τόσο αυξανονται και οι πιθανότητες να συμβει πραγματικά.....
"Let's get together and feel all right" ΠΕ86.ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Στην Ρόδο υπάρχουν αρκετά "υποτιθέμενα" κρουσματα (και λέω υποτιθέμενα γιατι οι γιατροι δεν κανουν την εξέταση με το επίχρισμα, αν έχεις πυρετο και άλλο ένα σύμπτωμα σε θεωρουν ύποπτο και σε βάζουν να κάτσεις σπίτι.) Στο χωριό που είμαι η έξαρση έγινε πριν δυο εβδομάδες, αλλά τωρα ειναι ολα καλα. Λείπουν το πολύ ένα δύο παιδιά απο καθε τμημα.
Αυτο που ακουγετε σε πηγαδακια πάντως είναι οτι δεν επιδιώκουν κλείσιμο των σχολείων πριν τα Χριστούγεννα γιατί οι γιατροι θεωρουν οτι το μεγάλο μπαμ θα γίνει μετά τις γιορτές και πρέπει να κρατήσουν πισινές και να σκεφτούν τότε την πιθανότητα κλεισίματος.
Ολα αυτά βέβαια είναι αυτά που ακουγονται σε πηγαδακια μεσα στη δευτεροβάθμια, έτσι δεν είναι κάτι "επίσημο".
Οι εκπαιδευτικοί πάντως ακόμα και σε κλειστά σχολεία είναι στη θέση τους. Οποτε οτι και να γίνει, εμάς σπίτια μας νωρίτερα δε μας βλέπω :(

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Πάντως, στα νήπια του γιου μου μας ενημέρωσαν κι επίσημα ότι η γιορτή τους θα γίνει 16 Δεκεμβρίου. Δεν νομίζω να έχουν κάποια ενημέρωση παραπάνω, απλά φοβούνται μάλλον μήπως τους ειδοποιήσουν τελευταία στιγμή για κλείσιμο και πάει η γιορτή στον βρόντο.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ναι και στο δικο μας το δημοτικο το σκεφτονται

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
αύριο κλείνει και το δικό μας δημοτικό το 1ο ολοήμερο δημοτικό θέρμής για μια ολόκληρη βδομάδα. Οι ιδικότητες θα πάρουν κανονικά τις ώρες τους και οι δάσκαλοί θα έρχονται το πρωί στο σχολείο παρόλο που θα παραμείνει΄αυτό κλέιστο!!

και πολυ σωστα.
δεν τους πληρωνει ο λαος για να καθονται.

Ενω στο κλειστο σχολειο δε θα καθονται? ::) Ας μη γινομαστε παραλογοι... αν το Υπουργειο ηθελε να δουλευουν οι εκπαιδευτικοι, τοτε να μην εκλεινε τα σχολεια!

αγαπητε συναδελφε, άλλο ειναι το "κλειστο" σχολειο και αλλο το σχολειο χωρις τους μαθητες.
μαθετε να τα ξεχωριζετε.
για να μπορεσουμε να συνεννοηθουμε.
κλειστο ειναι το σχολειο στις εορτες χριστουγεννων,πασχα κλπ κλπ.
ανοιχτο ειναι το σχολειο αλλα χωρις τους μαθητες απο την 1η -10 σεπτεμβριου. οι δασκαλοι ειναι στις θεσεις τους και ας μην αρχισε η σχολικη χρονια για τα παιδια.
η λογικη του "δεν παω γιατι τι να κανω"? δεν στεκει να την πεις και τοτε? γιατι δεν την λεμε?


1000+++++++++++++++++++++
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Πάντως, στα νήπια του γιου μου μας ενημέρωσαν κι επίσημα ότι η γιορτή τους θα γίνει 16 Δεκεμβρίου. Δεν νομίζω να έχουν κάποια ενημέρωση παραπάνω, απλά φοβούνται μάλλον μήπως τους ειδοποιήσουν τελευταία στιγμή για κλείσιμο και πάει η γιορτή στον βρόντο.

Λες και αν δεν γίνει μια φορά η γιορτή θα έρθει το τέλος του κόσμου.. Εντάξει είναι μικρά παιδιά και θα θέλουν γιορτές κλπ. Και να μην γίνει όμως, ας τους πάνε μετά οι γονείς σε κανένα παιδικό θέατρο τα Χριστούγεννα, το ίδιο καλά θα είναι.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Πάντως, στα νήπια του γιου μου μας ενημέρωσαν κι επίσημα ότι η γιορτή τους θα γίνει 16 Δεκεμβρίου. Δεν νομίζω να έχουν κάποια ενημέρωση παραπάνω, απλά φοβούνται μάλλον μήπως τους ειδοποιήσουν τελευταία στιγμή για κλείσιμο και πάει η γιορτή στον βρόντο.

Λες και αν δεν γίνει μια φορά η γιορτή θα έρθει το τέλος του κόσμου.. Εντάξει είναι μικρά παιδιά και θα θέλουν γιορτές κλπ. Και να μην γίνει όμως, ας τους πάνε μετά οι γονείς σε κανένα παιδικό θέατρο τα Χριστούγεννα, το ίδιο καλά θα είναι.
Ε, δεν είναι το ίδιο. Αυτά περιμένουν πώς και πώς να πούνε τα ποιηματάκια τους και τα τραγουδάκια. Αλλά κι εμείς οι γονείς το περιμένουμε μ'ανυπομονησία. Μια φορά πάνε νήπια. Θέλουμε να'χουμε αναμνήσεις. :)

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Πάντως, στα νήπια του γιου μου μας ενημέρωσαν κι επίσημα ότι η γιορτή τους θα γίνει 16 Δεκεμβρίου. Δεν νομίζω να έχουν κάποια ενημέρωση παραπάνω, απλά φοβούνται μάλλον μήπως τους ειδοποιήσουν τελευταία στιγμή για κλείσιμο και πάει η γιορτή στον βρόντο.

Λες και αν δεν γίνει μια φορά η γιορτή θα έρθει το τέλος του κόσμου.. Εντάξει είναι μικρά παιδιά και θα θέλουν γιορτές κλπ. Και να μην γίνει όμως, ας τους πάνε μετά οι γονείς σε κανένα παιδικό θέατρο τα Χριστούγεννα, το ίδιο καλά θα είναι.
Ε, δεν είναι το ίδιο. Αυτά περιμένουν πώς και πώς να πούνε τα ποιηματάκια τους και τα τραγουδάκια. Αλλά κι εμείς οι γονείς το περιμένουμε μ'ανυπομονησία. Μια φορά πάνε νήπια. Θέλουμε να'χουμε αναμνήσεις. :)

Είπες ποίημα και τι μου θύμισες.. το χειρότερό μου τότε.. Θυμάμαι στις πρώτες τάξεις δημοτικού με έβαλαν να πω ένα από τα ποιήματα (ακόμα θυμάμαι ότι είχε να κάνει με έναν αετό..) σε μια γιορτή. Το τι άγχος είχα για να το μάθω απέξω! Εφιάλτης!!! Από τότε δεν ήμουν της δημοσιότητας και της σκηνής :D
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 678
Σύνολο: 679

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.