*

Αποστολέας Θέμα: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 75878 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #182 στις: Νοέμβριος 25, 2009, 12:26:59 πμ »
... αφού πέζουμε οι μισοί ..., είναι σα να έχουν τα σχολεία κενά ως το Μάρτιο .., θα χαρείς  ... αν κληθείς αναπληρωτής , αφού κι εγώ δεν ξέρω τι θα 'χεις νοιώσει !

Δανεικα οχι....Μονο κατι ψιχουλα που μου χρωστανε!Τι λες λοιπον;Να φυγω;Να παω αλλου;;;!!!

 ... όχι κάτσε ..., θα κάνουμε ρεφενέ και θα στα δώσουμε ..., αφού πληρωθούμε κι εμείς ...  :(
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:51:52 »

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #183 στις: Νοέμβριος 25, 2009, 12:28:54 πμ »
...Εδώ να μείνεις... εδώ να μείνεις...
της καληνύχτας τα φιλιά μη μου τα δίνεις... :)

Εγώ, Αρίστο μου, είμαι αναπληρώτρια, αλλά συμπάσχω... :(... σε όλους τους τομείς... εκπαιδευτικούς, αθλητικούς...)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 25, 2009, 12:30:46 πμ από karxarias29 »

Αποσυνδεδεμένος anikifor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #184 στις: Νοέμβριος 25, 2009, 09:32:52 πμ »
Κατι περιμενω και εγω....Τι;Τα χρηματα απ'την προσθετη για 2008-2009!!! Ποσο ακομα;Γνωριζει καποιος  κατι γι'αυτο;

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΗ..... ΟΠΩΣ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΟ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ!!!!ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΟΜΩΣ ΘΑ ΠΛΟΥΤΙΣΕΙΣ... 

evants

  • Επισκέπτης
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #185 στις: Νοέμβριος 25, 2009, 09:52:22 πμ »
http://www.esos.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=3050&Itemid=231
Κραταμε αυτο: ο πινακας σταματα να τροφοδοτειται με προυπηρεσιες τον Ιουλιο του 2010. Οσοι δηλαδη υπολογιζαμε στο 24μηνο το 2011 μενουμε εκτος; Εχει καποιος αλλος ενημερωση επ'αυτου;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:51:52 »

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #186 στις: Νοέμβριος 25, 2009, 10:45:10 πμ »
πολύ φοβάμαι πως κάτι τέτοιο καταλαβα και εγω....βλέπω δεν είμαι η μόνη.....

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #187 στις: Νοέμβριος 25, 2009, 01:36:07 μμ »
Aristos, όπως είδες, δυστυχώς δεν επικράτησε η λογική  και το σχέδιο αυτό μας πετάει έξω, εμάς που φτάσαμε στην πηγή και δε θα πιούμε νερό. Τελικά η μεταβατική περίοδος για την ακατανόμαστη δεν είναι η χρονιά που  θα διοριζόμασταν! ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ;;;;
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #188 στις: Νοέμβριος 25, 2009, 01:38:02 μμ »
ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΤΑ ΜΟΡΙ(Ο)Α ΣΤΟ ΧΕΡΙ...ΥΠΟΓΡΑΨΤΕ ΟΛΟΙ....ΑΝΤΔΡΑΣΤΕ ΟΛΟΙ

Αποσυνδεδεμένος isambo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #189 στις: Νοέμβριος 25, 2009, 01:40:29 μμ »
πολύ φοβάμαι πως κάτι τέτοιο καταλαβα και εγω....βλέπω δεν είμαι η μόνη.....
Νομίζω ότι αν δεν προσμετρήσει νέα προϋπηρεσία, ανθρώπου που ήδη βρίσκεται στον πίνακα με μόρια, τότε κανείς δεν θα δεχτεί για τη χρονιά 2010-11 να φύγει αναπληρωτής ή ωρομίσθιος. Υποθέτω λοιπόν ότι εννοεί πως δεν θα μπουν καινούργια άτομα στους ήδη υπάρχοντες πίνακες. Το πώς θα αξιοποιήσει αυτούς που ήδη είναι μέσα στους πίνακες βέβαια είναι μια άλλη ιστορία. Και φυσικά το απαράδεκτο είναι ότι εδώ και τόσο καιρό εικάζουμε, υποθέτουμε, αγωνιούμε και πάει λέγοντας!
"Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι μας πώς θα γενούνε τα σκοτάδια λάμψη;"
Ναζίμ Χικμέτ

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #190 στις: Νοέμβριος 25, 2009, 01:53:06 μμ »
πολύ φοβάμαι πως κάτι τέτοιο καταλαβα και εγω....βλέπω δεν είμαι η μόνη.....
Νομίζω ότι αν δεν προσμετρήσει νέα προϋπηρεσία, ανθρώπου που ήδη βρίσκεται στον πίνακα με μόρια, τότε κανείς δεν θα δεχτεί για τη χρονιά 2010-11 να φύγει αναπληρωτής ή ωρομίσθιος. Υποθέτω λοιπόν ότι εννοεί πως δεν θα μπουν καινούργια άτομα στους ήδη υπάρχοντες πίνακες. Το πώς θα αξιοποιήσει αυτούς που ήδη είναι μέσα στους πίνακες βέβαια είναι μια άλλη ιστορία. Και φυσικά το απαράδεκτο είναι ότι εδώ και τόσο καιρό εικάζουμε, υποθέτουμε, αγωνιούμε και πάει λέγοντας!
Καλα λεει ρε παιδια.Μη σπερνετε συνεχεια τον πανικο.Να μας ξεκαθαρισει ΕΠΙΤΕΕΕΕΕΕΛΟΥΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥς ΔΙΟΡΙΣΜΟΥς ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #191 στις: Νοέμβριος 25, 2009, 02:00:58 μμ »

[/quote] Νομίζω ότι αν δεν προσμετρήσει νέα προϋπηρεσία, ανθρώπου που ήδη βρίσκεται στον πίνακα με μόρια, τότε κανείς δεν θα δεχτεί για τη χρονιά 2010-11 να φύγει αναπληρωτής ή ωρομίσθιος. Υποθέτω λοιπόν ότι εννοεί πως δεν θα μπουν καινούργια άτομα στους ήδη υπάρχοντες πίνακες. Το πώς θα αξιοποιήσει αυτούς που ήδη είναι μέσα στους πίνακες βέβαια είναι μια άλλη ιστορία. Και φυσικά το απαράδεκτο είναι ότι εδώ και τόσο καιρό εικάζουμε, υποθέτουμε, αγωνιούμε και πάει λέγοντας!
[/quote]

1. Να σου πω ποιος θα δεχτεί να φύγει αναπληρωτής; Αυτός πουέμεινε άνεργος, όπως όλοι εμείς οι αναπληρωτές τα τελευταία 2 χρόνια, που φύγαμε μακριά από τα σπίτια μας και διακόψαμε κάθε επαφή από ιδιαίτερα και φροντιστήρια. 2. Το λέει ξεκάθαρα, κανένας διορισμός το 2011 από τους πίνακες. Κανένας πίνακας δε θα υπάρχει! Κι όσοι μείναμε αδιόριστοι για έναν μήνα προϋπηρεσίας, η Αννούλα δεν μπορεί  να κάνει τίποτα άλλο από το να μας εκφράσει τα βαθιά της συλληπητήρια και να μιλάει για "αξιοκρατία"!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #192 στις: Νοέμβριος 25, 2009, 02:03:50 μμ »
πολύ φοβάμαι πως κάτι τέτοιο καταλαβα και εγω....βλέπω δεν είμαι η μόνη.....
Νομίζω ότι αν δεν προσμετρήσει νέα προϋπηρεσία, ανθρώπου που ήδη βρίσκεται στον πίνακα με μόρια, τότε κανείς δεν θα δεχτεί για τη χρονιά 2010-11 να φύγει αναπληρωτής ή ωρομίσθιος. Υποθέτω λοιπόν ότι εννοεί πως δεν θα μπουν καινούργια άτομα στους ήδη υπάρχοντες πίνακες. Το πώς θα αξιοποιήσει αυτούς που ήδη είναι μέσα στους πίνακες βέβαια είναι μια άλλη ιστορία. Και φυσικά το απαράδεκτο είναι ότι εδώ και τόσο καιρό εικάζουμε, υποθέτουμε, αγωνιούμε και πάει λέγοντας!
Καλα λεει ρε παιδια.Μη σπερνετε συνεχεια τον πανικο.Να μας ξεκαθαρισει ΕΠΙΤΕΕΕΕΕΕΛΟΥΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥς ΔΙΟΡΙΣΜΟΥς ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.

Θα μας τρελάνετε ΚΑΙ εσείς! Για ποιο πανικό μιλάτε; Τι άλλο περιμένετε να δείτε και να ακούσετε; Το είπε, το έγραψε καθαρά. Εμείς βλέπουμε φαντάσματα ή δεν καταλαβαίνουμε την ελληνική;
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος SAKIS1971

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #193 στις: Νοέμβριος 25, 2009, 02:07:31 μμ »
Εγω παντως φιλε αριστο το πατινι μου το γρασαρα και ειμαι ετοιμος...για το γυρο ...τησ ΕΛΛΑΔΑΣ....

Αποσυνδεδεμένος alek81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #194 στις: Νοέμβριος 25, 2009, 02:30:19 μμ »
Συνάδελφοι πραγματικά δεν ξέρω τι να συμπεράνω... Αυτό το σχέδιο νόμου ως προς τον πίνακα αναπληρωτών είναι απογοητευτικό. Δηλαδή ποιους θα καταφέρουν διορίσουν/ προσλάβουν; Τους οαεδιτες; Τότε γιατί διατυμπανίζουν ότι ο ΑΣΕΠ αποτελεί κριτήριο; Εμείς που δώσαμε θα πάμε στον κάλαθο των αχρήστων; Θα ξαναπεράσουμε από την  άχαρη διαδικασία; Αν δηλ. κάποιος έχει περάσει δυο φορές από τη διαδικασία με επιτυχία πρέπει να ξαναδώσει; Δεν αποτελεί κριτήριο σύμφωνα με την πολιτική τους για την καταλληλότητά του; Από τη στιγμή που "κόβουν με τη χατζάρα" όπως φαίνεται την ισχύουσα κατάσταση ας φτιάξουν διαφορετικούς πίνακες (με και χωρίς επιτυχία) με την ανάλογη απορρόφηση από τον καθένα. Δηλαδή θα πάω να δουλέψω του χρόνου αναπληρώτρια αλλά τα μορια δε θα έχουν αξία αν δεν ξαναδώσω; Συγγνώμη για την ακατάσχετη φλυαρία και την εκμετάλλευση του forum για ψυχανάλυση αλλά τα ερωτήματα με πνίγουν. Σιωπώ αρκετό καιρό, πηγαίνω σε σχολείο ωρομίσθια με μυριες δυσκολίες όπως όλοι και παράλληλα αγωνιώ... όπως όλοι. Κάποιος με περισσότερο συγκροτημένη σκέψη από εμένα ας μου πει τι πάνε να κάνουν. Ας φτιάξουμε μια ρεαλιστική αντιπρόταση. Είμαστε κι εμείς του ΑΣΕΠ, είναι και αυτοί που παλεύουν με την προϋπηρεσία... Ενωμένοι μάλλον είναι καλύτερα... Ας βρεθεί η χρυση τομή για να εισακουστούμε. Συγγνώμη για τη φλυαρία...

Αποσυνδεδεμένος alek81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #195 στις: Νοέμβριος 25, 2009, 02:37:57 μμ »
Στο σχέδιο νόμου χρηιμοποιείται ο χρόνος μέλλοντας (θα προσμετράται..). Τι θα γίνει με το παρελθόν; Τι θα γίνει με την προηγούμενη προσπάθειά μας; Άνθρωποι είμαστε, με τα ζόρια της ζωής του ο καθένας. Όχι μηχανήματα με απύθμενες αντοχές... Τα λέω εγω με πτυχίοτου 2003 που όμως νιώθω ότι το κράτος με εκμεταλλεύτηκε και με ξεγέλασε. Τι να πουν οι παλιότεροι;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160918
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 737
Σύνολο: 745

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.