*

Αποστολέας Θέμα: Άδεια άνευ αποδοχών  (Αναγνώστηκε 235268 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sbs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #658 στις: Ιούνιος 20, 2022, 08:57:34 πμ »
Αναγνωρίζεται ως υπηρέτηση οργανικής η συγκεκριμένη άδεια;

Απ' όσο ξέρω, οι 4 μήνες ναι. Μεγαλύτερο όμως διάστημα όχι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:23:59 »

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #659 στις: Ιούνιος 24, 2022, 12:45:34 πμ »
Μεγάλο το ενδιαφέρον για τις άδειες !
Ερώτηση : Τρίτεκνος γονέας λαμβάνει πλήρεις αποδοχές ή όχι ?
Άρθρο 56 ΝΟΜΟΣ 4830/2021
Η προβλεπόμενη από την παρ. 2 του άρθρου 51 άδεια άνευ αποδοχών
χορηγείται αυτοτελώς σε κάθε φυσικό, θετό και ανάδοχο γονέα υποχρεωτικά,
χωρίς γνώμη υπηρεσιακού συμβουλίου, όταν πρόκειται για ανατροφή τέκνου
ηλικίας έως και οκτώ (8) ετών.
Σε περίπτωση γέννησης τρίτου και περισσότερων τέκνων, για χρονικό διάστημα
τριών (3) μηνών, η άδεια του πρώτου εδαφίου χορηγείται με πλήρεις αποδοχές.

 

Pde.gr, © 2005 - 2022

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 31223
  • Τελευταία: loubinious
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1114775
  • Σύνολο θεμάτων: 18549
  • Σε σύνδεση σήμερα: 474
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1773
  • (Αύγουστος 02, 2021, 03:07:35 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 406
Σύνολο: 431

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.