*

Αποστολέας Θέμα: Καταγγέλλω  (Αναγνώστηκε 12118 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Καταγγέλλω
« Απάντηση #56 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 01:11:54 πμ »
Για κλάματα είμαστε.
συμφωνω αλλα δυστυχως μπορεις να παραιτηθεις απο ολα εκτος απο τη ζωη...αρα προσποιησου οτι ζεις μεχρι να ερθουν τα καλυτερα.. ;)
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταγγέλλω
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:38:19 »

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Καταγγέλλω
« Απάντηση #57 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 01:13:07 πμ »
Όταν λες καλύτερα εννοείς ανασχηματισμό?

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Καταγγέλλω
« Απάντηση #58 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 01:15:26 πμ »
Όταν λες καλύτερα εννοείς ανασχηματισμό?

τρελη εισαι ρε;; ;D αλλαξε ο μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιως...για να σου πω τη μαυρη μου αληθεια δεν ξερω γιαυτο προσποιουμαι οτι ζω να εχω κατι να ελπιζω... :( :-\
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Καταγγέλλω
« Απάντηση #59 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 10:22:35 πμ »
Κι όμως τα καλύτερα έρχονται.. Metallica στην Αθήνα το 2010!!!!!!!!!! Yeah!!!!!!! :D :D :D

(excuse my spamming :P)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταγγέλλω
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:38:19 »

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Καταγγέλλω
« Απάντηση #60 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 10:33:26 πμ »

ακριβως οπως τα λες μονο με αρση μονιμοτητας ισως γινοταν μια καποια αλλαγη ,αλλα το πιθανοτερο ειναι να ριξουν την κυβερνηση που θα ψηφισει κατι τετοιο παρα να προσπαθησουν να αλλαξουν νοοτροπια...μη πας μακρια δεν εχεις ακουσει να λενε ...αα μπες στο δημοσιο να σωθεις καλα λεφτα και ξεκουραστα...τι να εννοει ο ποιητης αραγε;; ;)


Η καταργηση της μονιμοτητας των δημοσιων υπαλληλων (περαν του αναχρονιστικου της χαρακτηρα) προυποθετει την ωριμανση της φαντασιακης πολιτικης συνειδησης του νεοελληνα, η οποια, όπως καταφανως αποδεικνυεται από τα εν Ελλαδι πολιτικα τεκταινομενα, δεν εχει επιτευχθει. Η αποσαθρωση του δημοσιου τομεα στην Ελλαδα δεν οφειλεται στη μονιμοτητα, αφου το ιδιο εργασιακο καθεστως διεπει της εργασιακες σχεσεις των δημοσιων υπαλληλων και αλλων δυτικων χωρων (Γαλλια, Γερμανια κ.α.) στις οποιες ο δημοσιος τομεας  παρουσιαζει υψηλους δεικτες παραγωγικοτητας και αποτελεσματικοτητας. Το αν η διαχειριση της μονιμοτητας από πλευρας εξουσιας είναι προβληματικη στη χωρα μας αποτελει παντελως αλλης ταξεως ζητημα (πολιτικης διευθυνσης και στρατηγικης διαρθρωσης)  και δεν αποδεικνυει την υποτιθεμενη εγγενως σφαλερη φυση της μονιμης εργασιακης σχεσης την οποια ασπαζονται οι υπερμαχοι του ακρατου νεοφιλελευθερισμου. Αλλωστε, στην Ελλαδα εχουν θεσμοθετηθει συγκεκριμενες ελεγκτικες και πειθαρχικες διαδικασιες, βασει των οποιων ο τακτικος υπαλληλος μπορει να δει την πορτα της εξοδου από την εργασια του. Οπως συμβαινει και με πολλους αλλους νομους, το εν λογω νομικο πλαισιο απλως δεν εφαρμοζεται.

Επι του παροντος, η εργασιακη μονιμοτητα συνιστα δικλειδα ασφαλειας που προστατευει την υποαναπτυκτη νεοελληνικη πολιτικη συνειδηση από τη βαθια ριζωμενη ασυνειδησια της.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Καταγγέλλω
« Απάντηση #61 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 03:16:34 μμ »

ακριβως οπως τα λες μονο με αρση μονιμοτητας ισως γινοταν μια καποια αλλαγη ,αλλα το πιθανοτερο ειναι να ριξουν την κυβερνηση που θα ψηφισει κατι τετοιο παρα να προσπαθησουν να αλλαξουν νοοτροπια...μη πας μακρια δεν εχεις ακουσει να λενε ...αα μπες στο δημοσιο να σωθεις καλα λεφτα και ξεκουραστα...τι να εννοει ο ποιητης αραγε;; ;)


Η καταργηση της μονιμοτητας των δημοσιων υπαλληλων (περαν του αναχρονιστικου της χαρακτηρα) προυποθετει την ωριμανση της φαντασιακης πολιτικης συνειδησης του νεοελληνα, η οποια, όπως καταφανως αποδεικνυεται από τα εν Ελλαδι πολιτικα τεκταινομενα, δεν εχει επιτευχθει. Η αποσαθρωση του δημοσιου τομεα στην Ελλαδα δεν οφειλεται στη μονιμοτητα, αφου το ιδιο εργασιακο καθεστως διεπει της εργασιακες σχεσεις των δημοσιων υπαλληλων και αλλων δυτικων χωρων (Γαλλια, Γερμανια κ.α.) στις οποιες ο δημοσιος τομεας  παρουσιαζει υψηλους δεικτες παραγωγικοτητας και αποτελεσματικοτητας. Το αν η διαχειριση της μονιμοτητας από πλευρας εξουσιας είναι προβληματικη στη χωρα μας αποτελει παντελως αλλης ταξεως ζητημα (πολιτικης διευθυνσης και στρατηγικης διαρθρωσης)  και δεν αποδεικνυει την υποτιθεμενη εγγενως σφαλερη φυση της μονιμης εργασιακης σχεσης την οποια ασπαζονται οι υπερμαχοι του ακρατου νεοφιλελευθερισμου. Αλλωστε, στην Ελλαδα εχουν θεσμοθετηθει συγκεκριμενες ελεγκτικες και πειθαρχικες διαδικασιες, βασει των οποιων ο τακτικος υπαλληλος μπορει να δει την πορτα της εξοδου από την εργασια του. Οπως συμβαινει και με πολλους αλλους νομους, το εν λογω νομικο πλαισιο απλως δεν εφαρμοζεται.

Επι του παροντος, η εργασιακη μονιμοτητα συνιστα δικλειδα ασφαλειας που προστατευει την υποαναπτυκτη νεοελληνικη πολιτικη συνειδηση από τη βαθια ριζωμενη ασυνειδησια της.


καταρχην συγκρινεις ανομοια πραγματα....ευρωπαϊκη και ελληνικη νοοτροπια.. :-\
εχεις δει πολλους δ.υ να περνανε απο πειθαρχικο και να βλεπουν την εξοδο;; εγω παντως οχι ,ακομα τουλαχιστον...

κατα τα αλλα συμφωνω ...αλλα δεν γινεται τιποτα αν δεν αλλαξουμε πρωτα εμεις και μετα οι πολιτικοι ....αλλωστε οπως λεει και ενας συναδελφος ο καθενας παιρνει οτι του αξιζει.. ;)
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος desperino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 313
    • Προφίλ
Απ: Καταγγέλλω
« Απάντηση #62 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 06:16:35 μμ »
Αναστασία 76 με τι πρωτοσυμφωνείς;Λες:

"για κατσε δλδ οσοι συνδικαλιζονται ειναι ολοι σκαρτοι;;;μη τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι...αυτος ειναι απλα λεχριτης

το παιζει παλιος και ξερολας γνωρισμα του κλασικου δημοσιου υπαλληλου...

αν και εδω φταιει ο τρικουπης και η μονιμοτητα... 


 επειδη εγω μιλησα για την αρση...ναι λοιπον και το πιστευω

μαλιστα και αντι να εχουμε την απαιτηση να κοιταξουν αυτοι τα προβληματα που μας δημιουργουν και να διεκδικησουμε κατι καλυτερο δειχνοντας τους ολο αυτο το γολγοθα


  δεν νομιζω να βοηθαει η ειρωνεια...

απολαυσε τη διαδρομη καλη μου..   

 
καθολου μακρυα....

στο οτι η διδασκαλια ειναι λειτουργημα καλη μου κοπελα.....

αλλα πανω απο ολα ο ανθρωπος και ιδιαιτερα ο μαθητης

 ξαναλεω μαζι σου και εγω ειμαι
τρελη εισαι ρε;;  αλλαξε ο μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιως...για να σου πω τη μαυρη μου αληθεια δεν ξερω γιαυτο προσποιουμαι οτι ζω να εχω κατι να ελπιζω...   
 
κατα τα αλλα συμφωνω "

Και 'γω.Κατά τα άλλα συμφωνώ!
 
 



 

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταγγέλλω
« Απάντηση #63 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 07:20:38 μμ »
Κι όμως τα καλύτερα έρχονται.. Metallica στην Αθήνα το 2010!!!!!!!!!! Yeah!!!!!!! :D :D :D

(excuse my spamming :P)

 ;D ;D ;D ;D ;D
Είσαι πολύ μπροστά, φίλε μου!
Γρήγορα.. στο πυροσβεστικό σώμα. Έχεις ταλέντο! ;D

Αποσυνδεδεμένος annie74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: Καταγγέλλω
« Απάντηση #64 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 07:28:42 μμ »
.......δεν κατάλαβα τίποτα!.............
Προσοχή στις πισώπλατες  μαχαιριές....

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταγγέλλω
« Απάντηση #65 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 07:32:23 μμ »
Αν εννοείς το δικό μου μήνυμα, απλώς επισημαίνω ότι, επειδή το θέμα είχε... ανάψει, ο συνάδελφος με την παρέμβασή του χαλάρωσε λίγο την ένταση, έριξε νερό στη φωτιά! Αν δεν εννοείς τη δική μου απάντηση... sorry  :-[

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Καταγγέλλω
« Απάντηση #66 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 07:43:58 μμ »
Αν εννοείς το δικό μου μήνυμα, απλώς επισημαίνω ότι, επειδή το θέμα είχε... ανάψει, ο συνάδελφος με την παρέμβασή του χαλάρωσε λίγο την ένταση, έριξε νερό στη φωτιά! Αν δεν εννοείς τη δική μου απάντηση... sorry  :-[

Πλάκα μας κάνεις;;; Εδώ είμαστε πλέον σε αναμένα κάρβουνα!!! Πότε θα βγουν τα εισιτήρια; Πόσο θα κάνουν; Σε ποιο χωράφι θα παίξουν; κ.ο.κ.
Εμένα ποιος θα μου ρίξει νερό, ε; :P
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Καταγγέλλω
« Απάντηση #67 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 08:32:28 μμ »
Αναστασία 76 με τι πρωτοσυμφωνείς;Λες:

"για κατσε δλδ οσοι συνδικαλιζονται ειναι ολοι σκαρτοι;;;μη τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι...αυτος ειναι απλα λεχριτης

το παιζει παλιος και ξερολας γνωρισμα του κλασικου δημοσιου υπαλληλου...

αν και εδω φταιει ο τρικουπης και η μονιμοτητα... 


 επειδη εγω μιλησα για την αρση...ναι λοιπον και το πιστευω

μαλιστα και αντι να εχουμε την απαιτηση να κοιταξουν αυτοι τα προβληματα που μας δημιουργουν και να διεκδικησουμε κατι καλυτερο δειχνοντας τους ολο αυτο το γολγοθα


  δεν νομιζω να βοηθαει η ειρωνεια...

απολαυσε τη διαδρομη καλη μου..   

 
καθολου μακρυα....

στο οτι η διδασκαλια ειναι λειτουργημα καλη μου κοπελα.....

αλλα πανω απο ολα ο ανθρωπος και ιδιαιτερα ο μαθητης

 ξαναλεω μαζι σου και εγω ειμαι
τρελη εισαι ρε;;  αλλαξε ο μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιως...για να σου πω τη μαυρη μου αληθεια δεν ξερω γιαυτο προσποιουμαι οτι ζω να εχω κατι να ελπιζω...   
 
κατα τα αλλα συμφωνω "

Και 'γω.Κατά τα άλλα συμφωνώ!
 
 



 


καταρχην δεν εχω καταλαβει ποιο το προβλημα σου μαζι μου ???

και συνεχιζω...αν διαβαζεις μονο τις απαντησεις μου δεν θα βγαλεις ακρη ...διαβασε ολους τους διαλογους...οι οποιοι δεν ειναι σηριαλ ....αναφερθηκα λοιπον στον τυπο επειδη ετσι οπως παρουσιαστηκε φανηκε να εχει το κλασικο στυλακι του δημοσιου υπαλληλου(δεν μας ελεγχει κανεις ,δεν μας κουναει κανεις γιατι ειμαστε μονιμοι)αρα κανουμε οτι "γουσταρουμε".
αν θυμασαι απο την ιστορια ο τρικουπης ηταν αυτος που εκανε νομο περι μονιμοτητας των δημοσιων υπαλληλων..αν θες να στα πω αναλυτικοτερα θα πρεπει να με πληρωσεις γιατι θα το θεωρησω σαν ιδιαιτερο.. ;Dεξηγω ...αν οι δ.υ. ηξεραν οτι αν δεν κανουν σωστα την δουλεια τους υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να την χασουν  ,σιγουρα θα ηταν πιο τυπικοι..εδω κολλαει λοιπον η μονιμοτητα..

οσο για τις υπολοιπες παραθεσεις δεν θα κατσω να στις αναλυσω κατσε διαβασε το διαλογο ...
πιθανον να μην εβγαλες ακρη γιατι στην οθονη σου εμφανιζεται μονο το δικο μου ονομα με τις δικες μου απαντησεις :-\αν οντως συμβαινει αυτο ...τι να πω πρεπει να το κοιταξεις....ισως ειναι σοβαρο...και δεν περνα απλα με αντιβιωση... ;) ;D

"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Καταγγέλλω
« Απάντηση #68 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 09:26:27 μμ »
Αν δεν κάνω λάθος, για σοβαρά παραπτώματα, προβλέπεται από τη σημερινή νομοθεσία η απόλυση ενός δ.υ..
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Καταγγέλλω
« Απάντηση #69 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 10:17:20 μμ »
Αναστασία 76 με τι πρωτοσυμφωνείς;Λες:

"για κατσε δλδ οσοι συνδικαλιζονται ειναι ολοι σκαρτοι;;;μη τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι...αυτος ειναι απλα λεχριτης

το παιζει παλιος και ξερολας γνωρισμα του κλασικου δημοσιου υπαλληλου...

αν και εδω φταιει ο τρικουπης και η μονιμοτητα... 


 επειδη εγω μιλησα για την αρση...ναι λοιπον και το πιστευω

μαλιστα και αντι να εχουμε την απαιτηση να κοιταξουν αυτοι τα προβληματα που μας δημιουργουν και να διεκδικησουμε κατι καλυτερο δειχνοντας τους ολο αυτο το γολγοθα


  δεν νομιζω να βοηθαει η ειρωνεια...

απολαυσε τη διαδρομη καλη μου..   

 
καθολου μακρυα....

στο οτι η διδασκαλια ειναι λειτουργημα καλη μου κοπελα.....

αλλα πανω απο ολα ο ανθρωπος και ιδιαιτερα ο μαθητης

 ξαναλεω μαζι σου και εγω ειμαι
τρελη εισαι ρε;;  αλλαξε ο μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιως...για να σου πω τη μαυρη μου αληθεια δεν ξερω γιαυτο προσποιουμαι οτι ζω να εχω κατι να ελπιζω...   
 
κατα τα αλλα συμφωνω "

Και 'γω.Κατά τα άλλα συμφωνώ!
 

desperino, είσαι καινούργιος στο φόρουμ και ίσως δεν έχεις υπόψη σου τη δυνατότητα της παράθεσης. Με το να κάνεις κλίκ στο σύνδεσμο "εισαγωγή παράθεσής", δεξιά από οποιαδήποτε δημοσίευση θέλεις, μπορείς να εισάγεις το κείμενο της δημοσίευσης.
Έχοντας πει αυτό, θα ήταν καλό να μη κόβεις και ράβεις κομμάτια από διάφορες δημοσιεύσεις μελών, αφού αυτός είναι τρόπος να αλλοιώσεις αυτά που γράφουν, πρακτική που ταιριάζει σε άτομα που δε διαθέτουν, και δεν έχουν τη δυνατότητα να αναπτύξουν επιχειρηματολογία.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 744
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 676
Σύνολο: 680

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.