*

Αποστολέας Θέμα: Ζ' Φάση - ΠΕ02 ... ποιητικώς ολισθαίνουσα ...!  (Αναγνώστηκε 107250 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Ζ' Φάση - ΠΕ02 ... ποιητικώς ολισθαίνουσα ...!
« στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 05:01:03 μμ »
Εν μέσω εορτών, ελάνθανε η ΣΤ' φάση ..., πάμε γι' άλλα ...

Ήδη, σε 6 φάσεις, 1135 κληθέντες (908 μη και 227 3τεκνοι) ..., βοήθειά μας !!!  8) 8) 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2010, 07:51:45 πμ από aristos2 »
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ' ΦΑΣΗ - ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:05:00 »

Αποσυνδεδεμένος sgrig

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
    • Προφίλ
Απ: Ζ' ΦΑΣΗ - ΠΕ02
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 06:10:46 μμ »
Εύχομαι τα καλύτερα σε όλους ως προς το διορισμό...
Ένα παράπονο Aristos2. Εκτιμάς ότι όσοι συμπληρώνουν το 24μηνο το καλοκαίρι του 2011 θα διοριστούν.. Εγώ θα συμπληρώνω 22 με 23 μήνες την ίδια περίοδο,αν και του χρόνου προσληφθώ ως αναπληρώτρια.. Άναψε και για εμάς ένα κεράκι τώρα τα Χριστούγεννα και μη μας ξεχνάς. Ας παλέψουμε για πραγματική μεταβατική περίοδο...

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Ζ' ΦΑΣΗ - ΠΕ02
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 06:25:21 μμ »
Εύχομαι τα καλύτερα σε όλους ως προς το διορισμό...
Ένα παράπονο Aristos2. Εκτιμάς ότι όσοι συμπληρώνουν το 24μηνο το καλοκαίρι του 2011 θα διοριστούν.. Εγώ θα συμπληρώνω 22 με 23 μήνες την ίδια περίοδο,αν και του χρόνου προσληφθώ ως αναπληρώτρια.. Άναψε και για εμάς ένα κεράκι τώρα τα Χριστούγεννα και μη μας ξεχνάς. Ας παλέψουμε για πραγματική μεταβατική περίοδο...

... εννοείται πως μια άξια λόγου και σοβαρότητας μεταβατική περίοδο πρέπει ν' αφορά όσους θα διορίζονταν με το παλιό σύστημα - πότε αλήθεια πρόλαβε να παλιώσει - χωρίς την ανάγκη νέου ΑΣΕΠ, επομένως και περιπτώσεις σαν τη δική σου ...
Αν ήταν, μάλιστα, στο χέρι μου ..., όλοι όσοι μάζεψαν τίμια έστω κι 1 μόριο να συμπεριλαμβάνονταν στη μεταβατική ..., αλλά εγώ τι ..., ένας ταπεινός, μεταξύ πολλών, Άι βασίλης ...!  :D
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος sgrig

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
    • Προφίλ
Απ: Ζ' ΦΑΣΗ - ΠΕ02
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 06:38:18 μμ »

... εννοείται πως μια άξια λόγου και σοβαρότητας μεταβατική περίοδο πρέπει ν' αφορά όσους θα διορίζονταν με το παλιό σύστημα - πότε αλήθεια πρόλαβε να παλιώσει - χωρίς την ανάγκη νέου ΑΣΕΠ, επομένως και περιπτώσεις σαν τη δική σου ...
Αν ήταν, μάλιστα, στο χέρι μου ..., όλοι όσοι μάζεψαν τίμια έστω κι 1 μόριο να συμπεριλαμβάνονταν στη μεταβατική ..., αλλά εγώ τι ..., ένας ταπεινός, μεταξύ πολλών, Άι βασίλης ...!  :D

Η δίκαιη ρύθμιση που προβλέπει μόνιμο διορισμό με προϋποθέσεις την επιτυχία στο ΑΣΕΠ και 24μηνη προϋπηρεσία επιβάλλεται να είναι μη διαπραγματεύσιμη στις ταπεινές μας τοποθετήσεις... Και το νέο σύστημα διορισμού πρέπει να περολαμβάνει την ίδια ή ανάλογη ρύθμιση... Άλλωστε είναι σύμφωνο κάτι τέτοιο και με το πνεύμα της αξιότιμης κ. Υπουργού που διαρκώς αναφέρεται στο ΑΣΕΠ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ' ΦΑΣΗ - ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:05:00 »

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Ζ' ΦΑΣΗ - ΠΕ02
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 06:42:58 μμ »

... εννοείται πως μια άξια λόγου και σοβαρότητας μεταβατική περίοδο πρέπει ν' αφορά όσους θα διορίζονταν με το παλιό σύστημα - πότε αλήθεια πρόλαβε να παλιώσει - χωρίς την ανάγκη νέου ΑΣΕΠ, επομένως και περιπτώσεις σαν τη δική σου ...
Αν ήταν, μάλιστα, στο χέρι μου ..., όλοι όσοι μάζεψαν τίμια έστω κι 1 μόριο να συμπεριλαμβάνονταν στη μεταβατική ..., αλλά εγώ τι ..., ένας ταπεινός, μεταξύ πολλών, Άι βασίλης ...!  :D

Η δίκαιη ρύθμιση που προβλέπει μόνιμο διορισμό με προϋποθέσεις την επιτυχία στο ΑΣΕΠ και 24μηνη προϋπηρεσία επιβάλλεται να είναι μη διαπραγματεύσιμη στις ταπεινές μας τοποθετήσεις... Και το νέο σύστημα διορισμού πρέπει να περολαμβάνει την ίδια ή ανάλογη ρύθμιση... Άλλωστε είναι σύμφωνο κάτι τέτοιο και με το πνεύμα της αξιότιμης κ. Υπουργού που διαρκώς αναφέρεται στο ΑΣΕΠ...

... συμφωνώ ..., αλλά νοιώθω πως δεν αξίζει δευτερόλεπτο άλλης σκέψης Υπουργείο και οι αποφάσεις του, που δε σέβονται στοιχειωδώς τον παράγοντα άνθρωπο, ο οποίος πόσο ακόμη να περιμένει για το αυτονόητο, να διοριστεί όπως του είπαν, όταν μάλιστα πάλεψε τίμια ...!
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος sgrig

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
    • Προφίλ
Απ: Ζ' ΦΑΣΗ - ΠΕ02
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 06:55:12 μμ »


Η δίκαιη ρύθμιση που προβλέπει μόνιμο διορισμό με προϋποθέσεις την επιτυχία στο ΑΣΕΠ και 24μηνη προϋπηρεσία επιβάλλεται να είναι μη διαπραγματεύσιμη στις ταπεινές μας τοποθετήσεις... Και το νέο σύστημα διορισμού πρέπει να περολαμβάνει την ίδια ή ανάλογη ρύθμιση... Άλλωστε είναι σύμφωνο κάτι τέτοιο και με το πνεύμα της αξιότιμης κ. Υπουργού που διαρκώς αναφέρεται στο ΑΣΕΠ...

... συμφωνώ ..., αλλά νοιώθω πως δεν αξίζει δευτερόλεπτο άλλης σκέψης Υπουργείο και οι αποφάσεις του, που δε σέβονται στοιχειωδώς τον παράγοντα άνθρωπο, ο οποίος πόσο ακόμη να περιμένει για το αυτονόητο, να διοριστεί όπως του είπαν, όταν μάλιστα πάλεψε τίμια ...!

Συμφωνώ απόλυτα. Ένα ανάλγητο κράτος, όμως, αντιμετωπίζεται μόνο με ενότητα. Κάθε φορά οι μεταβατικές περίοδοι στοχεύουν στο να επικρατήσει το ατομικό έναντι του συλλογικού με μανδύα δικαιοσύνης.. Κι έτσι, διασπάται ο κλάδος μας. Aristos2 μόνο ο Καρυωτάκης έρχεται στο μυαλό μου και ως προς την απαισιόδοξη θέαση του κοινωνικού και εθνικού βίου και ως προς την τελευταία στροφή της "Αποστροφής" για κάτι στόματα "γλοιώδη, υποκριτκά και γι' αυτό προνομιούχα". Αφιερωμένο στην εξουσία....

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ' ΦΑΣΗ - ΠΕ02
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 25, 2009, 04:03:35 μμ »
Πόσο δίκιο έχεις!  :( Τι κρίμα ακόμη και χρονιάρες μέρες να μας μαυρίζουν την ψυχή! :(

Αποσυνδεδεμένος intemperanta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ζ' ΦΑΣΗ - ΠΕ02
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 25, 2009, 05:32:30 μμ »
καταρχήν καλησπέρα και χρόνια πολλά γεμάτα χαρές!
έχω μία ερώτηση: είμαι μία από τις 2 αναπληρώτριες ΠΕ02 της Χριστουγεννιάτικης φάσης. είδα το όνομα μου στο ίντερνετ, δε με ειδοποίησαν όμως ούτε από το υπουργείο, ούτε από την δευτεροβάθμια, ούτε από κάπου αλλού. είχα ακούσει ότι ή παιρνουν τηλέφωνο, ή στέλνουν SMS αλλά στην περίπτωσή μου δε συνέβη τίποτε από τα 2. υπάρχει κάποιος άλλος εδώ που να έχει κληθεί αναπληρωτής (όχι ειδικά τώρα, γενικότερα, και στις προηγούμενες φάσεις) και να αντιμετώπισε το ίδιο? γιατί αρχίζω και ανησυχώ.. και είναι και κλειστή η δευτεροβάθμια, χρονιάρες μέρες που είναι, περιμένω μέχρι να έρθει η Δευτέρα για να τους πάρω..
ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Ζ' ΦΑΣΗ - ΠΕ02
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 25, 2009, 05:36:12 μμ »
καταρχήν καλησπέρα και χρόνια πολλά γεμάτα χαρές!
έχω μία ερώτηση: είμαι μία από τις 2 αναπληρώτριες ΠΕ02 της Χριστουγεννιάτικης φάσης. είδα το όνομα μου στο ίντερνετ, δε με ειδοποίησαν όμως ούτε από το υπουργείο, ούτε από την δευτεροβάθμια, ούτε από κάπου αλλού. είχα ακούσει ότι ή παιρνουν τηλέφωνο, ή στέλνουν SMS αλλά στην περίπτωσή μου δε συνέβη τίποτε από τα 2. υπάρχει κάποιος άλλος εδώ που να έχει κληθεί αναπληρωτής (όχι ειδικά τώρα, γενικότερα, και στις προηγούμενες φάσεις) και να αντιμετώπισε το ίδιο? γιατί αρχίζω και ανησυχώ.. και είναι και κλειστή η δευτεροβάθμια, χρονιάρες μέρες που είναι, περιμένω μέχρι να έρθει η Δευτέρα για να τους πάρω..
ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

χρόνια πολλα, συγχαρητηρια, sms εστελναν παλαιότερα τώρα όχι, εαν σε πάρουν τηλέφωνο, μόνο από τη δευτεροβάθμια, απο το υπουργείο όχι, αλλα σκέψου ότι όταν το αποφάσισε το υπουργείο οι υπάλληλοι της δευτεροβάθμιας ήταν στα σπίτια τους, μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά  :)

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Ζ' ΦΑΣΗ - ΠΕ02
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 25, 2009, 05:59:55 μμ »
καταρχήν καλησπέρα και χρόνια πολλά γεμάτα χαρές!
έχω μία ερώτηση: είμαι μία από τις 2 αναπληρώτριες ΠΕ02 της Χριστουγεννιάτικης φάσης. είδα το όνομα μου στο ίντερνετ, δε με ειδοποίησαν όμως ούτε από το υπουργείο, ούτε από την δευτεροβάθμια, ούτε από κάπου αλλού. είχα ακούσει ότι ή παιρνουν τηλέφωνο, ή στέλνουν SMS αλλά στην περίπτωσή μου δε συνέβη τίποτε από τα 2. υπάρχει κάποιος άλλος εδώ που να έχει κληθεί αναπληρωτής (όχι ειδικά τώρα, γενικότερα, και στις προηγούμενες φάσεις) και να αντιμετώπισε το ίδιο? γιατί αρχίζω και ανησυχώ.. και είναι και κλειστή η δευτεροβάθμια, χρονιάρες μέρες που είναι, περιμένω μέχρι να έρθει η Δευτέρα για να τους πάρω..
ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

sms έστειλαν μόνο πέρσι, τηλέφωνο δεν παίρνουν, πόσο μάλλον όταν είναι βουτηγμένοι στους κουραμπιέδες ..., ν' ανησυχείς μόνο για ... το νέο σου σπίτι ...!  ;)



Η δίκαιη ρύθμιση που προβλέπει μόνιμο διορισμό με προϋποθέσεις την επιτυχία στο ΑΣΕΠ και 24μηνη προϋπηρεσία επιβάλλεται να είναι μη διαπραγματεύσιμη στις ταπεινές μας τοποθετήσεις... Και το νέο σύστημα διορισμού πρέπει να περολαμβάνει την ίδια ή ανάλογη ρύθμιση... Άλλωστε είναι σύμφωνο κάτι τέτοιο και με το πνεύμα της αξιότιμης κ. Υπουργού που διαρκώς αναφέρεται στο ΑΣΕΠ...

... συμφωνώ ..., αλλά νοιώθω πως δεν αξίζει δευτερόλεπτο άλλης σκέψης Υπουργείο και οι αποφάσεις του, που δε σέβονται στοιχειωδώς τον παράγοντα άνθρωπο, ο οποίος πόσο ακόμη να περιμένει για το αυτονόητο, να διοριστεί όπως του είπαν, όταν μάλιστα πάλεψε τίμια ...!

Συμφωνώ απόλυτα. Ένα ανάλγητο κράτος, όμως, αντιμετωπίζεται μόνο με ενότητα. Κάθε φορά οι μεταβατικές περίοδοι στοχεύουν στο να επικρατήσει το ατομικό έναντι του συλλογικού με μανδύα δικαιοσύνης.. Κι έτσι, διασπάται ο κλάδος μας. Aristos2 μόνο ο Καρυωτάκης έρχεται στο μυαλό μου και ως προς την απαισιόδοξη θέαση του κοινωνικού και εθνικού βίου και ως προς την τελευταία στροφή της "Αποστροφής" για κάτι στόματα "γλοιώδη, υποκριτκά και γι' αυτό προνομιούχα". Αφιερωμένο στην εξουσία....

... η εξουσία φθείρει τόσο που ... αγνοεί από αφιερώσεις ...
Η ενότητα είναι "δώρο" που ο Άη Βασίλης , απλώς, λησμόνησε, ν' αφήσει στην καπνοδόχο της συντεχνίας μας ή οι καλικάντζαροι του ΥΠΕΠΘ τεχνηέντως απέκρυψαν, διασπώντας τον τόσο ...!  ::)
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος intemperanta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ζ' ΦΑΣΗ - ΠΕ02
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 25, 2009, 06:16:03 μμ »
σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!
καλή χρονιά με υγεία, και ό,τι ο καθένας ονειρεύεται!

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Ζ' ΦΑΣΗ - ΠΕ02
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 25, 2009, 06:20:56 μμ »
σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!
καλή χρονιά με υγεία, και ό,τι ο καθένας ονειρεύεται!

... εγώ ονειρεύομαι την αναπλήρωση ..., αλλά, αντί της αγωνίας γι' αυτή, θα προτιμήσω τη γαλήνη που μου εξασφαλίζει το να την "παρακάμψω" ...

... α, ονειρεύομαι κι έναν ευρωπαϊκό τίτλο για το Θρύλο ...!  :D 8) ::)
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Ζ' ΦΑΣΗ - ΠΕ02
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 25, 2009, 06:23:00 μμ »
Τι καλο νεο θα μας φερεις ermiΠΕ02??

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Ζ' ΦΑΣΗ - ΠΕ02
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 25, 2009, 09:17:18 μμ »
σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!
καλή χρονιά με υγεία, και ό,τι ο καθένας ονειρεύεται!

... εγώ ονειρεύομαι την αναπλήρωση ..., αλλά, αντί της αγωνίας γι' αυτή, θα προτιμήσω τη γαλήνη που μου εξασφαλίζει το να την "παρακάμψω" ...

... α, ονειρεύομαι κι έναν ευρωπαϊκό τίτλο για το Θρύλο ...!  :D 8) ::)
Φίλε, θα διοριστείς μόνιμος ,θα συνταξιοδοτηθείς στα 100 ,γιατί στο μεταξύ θα έχει βρεθεί το ελιξήριο της ζωής και τα όρια θα έχουν αλλάξει κι εσύ θα συνεχίσεις να ονειρεύεσαι για το ...θρύλο.

(Γενικά, να σκεπάζεσαι καλά τα βράδια ! Χρόνια πολλά και καλά !!!)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159620
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 446
Σύνολο: 462

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.