*

Αποστολέας Θέμα: διοριστέοι β' φουρνιάς  (Αναγνώστηκε 36056 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: διοριστέοι β' φουρνιάς
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 26, 2010, 03:38:49 μμ »
Katiafil,συναδερφε,ασχετα ειναι αυτα που λες.Ουτε καν μου περασε αυτο απο το μυαλο!!!Περι πρωτευουσας ,επαρχιας, αξιολογων συναδερφων και μη!!!Για το θεο!χιουμορ εκανα,παιζοντας με τα Καρπαθια τους βρυκολακες που ειναι αγριοι.Γι αυτο ειπα ιστοριες για αγριους.Μαλλον το χιουμορακι μου ηταν αποτυχημενο για να δημιουργησει αυτην την αντιδραση...παντως προκειται περι ραδιου αρβυλα,το 40 τοις εκατο δεν θιγεται την επομενη σχολικη χρονια.Κι εδω,στην Αθηνα παντως,στα σχολεια,ακουγονται πολλα ανατριχιαστικα.Μη δινετε σε ολα βαση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: διοριστέοι β' φουρνιάς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:37:32 »

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: διοριστέοι β' φουρνιάς
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 26, 2010, 03:48:28 μμ »
Katiafil,συναδερφε,ασχετα ειναι αυτα που λες.Ουτε καν μου περασε αυτο απο το μυαλο!!!Περι πρωτευουσας ,επαρχιας, αξιολογων συναδερφων και μη!!!Για το θεο!χιουμορ εκανα,παιζοντας με τα Καρπαθια τους βρυκολακες που ειναι αγριοι.Γι αυτο ειπα ιστοριες για αγριους.Μαλλον το χιουμορακι μου ηταν αποτυχημενο για να δημιουργησει αυτην την αντιδραση...παντως προκειται περι ραδιου αρβυλα,το 40 τοις εκατο δεν θιγεται την επομενη σχολικη χρονια.Κι εδω,στην Αθηνα παντως,στα σχολεια,ακουγονται πολλα ανατριχιαστικα.Μη δινετε σε ολα βαση

για το 24μηνο;;;;;

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: διοριστέοι β' φουρνιάς
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 26, 2010, 08:18:32 μμ »
οσοι συμπληρωνουν 24μηνο,λογικα,διοριζονται

Αποσυνδεδεμένος ειρηνη26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: διοριστέοι β' φουρνιάς
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 26, 2010, 09:04:40 μμ »
καλησπέρα παιδιά..ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιοσ...ειμαι δασκαλα επιτυχουσα στον ασεπ που μασ περασε και θελω να κανω τα χαρτια μου φετοσ..δεν τα εκανα περυσι..ξερετε ποτε γινονται??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: διοριστέοι β' φουρνιάς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:37:32 »

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: διοριστέοι β' φουρνιάς
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 26, 2010, 09:08:42 μμ »
μάλλον Ιούλιο. θα βγει εγκύκλιος.

Αποσυνδεδεμένος foreman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: διοριστέοι β' φουρνιάς
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 26, 2010, 09:11:11 μμ »
αυτοί διαλαλούν ότι όλες οι προσλήψεις θα γίνονται μόνο μέσω ΑΣΕΠ και έχοντας πάρει τους μισούς της Α φουρνιάς οι οποίοι έχουν ιδιο φεκ διορισμού με τους Β φουρνιάς τελικά θα πάρουν κάποιους από τους β φουρνιας με προεδρικό διάταγμα και οι άλλοι θα πάνε για ψάρεμα...που είσαι Σκορτσεζε να γυρίσεις ταινία...κυρίες και κύριοι έχετε φεκ διορισμου στο τεύχος Γ 155 22-7-2009...ας βγει διάταγμα να σας σβήσει πάτε στο συμβούλιο επικρατείας και καληνυχτήστε τους...
"Υπάρχουν δυο είδη ανθρώπων σ' αυτόν τον κόσμο, οι καλοί και οι κακοί. Οι καλοί κοιμούνται καλύτερα, αλλά οι κακοί απολαμβάνουν περισσότερο τις ώρες που είναι ξύπνιοι"...

Αποσυνδεδεμένος tsounga

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: διοριστέοι β' φουρνιάς
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 27, 2010, 07:36:28 πμ »
αυτοί διαλαλούν ότι όλες οι προσλήψεις θα γίνονται μόνο μέσω ΑΣΕΠ και έχοντας πάρει τους μισούς της Α φουρνιάς οι οποίοι έχουν ιδιο φεκ διορισμού με τους Β φουρνιάς τελικά θα πάρουν κάποιους από τους β φουρνιας με προεδρικό διάταγμα και οι άλλοι θα πάνε για ψάρεμα...που είσαι Σκορτσεζε να γυρίσεις ταινία...κυρίες και κύριοι έχετε φεκ διορισμου στο τεύχος Γ 155 22-7-2009...ας βγει διάταγμα να σας σβήσει πάτε στο συμβούλιο επικρατείας και καληνυχτήστε τους...
??
έχουν πάρει τους μισούς = α' φουρνιά.
έμειναν οι άλλοι μισοί = β' φουρνιά.

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: διοριστέοι β' φουρνιάς
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 27, 2010, 12:17:23 μμ »
βρε παιδια,βρε παιδια!,για ονομα με την τρομολαγνεια...θα βγει το διαταγμα των Μεδιολανων και θα παμε για τσιπουρες...εμεις καλα ειμαστε,για πατε μια βολτα στο αλλο τοπικ των ωρομισθιων και αναπληρωτων..τι να πουν κι αυτοι οι μαυροι

Αποσυνδεδεμένος foreman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: διοριστέοι β' φουρνιάς
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 27, 2010, 10:55:52 μμ »
το κείμενο που παρέθεσα πριν ήταν ειρωνικό ακριβώς για την τρομολαγνεία που επικρατεί...συμφωνώ με alceste και προτείνω ηρεμία μαζί με ψυχραιμία...και ναι tsounga αυτό εννοούσα που είπες απλά δεν το διατύπωσα σωστά...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2010, 11:01:25 μμ από foreman »
"Υπάρχουν δυο είδη ανθρώπων σ' αυτόν τον κόσμο, οι καλοί και οι κακοί. Οι καλοί κοιμούνται καλύτερα, αλλά οι κακοί απολαμβάνουν περισσότερο τις ώρες που είναι ξύπνιοι"...

Αποσυνδεδεμένος Tertia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
    • Προφίλ
Απ: διοριστέοι β' φουρνιάς
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 03:17:29 μμ »
Ανάλογη απορία είχα κι εγώ τις τελευταίες μέρες και στο σχολείο όπου εργάζομαι μου είπαν πως το Υπουργείο Παιδείας μπορεί να εφαρμάσει αναστολή πρόσληψης, δηλ. να προσλάβει κάποιους από τη β΄φουρνιά και κάποιους από το 40% (όσους χρειάζεται-ή μάλλον όσους θέλει να πληρώσει) και τους υπολοίπους να τους διορίσει τον πιό πάνω Σεπτέμβρη (2012) και μάλιστα μου τόνισαν, όταν τους είπα πως μεσολαβεί ΑΣΕΠ και θα υπάρξουν κι άλλοι επιτυχόντες, πως μπορούν να ανστείλουν ακόμη και τον νέο ΑΣΕΠ για μετά ένα χρόνο, εφόσον θα έχουν άτομα με σειρά διορισμού...Γενικώς με απογοήτευσαν.... :-\ :-\

Δηλαδη ,ποιοι σου ειπαν και ποσο αξιοπιστες ειναι οι πηγες τους ; Οταν μιλουν για 3000 διορισμους εννοουν στο περιπου η ειναι επακριβως προσδιορισμενο νουμερο ;

Αποσυνδεδεμένος shide

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: διοριστέοι β' φουρνιάς
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 03:53:27 μμ »
Συνάδελφοι, αδίκως αγχώνεστε για τέτοια ζητήματα. Δε θα υπάρξει κανένα πρόβλημα, το όνομά σας είναι στο ΦΕΚ, οπότε όλα είναι εν...τάξει. Εγώ ήμουν διοριστέος της α φουρνιάς και πλέον ευτυχής εκπαιδευτικός(ή αλλιώς φοιτητής επί πληρωμή). Με το καλό και εσείς!!!

Αποσυνδεδεμένος tsounga

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: διοριστέοι β' φουρνιάς
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 04:15:51 μμ »
στο φεκ είναι τα ονόματα του "60%". αν πάρει μισούς από εκεί και μισούς από 40%, καποια ονοματα στο φεκ...μένουν εκτός. αυτό νομίζω είναι το παρανομο.
αλλά από την άλλη, αν πάρει όλους τους 60% (ασεπίτες) και συμπληρώσει με τους 40% η αναλογία ασεπίτες- πίνακας δεν είναι 60-40 (λόγω μειωμένων διορισμών) . διαβάζω ότι και αυτό παρανομο είναι. σε όποια κατηγορία κι αν ανηκουμε, η αλήθεια είναι ότι ανησυχούμε.

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: διοριστέοι β' φουρνιάς
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 08:04:58 μμ »
οσοι συμπληρωνουν 24μηνο,λογικα,διοριζονται

το "λογικά"  μάλλον πάει στη δική μας εκτίμηση
όμως στο καλό μας υπουργείο υπάρχει λογική;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος foreman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: διοριστέοι β' φουρνιάς
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 11:44:18 μμ »
το σίγουρο είναι ότι ο ΑΣΕΠ και ο διαγωνισμός που διενεργήθηκε δεν μπορεί να παρακαμφθεί..αυτό είναι δεδομένο και δεν αλλάζει...το πως θα βολέψουν τώρα τα νούμερα των διορισμών να σπάσουν το κεφάλι τους (το υπουργείο)...οι διοριστέοι του ΑΣΕΠ έχουν τελειώσει με τη διαδικασία διορισμού.καταλαβετε το..
"Υπάρχουν δυο είδη ανθρώπων σ' αυτόν τον κόσμο, οι καλοί και οι κακοί. Οι καλοί κοιμούνται καλύτερα, αλλά οι κακοί απολαμβάνουν περισσότερο τις ώρες που είναι ξύπνιοι"...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 810
Σύνολο: 819

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.