*

Αποστολέας Θέμα: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ  (Αναγνώστηκε 1378530 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nautica19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #826 στις: Ιούλιος 07, 2011, 01:33:28 μμ »
Παιδιά τα φώτα σας.
Με πήραν φέτος συγκεκριμένα απο 1/12/2010 αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου μέχρι και 15/6/2011 σ'ενα σχολείο. Πέρυσι πήρα πρώτη φορά για 5 μήνες επίδομα ανεργείας και το πήρα όλο εννοώ δεν υπολείπονται κάποιοι μήνες λόγω πρόσληψης σχετικά αργά. Φέτος πήγα με όλα τα χαρτιά μου σίγουρη οτι θα δικαιούμαι και πήρα την πίκρα ,σύνολο ενσήμων χωρίς να προσμετρηθούν οι 2 τελευταίοι μήνες 105, δηλαδή μου λείπουν 20 ένσημα. Απ'οτι διάβασα στο παρόν τόπικ, να αγοράσω μόνη μου ένσημα απο ΙΚΑ αποκλείεται, τι μπορώ να κάνω? Μπορώ να ζητήσω απο κάποιο γνωστό να με προσλάβει εικονικά και να του πληρώσω εγώ τα ένσημα (ξέρετε καθόλου ποσό), επίσης τι ημερομηνίες είναι καλύτερα να προτείνω, ειναι πλέον αργά θα έπρεπε να το είχα σκεφτεί αυτό ας πούμε απο 1/7 για να φαίνεται ένας ολόκληρος μήνας? Υπάρχει πρόβλημα αν φαίνονται 2 απολύσεις απο διαφορετικό εργοδότη ή δυο διαφορετικά αντικείμενα ας πούμε να είσαι καθηγήτρια και στη δεύτερη δουλειά να είσαι σερβιτόρα?Αυτοί στον ΟΑΕΔ αν απολύθηκα 15/6 μετράνε μέχρι και 15/4 αν κατάλαβα καλά?και πως υπολογίζουν τα ένσημα του Απρίλη αφού δεν φαίνονται αναλυτικά μιας κ' δεν έχουν περαστεί ακόμα, εγώ δηλαδή για Απρίλη, Μαιο, Ιούνιο τα βλέπω συνολικα.Να πω οτι τον Απρίλιο συνολικά έχω 21 ένσημα και τον Μάιο 22, μπας και βγάλετε καμμιά άκρη με την περίπτωση μου γιατι φοβάμαι μην πληρώσω τα ένσημα μου σε κανέναν και μετά πάλι δεν συμπληρώνω επίδομα.
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:50:57 »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #827 στις: Ιούλιος 07, 2011, 01:43:10 μμ »
Να σου πω αυτά που ξέρω και σίγουρα θα σου απαντήσουν εκλεκτοί συνάδελφοι στη συνέχεια.
Τα ένσημα είναι ένσημα ανεξαρτήτως από ποιόν εργοδότη προέρχονται.
Αν μπορεί κάποιος να σου κολλήσει ένσημα το ποσό εξαρτάται από την ειδικότητα.
πχ καθηγητής σε φροντιστήριο με 12€/ώρα μικτά παίρνει 1 ένσημο με 1 ώρα διδασκαλίας την ημέρα.
Το ποσό που θα κατακρατήσει το ΙΚΑ (από τα 12€) είναι -περίπου- 5,4€ + ποσοστά για ΕΑ + ΔΠ + ΔΧ (που δεν θα είναι πολλά)

Αποσυνδεδεμένος nautica19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #828 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:01:32 μμ »
Σ'ευχαριστώ Στέλιο για την απάντηση.
Μια άλλη ερώτηση που μου ήρθε όποιος ξέρει, αν φαίνεται οτι δουλεύω απο 11/7-29/7 τα ένσημα θα μετρήσουν μέχρι πότε δεδομένου οτι οι 2 τελευταίοι μήνες δεν προσμετρώνται αλλά υπάρχει και ένα κενό διάστημα απο 16/6 έως και 11/7? ??? :-\
Πόσα πράγματα πρέπει να ξέρει κανείς, μήπως με συμφέρει να το αφήσω μπας και του χρόνου δικαιούμαι για όλο το χρόνο επίδομα, ειδα οτι χρειάζεται 200 για 2ετια...αν το ήξερα νωρίτερα, θα έιχα κάνει τα κουμάντα μου απο 16/6 να φαίνεται οτι δουλέυω κάπου  :(

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #829 στις: Ιούλιος 07, 2011, 04:54:39 μμ »
Παιδιά τα φώτα σας.
Μπορώ να ζητήσω απο κάποιο γνωστό να με προσλάβει εικονικά και να του πληρώσω εγώ τα ένσημα (ξέρετε καθόλου ποσό), επίσης τι ημερομηνίες είναι καλύτερα να προτείνω, ειναι πλέον αργά θα έπρεπε να το είχα σκεφτεί αυτό ας πούμε απο 1/7 για να φαίνεται ένας ολόκληρος μήνας? Υπάρχει πρόβλημα αν φαίνονται 2 απολύσεις απο διαφορετικό εργοδότη ή δυο διαφορετικά αντικείμενα ας πούμε να είσαι καθηγήτρια και στη δεύτερη δουλειά να είσαι σερβιτόρα?Αυτοί στον ΟΑΕΔ αν απολύθηκα 15/6 μετράνε μέχρι και 15/4 αν κατάλαβα καλά?και πως υπολογίζουν τα ένσημα του Απρίλη αφού δεν φαίνονται αναλυτικά μιας κ' δεν έχουν περαστεί ακόμα, εγώ δηλαδή για Απρίλη, Μαιο, Ιούνιο τα βλέπω συνολικα.Να πω οτι τον Απρίλιο συνολικά έχω 21 ένσημα και τον Μάιο 22, μπας και βγάλετε καμμιά άκρη με την περίπτωση μου γιατι φοβάμαι μην πληρώσω τα ένσημα μου σε κανέναν και μετά πάλι δεν συμπληρώνω επίδομα.
Ναι, μπορείς να ζητήσεις από ένα γνωστό σου να σου κάνει μια εικονική πρόσληψη. Δεν είναι αργά μην αγχώνεσαι. Εννοείται ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να φαίνονται ένσημα από δυο εργοδότες (εγώ μια χρονιά είχα ένσημα και απολύσεις από 6 εργοδότες - ωρομίσθιος στη Δευτεροβάθμια, ωρομίσθιος στον ΟΑΕΔ, ιδιωτικό ΙΕΚ και τρία φροντιστήρια). Δε χρειάζεται να φαίνεται ολόκληρος μήνας. Στον ΟΑΕΔ μετράνε τα ένσημα ως 15/4 (ακριβώς δύο μήνες πριν από την απόλυση). Αν ήσουν ωρομίσθια θα το υπολόγιζαν αναλογικά (μέχρι 15/4 θα υπολόγιζαν τα μισά ένσημα που είχες μέσα στον Απρίλιο) Οι ΑΜΩ παίρνουν ένα ένσημο για κάθε μέρα του μήνα εκτός από τα ΣΚ άσχετα με το αν υπάρχουν αργίες ή όχι. Έτσι, είναι πιο εύκολο να δεις τα ένσημα σου. Κοίταξε στο ημερολόγιο τον Απρίλιο αν αφαιρέσεις ΣΚ έχει ακριβώς 21 ένσημα και μέχρι 15/4 είναι 11 ένσημα, ενώ το Μάιο αφιαρώντας τα ΣΚ έχεις 22 ένσημα.

Εσύ χρειάζεσαι άλλα 20 ένσημα για να φτάσεις τα 125. Ο Απρίλιος μπορεί να σου δώσει τα άλλα 10, άρα χρειάζεσαι και τα πρώτα 10 του Μαΐου. Δηλαδή φτάνουμε μέχρι τις 13 Μαΐου. Επομένως πρέπει να απολυθείς από τη δεύτερη πρόσληψη 13 Ιουλίου (2 μήνες μετά από την ημερομηνία μέχρι την οποία θα μετρήσει ο ΟΑΕΔ τα ένσημα). Για να μην είμαστε οριακά και δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα αν πάρουν τα ένσημα αναλογικά προτείνω να απολυθείς 15 Ιουλίου Παρασκευή. Μην απορριφθεί η αίτησή σου για 1-2 ένσημα.  ;) Συμπέρασμα πες το γνωστό σου να σε προσλάβει Τετάρτη 13/7 και να σε απολύσει Παρασκευή 15/7. Θα πληρώσεις μόνο 3 ένσημα (σιγά το πράγμα) και θα αρχίσεις να επιδοτείσαι από την Παρασκευή 22/7. Τίποτα άλλο;  8)

Α και δεν πειράζει αν δουλεύεις σερβιτόρα. Πες μου μόνο που θα προσληφθείς για να περάσω να κεράσεις καφέ!  ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:50:57 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #830 στις: Ιούλιος 07, 2011, 05:03:55 μμ »
Αν φαίνεται οτι δουλεύω απο 11/7-29/7 τα ένσημα θα μετρήσουν μέχρι πότε δεδομένου οτι οι 2 τελευταίοι μήνες δεν προσμετρώνται αλλά υπάρχει και ένα κενό διάστημα απο 16/6 έως και 11/7? ??? :-\
Πόσα πράγματα πρέπει να ξέρει κανείς, μήπως με συμφέρει να το αφήσω μπας και του χρόνου δικαιούμαι για όλο το χρόνο επίδομα, ειδα οτι χρειάζεται 200 για 2ετια...αν το ήξερα νωρίτερα, θα έιχα κάνει τα κουμάντα μου απο 16/6 να φαίνεται οτι δουλέυω κάπου  :(
Το κενό διάστημα δε μας ενδιαφέρει. Στο σενάριο της απόλυσης 29/7 ο ΟΑΕΔ θα μετρούσε τα ένσημα μέχρι και 29/5. Απλά για να πάρεις πλήρη επιδότηση δηλαδή 454,25 € πρέπει να έχεις μέσο όρο μικτών αποδοχών 400 ευρώ το τελευταίο εξάμηνο από την απόλυση. Αυτό είμαι σίγουρος ότι πληρείς, επειδή αποκλείεται στο τελευταίο εξάμηνο να μην είχες αποδοχές 2400 τουλάχιστον ως ΑΜΩ.

Να μην το αφήσεις αν έχεις γνωστό εργοδότη και μπορεί να σε εξυπηρετήσει. Δεν ξέρεις πότε και αν θα σε πάρουν ξανά να διδάξεις το χειμώνα!

Τα 200 ένσημα στη διετία είναι μόνο για εκείνους που θέλουν να βγούνε πρώτη φορά στο ταμείο ανεργίας.

Μια χαρά μπορείς να κάνεις τα κουμάντα σου και τώρα δεν είναι αργά, επειδή ρώτησες εγκαίρως και φυσικά έδωσες όλες τις πληροφορίες που χρειαζόμουν για να μπορέσω να καταστρώσω το σχέδιο του προηγούμενου μηνύματος μου! Είπαμε 13/7 πρόσληψη και 15/7 απόλυση...και καλές βουτιές! 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος nautica19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #831 στις: Ιούλιος 08, 2011, 10:23:21 πμ »
Αν φαίνεται οτι δουλεύω απο 11/7-29/7 τα ένσημα θα μετρήσουν μέχρι πότε δεδομένου οτι οι 2 τελευταίοι μήνες δεν προσμετρώνται αλλά υπάρχει και ένα κενό διάστημα απο 16/6 έως και 11/7? ??? :-\
Πόσα πράγματα πρέπει να ξέρει κανείς, μήπως με συμφέρει να το αφήσω μπας και του χρόνου δικαιούμαι για όλο το χρόνο επίδομα, ειδα οτι χρειάζεται 200 για 2ετια...αν το ήξερα νωρίτερα, θα έιχα κάνει τα κουμάντα μου απο 16/6 να φαίνεται οτι δουλέυω κάπου  :(
Το κενό διάστημα δε μας ενδιαφέρει. Στο σενάριο της απόλυσης 29/7 ο ΟΑΕΔ θα μετρούσε τα ένσημα μέχρι και 29/5. Απλά για να πάρεις πλήρη επιδότηση δηλαδή 454,25 € πρέπει να έχεις μέσο όρο μικτών αποδοχών 400 ευρώ το τελευταίο εξάμηνο από την απόλυση. Αυτό είμαι σίγουρος ότι πληρείς, επειδή αποκλείεται στο τελευταίο εξάμηνο να μην είχες αποδοχές 2400 τουλάχιστον ως ΑΜΩ.

Να μην το αφήσεις αν έχεις γνωστό εργοδότη και μπορεί να σε εξυπηρετήσει. Δεν ξέρεις πότε και αν θα σε πάρουν ξανά να διδάξεις το χειμώνα!

Τα 200 ένσημα στη διετία είναι μόνο για εκείνους που θέλουν να βγούνε πρώτη φορά στο ταμείο ανεργίας.

Μια χαρά μπορείς να κάνεις τα κουμάντα σου και τώρα δεν είναι αργά, επειδή ρώτησες εγκαίρως και φυσικά έδωσες όλες τις πληροφορίες που χρειαζόμουν για να μπορέσω να καταστρώσω το σχέδιο του προηγούμενου μηνύματος μου! Είπαμε 13/7 πρόσληψη και 15/7 απόλυση...και καλές βουτιές! 8) 8) 8)

Lasid δεν έχω λόγια να σε ευχαριστήσω, πήρα τηλέφωνο και στον ΟΑΕΔ καλου κακού και μου είπαν αυτά ακριβώς που είπες, εγω όπως τα υπόλογιζα, έλεγα για 1 εβδομάδα ή 2 απο 18/7 εως 29/7 ή τελοσπαντων τελευταία ημ/νια απόλυσης να φαίνεται η 29/7 για να μετρήσουν τα ένσημα μέχρι και 29/5 όπου έχω γύρω στα 130 ένσημα, αρα με καλύπτει σωστά. Ας μην το ρισκάρω τσιμα τσιμα με τις ημ/νιες, τι λες? Είναι λίγο δύσκολο μόνο για 3 μερες να βρω κάποιον να με προσλάβει, επομένως πιο ρεαλιστικό φαίνεται για λίγο παραπάνω και ας πληρώσω παραπάνω χρήματα τι να κάνουμε.
Σ'ευχαριστώ και πάλι  ;D

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #832 στις: Ιούλιος 08, 2011, 10:02:51 μμ »
Lasid δεν έχω λόγια να σε ευχαριστήσω, πήρα τηλέφωνο και στον ΟΑΕΔ καλου κακού και μου είπαν αυτά ακριβώς που είπες, εγω όπως τα υπόλογιζα, έλεγα για 1 εβδομάδα ή 2 απο 18/7 εως 29/7 ή τελοσπαντων τελευταία ημ/νια απόλυσης να φαίνεται η 29/7 για να μετρήσουν τα ένσημα μέχρι και 29/5 όπου έχω γύρω στα 130 ένσημα, αρα με καλύπτει σωστά. Ας μην το ρισκάρω τσιμα τσιμα με τις ημ/νιες, τι λες? Είναι λίγο δύσκολο μόνο για 3 μερες να βρω κάποιον να με προσλάβει, επομένως πιο ρεαλιστικό φαίνεται για λίγο παραπάνω και ας πληρώσω παραπάνω χρήματα τι να κάνουμε.
Σ'ευχαριστώ και πάλι  ;D
Εγώ λέω ότι δεν είναι καιρός για έξοδα και είναι ανόητο να πληρώνεις ένσημα 2 εβδομάδων με απόλυση 29/7 επειδή θα αρχίσεις να επιδοτείσαι στις 5 Αυγούστου (μία εβδομάδα μετά την απόλυση) οπότε πάει μακριά η βαλίτσα... Αν ήμουν στη θέση σου όχι 2 βδομάδες, αλλά 2 μέρες θα πλήρωνα σε ένσημα (το ένσημο της μέρας πρόσληψης στις 14/7 και το ένσημο της μέρας απόλυσης στις 15/7) κι αν τολμούσαν ας έλεγαν τίποτα στον ΟΑΕΔ. Όταν δε βγαίνεις οριακά στο ταμείο ανεργίας πρέπει να το αποδέχεσαι και όταν βγαίνεις οριακά (αλλά σίγουρα) πρέπει να λέει η υπηρεσία ότι υπάρχει μαμουνιά; "Όχι κύριοι, με προσέλαβε και τελικά μαλώσαμε / δεν του έκανα / δεν τα βρήκαμε και με απέλυσε. Τι να κάνουμε! "  ;)

Αν επιμένεις να κάνεις πιο αληθοφανές το σκηνικό και έχεις ήδη κάποιον εργοδότη να σε προσλάβει ακόμα και ως σερβιτόρα σε καφέ, προτείνω πρόσληψη το συντομότερο ακόμα και τη Δευτέρα 11/7 και απόλυση την Παρασκευή 15/7 (μία εβδομάδα φτάνει και πολύ τους είναι). Μέχρι 15/5 έχεις ήδη σίγουρα τα 125 ένσημα που χρειάζεσαι, ενώ αν φτάσεις μέχρι 29/7 που λες εσύ θα έχεις 135 και δεν υπάρχει κανέναν λόγος διότι τζάμπα χάνεις χρόνο και δεν κερδίζεις 6ο μήνα επιδότησης (αυτό θα γινόταν αν συγκέντρωνες 150 ένσημα). Στο τέλος αν προσληφθείς νωρίς το φθινόπωρο δε θα προλάβεις να πάρεις παράπάνω από 2 μήνες επιδότησης αν αυτή αρχίσει να μετράει από 5 Αυγούστου. Φυσικά εσύ αποφασίζεις, αλλά εγώ σου λέω τι σε συμφέρει.  :D

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #833 στις: Ιούλιος 08, 2011, 10:05:19 μμ »
Εγώ το ξανάπα....ο Lasid είναι αστέρι.....

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #834 στις: Ιούλιος 08, 2011, 10:15:56 μμ »
Εγώ το ξανάπα....ο Lasid είναι αστέρι.....
Εντάξει είπαμε ότι απαντάω μόνο σε ό,τι κατέχω καλά. Το θέμα είναι να μην δίνουμε λάθος πληροφορίες και παροδηγούμε τους συναδέλφους, αντί να τους βοηθούμε. Για αυτό όταν δεν είμαι σίγουρος δηλώνω τις επιφυλάξεις μου και γράφω να το επικυρώσουν ρωτώντας στον ΟΑΕΔ :)

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αλλά δε χρειάζεται να με διαφημίζεις κιόλας...θα κοκκινίσω.  :-[   

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #835 στις: Ιούλιος 13, 2011, 04:15:18 μμ »

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #836 στις: Ιούλιος 13, 2011, 05:15:12 μμ »
ωραια , να και μια αυξηση ολο μειωσεις ειμαστε.οσοι εχουμε ηδη κανει τα χαρτια μασ και εχουμε παρει την 1η δοση την επομενη θα την παρουμε με την αυξηση?

Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #837 στις: Ιούλιος 13, 2011, 11:08:38 μμ »

Αποσυνδεδεμένος petrosp_13

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #838 στις: Ιούλιος 13, 2011, 11:19:51 μμ »
Τώρα που αυξήθηκε τόσο το επίδομα ανεργίας, επενδύστε το ποσό γιατί μια χρεωκοπία θα σας κάνει να χάσετε αυτές τις καταθέσεις σας

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159507
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 281
Σύνολο: 293

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.