*

Αποστολέας Θέμα: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ  (Αναγνώστηκε 1378674 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #966 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 01:53:43 μμ »
Eμένα μπαίνουν την ίδια κιόλας μέρα, αν πάω πρωί, διαφορετικά το αργότερο την επόμενη. (Δεν μπορώ να πω, είναι η μόνη φορά που πληρώνομαι χωρίς καθυστέρηση!)

Θα ήθελα να καταθέσω και μια εμπειρία μου. Στον ΟΑΕΔ Ηρακλείου αυτό...
Όταν πήγα πριν από 3 μήνες για να δω αν δικαιούμαι φέτος επίδομα ή όχι, δεν είχα υπολογίσει σωστά τις μέρες και έβλεπα ότι για δύο μέρες δεν έφτανα το όριο για να πάρω επίδομα για περισσότερους μήνες.

ΠΡΟΤΟΥ λοιπόν το ελέγξουμε αυτό με τους υπαλλήλους του ΟΑΕΔ, τους είπα να το τσεκάρουμε και μαζί, γιατί ΕΑΝ ήταν έτσι, θα έκανα ένσταση, καθώς τα 2 αυτά ένσημα που μου υπολείπονταν ήταν 2 μέρες κατά τις οποίες είχα κάνει απεργία και ως εκ τούτου μου αφαιρέθηκαν.
Το σκεπτικό μου λοιπόν ήταν ότι κατ'αυτόν τον τρόπο του χρόνου θα δίσταζα να κάνω απεργία και συνεπώς θα παρεμποδιζόταν αυτό μου το δικαίωμα. Τέλος πάντων, για όποιον λόγο κι αν το έκανα αυτό, ήθελα να κάνω ένσταση.

Όταν ανέφερα τη λέξη "ένσταση", προτού δουν αν όντως είχα κάνει λάθος ή όχι, μου είπαν ότι δεν μπορώ να κάνω, γιατί ποτέ κανένας δεν είχε κάνει και δεν είχε νόημα. Μα πώς, τους λέω, αφού γνωρίζω περιπτώσεις σε άλλους ΟΑΕΔ, όπου έχουν γίνει ενστάσεις, για παράδειγμα, επειδή κάποιος για 1 ή 2 ένσημα δεν θα έπαιρνε επίδομα και τελικά του εγκρίθηκε η ένσταση και τα λοιπά.

Τσατίστηκαν πολύ, δεν ξέρω, πατριωτικά το πήραν, επειδή δεν θέλουν να φαίνεται ότι γίνονται ενστάσεις στη δική τους υπηρεσία, πάντως μετά που εξήγησα τους λόγους, λέω, θα κάνω ένσταση και το πολύ-πολύ να απορριφθεί. Το δέχτηκαν με μεγάλη δυσαρέσκεια, καταδέχτηκαν να τα μετρήσουμε και κατόπιν φάνηκε πού είχα κάνει εγώ το λάθος στην καταμέτρηση.

Το θέμα είναι και αυτό θέλω να σας ρωτήσω, ενστάσεις γίνονται, έτσι δεν είναι, σε άλλους ΟΑΕΔ, για διάφορα τέτοια ζητήματα; Εδώ στο pde είχα διαβάσει σχετικές περιπτώσεις.

Σε μας εδώ πάντως ήταν εξαιρετικά απρόθυμοι. Στον ίδιο ΟΑΕΔ, άλλα χρόνια, που δεν μου έφταναν τα ένσημα για να πάρω επίδομα, δεν καταδέχτηκε κανένας υπάλληλος να ανοίξει το στοματάκι του ή να βάλει κάποια ανακοίνωση ότι δικαιούμασταν να πάρουμε αυτό το βοήθημα έστω...
Συνεπώς το έχασα 2-3 φορές τα περασμένα χρόνια και εγώ, αλλά και πολλοί συνάδελφοι και συγγενείς μου.
Ενώ σε άλλους ΟΑΕΔ, όπως π.χ. στον ΟΑΕΔ Μοσχάτου, έχουν πάααρα πολλές σχετικές ανακοινώσεις και σου το λένε και προφορικά, όταν δουν ότι δεν δικαιούσαι επίδομα.
Εδώ κάνουν τις πάπιες όμως, θαρρείς και τα δίνουν από την τσέπη τους.

Φαντάζομαι την ενόχλησή τους αν διαμαρτυρόμουν για αυτό.
Πράγμα που θα κάνω μόλις βρω την ευκαιρία φυσικά.
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:41:31 »

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #967 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 02:00:52 μμ »
Ναι, κι εγώ έχω ακούσει αρκετές περιπτώσεις που επειδή έλειπαν 1-2 ένσημα κάνανε ένσταση και δικαιώθηκαν. Αλλά και να μη δικαιωθείς, γιατί να μην μπορείς να κάνεις ένσταση; Μήπως κάποιοι (λίγοι θέλω να πιστεύω) υπάλληλοι βαριούνται να κατευθύνουν τον κόσμο και να ασχοληθούν περαιτέρω; Θα έπρεπε στην υπηρεσία που δουλεύουν να είναι σωστά ενημερωμένοι και να δείχνουν την ευαισθησία που πρέπει απέναντι στους ανέργους.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #968 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 02:06:29 μμ »
Ποια ευαισθησία, εδώ σκέφτονται να καταναλώσουν λίγο σάλιο για να σου πουν ότι έστω δικαιούσαι αυτό το βοήθημα, θα μπουν στον κόπο να εξετάσουν και ένσταση;

Α, έτσι λοιπόν, καλά το θυμόμουνα, ευχαριστώ πολύ!  :)  :-*
Ευπρόσδεκτες και άλλων οι γνώμες φυσικά, όσο πιο καλά ενημερωμένοι είμαστε, τόσο το καλύτερο για μας.
Εάν ήξερα τότε όσα γνωρίζω σήμερα, δεν θα με είχαν πιάσει στον ύπνο τόσες φορές...  >:(
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #969 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 10:04:37 μμ »
Ποια ευαισθησία, εδώ σκέφτονται να καταναλώσουν λίγο σάλιο για να σου πουν ότι έστω δικαιούσαι αυτό το βοήθημα, θα μπουν στον κόπο να εξετάσουν και ένσταση;
Εγώ πάντως που πήρα τηλέφωνο στον ΟΑΕΔ για να ρωτήσω για συνάδελφό μου ποια είναι η προϋπόθεση για να πάρει κάποιος πλήρες ταμείο (αφορά το ύψος των μικτών αποδοχών του τελευταίου εξαμήνου πριν από την απόλυση) η υπάλληλος ολοφάνερα απρόθυμη να εξυπηρετήσει προσπάθησε να με αποφύγει και να κλείσει το τηλέφωνο λέγοντάς μου ότι δε γίνεται να μου τα λέει αυτά τηλεφωνικά. Εκνευρίστηκα τότε και ρώτησα πώς τη λένε και της είπα ότι σε δυο μέρες που θα πήγαινα να πάρω το ταμείο ανεργίας, θα ρωτούσα από κοντά κι αν ήθελε ας τολμούσε να μη μου πει. Εννοείται ότι όταν πήγα εκεί μου τα εξήγησαν όλα.

Αν δείτε ότι θίγονται να δικαιώματά σας, μην τους αφήνετε σε χλωρό κλαρί...ενστάσεις και πάλι ενστάσεις!
Αλλά για να το κάνετε αυτό φροντίστε να είστε ενημερωμένοι καλά. Δεν είναι καιρός να χάνουμε επιδόματα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:41:31 »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #970 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 10:35:21 μμ »
Ποια ευαισθησία, εδώ σκέφτονται να καταναλώσουν λίγο σάλιο για να σου πουν ότι έστω δικαιούσαι αυτό το βοήθημα, θα μπουν στον κόπο να εξετάσουν και ένσταση;
Εγώ πάντως που πήρα τηλέφωνο στον ΟΑΕΔ για να ρωτήσω για συνάδελφό μου ποια είναι η προϋπόθεση για να πάρει κάποιος πλήρες ταμείο (αφορά το ύψος των μικτών αποδοχών του τελευταίου εξαμήνου πριν από την απόλυση) η υπάλληλος ολοφάνερα απρόθυμη να εξυπηρετήσει προσπάθησε να με αποφύγει και να κλείσει το τηλέφωνο λέγοντάς μου ότι δε γίνεται να μου τα λέει αυτά τηλεφωνικά. Εκνευρίστηκα τότε και ρώτησα πώς τη λένε και της είπα ότι σε δυο μέρες που θα πήγαινα να πάρω το ταμείο ανεργίας, θα ρωτούσα από κοντά κι αν ήθελε ας τολμούσε να μη μου πει. Εννοείται ότι όταν πήγα εκεί μου τα εξήγησαν όλα.

Αν δείτε ότι θίγονται να δικαιώματά σας, μην τους αφήνετε σε χλωρό κλαρί...ενστάσεις και πάλι ενστάσεις!
Αλλά για να το κάνετε αυτό φροντίστε να είστε ενημερωμένοι καλά. Δεν είναι καιρός να χάνουμε επιδόματα!
Έπρεπε να τη ρωτήσεις τότε ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΟΓΟ το έχουν το ρημαδοτηλέφωνο!
Κι αφού δεν είναι ικανοί να απαντήσουν, ΓΙΑΤΙ το σηκώνουν;

Με μένα το θέμα είναι ότι ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ καν να κάνω ένσταση, με αποθάρρυναν 100% και μάλιστα ο συγκεκριμένος, τον οποίο και συμπαθώ, γιατί γενικά είναι εξυπηρετικός και ευγενής, τα πήρε πολύ άσχημα όταν ανέφερα τη λέξη "ένσταση"! Χωρίς να ξέρει αν έχω δίκιο ή όχι, κατευθείαν άρνηση! (Και είναι ανώτερος υπάλληλος, λίγο κάτω από την Προισταμένη.)

Σαν να του έθιγαν την τιμή ένα πράμα!
Διαολισμένος (που λέμε και στην Κρήτη), με παρέπεμψε στην Προισταμένη! Ούτε να με βλέπει δεν ήθελε!

Έχε χάρη που τότε είχα άλλο ζόρι και ξέχασα αυτό με τα χαμένα βοηθήματα, την άλλη φορά όμως θα το θυμηθώ και τότε θα τα ακούσει καλά...  >:( >:( >:(
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #971 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 11:59:45 μμ »
Καλά θα κάνεις να του τα πεις. Για μένα τελειώνουν οι συμπάθειες εκεί που αρχίζουν να θίγονται τα δικαιώματά μου! Οι δημόσιοι υπάλληλοι δεν αντέχουν να αντιμετωπίζουν ενημερωμένους πολίτες, όπως οι πωλήτες εκνευρίζονται όταν προσπαθούν να πουλήσουν κάτι σε έναν ενημερωμένο καταναλωτή. Η γενιά των γονέων μας που πήγαινε σαν πρόβατα στο γκισέ της δημόσιας υπηρεσίας είναι παρελθόν. Του έλεγαν τι να κάνει και έφευγε ή ανεβοκατέβαινε τους ορόφους. Σήμερα τους ρωτάμε γιατί, ρωτάμε αν θα ήταν έτσι τα πράγματα στην τάδε περίπτωση και όσοι βαριούνται εκνευρίζονται, ενώ όσοι δεν ξέρουν γίνονται ρεζίλι αν προσπαθούν να κάνουν τους έξυπνους. Άντε να αδειάζει το δημόσιο από τους ΔΕ που μπήκαν με γλείψιμο και δεν έχουν προσόντα για να είναι παραγωγικοί. Θέλουμε καλά καταρτισμένους υπαλλήλους που έχουν τη διάθεση και το ενδιαφέρον να βοηθήσουν!

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #972 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 09:16:50 πμ »
Καλά θα κάνεις να του τα πεις. Για μένα τελειώνουν οι συμπάθειες εκεί που αρχίζουν να θίγονται τα δικαιώματά μου! Οι δημόσιοι υπάλληλοι δεν αντέχουν να αντιμετωπίζουν ενημερωμένους πολίτες, όπως οι πωλήτες εκνευρίζονται όταν προσπαθούν να πουλήσουν κάτι σε έναν ενημερωμένο καταναλωτή. Η γενιά των γονέων μας που πήγαινε σαν πρόβατα στο γκισέ της δημόσιας υπηρεσίας είναι παρελθόν. Του έλεγαν τι να κάνει και έφευγε ή ανεβοκατέβαινε τους ορόφους. Σήμερα τους ρωτάμε γιατί, ρωτάμε αν θα ήταν έτσι τα πράγματα στην τάδε περίπτωση και όσοι βαριούνται εκνευρίζονται, ενώ όσοι δεν ξέρουν γίνονται ρεζίλι αν προσπαθούν να κάνουν τους έξυπνους. Άντε να αδειάζει το δημόσιο από τους ΔΕ που μπήκαν με γλείψιμο και δεν έχουν προσόντα για να είναι παραγωγικοί. Θέλουμε καλά καταρτισμένους υπαλλήλους που έχουν τη διάθεση και το ενδιαφέρον να βοηθήσουν!
++++++++!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #973 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 03:08:47 μμ »
Toυς θέλουμε, να δούμε αν θα τους έχουμε ποτέ...  :-\
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #974 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 12:43:02 μμ »
Σήμερα που πήγα στον ΟΑΕΔ μου είπαν ότι το η καταβολή του ταμείου θα αργήσει λόγω απεργιών και κατάληψης στο τμήμα μηχανογράφησης. Γνωρίζει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος firiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #975 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 12:44:44 μμ »
Σήμερα που πήγα στον ΟΑΕΔ μου είπαν ότι το η καταβολή του ταμείου θα αργήσει λόγω απεργιών και κατάληψης στο τμήμα μηχανογράφησης. Γνωρίζει κανείς;
εγω που πηγα σημερα δουλευαν ολοι κανονικοτατα
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος phni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
  • Φύλο: Άντρας
  • πε 17.02
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #976 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 12:45:33 μμ »
εμενα μου ειπαν οτι θα μπει σημερα το απογευμα

Αποσυνδεδεμένος ealevrid

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο2.50
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #977 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 03:09:18 μμ »
και εμένα που πήγα 12.30 στον οαεδ το απόγευμα τα χρήματα ήταν στο λογαριασμό της εθνικής

Αποσυνδεδεμένος BURNIN AMBITION

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #978 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 11:43:52 πμ »
καλημερα παιδια. εχω ενα θεμα οποτε θα ηθελα την απαντηση σας για να με σωσετε

πρωτη ερωτηση. ειμαι στο ταμειο ανεργιας. ποσες ωρες μπορω να δουλευω το μηνα σα μερικη απασχοληση ωστε να μη χασω το επιδομα? και να το παιρνω μειωμενο? 10? θυμαται κανενας?
δευτερον
διαβαστε  λιγο την ιστορια.
δουλευα σε ενα φροντιστηριο 3 χρονια. τελευταια χρονια επαιρνα 10 ευρω. για 2 χρονια ημουν αλλου για ασχετους λογους και με τους προηγουμενους ειχα πολυ καλες σχεσεις κρατησει
φετος με πηραν τηλ που ημουν παλι αθηνα και με ζητησαν
επειδη ειχαμε ιδιαιτερη σχεση και ηταν γενικα σουπερ στις πληρωμες τους, δε συζητησα οικονομικο. ηξερα οτι θα ηταν το λιγοτερο 10. (μεγαλη βλακεια μου). πληρωθηκα και ειδα οτι εβαλαν 9 ευρω
θα παω για ξεκαθαρισμα. ψιλιαζομαι ομως οτι θα αρχισουν τις πιεσεις, κριση κτλ κτλ.
οποτε η απορια μου ειναι η εξης
οταν παιρνω καθαρα δεκα ευρω, ποσα ειναι τα μικτα? ποσα δηλαδη πληρωνουν εκεινοι?
επειδη εχω λιγες ωρες (8), και ειναι μοιρασμενες σε 3 μερες και δε μπορω ετσι ευκολα να τους πω με τοσες λιγες ωρες να μου βαζουν 5 ενσημα, ξερετε αν τα ενσημα τα πληρωνω εγω, τα 2 εξτρα, ποσα χρηματα ειναι το καθενα?
συνηθως ενα ενσημο ανα 3 ωρες δε κολανε? ποιο ειναι το καθεστως? ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #979 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 12:56:39 μμ »
καλημερα παιδια. εχω ενα θεμα οποτε θα ηθελα την απαντηση σας για να με σωσετε

Ειμαι στο ταμειο ανεργιας. ποσες ωρες μπορω να δουλευω το μηνα σα μερικη απασχοληση ωστε να μη χασω το επιδομα? και να το παιρνω μειωμενο? 10? θυμαται κανενας?
Καλωσήρθες στο pde BURNIN AMBITION. Αυτό το ερώτημα έχει απαντηθεί στο φόρουμ. Ρίξε μια ματιά εδώ:
http://www.pde.gr/index.php?topic=174.msg462465#msg462465
Επίσης κάνε και αναζήτηση στο φόρουμ και στο google γράφοντας "σποραδική απασχόληση".

Πάντως αυτό που έχει σημασία είναι οι μέρες εργασίας κι όχι οι ώρες. Αν δεν ξεπερνάς τα 12 ένσημα το μήνα θα μπορείς να συνεχίζεις να παίρνεις ταμείο, αλλά αντί για 25 μέρες επιδότησης θα σου δίνουν τις υπόλοιπες που απομένουν όταν αφαιρούν τα ένσημα που κολλάς.

Υ.Γ. Το άλλο ερώτημά σου είναι καλό να το αναρτήσεις σε άλλο ΘΕΜΑ του φόρουμ, ώστε να σου απαντήσουν οι συνάδελφοι. Από ότι θυμάμαι υπήρχε σχετική συζήτηση...ψάξε λίγο μέσω της αναζήτησης στο pde.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 327
Σύνολο: 337

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.