*

Αποστολέας Θέμα: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ  (Αναγνώστηκε 1380282 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitrdim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1176 στις: Ιανουάριος 18, 2012, 10:48:33 μμ »
καλησπέρα συνάδελφοι!

ως προς το θέμα που έχω αναφέρει, έχω να πω τα εξής: μετά απο έναν λαβύρινθο τηλεφωνημάτων κ απροσμέτρητου κόπου, γιατί προφανώς ο εργοδότης ΔΕΝ ήθελε να με εξυπηρετήσει, πήγα σήμερα στο λογιστή του κ μου είπε ότι ο εργοδότης μου αρνήθηκε πεισματικά να μου "απλώσει" τις ώρες (έχω 4 ώρες κ αρνείται να τις κάνει 2+2), άρα το μόνο που μου μένει είναι να πληρώσω εγώ το ένσημό μου, για τη 1 μέρα που το θέλω.

σημειώνω κ υπενθυμίζω: καταβάλλω ή πρόκειται να καταβάλω το όποιο ποσό κ να αγοράσω ένσημα, διότι ο εργοδότης δεν μου πέρασε αυτά τα 5 της θερινής περιόδου και τα 3 του Σεπτέμβρη. ... επίδομα θα έβγαζα κανονικότατα, αλλά .....

έχω κάποιες ερωτήσεις κ αν γνωρίζετε, μου απαντάτε:
1. σε συνομιλία με συνάδελφο, επιμένει πως κάνω άσκοπα αυτή τη διαδικασία, γιατί με τις 4 ημέρες απασχόλησης βγάζω επίδομα με 125 (σημειώνω ότι για τον Σεπτέμβρη διαθέτω 9 ένσημα απο το άλλο φροντιστηριο, γιατί ο "καλός" εργοδότης δεν μας δήλωσε καθόλου, κι ας πληρωθηκαμε το καθαρό ποσό :o).
απο 1 Οκτώβρη κ μετά, και πρώτα ο Θεός μέχρι 31/3, θα έχω  4 μέρες την εβδομάδα. είναι δυνατόν να συγκεντρώσω 125? (επίσης σημειωτέον ότι διαθέτω και άλλα 5 απο το καλοκαίρι, τα οποία θα προσμετρηθούν, γιατί πέρυσι δεν πήρα επίδομα, σωστά? )

2. αν με δηλώσει μόνο για 1 ώρα ο λογιστης θα έχω το 1 ενσημο? και ξέρει κάποιος τι ποσό θα πληρώνω? ωρομίσθιο έχω 16, άρα υπολογίζω γύρω στα 10€, σωστά?

ευχαριστώ, όπως και να'χει!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:12:36 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1177 στις: Ιανουάριος 18, 2012, 11:09:43 μμ »
έχω κάποιες ερωτήσεις κ αν γνωρίζετε, μου απαντάτε:
1. σε συνομιλία με συνάδελφο, επιμένει πως κάνω άσκοπα αυτή τη διαδικασία, γιατί με τις 4 ημέρες απασχόλησης βγάζω επίδομα με 125 (σημειώνω ότι για τον Σεπτέμβρη διαθέτω 9 ένσημα απο το άλλο φροντιστηριο, γιατί ο "καλός" εργοδότης δεν μας δήλωσε καθόλου, κι ας πληρωθηκαμε το καθαρό ποσό :o).
απο 1 Οκτώβρη κ μετά, και πρώτα ο Θεός μέχρι 31/3, θα έχω  4 μέρες την εβδομάδα. είναι δυνατόν να συγκεντρώσω 125? (επίσης σημειωτέον ότι διαθέτω και άλλα 5 απο το καλοκαίρι, τα οποία θα προσμετρηθούν, γιατί πέρυσι δεν πήρα επίδομα, σωστά? )

2. αν με δηλώσει μόνο για 1 ώρα ο λογιστης θα έχω το 1 ενσημο? και ξέρει κάποιος τι ποσό θα πληρώνω? ωρομίσθιο έχω 16, άρα υπολογίζω γύρω στα 10€, σωστά?

ευχαριστώ, όπως και να'χει!
Δεν μπορώ να καταλάβω πώς υποστηρίζει ο άλλος συνάδελφος ότι θα έχεις 125 ένσημα χωρίς να κάνεις κάτι.
Θα μπορούσες να μας πεις το σκεπτικό του; Πάντως εφόσον δεν πήρες ταμείο ανεργίας το καλοκαίρι του 2011,
ξεκινάς να μετράς τα ένσημά σου από τον Απρίλιο του 2011. Μήπως βγαίνεις όντως στα 125 έτσι;

ΝΑΙ και με μια ώρα θα έχεις το ένσημο επειδή το ωρομίσθιό σου είναι πάνω από 10 €.
Υποθέτω ότι θα πληρώνεις λίγο πιο κάτω από 8 €, διότι το άθροισμα της εισφοράς εργοδότη και εργαζομένου είναι κάτω από 50% του ημερομισθίου που για σένα θα είναι μόνο μια ώρα με 16 €.

Αποσυνδεδεμένος dimitrdim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1178 στις: Ιανουάριος 18, 2012, 11:22:51 μμ »
Lasid υπερευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Το σκεπτικό πραγματικά δεν το γνωρίζω.. το μόνο επιχείρημα της συγκεκριμένης υπόθεσης είναι ότι λαμβάνει ένας φίλος του με 4 μέρες μόνο. δεν ξέρω.... εγώ έτσι όπως τα υπολογίζω, δεν μου αρκούν.

πίστευα κ ήλπιζα ότι με τις 19 ώρες/ εβδομάδα καλύπτομαι ως πλήρες ωραριο, αλλά όπως μου διευκρινίστηκε κ παραπάνω, δεν ισχύει στην περίπτωσή μου, γιατί οι 19 θα έπρεπε να είναι στον ίδιο εργοδότη. σωστά το έχω καταλάβει? θα ξαναπάρω την επιθέωρηση να ρωτήσω. ...

όχι, δεν καλύπτομαι, γιατί βγάζω 113 Σεπτ-Μάρτ και 5 του καλοκαιριού = 118. μου λείπουν 7. (5 που δεν κόλλησε ο άλλος το καλοκαίρι κ 3 του Σεπτέμβρη = 8! Αν δεν τα είχε "φάει" θα έβγαινα κανονικά, τώρα οχι!)

κ πάλι ευχαριστώ! η γνώμη σου κ η συμβουλή σου μου προσφέρουν σημαντική βοήθεια!

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1179 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 12:19:51 πμ »
Έχω την εντύπωση ότι το τεκμαρτό ήταν 11,80. Πριν 2 χρόνια κιόλας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:12:36 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1180 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 02:48:35 πμ »
έχω κάποιες ερωτήσεις κ αν γνωρίζετε, μου απαντάτε:
1. σε συνομιλία με συνάδελφο, επιμένει πως κάνω άσκοπα αυτή τη διαδικασία, γιατί με τις 4 ημέρες απασχόλησης βγάζω επίδομα με 125 (σημειώνω ότι για τον Σεπτέμβρη διαθέτω 9 ένσημα απο το άλλο φροντιστηριο, γιατί ο "καλός" εργοδότης δεν μας δήλωσε καθόλου, κι ας πληρωθηκαμε το καθαρό ποσό :o ).
απο 1 Οκτώβρη κ μετά, και πρώτα ο Θεός μέχρι 31/3, θα έχω  4 μέρες την εβδομάδα. είναι δυνατόν να συγκεντρώσω 125? (επίσης σημειωτέον ότι διαθέτω και άλλα 5 απο το καλοκαίρι, τα οποία θα προσμετρηθούν, γιατί πέρυσι δεν πήρα επίδομα, σωστά? )

2. αν με δηλώσει μόνο για 1 ώρα ο λογιστης θα έχω το 1 ενσημο? και ξέρει κάποιος τι ποσό θα πληρώνω? ωρομίσθιο έχω 16, άρα υπολογίζω γύρω στα 10€, σωστά?

ευχαριστώ, όπως και να'χει!
Δεν μπορώ να καταλάβω πώς υποστηρίζει ο άλλος συνάδελφος ότι θα έχεις 125 ένσημα χωρίς να κάνεις κάτι.
Θα μπορούσες να μας πεις το σκεπτικό του; Πάντως εφόσον δεν πήρες ταμείο ανεργίας το καλοκαίρι του 2011,
ξεκινάς να μετράς τα ένσημά σου από τον Απρίλιο του 2011. Μήπως βγαίνεις όντως στα 125 έτσι;

ΝΑΙ και με μια ώρα θα έχεις το ένσημο επειδή το ωρομίσθιό σου είναι πάνω από 10 €.
Υποθέτω ότι θα πληρώνεις λίγο πιο κάτω από 8 €, διότι το άθροισμα της εισφοράς εργοδότη και εργαζομένου είναι κάτω από 50% του ημερομισθίου που για σένα θα είναι μόνο μια ώρα με 16 €.

Τα συνολικά ποσοστά του κρατήσεων του ΙΚΑ είναι 45,06%, οπότε η επιβάρυνση σου για κάθε ώρα θα είναι 7,21 €.
Γιατί γράφεις Απρίλιο του 2011 συνάδελφε Lasid;
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος dimitrdim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1181 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 12:18:00 μμ »
Καλημέρα σε όλους!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Jak, ο συνάδελφος Lasid αναφέρει απο Απρίλιο, διότι αν κάποιος δεν έχει λάβει επιδομα ανεργίας οαεδ ένα καλοκαίρι, τότε για να επιδοτηθεί το επόμενο καλοκαίρι, μετράει 14 προηγούμενους μήνες χωρίς βεβαια να προσμετρώνται οι 2 τελευταίοι (Απρίλιος- Μάιος).

Θα ξαναπεράσω απο το λογιστή και θα αλλάξω τις 2 ώρες που μου έβαλε, σε 1.
Συνάδελφος στο φροντιστήριο μου είπε ότι 1 ώρα δεν δίνει ένσημο, γι'αυτό και χτες όταν πέρασα απο το λογιστή βάλαμε 2.  παρόλ'αυτά, το θέμα είναι και πρακτικό, καλύτερα να καταβάλω ό,τι πιο λίγο μπορώ. αν το λάβω το επίδομα, καλώς έχει. να σας πω την αλήθεια, με κούρασε λίγο και η κατάσταση.
θύμωσα κιόλας, δεν σας κρύβω, απο την πεισματική άρνηση του εργοδότη να "απλώσει" τις ώρες. έχω την εντύπωση ότι δεν τον επιβαρύνει αυτό σε κάτι, άρα ποιος ο λόγος -  αν μπορεί να το κάνει κ οφείλει να το κάνει για να καλύψει ό,τι δεν είχε νόμιμα δηλώσει καλοκαίρι-Σεπτέμβρη -  να μην το αποδεχτεί???

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1182 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 12:48:40 μμ »
Καλημέρα σε όλους!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Jak, ο συνάδελφος Lasid αναφέρει απο Απρίλιο, διότι αν κάποιος δεν έχει λάβει επιδομα ανεργίας οαεδ ένα καλοκαίρι, τότε για να επιδοτηθεί το επόμενο καλοκαίρι, μετράει 14 προηγούμενους μήνες χωρίς βεβαια να προσμετρώνται οι 2 τελευταίοι (Απρίλιος- Μάιος).

Θα ξαναπεράσω απο το λογιστή και θα αλλάξω τις 2 ώρες που μου έβαλε, σε 1.
Συνάδελφος στο φροντιστήριο μου είπε ότι 1 ώρα δεν δίνει ένσημο, γι'αυτό και χτες όταν πέρασα απο το λογιστή βάλαμε 2.  παρόλ'αυτά, το θέμα είναι και πρακτικό, καλύτερα να καταβάλω ό,τι πιο λίγο μπορώ. αν το λάβω το επίδομα, καλώς έχει. να σας πω την αλήθεια, με κούρασε λίγο και η κατάσταση.
θύμωσα κιόλας, δεν σας κρύβω, απο την πεισματική άρνηση του εργοδότη να "απλώσει" τις ώρες. έχω την εντύπωση ότι δεν τον επιβαρύνει αυτό σε κάτι, άρα ποιος ο λόγος -  αν μπορεί να το κάνει κ οφείλει να το κάνει για να καλύψει ό,τι δεν είχε νόμιμα δηλώσει καλοκαίρι-Σεπτέμβρη -  να μην το αποδεχτεί???

Ναι το ξέρω, αλλά η σύμβαση σου πότε λήγει; Η μόνη ημερομηνία που είδα στα μηνύματά σου είναι 31/3, γι αυτό έκανα την ερώτηση.

Φυσικά και δεν επιβαρύνεται και με το δίκιο σου θύμωσες, γι`αυτό σου έγραψα σε προηγούμενο μήνυμα να αφήσεις να φανεί και κάτι απειλητικό. Θα έπρεπε να το κάνει μόνο για το κλίμα της καλής συνεργασίας, ακόμα και αν δεν είχε παραλείψει τα ένσημα που σου όφειλε.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος dimitrdim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1183 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 01:21:22 μμ »
έχεις δίκιο συνάδελφε, κάπως τα περιέπλεξα με το 31/3....  η σύμβασή μας (εκπαιδευτικών σε φροντιστήρια μ.ε.) ξεκινά πάντα Σεπτέμβρη και λήγει 31 Μαϊου.  αναφέρω το 31 Μαρτίου διαρκώς, διότι μέχρι τότε μετρούν ένσημα για το επίδομα οαεδ.

όσο για το καλό κλίμα, ναι, θα συμφωνήσω! αν δεν είχε κοντόφθαλμη προοπτική, θα διαπίστωνε αυτός ο άνθρωπος - που είναι κ "φρέσκος" στο χώρο - ότι με πράξεις που δεν τον επιβαρύνουν, μπορεί να έχει περισσότερα να κερδίσει. με ενόχλησε η κοροϊδία πιο πολύ, διότι από Οκτώβρη με επιβεβαίωνε ότι θα πάει να δηλώσει το "σπάσιμο" του 4ωρου σε 2 μέρες, για να έχω κιόλας περισσότερα ένσημα, μην τύχει κ αλλάξει ο αριθμός των απαιτούμενων για επίδομα και χρειάζονται περισσότερα απο 125 :o

Δυστυχώς, η συμπεριφορά είναι ίδια και σε άλλη συνάδελφο.. την επιβεβαίωσε ότι θα την καλύψει, εκ των υστέρων, όμως, ήρθε η κοπέλα αντιμέτωπη με την πραγματικότητα. και αυτή την πραγματικότητα αλλά και την άλλη που αφορά σε δώρα κ.λπ. που διατεινόταν ότι θα καταβάλει κανονικά κ ότι δεν είναι σαν τα άλλα φροντιστηρια που εκμεταλλεύονται  ;D ;D ;D για γέλια είναι τελικά......

και να σου πω και την αλήθεια, φαντάσου ότι το μέρος είναι πιο μικρό εδώ, τα παιδιά μαζί μου κατευχαριστημένα γιατί τα αγαπώ, ενδιαφέρομαι και κάνω καλά τη δουλειά μου και οι διασυνδέσεις μου πολλές λόγω παραγόντων. δεν είναι κοντόφθαλμη η προοπτική του, λοιπόν?


Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1184 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 01:36:55 μμ »

Εντάξει τότε.

Θεωρώ ότι ο άνθρωπος αυτός όχι μόνο δεν έχει ιδέα από marketing αλλά πρέπει να έχει και δόλο. Αυτό φαίνεται από την τακτική που έχει άλλα να υπόσχεται και άλλα να κάνει. Δεν κάνει μάλιστα αυτά που τον υποχρεώνει ο νόμος, γι`αυτό ίσως του άξιζε μια άλλη συμπεριφορά.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος kalipso23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1185 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 01:42:09 μμ »
παιδια, τελειωσε το ταμειο μου 7 νοεμβριου και μου ειπαν για καποιο ειδικο βοηθημα που δινεται απαξ.ακομα δεν πηγα γιατι ειδα στο χαρτι οτι εως τρεις μηνες περιθωριο εχω για να παω.υπαρχει περιπτωση να το χασω?επισης μου ειπαν να μην θεωρησω την καρτα!!!ισχυει αυτο ή θα παω εκει και θα τ αναιρεσουν ολα??

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1186 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 02:00:05 μμ »
παιδια, τελειωσε το ταμειο μου 7 νοεμβριου και μου ειπαν για καποιο ειδικο βοηθημα που δινεται απαξ.ακομα δεν πηγα γιατι ειδα στο χαρτι οτι εως τρεις μηνες περιθωριο εχω για να παω.υπαρχει περιπτωση να το χασω?επισης μου ειπαν να μην θεωρησω την καρτα!!!ισχυει αυτο ή θα παω εκει και θα τ αναιρεσουν ολα??
Φοβάμαι ότι είναι απαραίτητη προϋποθεση για τη λήψη του εφάπαξ βοηθήματος η θεώρηση της κάρτας κάθε μήνα εμπρόθεσμα. Να πας το συντομότερο δυνατόν από τον ΟΑΕΔ.

Αποσυνδεδεμένος xyz

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • ΠΕ17.11-ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1187 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 02:49:29 μμ »
παιδια, τελειωσε το ταμειο μου 7 νοεμβριου και μου ειπαν για καποιο ειδικο βοηθημα που δινεται απαξ.ακομα δεν πηγα γιατι ειδα στο χαρτι οτι εως τρεις μηνες περιθωριο εχω για να παω.υπαρχει περιπτωση να το χασω?επισης μου ειπαν να μην θεωρησω την καρτα!!!ισχυει αυτο ή θα παω εκει και θα τ αναιρεσουν ολα??

http://www.oaed.gr/Pages/SN_1082.pg
It's all possible!

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1188 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 06:20:44 μμ »
παρακαλω πολυ οποιος γνωριζει ας απαντησει καποιος που προσλαμβανεται αμω τωρα απο δευτερα δηλαδη και ειναι στο ταμειο ανεργιας απο περσινη αναπληρωση δικαιουται με τη ληξη της συμβασης εκ νεου ταμειο η δε συμπληρωνει τα απαιτουμενα ενσημα?

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1189 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 07:26:26 μμ »
ευχαριστω πολυ αστρο για τις πληροφοριες

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159796
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 436
Σύνολο: 445

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.