*

Ψηφοφορία

Είστε ευχαριστημένοι απο την περιοχή τοποθέτησής σας;

Ναι
71 (80.7%)
Όχι
17 (19.3%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 88

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 209264 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #574 στις: Μάιος 13, 2011, 04:42:30 μμ »
H διετία αφορά, δηλαδή, μόνο σε περιοχή ή και σε σχολείο. Ο γραμματέας του ΠΥΣΔΕ μου είπε ότι η διετία ισχύει και για τα σχολεία, δηλαδή, αν μετακινήσαι από σχολείο σε σχολείο, παρότι είσαι στην ίδια περιοχή, πρέπει να υπηρετήσεις για διετία. Και εγώ έχω ξεχρεώσει την οργανική μου στην περιοχή, ούσα στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ, αλλά με αυτό που μου είπαν από το ΠΥΣΔΕ με τρομοκράτησαν για την διεκδίκηση οργανικής. Είστε βέβαιες, γι αυτό που λέτε; Βέβαια, και συνάδελφος που εργαζόταν στη δευτεροβάθμια το ίδιο μου είπε με εσάς, ότι με τη συγκεκριμένη περιοχή έχω ξεχρεώσει, αλλά εγώ προβληματίζομαι.  :(

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:08:29 »

Αποσυνδεδεμένος Eleni_Val

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #575 στις: Μάιος 13, 2011, 06:32:48 μμ »
Καλησπέρα!
Μια από τις πικραμένες με τις μεταθέσεις είμαι κι εγώ!
Το πρόβλημά είναι ότι έχω βρει 4 (!!) άτομα για αμοιβαία, αλλά δυστυχώς έχω προσωρινή τοποθέτηση και δεν έχω δικαίωμα να υποβάλλω αίτηση.
Θέλω να ρωτήσω το εξής: Άν μου δώσουν οργανική φέτος, για το έτος 2011-2012, (για να έχω δικαίωμα για αμοιβαία του χρόνου) θα πρέπει να την υπηρετήσω ή θεωρείται ότι έχω ξεχρεώσει αφού έχω υπηρετήσει την προσωρινή μου θέση το έτος που πέρασε (ήμουν στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ και για τις ανάγκες της υπηρεσίας με πήγαν στην Α'θμια).
Όποιος ξέρεις ας μου απαντήσει...
Ευχαριστώ πολύ...

την οργανική σου την υπηρέτησες φέτος ούσα στην διάθεση. Αν με το καλό πάρεις οργανική θέση σε συγκεκριμένο σχολείο τώρα με τη διαδικασία των οριστικών τοποθετήσεων, το μόνο που θα αλλάξει είναι πως του χρόνου θα έχεις δικαίωμα να ζητήσεις αμοιβαία μετάθεση.

Την οργανική κάποιος την υπηρετεί ακόμα και αν βρίσκεται στη διάθεση ΠΥΣΔΕ χωρίς δική του υπαιτιότητα ( ανεξάρτητα αν κατέχει οργανική θέση σε συγκεκριμένο σχολείο ή όχι).

Είναι ακριβώς όπως τα λέει και η happiness.  ;) ;)

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Κάτι είναι κι αυτό! Ελπίζω να μην το αλλάξουν κι αυτό, γιατί όλα πια τα περιμένω!!
Καλή τοποθέτηση λοιπόν ή ό,τι άλλο επιθυμει ο καθένας!

Αποσυνδεδεμένος greeker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #576 στις: Μάιος 13, 2011, 06:41:43 μμ »
με λίγα λόγια και γω που είμαι στη διάθεση εδώ και 5 χρόνια αν πάρω οργανική και ταυτόχρονα φύγω με απόσπαση, θα έχω δικαίωμα υποβολής αίτησης μετάθεσης τον Νοέμβρη του 2011;
επίσης θα έχω δικαίωμα αμοιβαίας μετάθεσης του χρόνου;

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #577 στις: Μάιος 13, 2011, 07:53:45 μμ »
Λοιπόν, για να μην ρωτάμε τα ίδια και τα ίδια,
@όλους τους συνάδελφους που ρωτάνε περί ξεχρέωσης της οργανικής:
Κατ' αρχήν, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ! Όσο και να θέλουμε όλα τα μέλη του φόρουμ να βοηθήσουμε, όταν ρωτάτε από δω κι από κει (πυσπε, γραφεία, φόρουμ) χωρίς να έχετε ιδία άποψη για τον νόμο, θα παίρνετε αντιφατικές απαντήσεις (γιατί δυστυχώς και αυτοί που ρωτάτε μπορεί να μην έχουν διαβάσει τον νόμο ή μπορεί να μην τον έχουν καταλάβει) και θα μπερδεύεστε συνέχεια.
ΑΦΟΥ διαβάσετε την εγκύκλιο, και εάν ακόμα έχετε απορίες, επανέθλετε στο φόρουμ και θα τα λύσουμε όλα :)

Και τώρα ολίγην ορολογία για να καταλαβαίνετε και τι διαβάζετε  ;D

"οργανική": η λέξη αυτή έχει δυτή σημασία. Η μία αναφέρεται στην "οργανική στην περιοχή μετάθεσης", δηλαδή την θέση που "καπαρώνει" ο κάθε εκπαιδευτικός με την είσοδό του σε μία συγκεκριμένη περιοχή μετάθεσης (πχ Α' Αθηνών) είτε με τον διορισμό του, είτε με την μετάθεση στην περιοχή αυτή. Σε αυτή την περίπτωση δεν αναφέρεται σε συγκεκριμένο σχολείο και επισήμως η κατάσταση αυτή ονομάζεται "στην διάθεση του ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ". Ανεπισήμως εγώ θα την ονομάσω "φλου οργανική" :) Η άλλη έννοια της λέξης αναφέρεται σε θέση σε συγκεκριμένο σχολείο της περιοχής μετάθεσης που ανήκει ο εκπαιδευτικός. Επισήμως ονομάζεται "οριστική τοποθέτηση" ή "οργανική τοποθέτηση". Ανεπισήμως, "συγκεκριμένη οργανική".

"οριστική τοποθέτηση": είναι η πρώτη "συγκεκριμένη οργανική" που παίρνει ένας νεο-διόριστος ή νεο-μετατιθεμένος εκπαιδευτικός. Την "οριστική τοποθέτηση" μπορεί να την λάβει αμέσως μετά τον διορισμό/μετάθεσή του, είτε πολλά χρόνια μετά.

"προσωρινή τοποθέτηση": είναι η θέση που υπηρετεί κάθε δεδομένη σχολική χρονιά ο εκπαιδευτικός που δεν έχει "συγκεκριμένη οργανική".

"βελτίωση θέσης": έιναι η διαδικασία με την οποία ένας εκπαιδευτικός που έχει "συγκεκριμένη οργανική" παίρνει μία άλλη "συγκεκριμένη οργανική" εντός της ίδιας περιοχής μετάθεσης.

"ξεχρέωση οργανικής": είναι ο καιρός που πρέπει να υπηρετήσεις στην "οργανική" σου θέση. Εδώ η "οργανική" νοείται και με τις δύο σημασίες. Δηλαδή είτε "φλου οργανική" , είτε "συγκεκριμένη οργανική". Μέχρι περίσυ ο χρόνος αυτός ήταν 1 χρόνος. Από φέτος είναι 2 χρόνια. Από 1/9/2011 όποιος λάβει "καινούρια οργανική" (βλέπε επεξήγηση παρακάτω) ή δεν έχει υπηρετήσει 1 χρόνο στην "οργανική" του, πρέπει να υπηρετήσει 2 χρόνια στην "οργανική" του.

"καινούρια οργανική": είναι η "οργανική" (και με τις δύο έννοιες) που προκύπτει με Α) "βελτίωση θέσης" ή Β) με μετάθεση σε άλλη περιοχή


Πιθανή αλληλουχία καταστάσεων εκπαιδευτικού:
διορισμός->διάθεση->οριστική τοποθέτηση->βελτίωση θέσης->μετάθεση->οριστική τοποθέτηση
διορισμός->διάθεση->απόσπαση->διάθεση->μετάθεση->διάθεση->οριστική τοποθέτηση
διορισμός->οριστική τοποθέτηση->μετάθεση->διάθεση->οριστική τοποθέτηση->βελτίωση θέσης

Αλληλουχίες που ΔΕΝ υφίσταται:
διάθεση->βελτίωση θέσης
οριστική τοποθέτηση->διάθεση (εκτός ειδικών περιπτώσεων)
διάθεση->καινούρια οργανική (εντός της ίδια περιοχής) SOS!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:08:29 »

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #578 στις: Μάιος 14, 2011, 09:37:37 πμ »
@ happiness

θα επρεπε να καρφιτσωσεις μονιμα το πραγματι διασκεδαστικο κειμενο των οδηγιων σου καπου σε εμφανες σημειο στο forum για να το βλεπουν οι ενδιαφερομενοι, προτου ρωτησουν.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος kyra_daskala

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #579 στις: Μάιος 14, 2011, 10:43:18 πμ »
.... Από 1/9/2011 όποιος λάβει "καινούρια οργανική" (βλέπε επεξήγηση παρακάτω) ή δεν έχει υπηρετήσει 1 χρόνο στην "οργανική" του, πρέπει να υπηρετήσει 2 χρόνια στην "οργανική" του.

"καινούρια οργανική": είναι η "οργανική" (και με τις δύο έννοιες) που προκύπτει με Α) "βελτίωση θέσης" ή Β) με μετάθεση σε άλλη περιοχή...
....

Συγγνώμη, γιατί μάλλον σήμερα το κατάλαβα.
Από εδώ και εμπρός αν λάβεις οργανική θέση τη φετινή χρονιά, θα έχεις δικαιώμα να κάνεις αίτηση για βελτίωση θέσης την παρεπόμενη σχολική χρονιά;

Και αν ανοίξει οργανική θέση του χρόνου, σε σχολείο πιο κοντά στο σπίτι μου θα τη χάσω, ίσως και από συνάδελφο με λιγότερα μόρια;



https://www.youtube.com/watch?v=MwRNvpGydzw
Σε μερικούς ανθρώπους έρχεται μια μέρα
που πρέπει το μεγάλο Ναι ή το μεγάλο το Οχι
να πούνε. Φανερώνεται αμέσως όποιος τόχει
έτοιμο μέσα του το Ναι, και λέγοντάς το πέρα
πηγαίνει στην τιμή και στην πεποίθησί του

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #580 στις: Μάιος 14, 2011, 11:35:46 πμ »
.... Από 1/9/2011 όποιος λάβει "καινούρια οργανική" (βλέπε επεξήγηση παρακάτω) ή δεν έχει υπηρετήσει 1 χρόνο στην "οργανική" του, πρέπει να υπηρετήσει 2 χρόνια στην "οργανική" του.

"καινούρια οργανική": είναι η "οργανική" (και με τις δύο έννοιες) που προκύπτει με Α) "βελτίωση θέσης" ή Β) με μετάθεση σε άλλη περιοχή...
....

Συγγνώμη, γιατί μάλλον σήμερα το κατάλαβα.
Από εδώ και εμπρός αν λάβεις οργανική θέση τη φετινή χρονιά, θα έχεις δικαιώμα να κάνεις αίτηση για βελτίωση θέσης την παρεπόμενη σχολική χρονιά;

Και αν ανοίξει οργανική θέση του χρόνου, σε σχολείο πιο κοντά στο σπίτι μου θα τη χάσω, ίσως και από συνάδελφο με λιγότερα μόρια;
ναι

Αποσυνδεδεμένος greeker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #581 στις: Μάιος 14, 2011, 10:59:23 μμ »
εκτός και αν ήσουν πριν στη διάθεση;

καλά το κατάλαβα;

Αποσυνδεδεμένος STELLIOPH

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #582 στις: Μάιος 15, 2011, 12:15:11 πμ »
Λοιπόν, για να μην ρωτάμε τα ίδια και τα ίδια,
@όλους τους συνάδελφους που ρωτάνε περί ξεχρέωσης της οργανικής:
Κατ' αρχήν, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ! Όσο και να θέλουμε όλα τα μέλη του φόρουμ να βοηθήσουμε, όταν ρωτάτε από δω κι από κει (πυσπε, γραφεία, φόρουμ) χωρίς να έχετε ιδία άποψη για τον νόμο, θα παίρνετε αντιφατικές απαντήσεις (γιατί δυστυχώς και αυτοί που ρωτάτε μπορεί να μην έχουν διαβάσει τον νόμο ή μπορεί να μην τον έχουν καταλάβει) και θα μπερδεύεστε συνέχεια.
ΑΦΟΥ διαβάσετε την εγκύκλιο, και εάν ακόμα έχετε απορίες, επανέθλετε στο φόρουμ και θα τα λύσουμε όλα :)

Και τώρα ολίγην ορολογία για να καταλαβαίνετε και τι διαβάζετε  ;D

"οργανική": η λέξη αυτή έχει δυτή σημασία. Η μία αναφέρεται στην "οργανική στην περιοχή μετάθεσης", δηλαδή την θέση που "καπαρώνει" ο κάθε εκπαιδευτικός με την είσοδό του σε μία συγκεκριμένη περιοχή μετάθεσης (πχ Α' Αθηνών) είτε με τον διορισμό του, είτε με την μετάθεση στην περιοχή αυτή. Σε αυτή την περίπτωση δεν αναφέρεται σε συγκεκριμένο σχολείο και επισήμως η κατάσταση αυτή ονομάζεται "στην διάθεση του ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ". Ανεπισήμως εγώ θα την ονομάσω "φλου οργανική" :) Η άλλη έννοια της λέξης αναφέρεται σε θέση σε συγκεκριμένο σχολείο της περιοχής μετάθεσης που ανήκει ο εκπαιδευτικός. Επισήμως ονομάζεται "οριστική τοποθέτηση" ή "οργανική τοποθέτηση". Ανεπισήμως, "συγκεκριμένη οργανική".

"οριστική τοποθέτηση": είναι η πρώτη "συγκεκριμένη οργανική" που παίρνει ένας νεο-διόριστος ή νεο-μετατιθεμένος εκπαιδευτικός. Την "οριστική τοποθέτηση" μπορεί να την λάβει αμέσως μετά τον διορισμό/μετάθεσή του, είτε πολλά χρόνια μετά.

"προσωρινή τοποθέτηση": είναι η θέση που υπηρετεί κάθε δεδομένη σχολική χρονιά ο εκπαιδευτικός που δεν έχει "συγκεκριμένη οργανική".

"βελτίωση θέσης": έιναι η διαδικασία με την οποία ένας εκπαιδευτικός που έχει "συγκεκριμένη οργανική" παίρνει μία άλλη "συγκεκριμένη οργανική" εντός της ίδιας περιοχής μετάθεσης.

"ξεχρέωση οργανικής": είναι ο καιρός που πρέπει να υπηρετήσεις στην "οργανική" σου θέση. Εδώ η "οργανική" νοείται και με τις δύο σημασίες. Δηλαδή είτε "φλου οργανική" , είτε "συγκεκριμένη οργανική". Μέχρι περίσυ ο χρόνος αυτός ήταν 1 χρόνος. Από φέτος είναι 2 χρόνια. Από 1/9/2011 όποιος λάβει "καινούρια οργανική" (βλέπε επεξήγηση παρακάτω) ή δεν έχει υπηρετήσει 1 χρόνο στην "οργανική" του, πρέπει να υπηρετήσει 2 χρόνια στην "οργανική" του.

"καινούρια οργανική": είναι η "οργανική" (και με τις δύο έννοιες) που προκύπτει με Α) "βελτίωση θέσης" ή Β) με μετάθεση σε άλλη περιοχή


Πιθανή αλληλουχία καταστάσεων εκπαιδευτικού:
διορισμός->διάθεση->οριστική τοποθέτηση->βελτίωση θέσης->μετάθεση->οριστική τοποθέτηση
διορισμός->διάθεση->απόσπαση->διάθεση->μετάθεση->διάθεση->οριστική τοποθέτηση
διορισμός->οριστική τοποθέτηση->μετάθεση->διάθεση->οριστική τοποθέτηση->βελτίωση θέσης

Αλληλουχίες που ΔΕΝ υφίσταται:
διάθεση->βελτίωση θέσης
οριστική τοποθέτηση->διάθεση (εκτός ειδικών περιπτώσεων)
διάθεση->καινούρια οργανική (εντός της ίδια περιοχής) SOS!

Άλλη ερώτηση:
Πέρυσι κρίθηκα ως υπεράριθμη -έχοντας κάνει  και αίτηση για βελτίωση- και πήρα οργανική θέση σε Λύκειο (η οργανική αυτή προέκυψε προφανώς λόγω της υπεραριθμίας και όχι λόγω της αίτησης για βελτίωση). Δεν υπηρέτησα στη θέση αυτή και με απόσπαση είμαι στην Α/θμια της ίδιας περιοχής. Την οργανική στο Λύκειο την "χρωστάω";

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #583 στις: Μάιος 15, 2011, 12:41:26 πμ »
Άλλη ερώτηση:
Πέρυσι κρίθηκα ως υπεράριθμη -έχοντας κάνει  και αίτηση για βελτίωση- και πήρα οργανική θέση σε Λύκειο (η οργανική αυτή προέκυψε προφανώς λόγω της υπεραριθμίας και όχι λόγω της αίτησης για βελτίωση). Δεν υπηρέτησα στη θέση αυτή και με απόσπαση είμαι στην Α/θμια της ίδιας περιοχής. Την οργανική στο Λύκειο την "χρωστάω";

Oxι, η νεα οργανικη σου θεωρειται οτι υπηρετηθηκε, καθως μετατεθηκες σε αλλη σχολικη μοναδα λογω οργανικης υπεραριθμιας, (θεωρωντας βεβαια ως δεδομενο οτι ειχες υπηρετησει την προηγουμενη οργανικη σου).
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 15, 2011, 12:44:27 πμ από Damien »
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #584 στις: Μάιος 15, 2011, 12:38:26 μμ »
εκτός και αν ήσουν πριν στη διάθεση;

καλά το κατάλαβα;
ναι

Αποσυνδεδεμένος astroulita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #585 στις: Μάιος 16, 2011, 10:54:51 πμ »
Καλησπέρα παιδιά   και καλό κουράγιο σε όλους μας απο δώ και μπρός!

2 ερωτησούλες και σορρυ αν γίνομαι και εγώ κουραστική

1) Η περιοχή όπου πήρα μετάθεση είχε βγάλει πίνακα με τα κενά στον κλάδο μου. Αυτό σημαίνει ότι τα κενά αυτά είναι οργανικά; (ελπίζω να μην κάνω μια χιλιοειπωμένη ερώτηση απλά ρωτάω επειδή πραγματικά δεν έχω καταλάβει)\

2) Η τοποθέτηση των μετατιθέμενων στη νέα περιοχή πώς γίνεται;

Με βάση τα συνολικά μόρια του καθενός; η με βάση κοινωνικά κριτήρια ; (γάμος, παιδιά κ.τ.λ.); 

Ευχαριστώ και σορρυ

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #586 στις: Μάιος 16, 2011, 11:22:58 πμ »
1. Παρε τηλεφωνο στο Γραφειο που υπαγεσαι οργανικα και ζητησε να μαθεις αν καταγραφηκαν τα οργανικα κενα (γινεται εκ νεου συνεδριαση του ΠΥΣΔΕ μετα την ανακοινωση των μεταθεσεων) για να υποβαλλεις αιτηση οριστικης τοποθετησης και ποτε ξεκινα η ολη διαδικασια.

2. Με βαση το συνολο των μοριων.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος astroulita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #587 στις: Μάιος 16, 2011, 12:04:47 μμ »
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Πήρα τηλέφωνο, η κυρία που μου απάντησε ήταν πολύ ευγενική δεν μπορώ να πω...μου είπε ότι ακόμη δεν ξέρει στα σίγουρα αλλα ότι τα οργανικά κενά είναι λίγα. Ούτε για υπεράριθμους ήξερε.

Μου είπε επίσης να περιμένω να βγεί ανακοίνωση στο site της δευτεροβάθμιας για να στείλω τη δήλωση προτίμησης μου για σχολεία ηλεκτρονικά ή μεσω ταχυδρομείου. μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

Τώρα να ρωτήσω το εξής: επιτρέπεται να  πάρω τους διευθυντές των σχολείων; θα μου δώσουν περισσότερες λεπτομέρειες για το ποιοί καθηγητές ανήκουν στο σχολεία κ.τλ. είναι με απόσπαση κ.τ.λ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161209
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 628
Σύνολο: 647

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.