*

Αποστολέας Θέμα: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II  (Αναγνώστηκε 632925 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2184 στις: Ιούλιος 27, 2010, 05:50:02 μμ »
επειδή λείπω για διακοπές περιμένοντας να βγει η εγκυκλιος,
ειπαν στον πατερα μου που πηγε στην δευτεροβαθμια για να ρωτησει για δικαιολογητικα, οτι πρεπει να βγαλω ποινικο μητρωο-πραγμα που δεν αναφερει η περσινη εγκυκλιος απο οτι ειδα- και πιστοποιητικο πρωτοβ. υγειονομικης κάλυψης.
το τελευταιο πρεπει να το στειλω με την αιτηση η μπορω να το βγαλω και αργοτερα στο μερος που θα ορκιστω γιατι κατι τετοιο εχω ακουσει???



Λέτε να ζητήσουν τέτοια χαρτιά??? Από που τα ζητάμε αυτά??? Θα βάλουν πολλή γραφειοκρατία για να τρέχουμε καλοκαιριάτικα??? Αφού υπολειτουργούν οι υπηρεσίες τον Αύγουστο.... Ή θα είναι  ένα ακόμη άλλοθι ή εμπόδιο για να μην διορίσουν???

εμ πως ειναι δεδομενο? τι μετρανε εκει πια....δεν υπαρχει λογικη...αφου ττον αριθμο αυτον τον βγαλανε βαση κενων υποτειθεται...ετσι λενε.....


για το νούμερο των διορισμών ρώτησαν μόνο τον Παπακωνσταντίνου.....ούτε κενά ούτε τίποτα από αυτά.....θα καλύψουν με τους διορισμούς 2879 κενά και από πίσω έρχονται 11.000 αναπληρωτές...έτσι έχει το πράγμα...

3000 διορισμούς δεν έλεγαν??? όλο τα μειώνουν.... άρα θα πάρει πολλούς αναπληρωτές.... δεν ξέρω τι να πω.... :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:57:21 »

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2185 στις: Ιούλιος 27, 2010, 05:52:17 μμ »
Απο αυτά που ξέρω, το ποινικό μητρώο μπορεί να αναζητηθεί αυτεπάγγελτα. Τώρα για το πιστοποιητικο Α' Βάθμιας, πρέπει να το βγάλουμε...αλλά δεν είναι κάτι σταθερό. Αυτά τα ζητάνε νομίζω μετά. Στην Κρήτη στην αδερφή μου, δεν το έδωσαν σημασία. Από τη διεύθυνση της Θεσσαλονίκης της είχαν πει να πάει και σε ψυχολόγο!!!

Πάντως, συγχωρέστε με όλοι σας, αλλά εμένα με βολέυει που αργεί η εγκύκλιος. Και αυτό διότι στις 10 Αυγούστου απολύομαι από τη θητεία μου στον ελληνικό στρατό (13 και σήμερα!!! ΛΕΛΕ  :o) και αν η εγκύκλιος βγει πριν απολυθώ, δε θα έχω το χαρτί από το στρατό. Ναι μεν υπάρχει πρόβλεψη για τέτοιες περιπτώσεις, έλα όμως που δεν τα ξέρουν στις διευθύνσεις και θα μπλέξω...

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2186 στις: Ιούλιος 27, 2010, 05:52:25 μμ »
Τα άτομα που ζητάει η εγκύκλιος να καταθέσουν αίτηση κάθε φορά ....είναι τα διπλάσια από όσα χρειάζονται.

Τριπλάσια  ;)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2187 στις: Ιούλιος 27, 2010, 05:54:41 μμ »
Τα άτομα που ζητάει η εγκύκλιος να καταθέσουν αίτηση κάθε φορά ....είναι τα διπλάσια από όσα χρειάζονται.

Τριπλάσια  ;)

Γιαααα ....πάλι αναλυτικότερα και με στοιχεία όπως έδωσα εγώ για τους γλαστραστροναυτες.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:57:21 »

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2188 στις: Ιούλιος 27, 2010, 05:56:28 μμ »
Τα άτομα που ζητάει η εγκύκλιος να καταθέσουν αίτηση κάθε φορά ....είναι τα διπλάσια από όσα χρειάζονται.
Η αλήθεια είναι ότι αυτό δεν το έχω τσεκάρει για τους ΑΣΕΠίτες αλλά καθώς αυτοί πάνε αλυσοδεμένοι με το 40% μπορεί να βγει από εκεί.

Δηλαδή ...τι λέει ο ποιητής ....
Ακόμα και αν δεν λέει αριθμό ....
Θα βγει η εγκύκλοιος και θα λέει ....Για τον κλάδο των γλαστροναυτών ΠΕ11888 κάνουν αίτηση όσοι απο τους πίνακες διοριστέων έχουν πάνω από...26,789 μόρια.
Μετράμε ότι έχουν 100 άτομα ......άρα θα πάρει 50 απο ενιαίο . Οι  κλΆΣΕΠίτες υπολογίζονται εύκολα 75 .Αυτοί που προφανώς θα έχουν δώρο κιντερ έκπληξη το 15αυγουστο είναι οι 24μηνίτες γιατί κάθε φορά κάνουν όλοι αίτηση.  

Μόνο οι πραγματικά δύσκολοι καιροί που ζούμε μπορούν να γίνουν πηγή έμπνευσης για τέτοια λογοτεχνικά αριστουργήματα. Κάτι νέο γεννιέται...  :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Kappa_Kay

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2189 στις: Ιούλιος 27, 2010, 05:58:27 μμ »
Απο αυτά που ξέρω, το ποινικό μητρώο μπορεί να αναζητηθεί αυτεπάγγελτα. Τώρα για το πιστοποιητικο Α' Βάθμιας, πρέπει να το βγάλουμε...αλλά δεν είναι κάτι σταθερό. Αυτά τα ζητάνε νομίζω μετά. Στην Κρήτη στην αδερφή μου, δεν το έδωσαν σημασία. Από τη διεύθυνση της Θεσσαλονίκης της είχαν πει να πάει και σε ψυχολόγο!!!

Πάντως, συγχωρέστε με όλοι σας, αλλά εμένα με βολέυει που αργεί η εγκύκλιος. Και αυτό διότι στις 10 Αυγούστου απολύομαι από τη θητεία μου στον ελληνικό στρατό (13 και σήμερα!!! ΛΕΛΕ  :o) και αν η εγκύκλιος βγει πριν απολυθώ, δε θα έχω το χαρτί από το στρατό. Ναι μεν υπάρχει πρόβλεψη για τέτοιες περιπτώσεις, έλα όμως που δεν τα ξέρουν στις διευθύνσεις και θα μπλέξω...
αντε με το καλο και σε σενα και σε όλους μας με τις τοποθετήσεις!...

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2190 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:05:44 μμ »
PHYSCIENCE,απαιχτος!

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2191 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:08:25 μμ »
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2192 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:09:36 μμ »
Τα άτομα που ζητάει η εγκύκλιος να καταθέσουν αίτηση κάθε φορά ....είναι τα διπλάσια από όσα χρειάζονται.
Η αλήθεια είναι ότι αυτό δεν το έχω τσεκάρει για τους ΑΣΕΠίτες αλλά καθώς αυτοί πάνε αλυσοδεμένοι με το 40% μπορεί να βγει από εκεί.

Δηλαδή ...τι λέει ο ποιητής ....
Ακόμα και αν δεν λέει αριθμό ....
Θα βγει η εγκύκλοιος και θα λέει ....Για τον κλάδο των γλαστροναυτών ΠΕ11888 κάνουν αίτηση όσοι απο τους πίνακες διοριστέων έχουν πάνω από...26,789 μόρια.
Μετράμε ότι έχουν 100 άτομα ......άρα θα πάρει 50 απο ενιαίο . Οι  κλΆΣΕΠίτες υπολογίζονται εύκολα 75 .Αυτοί που προφανώς θα έχουν δώρο κιντερ έκπληξη το 15αυγουστο είναι οι 24μηνίτες γιατί κάθε φορά κάνουν όλοι αίτηση.  

Μόνο οι πραγματικά δύσκολοι καιροί που ζούμε μπορούν να γίνουν πηγή έμπνευσης για τέτοια λογοτεχνικά αριστουργήματα. Κάτι νέο γεννιέται...  :) :) :)


Δεν ξέρω αν είναι λογοτεχνικό...αλλα μαθηματική μπουρδα είναι σίγουρα.....
Η νοητική στέρηση αρχίζει να επηρεάζει και την μνήμη .......

ο παραπάνω υπολογισμός είναι εντελώς λάθος  ....δεν θα ξαναεμπιστευτώ την μνήμη μου σας το υπόσχομαι.....

όπως είπε και ο συνάδελφος βγαίνει στο περίπου 1/3   ...όχι όμως ακριβώς μπορεί να δωσεί μόνο ένδειξη και όχι ακρίβεια .
 

Αποσυνδεδεμένος Estella80

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2193 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:45:16 μμ »
Τα άτομα που ζητάει η εγκύκλιος να καταθέσουν αίτηση κάθε φορά ....είναι τα διπλάσια από όσα χρειάζονται.
Η αλήθεια είναι ότι αυτό δεν το έχω τσεκάρει για τους ΑΣΕΠίτες (...) 

Η εγκύκλιος για τους διοριστέους ΑΣΕΠ τους καλεί όλους να κάνουν αίτηση χωρίς κάποια δέσμευση. Απλώς αναφέρει ότι θα πάρει τους πρώτους μισούς, επομένως ο τελευταίος δεν έχει νόημα να κάνει για την πρώτη χρονιά. Δηλαδή δεν λέει καλώ τους μισούς, τους πρώτους μισούς κτλ, αλλά καλώ όλους. Θα πάρω τόσους π.χ. τους 70 πρώτους.
Αυτό έχει ως αποτέλεσμα άτομα, που βρίσκονται κοντά στη μέση, να κάνουν δύο φορές τα χαρτιά τους, γιατί με τον ένα ή άλλο τρόπο ( αναβολή αίτησης, διορισμός από άλλο πίνακα) μπορεί να έρθει η σειρά σου, ακόμα κι αν δεν είσαι μέσα στους πρώτους μισούς.

"A lie told often enough becomes the truth."
-- Vladimir Ilyich Lenin --

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2194 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:47:30 μμ »
Τα άτομα που ζητάει η εγκύκλιος να καταθέσουν αίτηση κάθε φορά ....είναι τα διπλάσια από όσα χρειάζονται.
Η αλήθεια είναι ότι αυτό δεν το έχω τσεκάρει για τους ΑΣΕΠίτες αλλά καθώς αυτοί πάνε αλυσοδεμένοι με το 40% μπορεί να βγει από εκεί.

Δηλαδή ...τι λέει ο ποιητής ....
Ακόμα και αν δεν λέει αριθμό ....
Θα βγει η εγκύκλοιος και θα λέει ....Για τον κλάδο των γλαστροναυτών ΠΕ11888 κάνουν αίτηση όσοι απο τους πίνακες διοριστέων έχουν πάνω από...26,789 μόρια.
Μετράμε ότι έχουν 100 άτομα ......άρα θα πάρει 50 απο ενιαίο . Οι  κλΆΣΕΠίτες υπολογίζονται εύκολα 75 .Αυτοί που προφανώς θα έχουν δώρο κιντερ έκπληξη το 15αυγουστο είναι οι 24μηνίτες γιατί κάθε φορά κάνουν όλοι αίτηση.  
Όλα αυτά μας κάνουν 11888. Τυχαίο; Δε νομίζω.
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος NuclearFusion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2195 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:49:17 μμ »
@Estella80
Η δεύτερη φορά που κάνουν χαρτιά, εκτός από την εγκύκλιο διορισμών
που περιμένουμε, ποιά είναι?

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2196 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:56:48 μμ »
Τα άτομα που ζητάει η εγκύκλιος να καταθέσουν αίτηση κάθε φορά ....είναι τα διπλάσια από όσα χρειάζονται.
Η αλήθεια είναι ότι αυτό δεν το έχω τσεκάρει για τους ΑΣΕΠίτες (...) 

Η εγκύκλιος για τους διοριστέους ΑΣΕΠ τους καλεί όλους να κάνουν αίτηση χωρίς κάποια δέσμευση. Απλώς αναφέρει ότι θα πάρει τους πρώτους μισούς, επομένως ο τελευταίος δεν έχει νόημα να κάνει για την πρώτη χρονιά. Δηλαδή δεν λέει καλώ τους μισούς, τους πρώτους μισούς κτλ, αλλά καλώ όλους. Θα πάρω τόσους π.χ. τους 70 πρώτους.
Αυτό έχει ως αποτέλεσμα άτομα, που βρίσκονται κοντά στη μέση, να κάνουν δύο φορές τα χαρτιά τους, γιατί με τον ένα ή άλλο τρόπο ( αναβολή αίτησης, διορισμός από άλλο πίνακα) μπορεί να έρθει η σειρά σου, ακόμα κι αν δεν είσαι μέσα στους πρώτους μισούς.



Δεν εννούσα αυτό.....

Αυτό που δεν ξέρω είναι αν κάνουν χαρτιά παραπάνω άτομα απο όσοι ήταν αρχικά διοριστέοι.

Δηλαδής........

Διοριστέοι 200.
Την πρώτη χρονιά πήραν 100.
Αλλά πήραν και και 3  απο το 40% και 2 από 24μηνο.

Την επόμενη χρονιά.....θα κάνουν από το 105 εως 205?
απο το 105 εως 215 γιατί υπολογίζουν και τις καινούριες διαρροές ...αυτό δεν ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος fakidomiti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2197 στις: Ιούλιος 27, 2010, 08:46:44 μμ »
να ρωτησω κατι βρε παιδια?αυτο που λενε για την υποχρεωτικη παραμονη για 3 χρονια ισχυει απο φετος?και να φανταστω πως και τα δυσπροσιτα θα ειναι πλεον για 3 χρονια και οχι για 2 που ηταν πρωτα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 777
Σύνολο: 787

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.