*

Αποστολέας Θέμα: Βάση διορισμού για Οικονομολόγους  (Αναγνώστηκε 15682 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος FISH

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 08, 2007, 03:21:32 μμ »
Εγώ τελείωσα το 2005.....
Αλλά δε θα θελα να πω τί εκανα τόσο καιρό και δεν διορίστηκα ( ???)......
Μπορεί να είμαι και το τελευταίο άτομο της φουρνιάς μου που δεν διορίστηκα ακόμη!!!!!!
Μακάρι να μας πάρουν αναπληρωτές, ωρομίσθιους ο,τιδήποτε......
Εγώ καταθέτω τα όπλα ως προς τους υπολογισμούς!!!!! Δε βγάζω άκρη!!!!
Τουλάχιστον να βγεί γρήγορα η εγκύκλιος για τους αναπληρωτές, γιατί έχω και το άγχος μήπως δεν την πάρω χαμπάρι!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:18:06 »

Αποσυνδεδεμένος saraxni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • climbing takes you higher
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 08, 2007, 03:59:23 μμ »
( Στάλθηκε από: AG
Εισαγωγή παράθεσης
Sieol συγχαρητήρια πάντως. Δεν ξέρω αν έχεις ΑΣΠΑΙΤΕ, γιατί σε αυτή την περίπτωση είσαι για ευνοϊκή θέση για αναπλήρωτης...και ειδικά αν έχεις ήδη προϋπηρεσία...αλλιώς δυστυχώς κάποιοι θα ήταν λίγο πριν την επιτυχία

Saraxni το βλέπω λίγο δύσκολο να δικαιωθείς...γιατί θυμάσαι ότι είχες παραπάνω σωστές απαντήσεις;

Εγώ είμαι στους επιτυχόντες και επειδή φέτος έχω τελειώσει και την ΑΣΠΑΙΤΕ ελπίζω πολύ να με πάρουν ως αναπληρώτρια...και είναι μακρύς ο δρόμος...)

AG  ξέρω ότι είχα απαντήσει μία ερώτηση λάθος και το είχα σβήσει λίγο με σβύστρα και μετα εγραψα την σωστή με έντονο χ και αναρωτιέμαι τι να έγινε τωρα , την μέτρησε λάθος , 0 , ή σωστά??.. Και επειδή και εγώ τέλειωσα ΑΣΑΙΤΕ φέτος καταλαβαίνεις οτι με μία ερώτηση σωστή αντί λάθος απο 49,69 που έχω γνωστικό θα πάω 50. Ειδικη έχω 88,5 και παιδαγωγικα  76,56. Μέσο όρο 66 και κάτι..... θα είμουνα στην ίδια μοίρα με εσένα περιμένοντας να με φωνάξουν αναπληρώτρια.... ειναι τόσο κρίμα.......

 

AG

  • Επισκέπτης
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 08, 2007, 04:21:16 μμ »
Saraxni πραγματικά είναι πολύ κρίμα.....είσαι απίστευτα άτυχη
Πάντως μην απελπίζεσαι. Να πας σε έναν δικηγόρο έμπειρο με τον ΑΣΕΠ και να δεις τι μπορείς να κάνεις. Και μέσα από τον ΑΣΕΠ δες αν μπορείς να μάθεις τίποτα για τη βαθμολόγηση. Εγώ στην ΑΣΠΑΙΤΕ μπήκα με ένσταση και η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα να δικαιωθώ βάσει το πως λειτουργεί η Σχολή (καταλαβαίνεις...). Κι όμως...
Σϊγουρα να το κυνηγήσεις και ότι γίνει...ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος kate1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 08, 2007, 05:58:08 μμ »
Συχαρητήρια στους διοριστέους!!! θα ήθελα από εσάς που έχετε γράψει καλά στην ειδική να μας πείτε και εμάς που μας κατέστρεψε η ειδική , τι γράψατε... εγω έχω γράψει 80 στο γνωστικό 88,4 στα παιδαγωγικά και ......39 ειδική.έχω πάθει πλάκα..είμαι στους επιτυχόντες αλλά όχι φυσικά στους διοριστέους..μπορούμε να δούμε τα γραπτά μας και τις οδηγίες του ασεπ για τη διόρθωση της ειδικής???φαντάζομαι ότι αφου στις άλλες ενότητες δώσαν σωστές απαντήσεις , έτσι και στην ειδική θα πρέπει να δώσουν τις κατευθύνσεις.. μπορεί κανείς να μου πει τι μπορώ να κάνω?? δεν μπορώ να αποδεχτώ το 39 στην ειδική .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:18:06 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Απάντηση #60 στις: Ιούνιος 09, 2007, 12:17:17 πμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι συνάδελφοι. Γνωρίζει κανείς απο εσάς πόσοι οικονομολόγοι είστε με πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ? Ακόμη καλύτερο βέβαια θα ήταν να ξέρουμε πόσοι είστε με ΑΣΠΑΙΤΕ και δίνετε και ΑΣΕΠ αλλά μη ζητάω και πόλλά. Τολμώ να κάνω αυτή την ερώτηση γιατί θεωρώ πως ως κλάδος είστε καλύτερα οργανωμένοι. :)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Απάντηση #61 στις: Ιούνιος 09, 2007, 04:09:38 μμ »
Συνάδελφοι  καλησπέρα .. πράγματι ήταν ένας σκληρός διαγωνισμός.
Εγώ έχω ΑΣΠΑΙΤΕ και είμαι ένας από τους 17 διοριστέους (επιτέλους μετά από 7 χρόνια πίκρας σε ιδιωτική Τράπεζα Εurob.nk).

Έγραψα
Γνωστικό 80,31
Παιδαγωγικά 88,28
Ειδική Διδ.  56,00

Διάβαζα περίπου ένα χρόνο. Δεν θέλω να σας απογοητεύσω αλλά στους πίνακες τα πράγματα είναι σχετικά δύσκολα. Καλούν πολύ λίγους αναπληρωτές (πέρισυ κάλεσαν μόνο οκτώ ) .
Εγώ είχα ΑΣΠΑΙΤΕ και δυστυχώς δεν μπόρεσα να μπω στους πίνακες, έτσι αναγκάστηκα να δώσω ΑΣΕΠ.
Φέτος και του χρόνου από τους πίνακες αναπληρωτών θα διιοριστούν μόνο 28+28.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2007, 04:19:18 μμ από knaison »
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Απάντηση #62 στις: Ιούνιος 09, 2007, 04:15:06 μμ »
Συνάδελφε mat με ΑΣΠΑΙΤΕ είμαστε περίπου 75.

Από αυτούς αφαίρεσε 17 που διορίζονται με ΑΣΕΠ και 5 περίπου από τους πίνακες

Στο αποτέλεσμα αυτό πρόσθεσε και 38+2 αναπληρωτές που θα εισαχθούν φέτος στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ακ. έτος 2007-08)

Στους πίνακες φέτος θα δείτε πολύ περισσότερους από ΑΣΠΑΙΤΕ οι οποίοι δεν πήγαν να δώσουν ΑΣΕΠ αλλά μάζεψαν προϋπηρεσία ως ωρομίσθιοι (όχι αναπληρωτές) και οι οποίοι μέχρι φαίνονται με μηδενική προύπηρεσία.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Απάντηση #63 στις: Ιούνιος 09, 2007, 04:47:46 μμ »
Σε ευχαριστώ Κnaison και συγχαρητήρια :D
Ρωτάω γιατί και στον δικό μου κλάδο ΠΕ10 οι έχοντες ΑΣΠΑΙΤΕ είμαστε σχετικά λίγοι στο σύνολο των πτυχιούχων. Εμεις πρέπει να φτάνουμε ίσως και τους 150. Αυτό που μου κάνει όμως εντύπωση είναι ότι λίγοι είναι πάντα οι επιτυχόντες και τελικά διοριστέοι στους διαγωνισμούς!!!! ???
Στον προηγούμενο πχ εσεις είχατε μόνο 4 διοριστέους με ΑΣΠΑΙΤΕ σε σύνολο 188 (νομίζω) θέσεις. Εμείς πάλι είχαμε 18 με ΑΣΠΑΙΤΕ από τις 53 θέσεις. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί? απο τη στιγμή που το σύστημα αυτό τους δίνει την προτεραιότητα.
Βέβαια το 2002 όλοι οι διοριστέοι στους ΠΕ09 ήταν με πτυχίο ΣΕΛΕΤΕ αλλά και πάλι οι επιτυχόντες ήταν όσοι και οι διοριστέοι.
Θα ήθελα τη γνώμη σας γιατί συμβαίνει αυτό. ???

Όσο για τους πίνακες αναπληρωτών και γω δεν πιστεύω ότι μπορούν να οδηγήσουν πιο γρήγορα στο διορισμό. Ειδικά στη δικιά σας περίπτωση αν θυμάμαι καλά ο πίνακας Γ περιλαμβάνει πάνω απο 2000 άτομα :-\ Βέβαια και σε μας τα πράγματα δεν είναι καλύτερα.

Μπράβο σου και πάλι διπλά συγχαρητήρια γιατί δούλευες κιόλας σε άσχετο χώρο με την εκπαίδευση και σε διαβεβαιώ ότι επειδή ξέρω καλά τη πίκρα του ιδιωτικού τομέα ξέρω και καλά πόσο δύσκολο είναι να έχεις αντοχές για διάβασμα μετά τη δουλειά ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2007, 04:58:24 μμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος rouso

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Απάντηση #64 στις: Ιούνιος 09, 2007, 06:47:57 μμ »
Γειά σας και από εμένα. Δυστυχώς έφτασα και εγώ στην πηγή αλλά δεν ήπια νερό. :'( 80 γνωστικό, 86 περίπου γεν. παιδαγ. και η ειδική που με πέταξε έξω 57,5!! Δε ξέρω τί να πώ. Αν μου έλεγες προχτές ότι έβγαλα 77% περίπου θα είχα αρχίσει τις διακοπές μου..... :)τεσπά τι να κάνουμε κάθε εμπόδιο για καλό...Κnaison μπράβο, και mana το ίδιο, καλό διορισμό!!!
 Knaison είμαι σε δείλημμα: Να κυνηγήσω ένα μεταπτυχιακό που μπορώ να πάω ή συμφέρει να πάρω κάποιες ώρες ενισχυτικής ή ωρομίσθιος (αν έχω καμμιά μικρή ελπίδα για αυτό εκεί) για μακροπρόθεσμο στόχο βέβαια αναπληρωτή!
Με τη σημείωση ότι με ενδιαφέρει μονάχα η εκπαίδευση ως επαγγελματική αποκατάσταση....έστω και λίγο αργά!!
Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Απάντηση #65 στις: Ιούνιος 10, 2007, 01:23:09 πμ »
Αγαπητέ rouso παρόλο που τις αγωνίες σου δεν τις απευθύνεις σε μένα παίρνω το θάρρος να σου πω τα εξής, θεωρώντας πως όλοι βράζομαι στο ίδιο καζάνι.
Η απόφαση είναι δική σου και κανείς δεν μπορεί να σου υποδείξει τι θα κάνεις. Για να αποφασίσεις θα πρέπει να ζυγιάσεις τα πράγματα από όλες τις απόψεις και να δεις τι σου ταιριάζει.
Πχ σκέψου: ένα μεταπτυχιακό στην ειδικότητα σου δηλαδή, τα οικονομικά θα σου δώσει 2 μόρια επιπλέον, ένα μεταπτυχιακό στη διδακτική της ειδικότητας του κλάδου σου 3 μονάδες προσαύξηση. Ένα μεταπτυχιακό όμως από μόνο του θέλει πολύ κόπο και διάβασμα και μπορεί να διαρκέσει ένα με δύο έτη. Όπως και να χει μπορεί να σου φάει αρκετό χρόνο απο την προετοιμασία σου για τον επόμενο ΑΣΕΠ. Από την άλλη όμως αν αποφασίσεις να κάνεις ένα μεταπτυχιακό αφού σε ενδιαφέρει η εκπαίδευση κοίτα να είναι τουλάχιστον σχετικό με αυτή.
Στην περίπτωση που σταθείς τυχερός και πας ως αναπληρωτής ή ωρομίσθιος θα πάρεις μόρια προσαύξησης από προϋπηρεσία και θα σου επιτρέψει ίσως καλύτερα να προετοιμαστείς για τον επόμενο ΑΣΕΠ. Αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα σε πάρουν.
Τέλος υπάρχει και η περίπτωση να κυνηγήσεις την ΑΣΠΑΙΤΕ μιας και είναι τώρα η εποχή των αιτήσεων το έχεις σκεφτεί?
Με την φετινή σου βαθμολογία το πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ θα σε καθιστούσε στους διοριστέους :-\ Ξέρω ότι θα μου πεις πως είναι δύσκολο αλλά με ένα πτυχίο 7+, ίσως κάποια ή κάποιες ξένες γλώσσες να σταθείς τυχερός. Τουλάχιστον προσπάθησε το.
Εσύ θα αποφασίσεις το μόνο που θα τολμούσα να σε συμβουλέψω είναι ότι αν πράγματι θες να πας στην εκπαίδευση αυτός πρέπει να είναι και ο κύριος στόχος σου ανεξάρτητα των μέσων ή της οδού που θα επιλέξεις για να ενισχύσεις τις πιθανότητες επίτευξής του. Και κυρίως μη το βάλεις κάτω ή πεις δεν βαριέσαι…. Με άλλα λόγια θέλει επιμονή αυτή η ιστορία με τις υφιστάμενες συνθήκες... ;)

Σημ. και μια προσωπική εμπειρία. Αν όταν ήμουν νεότερη είχα επιμείνει περισσότερο στον στόχο μου σήμερα θα είμουν διορισμένη και δεν θα έμπαινα στη ψυχοφθόρο διαδικασία του ΑΣΕΠ. Αλλά ποτέ δεν είναι αργά και ποτέ μη πεις ποτέ...

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 10, 2007, 01:26:01 πμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος saraxni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • climbing takes you higher
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Απάντηση #66 στις: Ιούνιος 10, 2007, 09:00:48 πμ »
rouso δική μου άποψη είναι να κάνεις άιτηση για ΑΣΠΑΙΤΕ γιατί εάν έχεις το πτυχίο σου του χρόνου και το 50% των φετινών μορίων από ΑΣΕΠ μπαίνεις κατευθείαν στον Πίνακα Β΄ και έχεις πολλές πιθανότητες για αναπλήρωση.....

Κnaison συγχαρητήρια και απο μένα.... και εγώ φέτος πάλεψα όπως και εσύ..... δούλευα 7.30 με 2 το μεσημέρι έπειτα έφευγα στις 2.30 από Καβάλα για Θεσσαλονίκη 4 με 5 φορές την βδομάδα να παρακολουθήσω ΑΣΠΑΙΤΕ... και γυρνούσα 11 το βράδυ ... ξερή για ύπνο.... όποτε καταλαβαίνω πολύ καλά τι είναι να προσπαθείς να συναγωνιστείς με άτομα τα οποία έχουν πολύ περισσότερο χρόνο και όρεξη για διάβασμα και πιθανόν έχουν και την δυνατότητα να πάνε φροντιστήριο.....
 
Αλήθεια πόσοι από εσας εδω πήγατε φέτος φροντιστήριο???

Δυστυχώς η προετοιμασία μου στο γνωστικό δεν ήταν και τόσο καλή όπως αποδείχτηκε... είμουν όμως και επιπόλαιη γιατί απάντησα σε πολλες ερωστησεις θα μπορούσα να περιοριστώ στις 60 και όχι 70 που απάντησα έτσι θα είχα αποφύγει να κοπώ με 49, 69  στο γνωστικό .....

Στερνή μου γνώση να σ΄ είχα πρώτα...



Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Απάντηση #67 στις: Ιούνιος 10, 2007, 09:21:39 πμ »
Ούτως ή άλλως θα μπει στον πίνακα Β από φέτος αφού είναι στους επιτυχόντες.
Αν δεν σε πάρουν για αναπληρωτή και ωρομίσθιο μετά από κάποιο διάστημα ακόμη κι αν έχεις πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ "κατεβαίνεις" στον πίνακα Γ.
Ωστόσο το πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ θα του δώσει περισσότερες πιθανότητες τόσο για αναπληρωτή και ωρομίσθιο όσο και για διορισμό μέσω του ΑΣΕΠ. Εφόσον και στις δυο περιπτώσεις προηγείσαι ;)
Συγχαρητήρια και σε σένα sarxni, την επόμενη φορά πιστεύω θα είσαι στους διοριστέους. :) Άλλωστε φέτος από ότι περιέγραψες ήδη έκανες πολλά και είναι γνωστό πως δεν χωράνε δα και τόσα πολλά καρπούζια σε μια μασχάλη ;)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος saraxni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • climbing takes you higher
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Απάντηση #68 στις: Ιούνιος 10, 2007, 09:32:15 πμ »
ναι θα μπει στον πίνακα αλλά κάτω από τους ήδη έχοντες το πτυχιο της ΑΣΠΑΙΤΕ... ΄

σ΄ευχαρισώ πολύ mat... θα προσπαθήσω φέτος να διεκδικήσω καμιά ώρα ενισχυτική διδασκαλία για να ανέβω και εγω στον Β΄πίνακα.... και με το καλό να με πάρουνε αναπληρώτρια....

και θα περιμένω τον επόμενο διαγωνισμό... απλά αυτό μου φαίνεται πολύ πολύ μακρινό... είναι και το τεστ δεξιοτήτων στη μέση τώρα.... φέτος ήταν ευκαιρία για μένα να περάσω την βάση έστω......


Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Απάντηση #69 στις: Ιούνιος 10, 2007, 09:41:31 πμ »
ναι θα μπει στον πίνακα αλλά κάτω από τους ήδη έχοντες το πτυχιο της ΑΣΠΑΙΤΕ... ΄

ναι αυτό δεν το διευκρίνησα :-\


σ΄ευχαρισώ πολύ mat... θα προσπαθήσω φέτος να διεκδικήσω καμιά ώρα ενισχυτική διδασκαλία για να ανέβω και εγω στον Β΄πίνακα.... και με το καλό να με πάρουνε αναπληρώτρια....

και θα περιμένω τον επόμενο διαγωνισμό... απλά αυτό μου φαίνεται πολύ πολύ μακρινό... είναι και το τεστ δεξιοτήτων στη μέση τώρα.... φέτος ήταν ευκαιρία για μένα να περάσω την βάση έστω......


Μακάρι να σταθείς τυχερή ως αναπληρώτρια. Έπειτα εσείς οι οικονομολόγοι είστε σε λίγο καλύτερη μοίρα από εμάς τους κοινωνιολόγους άρα έχεις πιθανότητες.
Ο επόμενος διαγωνισμός μη σου φαίνεται και τόσο μακριά. Ο χρόνος περνά πολύ γρήγορα κι αν δεν έχεις το νου σου σε προσπερνά. Όσο για το τεστ δεξιοτήτων έχεις δίκιο αλλά δεν είναι αυτό που θα σε κάνει να μην ξαναδώσεις. Η πολιτεία καλύτερα, το κράτος θα βρίσκει πάντα κάτι για να μας βάζει συνεχώς εμπόδια μπροστά μας και να "ανακόπτει" τις επιθυμίες και τους στόχους μας επειδή δεν μπορεί να ανταποκριθεί σε αυτούς. Από την άλλη όμως το πιστεύω πως όταν έχει κανείς στόχους και επιμονή στο τέλος θα τα καταφέρει.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 472
Σύνολο: 474

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.