*

Αποστολέας Θέμα: Μόρια Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων  (Αναγνώστηκε 7267 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 09, 2010, 01:19:30 πμ »
Βασικά τα μηνύματα σε αυτό το θέμα είναι άσχετα με τον τίτλο αλλά αυτό που θα ήθελα να προσθέσω σχετικά με το βίντεο, είναι αυτό που αναφέρει σχετικά με τη συνέντευξη. Η συνέντευξη είναι το όπλο του βύσματος. Ακόμα και αν αυτή κρίνεται απαραίτητη, η βαθμολογία που θα προκύψει, σε πολύ μεγάλο ποσοστό, δε θα είναι αυτή που θα αρμόζει στον υποψήφιο. Δεν υπάρχει απόδειξη (όπως αυτή του γραπτού) ότι το άτομο που πήγε στη συνέντευξη, να αξίζει για άριστα. Για όσους αξίζουν στη συνέντευξη, ποιος μου λέει ότι είναι ο υποψήφιος σωστός μπροστά σε τρία άτομα (ενήλικες) και ότι μπροστά στους τριάντα μαθητές θα έχει την ίδια στάση; Ποιος μου λέει ότι αυτός που θα πάει στη συνέντευξη, θα έχει το ίδιο ντύσιμο και στο σχολείο; Δε μπορεί με ένα τέταρτο συζήτησης να κρίνεις αν κάποιος μπορεί να μπει μέσα στην τάξη και να κρίνεις αν ο υποψήφιος είναι ο πραγματικός εκπαιδευτικός που μπαίνει στην τάξη. Κατά την άποψη μου είναι σωστό που καταργείται η συνέντευξη.

Δε διαφωνώ, αλλά με την ίδια λογική και η εξέταση του ΑΣΕΠ δεν είναι αντικειμενικός τρόπος αξιολόγησης. Ποιός μπορεί να ξέρει αν ο εξεταζόμενος δε παπαγάλισε απλά μερικά πράγματα? ποιός μπορεί να εγγυηθεί οτι μπορεί να εφαρμόσει τις θεωρίες σε μια αίθουσα? Ποιός μπορεί να ξέρει αν κάποιος που δε πήγε καλά, δεν αντιμετώπιζε εκείνο το καιρό άλλα προβλήματα που δε του επέτρεπαν να συγκεντρωθεί, ή δεν ήταν πχ άρρωστος με πυρετό όταν πήγε να δώσει?
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:05:14 »

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 09, 2010, 01:48:36 πμ »
Δε διαφωνώ, αλλά με την ίδια λογική και η εξέταση του ΑΣΕΠ δεν είναι αντικειμενικός τρόπος αξιολόγησης. Ποιός μπορεί να ξέρει αν ο εξεταζόμενος δε παπαγάλισε απλά μερικά πράγματα? ποιός μπορεί να εγγυηθεί οτι μπορεί να εφαρμόσει τις θεωρίες σε μια αίθουσα? Ποιός μπορεί να ξέρει αν κάποιος που δε πήγε καλά, δεν αντιμετώπιζε εκείνο το καιρό άλλα προβλήματα που δε του επέτρεπαν να συγκεντρωθεί, ή δεν ήταν πχ άρρωστος με πυρετό όταν πήγε να δώσει?
Εγώ θα έβαζα μέσα και το ενδεχόμενο "χοντρού βύσματος" (γνώριμος επιτροπής ΑΣΕΠ ή πολιτικού προσώπου)  ;)

Αποσυνδεδεμένος taba-co

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 09, 2010, 10:23:28 πμ »
Συμφωνώ με και με τους δυο σας. Για μένα, θα έπρεπε να υπάρχει η δοκιμασία. Κάποια περίοδο θα πρέπει να είσαι δόκιμος εκπαιδευτικός. Πλήρης αξιολόγηση της δουλειάς σου. Το θέμα είναι, αυτός που θα σε κρίνει, να έχει περάσει κάτι αντίστοιχο, δηλαδή να μην έπιασε καρέκλα, να είναι καταξιωμένος στο χώρο του, απαραίτητο κριτήριο να έχει την επάρκεια, δηλαδή διδακτορικό. Να υπάρχει τέλος πάντων μια επιτροπή αξιόλογη που θα σε βαθμολογεί.
Θα πρέπει και εμείς να το δούμε διαφορετικά. Ο βαθμός της αξιολόγησης, δεν πρέπει να μας φοβίζει. Αν δεν είναι καλός, πρέπει να παραδεχτούμε ότι κάνουμε λάθος και οι κύριοι κριτές, να μας καθοδηγούν προς την σωστή κατεύθυνση.
Στο βιβλίο Agile Software Development, αναφέρεται ότι, η ομάδα είναι το κυριότερο συστατικό της επιτυχίας. Συμφωνώ απόλυτα. Δεν μπορεί ο κριτής να σου βάζει κακή βαθμολογία, δίχως να σου εξηγεί το γιατί και δίχως να σε καθοδη΄γεί προς την σωστή κατεύθυνση

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 09, 2010, 02:24:24 μμ »
Αγαπητέ συνάδελφε thymiaras,

Πρώτον έτσι που στέλνεις το μνμ είναι σαν να λες ότι ζω στο κόσμο μου. Τα πολύτιμα μοριάκια που αναφέρεις εσύ, εγώ τα μαζεύω με το σπαθί μου και χωρίς βοήθειες είτε από ΠΔΣ, κλπ. Τα γνωστά παραθυράκια των παιδιών της Ελλάδος. Λες και εμείς, είμαστε παιδιά άλλης χώρας. Τέλος πάντων, δεν ανοίγω άλλο αυτό το θέμα μιας και θα μπορούσε να το τοποθετήσουμε σε ένα άλλο link, όχι ότι το δικό σου κολλά σε αυτό το link. Δεν σε κατατάσω σε αυτούς και δεν ξέρω και αν ισχύει. Ο τρόπος σου όμως μου προκάλεσε αυτή τη στάση.
Δεύτερον, φοβάσαι το διαγωνισμό; Τι θέλεις δηλαδή, να κρίνεις μονάχα εσύ τους εκπαιδευόμενούς σου; Δεν βλέπεις ότι ο κάθε άσχετος μέχρι και σήμερα κατάφερε και είναι μέσα στο σύστημα μιας και έτσι το αποκαλούν; Κρίνεις δίχως να έχεις και ο ίδιος της απαραίτητες γνώσεις; Ο δικός μας ο κλάδος γέμισε εκπαιδευτικούς που δεν γνωρίζουν τα βασικά. Τα λέω εκ πείρας και όχι λόγια απλά λόγια. Θέλεις κύριέ μου να διδάξεις; Θα πρέπει να πιστοποιήσεις κάπως τις γνώσεις σου. Δεν λέω ότι και ο ΑΣΕΠ είναι το ότι καλύτερο μιας και υπάρχει περίπτωση εκείνη την ημέρα να μην είσαι και στα καλύτερά σου αλλά όπως και να το κάνουμε είναι ένας τρόπος αξιολόγησης. Εδώ προσπαθούν και καλά κάνουν να επανεφέρουν τον έλεγχο των εκπαιδευτικών. Το alfavita πρόσφατα μάλιστα ανακοίνωσε ότι στην Αμερική διώξαν καθηγητές μιας και οι μαθητές δεν πήγαιναν καλά. Το θέμα είναι ότι για να διδάξεις θα πρέπει να ξέρεις πρώτα ο ίδιος. Επίσης, θα πρέπει να έχεις μεταδοτικότητα αλλά και να είσαι πάνω απ' όλα άνθρωπος. Παράδειγμα στη δια βίου μάθηση πρώτα εσυ και κατόπιν οι μαθητές σου. Πόσο μάλλον στο δικό μας το κλάδο που η τεχνολογία αλλάζει όπως και η μόδα των ρούχων. Πόσοι εκπαιδευτικοί μέχρι και σήμερα εφαρμόζουν τα βασικά; Πολλοί λίγοι, οι περισσότεροι είναι πέρα βρέχει. Μόνος σου έκανες την επιλογή να ασχοληθείς με την εκπαίδευση, δεν σε πίεσε κανείς.

τα ναρκωτικά δεν είναι λύση...

Lol yiannvass !!

Φίλε taba-co δυστυχώς συνεχίζεις να στρουθοκαμιλίζεις. Δεν ήθελα να σε προσβάλω με το μήνυμα που έγραψα απλά να σου δώσω να καταλάβεις τι γίνεται αυτή τη στιγμή αλλά και τι πρόκειται να γίνει στο κοντινό μέλλον. Σε αρέσει δε σε αρέσει αυτή είναι η αλήθεια. Όσων αφορά εμένα είμαι επιτυχών στον ΑΣΕΠ και μάλιστα δε διορίστηκα για 2 μόρια. Οπότε ούτε παιδί της ΠΔΣ είμαι ούτε τπτ τέτοιο. Απλά θέλω να δείξω σε όλους ότι αν δε γίνει κάτι οι διοριστέοι του κλάδου για κάθε ΑΣΕΠ (όταν και αν αυτός μας συμπεριλάβει) θα είναι γύρω στα 10-20 άτομα. Οπότε αυτό σημαίνει μια ζωή ανεργίας και ωρομισθίας για όσους θέλουν να ασχοληθούν με την εκπαίδευση. Χωνέψτε το ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:05:14 »

Αποσυνδεδεμένος yiannvass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 09, 2010, 05:17:55 μμ »
Δεν κατάλαβα το μνμ σου yiannvass. Σε μένα αναφέρεσαι;

τρικυμία εν κρανίω...η ηλικία σου? οι σπουδές σου? τα χρόνια σου στην εκπαίδευση? η όποια εμπειρία σου σε οποιοδήποτε εργασιακό χώρο? τι παραλήρημα είναι αυτό? η συναισθηματική σου κατάσταση? η διανοητική σου ισορροπία? μήπως προτού προβούμε σε κριτική των άλλων φρόνιμο θα είναι να κάνουμε αυτοκριτική? μήπως αν διαβάσεις αυτά τα οποία γράφεις και τα σκεφτείς καλά διανοηθείς ότι ο Ερμής είναι ανάδρομος? Μήπως τα ναρκωτικά όντως δεν είναι λύση?
υ.γ. cheers, thymiaras!

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 08:39:13 πμ »
Αν κάποιος είναι ταυτόχρονα και σε ολοήμερο και ωρομίσθιος στη Δευτεροβάθμια, τα μόρια αθροίζονται για τον πίνακα των αναπληρωτών;
Μπορώ δηλαδή να έχω 11 ώρες ολοήμερο και 10 από ωρομίσθιος σε Γυμνάσιο-Λύκειο και έτσι να έχω 21 ώρες συνολικά και να μετρηθούν όλα αθροιστικά για τον πίνακα των αναπληρωτών, σαν να είχα προσληφθεί αναπληρωτής δηλαδη;

Ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2010, 09:36:21 πμ από killbill »

Αποσυνδεδεμένος aroniotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 11:45:07 πμ »
Αν κάποιος είναι ταυτόχρονα και σε ολοήμερο και ωρομίσθιος στη Δευτεροβάθμια, τα μόρια αθροίζονται για τον πίνακα των αναπληρωτών;
Μπορώ δηλαδή να έχω 11 ώρες ολοήμερο και 10 από ωρομίσθιος σε Γυμνάσιο-Λύκειο και έτσι να έχω 21 ώρες συνολικά και να μετρηθούν όλα αθροιστικά για τον πίνακα των αναπληρωτών, σαν να είχα προσληφθεί αναπληρωτής δηλαδη;

Ευχαριστώ
Ναι
Proud creator of www.cretanbeaches.com

Όλες οι παραλίες της Κρήτης στην οθόνη σας

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 01:40:14 μμ »
Αν κάποιος είναι ταυτόχρονα και σε ολοήμερο και ωρομίσθιος στη Δευτεροβάθμια, τα μόρια αθροίζονται για τον πίνακα των αναπληρωτών;
Μπορώ δηλαδή να έχω 11 ώρες ολοήμερο και 10 από ωρομίσθιος σε Γυμνάσιο-Λύκειο και έτσι να έχω 21 ώρες συνολικά και να μετρηθούν όλα αθροιστικά για τον πίνακα των αναπληρωτών, σαν να είχα προσληφθεί αναπληρωτής δηλαδη;

Ευχαριστώ
Ναι

Με τη διαφορά ότι οι πίνακες έχουν κλειδώσει. Ότι έγραψε έγραψε !

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 01:59:07 μμ »
Αν κάποιος είναι ταυτόχρονα και σε ολοήμερο και ωρομίσθιος στη Δευτεροβάθμια, τα μόρια αθροίζονται για τον πίνακα των αναπληρωτών;
Μπορώ δηλαδή να έχω 11 ώρες ολοήμερο και 10 από ωρομίσθιος σε Γυμνάσιο-Λύκειο και έτσι να έχω 21 ώρες συνολικά και να μετρηθούν όλα αθροιστικά για τον πίνακα των αναπληρωτών, σαν να είχα προσληφθεί αναπληρωτής δηλαδη;

Ευχαριστώ
Ναι


Με τη διαφορά ότι οι πίνακες έχουν κλειδώσει. Ότι έγραψε έγραψε !

Εντάξει, όμως θα πάρει κάποια μόρια προυπηρεσίας που θα μετρήσουν όταν θα δώσει ΑΣΕΠ με το νέο σύστημα. Καμία ώρα δεν πάει χαμένη. Αυτό ήθελα απλά να ρωτήσω, να επιβεβαιωθώ μάλλον, ότι δεν έχει σημασία που την ίδια χρονιά ήταν και Πρωτοβάθμια & Δευτεροβάθμια

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 12:55:51 μμ »

....

Με τη διαφορά ότι οι πίνακες έχουν κλειδώσει. Ότι έγραψε έγραψε !

.....
Εντάξει, όμως θα πάρει κάποια μόρια προυπηρεσίας που θα μετρήσουν όταν θα δώσει ΑΣΕΠ με το νέο σύστημα. Καμία ώρα δεν πάει χαμένη. Αυτό ήθελα απλά να ρωτήσω, να επιβεβαιωθώ μάλλον, ότι δεν έχει σημασία που την ίδια χρονιά ήταν και Πρωτοβάθμια & Δευτεροβάθμια

Ευχαριστώ
Έχεις δει πόσα μόρια δίνει ο ΑΣΕΠ για την προϋπηρεσία? Χίλες φορές αξίζει να διαβάσεις και να πετύχεις μία ερώτηση παραπάνω σωστή παρά να δουλεύεις ένα χρόνο.

Τα μόρια πλέον δεν έχουν αξία πλέον.

Υ.Γ: ΑΣΕΠ δε θα γίνει για όλους τους κλάδους, για να έχουν μέιωση των εξόδων. Αυτή τη στιγμή ο κλάδος με τη μεγαλύτερη πιθανότητα να μη γίνει ΑΣΕΠ είμαστε εμείς.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 01:04:58 μμ »
Εντάξει αλλά δες και εσύ 0,01 μόρια πόσες θέσεις σε ανεβάζουν στον πίνακα.
Αν έχεις δεις στους πίνακες, οι θέσεις παίζονται στο 2ο και 3ο δεκαδικό ψηφίο.
Το ίδιο θα συμβαίνει και στους νέους πίνακες όταν αυτοί δημιουργηθούν, αφού θα μοριοδοτείται η προυπηρεσία. Θυμάμαι που κοιτούσα τους πίνακες και έπρεπε να περάσω 40 άτομα ώστε να αλλάξει το 3ο δεκαδικό ψηφίο για να φτάσω σε μένα....
Πιστεύω όπως έχουν τα πράγματα κανείς δεν πρέπει να κλοτσάει ούτε μισό μόριο. Δεν υπάρχει αυτή η πολυτέλεια.

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 01:08:18 μμ »

....

Με τη διαφορά ότι οι πίνακες έχουν κλειδώσει. Ότι έγραψε έγραψε !

.....
Εντάξει, όμως θα πάρει κάποια μόρια προυπηρεσίας που θα μετρήσουν όταν θα δώσει ΑΣΕΠ με το νέο σύστημα. Καμία ώρα δεν πάει χαμένη. Αυτό ήθελα απλά να ρωτήσω, να επιβεβαιωθώ μάλλον, ότι δεν έχει σημασία που την ίδια χρονιά ήταν και Πρωτοβάθμια & Δευτεροβάθμια

Ευχαριστώ
Έχεις δει πόσα μόρια δίνει ο ΑΣΕΠ για την προϋπηρεσία? Χίλες φορές αξίζει να διαβάσεις και να πετύχεις μία ερώτηση παραπάνω σωστή παρά να δουλεύεις ένα χρόνο.

Τα μόρια πλέον δεν έχουν αξία πλέον.

Υ.Γ: ΑΣΕΠ δε θα γίνει για όλους τους κλάδους, για να έχουν μέιωση των εξόδων. Αυτή τη στιγμή ο κλάδος με τη μεγαλύτερη πιθανότητα να μη γίνει ΑΣΕΠ είμαστε εμείς.

Έχεις απόλυτο δίκιο για αυτό που λές για τα μόρια, όντως προτιμότερο να διαβάσεις για ΑΣΕΠ παρά να τρέχεις να μαζεύεις προϋπηρεσία. Τα μόρια ουσιαστικά έχουν αξία μετά τους 40 μήνες... Άστα να πανε δηλαδή.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 01:20:01 μμ »
Εντάξει αλλά δες και εσύ 0,01 μόρια πόσες θέσεις σε ανεβάζουν στον πίνακα.
Αν έχεις δεις στους πίνακες, οι θέσεις παίζονται στο 2ο και 3ο δεκαδικό ψηφίο.
Το ίδιο θα συμβαίνει και στους νέους πίνακες όταν αυτοί δημιουργηθούν, αφού θα μοριοδοτείται η προυπηρεσία. Θυμάμαι που κοιτούσα τους πίνακες και έπρεπε να περάσω 40 άτομα ώστε να αλλάξει το 3ο δεκαδικό ψηφίο για να φτάσω σε μένα....
Πιστεύω όπως έχουν τα πράγματα κανείς δεν πρέπει να κλοτσάει ούτε μισό μόριο. Δεν υπάρχει αυτή η πολυτέλεια.

και να συμπληρώσω ότι τα πράγματα στο σύστημα προσλήψεων συνεχώς αλλάζουν. Έρχεται μια κυβέρνηση βάζει τους δικούς της όρους, έρχεται άλλη βάζει άλλα.
Γνώμη μου είναι, πέρα από τον παραπάνω λόγο που ανέφερα (όπου 0,0001 μόριο μπορεί να σημαίνει 50 θέσεις πάνω), τίποτα να μην αφήνεις ανεκμετάλλευτο επειδή δεν έχει και τόσο σημασία σήμερα. ΜΠορεί να έχει αύριο και να λες γιατί να μην είχα πάει ωρομίσθιος... θα είχα διοριστεί τώρα. Ποτέ δεν ξέρεις.

Αποσυνδεδεμένος exsofia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 01:35:33 μμ »
Η ωρομισθία είναι θεσμός παρανομος ως εργασιακή σχέση και για αυτό το λόγο πληρωνει η Ελλάδα προσθιμο κάθε χρνο πολλάω χιλιάδων ευρω. Τωρα τους ‘έσφιξαν‘ για να καταργηθεί, για αυτό και αλλάζει το ‘τοπονύμιο‘ σε ‘ΑΜΩ‘.Απλα τους εξυπηρετουσαμε τοοοοσα χρονια. Nenermind,,,μόνο ΑΣΕΠ τώρα.Όλα εκει οδηγούν,,,

5 χρονια ωρομισθίας-ομηρίας,,,,,αργα για να το μετανιώσουμε,,,

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159788
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 505
Σύνολο: 515

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.