*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 519458 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
στο 24μηνο ειναι περιπου 360 ατομα

393 άτομα έχω εγώ σε έναν πίνακα πρόβλεψης...
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
To νομοσχέδιο δεν έχει ορίσει ακόμη πώς θα διοριστούν οι αναπληρωτές το Σεπτέμβιο. Στην ουσία δεν διευκρίνησε τίποτε περισσότερο το νομοσχέδιο από αυτά που έλεγαν κατά καιρούς οι υπουργοί και οι υφυπουργοί. Ότι γνωρίζαμε ως σίγουρο ως τώρα παραμένει αλλά και το αντίστροφο. Δεν απάντησε σε κανένα μας ερώτημα. Όχι τυχαία βέβαια...

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Εφοσον το 24μηνο θα παει αναπληρωση απο ποιον πινακα θα προσληφθει το 2010
από τον πίνακα των αναπληρωτών; ; ; ;
 εκει θα υπάρχουν τα μορια προυπηρεσιας + τα μισα μορια του τελευταιου ασεπ; ; ; ;
σωστα τα λέω; ; ; ;

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Εφοσον το 24μηνο θα παει αναπληρωση απο ποιον πινακα θα προσληφθει το 2010
από τον πίνακα των αναπληρωτών; ; ; ;
 εκει θα υπάρχουν τα μορια προυπηρεσιας + τα μισα μορια του τελευταιου ασεπ; ; ; ;
σωστα τα λέω; ; ; ;

Μέχρι να γίνει νέος ΑΣΕΠ, ο πίνακας έχει μόρια προϋπηρεσίας + ολόκληρα μόρια τελευταίου ΑΣΕΠ (2009) + μισά μόρια προτελευταίου ΑΣΕΠ (2007).
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Βέβαια, όπως και εσείς αντιληφθήκατε το νομοσχέδιο ούτε στα μόρια του Ασεπ αναφέρεται - δηλαδή δεν διευκρινίζει σε κανένα σημείο αν τα μόρια του ασεπ  2009 θα υπολογίζονται στο ήμισυ μετά το νέο ασέπ. Γιατί δεν μας έδωσαν μια ολοκληρωμένη μορφή του νομοσχεδίου. Στην τηλεόραση όταν μιλούν δείχνουν ότι δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα. Στο γραπτό λόγο αναμασάνε τα λόγια τους? Γιατί?....

void

  • Επισκέπτης
εγω καταλαβαινω οτι οι διορισμοι φετος θα συνεχισουν με τον ιδιο τροπο,απλα θα φροντισουν να μειωσουν τον αριθμο αναπληρωτων με εξτρα αναθεση ωραριου στους μονιμους και δευτερη αναθεση.
Αρα,προυπηρεσια και μορια επιτυχιων ως συνηθως και φετος.Επομενως και το 24μηνο απο κει.
Οταν με το κακο γινει ο νεος διαγωνισμος δε θα προσμετρηθει ο παλιοτερος και ο πριν αυτον κατα 50%.Ο,τι γραψεις συν τις προσαυξησεις.
Εχω την αισθηση οτι τα φετινα τα καταλαβαινουμε πανω-κατω.Τα μελλουμενα μας διαφευγουν.

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
εγω καταλαβαινω οτι οι διορισμοι φετος θα συνεχισουν με τον ιδιο τροπο,απλα θα φροντισουν να μειωσουν τον αριθμο αναπληρωτων με εξτρα αναθεση ωραριου στους μονιμους και δευτερη αναθεση.
Αρα,προυπηρεσια και μορια επιτυχιων ως συνηθως και φετος.Επομενως και το 24μηνο απο κει.
Οταν με το κακο γινει ο νεος διαγωνισμος δε θα προσμετρηθει ο παλιοτερος και ο πριν αυτον κατα 50%.Ο,τι γραψεις συν τις προσαυξησεις.
Εχω την αισθηση οτι τα φετινα τα καταλαβαινουμε πανω-κατω.Τα μελλουμενα μας διαφευγουν.

Αυτό δε θα ισχύσει σίγουρα. Είπε ότι ο πίνακας θα δημιουργηθεί με βάση τα αποτελέσματα των εκάστοτε διαγωνισμών ή σε 2 προηγούμενους. Βέβαια και πάλι αφήνει πολλά ερωτηματικά, αλλά τουλάχιστον πιστεύω ότι είναι σίγουρο ότι δεν πρέπει να δίνεις σε κάθε ΑΣΕΠ. Εννοεί 3 διαγωνισμούς συνολικά? Εννοεί 2 οποιουσδήποτε? Τους 2 τελευταίους? Ο Θεός και η ψυχή μας!!

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πιστεύω πως  κάποιοι, από τον πίνακα του sun μπορούμε να δούμε πόσοι του 24μηνου θα έχουν πάνω από 32+ προυπηρεσία, αυτοί λογικά θα διοριστούν, καθώς θα ταυτίζονται με το 40%. Τελικά αυτό που κατάφερε η υπουργός είναι να απελευθερώσει τους διορισμούς, δηλ. δεν θα ανακοινώνει αριθμό διορισθέντων στους επερχόμενους ασεπ κ έτσι κανείς δεν θα είναι σε θέση να γνωρίζει πόσοι μόνιμοι και αναπληρωτές θα φεύγουν κάθε χρόνο. 

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδιά να διευκρινίσουμε κάτι μπας και βγάλουμε καμιά άκρη. οι οαεδιτες έχουν ενταχτεί στους πίνακες?
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
παιδιά να διευκρινίσουμε κάτι μπας και βγάλουμε καμιά άκρη. οι οαεδιτες έχουν ενταχτεί στους πίνακες?
Ναι...

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Aπό το 2012 και μετά το νέο ΑΣΕΠ, σύμφωνα με το νέο νομοσχέδιο, δημιουργείται πίνακας στον οποίο θα μπάινει όποιος έχει επιτυχία στον ΑΣΕΠ τον προηγούμενο (2009) ή τον προπροηγούμενο (2007) ή στο νέο (2011 ή 2012, όταν δηλ. γίνει), από τον οποίο θα γίνονται αποκλειστικά όλοι οι διορισμού/ προσλήψεις.
Νομίζω είναι σαφές.

Επιπλέον, στον πίνακα αυτόν θα μπουν και κάποιοι με 24 μήνες (που θα τους έχουν φέτος ή σε 2 χρόνια; ερώτημα προς απάντηση) που, αν και οριακά αποτυχόντες με 50 έως 54 βαθμό, πριμοδοτούνται με χαμηλότερη βάση.
Αυτά ...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Φέτος οι διορισμοί θα γίνουν με το ισχύον σύστημα. Αυτό συνεπάγεται ότι θα πάρει εκτός από το 60-40% (200 άτομα) και άτομα από 24μηνο και 30μηνο, νομίζω ότι έχουν μείνει 5 όλοι και όλοι. Πώς θα καλύψει τα κενά από αυτούς που θα συνταξιοδοτηθούν φέτος, μόνο με 200 άτομα;
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

void

  • Επισκέπτης
Φέτος οι διορισμοί θα γίνουν με το ισχύον σύστημα. Αυτό συνεπάγεται ότι θα πάρει εκτός από το 60-40% (200 άτομα) και άτομα από 24μηνο και 30μηνο, νομίζω ότι έχουν μείνει 5 όλοι και όλοι. Πώς θα καλύψει τα κενά από αυτούς που θα συνταξιοδοτηθούν φέτος, μόνο με 200 άτομα;

αυτο που ξερω εγω ειναι οτι η ολη κουβεντα κατηντησε να ειναι για το 24μηνο.Δικαιως βεβαια τα παιδια ζητουν το διορισμο τους αλλα ετσι ξεφευγουμε απο το ζητουμενο.Με 16 μηνες προυπηρεσια και υψηλη επιτυχια σε παρελθοντα ασεπ ειχα βαλει κι εγω τη ζωη μου σε σειρα τετοια που ακυρωσα καθετι αλλο.Αισθανομαι εξισου ριγμενος και κανεις δεν μπορει να θετει αυθαιρετα χρονικα πλαισια.Θυμιζω οτι κι ο Αρσενης ακομη με 16 μηνες διορισε τους αναπληρωτες απο επετηριδα,εθεσε δηλαδη ενα προηγουμενο.Ξερω οτι υπαρχουν πολλοι που θα ηθελαν να αντιδρασουν.
Ποια πιστευετε οτι ειναι τα περιθωρια μας;Εννοω νομικα.

Αποσυνδεδεμένος gad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
στη διαρκεια της μεταβατικης περιοδου οι αναπληρωτες που θα προσλαμβανονται θα πρεπει να εχουν επιτυχία συον ΑΣΕΠ ή θα μπορουν να δουλευουν ως αναπληρωτες και οι εχοντες μονο προυπηρεσια;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161407
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 548
Σύνολο: 566

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.