*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 519606 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GIDA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
επομένως, δεν  αλλάζει η σειρά κάποιου στον πίνακα διορισμού του χρόνου;  μείνει με τα μόρια τα φετινά που θα κλειδώσουν οι πίνακες; με λίγα λόγια όσοι δεν είμαστε φέτος στους διοριστέους του 40% τη .... :-X  ρε φίλε, και συγνώμη για την οκειότητα, είσαι σίσγουρος για αυτό η είναι προσωπική σοιυ άποψη; τότε η Δ. θέλει πολλούς .... :-X βανδαλισμούςς!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
επομένως, δεν  αλλάζει η σειρά κάποιου στον πίνακα διορισμού του χρόνου;  μείνει με τα μόρια τα φετινά που θα κλειδώσουν οι πίνακες; με λίγα λόγια όσοι δεν είμαστε φέτος στους διοριστέους του 40% τη .... :-X  ρε φίλε, και συγνώμη για την οκειότητα, είσαι σίσγουρος για αυτό η είναι προσωπική σοιυ άποψη; τότε η Δ. θέλει πολλούς .... :-X βανδαλισμούςς!!!!!

εφόσον είπε ότι κλειδώνουν οι πίνακες, τα μόρια που θα έχεις το Σεπ του 2010 θα είναι τα ίδια με αυτά του Σεπ του 2011. Ωστόσο όμως αυτό δεν κάνει διαφορά στους υπάρχοντες πίνακες αφού σε κανένα δε θα προστεθούν μόρια.

Αποσυνδεδεμένος elenaV

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ..!!!
    • Προφίλ
τα μορια θα τα περνουμε κανονικα ..οι πινακες δεν θα τροφοδοτουνται μονο απο καινουρια ατομα...

void

  • Επισκέπτης
ξερει κανεις με βεβαιοτητα αν θα διαγραφουν ομως αυτα τα μορια του 2006 του χρονου;Λογικα αυτο θα συνεβαινε γιατι θα ξεκινουσε νεα μοριοδοτηση απο το νεο ασεπ,αλλα αφου δε θα γινει τι πιστευετε οτι θα ισχυσει;

Tο είπαμε επανειλημμένως. Κατά τη μεταβατική περίοδο ισχύει ό,τι ίσχυε μέχρι τώρα. Οπότε εφόσον δε γίνεται νέος ΑΣΕΠ δεν διαγράφουν τα μόρια του 2006. Απλά δεν θα προτεθεί στους πίνακες η προϋπηρεσία που θα αποκτηθεί το 2010-2011.
ξερω οτι τα ειπαμε επανειλημμενως και οτι ισχυουν οσα ισχυαν.Ετσι λογικα ισχυε οτι με την παροδο διετιας υποδιπλασιαζονται ή μηδενιζονται τα μορια.Επισης ισχυει οτι δεν υπαρχει νεος ασεπ και τα λοιπα,κτλ,κτλ.
Γι'αυτο και ζητησα να μαθω αν καποιος εχει διαβασει συγκεκριμενη προνοια στο σχεδιο νομου και οχι την ερμηνεια συμφωνα με το πνευμα του νομου.Αυτο το κανουμε ολοι μας τοσον καιρο με ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιτυχια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
τα μορια θα τα περνουμε κανονικα ..οι πινακες δεν θα τροφοδοτουνται μονο απο καινουρια ατομα...

έτσι φαίνεται, ναι.
σχετικά με τη βάση για μονιμοποίηση, θα ανέβει στο 31 φέτος;

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
τα μορια θα τα περνουμε κανονικα ..οι πινακες δεν θα τροφοδοτουνται μονο απο καινουρια ατομα...

Δε νομίζω ότι ισχύει αυτό. Οι πίνακες νομίζω κλειδώνουν και για την προϋπηρεσία. Ούτως ή άλλως τί νόημα έχει το αν θα προστεθεί η προϋπηρεσία ή όχι; Με εξαίρεση αυτούς που παίρνουν διπλά μόρια, δεν κάνει καμιά διαφορά για τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος mikal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Και τώρα τι κάνουμε, ψάχνουμε για δουλειά; Έχω πελαγώσει συνάδελφοι, φέτος θα έχω γύρω στα 33,5 μόρια (Ασεπ+καθαρή προυπηρεσία), υπάρχει ελπίδα αναπλήρωσης ή ψάχνω για δουλειά;  Πείτε μια γνώμη please....
Όταν οι άνθρωποι κάνουν σχέδια ο θεός γελάει!

Αποσυνδεδεμένος isambo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, κι εγώ φιλόλογος είμαι και αγωνιώ για το μέλλον μου. Θεωρείτε όμως ότι μια τέτοια κουβέντα έχει νόημα ειδικά σήμερα; Είναι τόσο ρευστά εξάλλου τα πράγματα...
"Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι μας πώς θα γενούνε τα σκοτάδια λάμψη;"
Ναζίμ Χικμέτ

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Και τώρα τι κάνουμε, ψάχνουμε για δουλειά; Έχω πελαγώσει συνάδελφοι, φέτος θα έχω γύρω στα 33,5 μόρια (Ασεπ+καθαρή προυπηρεσία), υπάρχει ελπίδα αναπλήρωσης ή ψάχνω για δουλειά;  Πείτε μια γνώμη please....

Προτείνω να κάνουμε υπομονή μέχρι να δούμε πως να εξελιχτούν τα πράγματα. Κανείς δεν ξέρει ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος mikal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ευχαριστώ stratos91
Όταν οι άνθρωποι κάνουν σχέδια ο θεός γελάει!

Αποσυνδεδεμένος AlexandeR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
(Το 2010-2011 θα διοριστούν περίπου 10.000 φιλόλογοι -όλοι μόνιμοι φυσικά- με αρχικό μισθό 1.400 ευρώ καθαρά.)

Αντε σοβαρευτείτε λίγο, εδώ χύθηκε αίμα και η χώρα κοντεύει να καταρρεύσει και εσείς ψάχνετε να βρείτε ποιος πίνακας θα κλειδώσει και ποιος θα ξεκλειδώσει...
Another Brick In The Wall

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
(Το 2010-2011 θα διοριστούν περίπου 10.000 φιλόλογοι -όλοι μόνιμοι φυσικά- με αρχικό μισθό 1.400 ευρώ καθαρά.)

Αντε σοβαρευτείτε λίγο, εδώ χύθηκε αίμα και η χώρα κοντεύει να καταρρεύσει και εσείς ψάχνετε να βρείτε ποιος πίνακας θα κλειδώσει και ποιος θα ξεκλειδώσει...

Έχεις απόλυτο δίκιο!! Γίνονται τραγικά γεγονότα στη χώρα, μακάρι να πρυτανεύσει σε όλους μας η σκληρή λογική.. Το πολύ-πολύ ας αλλάξουμε δουλειά, όρεξη να υπάρχει :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
παιδια, καλημερα!!!συγγνωμη αν η ερωτηση ειναι ασχετη!εχω καποια μορια απο τον ασεπ του 2006.αυτα θα χαθουν στον καινουριο πινακα που θα διαμορφωθει μετα τις αιτησεις των αναπληρωτων φετος;;;

Λογικά όχι. Αφού η διαδικασία κατά τη μεταβατική περίοδο παραμένει η ίδια. Έτσι έχουμε: μισά μόρια του 2006 + όλα τα μόρια του 2008 + προϋπηρεσία.

σωστα! επιπλεον, δεν ειναι μονο θεμα "μεταβατικης" περιοδου αλλα και επειδη ακριβως δεν θα γινει νεος διαγωνισμος ασεπ.

Καλά λέτε!
Με τόσες πληροφορίες κ αλλαγές έχουμε ξεχάσει τα πάντα...  :-\
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ο πίνακας κλειδώνει σε μόρια .οχι σε άτομα. το χουμε πει αυτό. διαβάστε τα πρακτικά της βουλής.
Oleum et operam perdidi!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161415
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 555
Σύνολο: 565

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.