*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 516579 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
ΕΡΩΤΗΣΗ SOS.Μπορω να δηλωσω την ιδια περιοχη και ακω και αμω αν καταλαβα καλα..ΔΗΛ.Γ Κοζανης πχ ακω στο νουμερο 10 και στο νουμερο 25 παλι Γ Κοζανης αμω.Διαφωτιστε με σας παρακαλω για να ξερω πως θα κανω αυτην την διαολοδηλωση να ξερω.Οσο για τα νεα δεδομενα ας μη σχολιασω την κοροιδια και τον εμπαιγμο εναντιον μας....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος GIDA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
AYTO που παρατηρώ είνaι ότι πολλοί από τους ωρομίθιους δεν είναι γραμμένοι στον πίνακα αναπληρωτων. η εξήγηση;

Αποσυνδεδεμένος kaitoula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ


Αυτοί θα μπουν πρώτα στον πίνακα αναπληρωτών όπως και οι οαεδίτες ή απευθείας από φέτος θα αναγνωρίζεται η προϋπηρεσία τους και για διορισμό? Αν ισχύει το δεύτερο, θα επηρεάσουν και το 40% !!!

Θα μπούν κανονικά και στο 24μηνο και στο 40% γιατι η προϋπηρεσία τους είναι πραγματική σύμφωνα με το νέο νομο3848
Μπορείτε να το δείτε στην εγκύκλιο σελ 6-7 παρ 15α  α, β  , ενω οι οαεδίτες δεν μπαίνουν στο 24μηνο

δηλαδή μπάινουν και αυτοί μπροστά μας; για ποσα άτομα μιλάμε και με τι προυπηρεσίες; βοήθεια!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Elianna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
η όλη κατάσταση είναι απλά τραγική!!! τι να πω κι εγώ που έχω 3 επιτυχίες Ασεπ με υψηλή βαθμολογία οι τελευταίες 2, 2 χρόνια προύπηρεσία σε δυσπρόσιτο ..αλλά κλείνω μόλις 23 μήνες και το σύστημα με πετάει έξω για 1 μήνα και θα πρέπει να ξαναδώσω Ασεπ;;;;;;;;;;;δεν είναι να τρελαίνεσαι λες;;;;;;;;;;;;;
Μια μέρα χωρίς χαμόγελο, είναι μια χαμένη μέρα!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
η όλη κατάσταση είναι απλά τραγική!!! τι να πω κι εγώ που έχω 3 επιτυχίες Ασεπ με υψηλή βαθμολογία οι τελευταίες 2, 2 χρόνια προύπηρεσία σε δυσπρόσιτο ..αλλά κλείνω μόλις 23 μήνες και το σύστημα με πετάει έξω για 1 μήνα και θα πρέπει να ξαναδώσω Ασεπ;;;;;;;;;;;δεν είναι να τρελαίνεσαι λες;;;;;;;;;;;;;
Δεν έχεις ελπίδες με το 40%;
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος isambo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
η όλη κατάσταση είναι απλά τραγική!!! τι να πω κι εγώ που έχω 3 επιτυχίες Ασεπ με υψηλή βαθμολογία οι τελευταίες 2, 2 χρόνια προύπηρεσία σε δυσπρόσιτο ..αλλά κλείνω μόλις 23 μήνες και το σύστημα με πετάει έξω για 1 μήνα και θα πρέπει να ξαναδώσω Ασεπ;;;;;;;;;;;δεν είναι να τρελαίνεσαι λες;;;;;;;;;;;;;
Δεν είμαι στην ίδια θέση με σένα (είμαι σε χειρότερη μοίρα γιατί έχω περάσει τα ίδια με ΑΣΕΠ, αλλά μόλις φέτος κλήθηκα αναπληρώτρια), αλλά εξοργίζομαι με την αδικία. Έχω γνωστή που είναι τρίτεκνη, έκανε τρεις χρονιές αναπληρώτρια δίπλα στο σπίτι της (ποτέ ωρομίσθια, ποτέ εκτός Αθηνών) και φυσικά συμπληρώνει 24 μηνο, λογικά προλαβαίνει το διορισμό και πουλάει και μούρη!
*@#* τις κουνέλες μου μέσα!
"Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι μας πώς θα γενούνε τα σκοτάδια λάμψη;"
Ναζίμ Χικμέτ

Αποσυνδεδεμένος Melissathi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
η όλη κατάσταση είναι απλά τραγική!!! τι να πω κι εγώ που έχω 3 επιτυχίες Ασεπ με υψηλή βαθμολογία οι τελευταίες 2, 2 χρόνια προύπηρεσία σε δυσπρόσιτο ..αλλά κλείνω μόλις 23 μήνες και το σύστημα με πετάει έξω για 1 μήνα και θα πρέπει να ξαναδώσω Ασεπ;;;;;;;;;;;δεν είναι να τρελαίνεσαι λες;;;;;;;;;;;;;
Δεν είμαι στην ίδια θέση με σένα (είμαι σε χειρότερη μοίρα γιατί έχω περάσει τα ίδια με ΑΣΕΠ, αλλά μόλις φέτος κλήθηκα αναπληρώτρια), αλλά εξοργίζομαι με την αδικία. Έχω γνωστή που είναι τρίτεκνη, έκανε τρεις χρονιές αναπληρώτρια δίπλα στο σπίτι της (ποτέ ωρομίσθια, ποτέ εκτός Αθηνών) και φυσικά συμπληρώνει 24 μηνο, λογικά προλαβαίνει το διορισμό και πουλάει και μούρη!
*@#* τις κουνέλες μου μέσα!


Να πεις στην "κουνέλα" ότι τίποτα δεν είναι πλέον σίγουρο!Θέλει προσοχή η σειρά προτίμησης στην αίτηση, οι ανάγκες της υπηρεσίας (όπως προβλέπει η εγκύκλιος προσλήψεων) και η πιθανότητα στάσης πληρωμών(το 'χετε σκεφτεί αυτό;) :'( :'( :'( :'(
 

Αποσυνδεδεμένος MANAXOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Δηλαδή ρε παιδιά πόσοι να είναι αυτοί οι ΟΤΕΚ φιλόλογοι με μεγάλες προυπηρεσίες (από 25 μόρια και άνω), που θα επηρεάσουν τη σειρά κατάταξης???
Είχαμε τους ΟΑΕΔΙΤΕΣ, τώρα μας ήρθαν και οι ΟΤΕΚΙΤΕΣ...
Και η ακατανόμαστη Νομάρχης στα 24.... >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος Βικη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Κοιτάω πάντα μπροστά!
    • Προφίλ
μπορουν να παρουν μονο α.μ.ω. πολλους και ελαχιστους α.κ.ω.; ; ; ;
και ετσι όσοι δεν δηλωσουμε α.μ.ω. να την πατησουμε; ; ;
Εγώ αυτό φοβάμαι γι' αυτό δήλωσα  και 8 περιοχές α.μ.ω

Μπορεί να τους καπνίσει να πάρουν στις πρώτες φουρνιές αμω και κούφια η ώρα να βρεθείς σε μια από τις 8 περιοχές και μετά από μικρό διάστημα να καλέσουν ακω και να πάνε άλλοι με λιγότερα μόρια.
Εγώ αυτό το σενάριο φοβάμαι και σκέφτομαι να μη δηλώσω καθόλου αμω με 38 μόρια. Αν όως δεν πάρουν καθόλου ακω???
tihea, έχεις 38 μόρια καθαρής και δεν έχεις διοριστεί;

Αποσυνδεδεμένος isambo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
η όλη κατάσταση είναι απλά τραγική!!! τι να πω κι εγώ που έχω 3 επιτυχίες Ασεπ με υψηλή βαθμολογία οι τελευταίες 2, 2 χρόνια προύπηρεσία σε δυσπρόσιτο ..αλλά κλείνω μόλις 23 μήνες και το σύστημα με πετάει έξω για 1 μήνα και θα πρέπει να ξαναδώσω Ασεπ;;;;;;;;;;;δεν είναι να τρελαίνεσαι λες;;;;;;;;;;;;;
Δεν είμαι στην ίδια θέση με σένα (είμαι σε χειρότερη μοίρα γιατί έχω περάσει τα ίδια με ΑΣΕΠ, αλλά μόλις φέτος κλήθηκα αναπληρώτρια), αλλά εξοργίζομαι με την αδικία. Έχω γνωστή που είναι τρίτεκνη, έκανε τρεις χρονιές αναπληρώτρια δίπλα στο σπίτι της (ποτέ ωρομίσθια, ποτέ εκτός Αθηνών) και φυσικά συμπληρώνει 24 μηνο, λογικά προλαβαίνει το διορισμό και πουλάει και μούρη!
*@#* τις κουνέλες μου μέσα!


Να πεις στην "κουνέλα" ότι τίποτα δεν είναι πλέον σίγουρο!Θέλει προσοχή η σειρά προτίμησης στην αίτηση, οι ανάγκες της υπηρεσίας (όπως προβλέπει η εγκύκλιος προσλήψεων) και η πιθανότητα στάσης πληρωμών(το 'χετε σκεφτεί αυτό;) :'( :'( :'( :'(
 
Έχεις απόλυτο δίκιο. Να σου πω την αλήθεια (το'χω ξαναγράψει εδώ μέσα και ελπίζω να μη με κατηγορήσουν για τρομοκρατία) με όσα ακούω για τις συνταξιοδοτήσεις, πιστεύω ότι θα προσλάβουν πολλούς περισσότερους αναπληρωτές απ' όσους έχουν ανακοινώσει, αλλά... δε θα τους πληρώνουν! Θα ακολουθήσουν μια τακτική αντίστοιχη με αυτή που ακολουθούσαν ως τώρα με τους ωρομισθίους.
"Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι μας πώς θα γενούνε τα σκοτάδια λάμψη;"
Ναζίμ Χικμέτ

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
μπορουν να παρουν μονο α.μ.ω. πολλους και ελαχιστους α.κ.ω.; ; ; ;
και ετσι όσοι δεν δηλωσουμε α.μ.ω. να την πατησουμε; ; ;
Εγώ αυτό φοβάμαι γι' αυτό δήλωσα  και 8 περιοχές α.μ.ω

Μπορεί να τους καπνίσει να πάρουν στις πρώτες φουρνιές αμω και κούφια η ώρα να βρεθείς σε μια από τις 8 περιοχές και μετά από μικρό διάστημα να καλέσουν ακω και να πάνε άλλοι με λιγότερα μόρια.
Εγώ αυτό το σενάριο φοβάμαι και σκέφτομαι να μη δηλώσω καθόλου αμω με 38 μόρια. Αν όως δεν πάρουν καθόλου ακω???
tihea, έχεις 38 μόρια καθαρής και δεν έχεις διοριστεί;

Χαρά στην τύχη μου να είχα 38 καθαρή. Τα 38 μόρια είναι με ασέπ στον πίνακα αναπληρωτών. Καθαρή θα έχω  με τη φετινή μαζί 31,47... αν έχω υπολογίσει σωστά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2010, 07:59:26 μμ από tihea »
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
tihea είμαι στην ίδια μοίρα με σένα...με 39+ μόρια να δηλώσω άμω ή όχι?εσύ τι έκανες ?λες να την πατήσουμε?

Αποσυνδεδεμένος Melissathi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
tihea είμαι στην ίδια μοίρα με σένα...με 39+ μόρια να δηλώσω άμω ή όχι?εσύ τι έκανες ?λες να την πατήσουμε?

Παραθέτω εδώ την άποψη συν/λφου από άλλο τόπικ(νηπιαγωγών)την οποία επικροτώ απόλυτα
Άποψή μου είναι ότι
1)Αν είσαι ψηλά στον πίνακα αναπληρωτών δεν σε συμφέρει να βάλεις ΑΜΩ γιατί μπορεί να χάσεις θέση ΑΚΩ
2)Αν είσαι στη μέση δεν σε συμφέρει γιατί α) κάνεις μεσοπρόθεσμα ζημιά στο εαυτό σου(μειώνεις την πιθανότητα να προσληφθείς κανονικά ή σαν ΑΚΩ) και β) κάνεις ζημια σε όλο τον κλάδο βάζοντας την ωρομισθία από το παράθυρο
3)Αν είσαι χαμηλά στον πίνακα ούτως ή άλλως δεν θα σε φωνάξουν οπότε το μόνο που καταφέρνεις είναι να επικροτείς την πολιτική του υπουργείου που μας αιφνιδίασε όλους!
ΦΕΤΟΣ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΠΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ
 
 
 

Αποσυνδεδεμένος ralou67

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
tihea και εγώ έχω 38+ μόρια. Να ρισκάρω και να μην βάλω καθόλου ΑΜΩ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159528
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 290
Σύνολο: 314

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.153 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.