*

Αποστολέας Θέμα: Και με τους υπόλοιπους τι;  (Αναγνώστηκε 7514 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος area51

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Και με τους υπόλοιπους τι;
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 05, 2010, 11:49:57 πμ »
Δικαιοσύνη είναι να διοριστώ πρώτα ΕΓΩ, και στη συνέχεια οι υπόλοιποι με .... κλήρωση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Και με τους υπόλοιπους τι;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:57:25 »

Αποσυνδεδεμένος chr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Και με τους υπόλοιπους τι;
« Απάντηση #29 στις: Απρίλιος 05, 2010, 12:16:42 μμ »
Να μάθει ο κόσμος ότι είμαστε επιτυχώντες ΑΣΕΠ 2-3-4 φορές και με προϋπηρεσία. Εμένα όλοι με ρωτάνε: Γιατί δεν δίνεις ΑΣΕΠ; Και όταν λέω ότι έχω περάσει τρεις φορές και ποιοι κυρίως διορίζονται και θα διοριστούν καταλαβαίνουν. Είμαστε οι μόνοι που μπορούν να στήσουν τη Διαμάντω στον τοίχο και οι μόνοι που σε οποιοδήποτε σχέδιο κατεβάσει μπορούμε να δείξουμε τα άδικα σημεία του. Γι αυτό ας αρχίσουμε να δραστηριοποιούμαστε να ενωθούμε να αντιδράσουμε. Σκεφτείτε του χρόνου πόση προϋπηρεσία θα έχουμε: Από 26 μέχρι 34 Μήνες. Και αν συνεχιστεί θα φτάσουμε τους 50 μήνες και θα είμαστε αδιόριστοι.
ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ: ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΜΟΝΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΕΞΩ.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Και με τους υπόλοιπους τι;
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 05, 2010, 12:18:00 μμ »
Έχουν δίκιο όσοι μιλούν για τους παρτάκιδες ( ο δικός μου διορισμός και όχιο δικός σου) .Δεν πρέπει όμως να σκεφτόμαστε έτσι ,γιατί όλα είναι μια αλυσίδα .Για παράδειγμα αν δε φύγουν οι 24μηνίτες θα ύπαρξει μεγάλος συνωστισμός στον πίνακα ,όποιος και να είναι αυτός .Οφείλουμε να σκεφτόμαστε συλλογικά . Ας παραδειγματιστούμε από τους συναδέλφους που διορίστηκαν με το 16μηνο του Αρσενη .Μια ρύθμιση που ευνόησε πολλούς αδικημένους από τον ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος chr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Και με τους υπόλοιπους τι;
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 05, 2010, 12:39:40 μμ »
Οι του ΟΑΕΔ δηλαδή σκέφτηκαν συλλογικά;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Και με τους υπόλοιπους τι;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:57:25 »

Αποσυνδεδεμένος korinad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Και με τους υπόλοιπους τι;
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 05, 2010, 01:07:06 μμ »
Χριστός Ανέστη αλλά εμείς τη δική μας ανάσταση την ψάχνουμε μέσα από μόρια, διαγωνισμούς,ασυνέπειες και αδικίες. Και ξέρετε γιατί; Γιατί κάναμε αυτό που έλεγε ο νόμος κ θέλαμε ν' ακολουθήσουμε μέσα απο ΑΣΕΠ,ωρομισθίες κ αναπληρώσεις ένα δύσκολο δρόμο που μπορεί να ήταν επιλογή μας αλλά για κάποιους απο εμάς ήταν κ μονόδρομος.Μπορεί να έπρεπε να γράψω καλύτερα για να είμαι στους διοριστέους μόνο που μετά απο 5 ΑΣΕΠ "παίζει" ανάλογα με τι θα γράψουν και οι άλλοι κ ποτέ δεν είσαι σίγουρος (αυτό για τους νέους που νομίζουν οτι μ΄ένα καλό διάβασμα θα είναι σίγουρα διοριστέοι).
Δε θέλω να μου χαριστεί τίποτα,ούτε να φτιάξω τη δική μου ομαδούλα που θα εξυπηρετεί τα δικά μου συμφέροντα κ άλλων 20 με την ίδια προϋπηρεσία. Προσπαθώ να καταλάβω τόσο καιρό γιατί μετά απο κάποιες επιτυχίες στον ΑΣΕΠ κ προϋπηρεσία θα πρέπει να ξαναδώσω εξετάσεις.

Θα είναι διαφορετική η αξιολόγηση; Θα εξεταστώ σε κάτι παραπάνω; Διορθώστε με αν κάνω λάθος το ΠΑΣΟΚ  δεν έφτιαξε αυτόν το διαγωνισμό;Τί στο καλό είναι εκείνο που θα είναι διαφορετικό κ θα πρέπει να ξαναδώσω για να δουν οτι αξίζω. 4 χρόνια που με στέλνουν μέσα στις τάξεις, που έχουν έρθει οι σύμβουλοι, που στέλνω τα θέματα των εξετάσεων δεν έκανα καλά τη δουλειά μου;Θα πρέπει να τη χάσω γιατί μπορεί να απαντήσω λάθος σε μια ερώτηση;Και όλα τα λαμόγια που δουλεύουν χωρίς ΑΣΕΠ απο ΟΑΕΔ και ΣΙΒΙΤΑΝΊΔΕΙΟ κλπ. να μου βγάζουν κοροιδευτικά τη γλώσσα γιατί για άλλη μια φορά εγώ που πήγα με το νόμο είμαι ο πάτος του ωκεανού κ ο φελός επιπλέει και αρμενίζει ;  

Αποσυνδεδεμένος Meteorologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Και με τους υπόλοιπους τι;
« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 05, 2010, 01:22:32 μμ »
Οι του ΟΑΕΔ κανονικά θα έπρεπε να έχουν διοριστεί απο το 2001 άν το κράτος ακολοθούσε τις αποφάσεις του ΝΣΚ , του συνηγόρου του πολίτη και τις αποφάσεις των δικαστηρίων. Το κράτος όμως παρανομούσε τόσα χρόνια.

Υ.Γ Οι βρισιές που χρησιμοποιείς δείχνουν και το επίπεδο σου " συνάδελφε".

Αποσυνδεδεμένος Spartakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Και με τους υπόλοιπους τι;
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 05, 2010, 03:11:33 μμ »
Meteorologe, το νόμιμο δεν είναι και ηθικό. Το ότι πήρες την προϋπηρεσία χρησιμοποιώντας την πλάγια οδό δε σημαίνει ότι από ηθικής άποψης δικαιούσαι και το διορισμό σου.
Και στο κάτω-κάτω της γραφής μπες και στη θέση ενός ανθρώπου που άφησε οικογένεια και σπίτι, πήγε σε διάφορά σχολεία στην Ελλάδα ύστερα από μία ή και περισσότερες επιτυχίες στο ΑΣΕΠ και μόλις έφτασε στην πηγή, έρχεσαι εσύ και του παίρνεις το νερό.

Αποσυνδεδεμένος Meteorologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Και με τους υπόλοιπους τι;
« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 05, 2010, 03:48:05 μμ »
Οι Γκεμπελικές τακτικές , να λασπολογούμε  τους αντιπάλους  ,δεν έχουν αποτέλεσμα.
Τα πραγματικά γεγονότα και οι αποφάσεις δικαστηρίων  δικαιώνουν τους εκπαιδευτικούς του ΟΑΕΔ  και για αυτά που ισχυρίζεσαι , φαίνεται ότι εξ ιδίων κρίνεις τα αλλότρια.

Αποσυνδεδεμένος Spartakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Και με τους υπόλοιπους τι;
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 05, 2010, 05:34:15 μμ »
Νομίζω ότι δεν καταλαβαίνεις τι γράφω. Σου γράφω ότι το νόμιμο δεν ταυτίζεται με το ηθικό και μου επικαλείσαι αποφάσεις δικαστηρίων, βαφτίζοντας το επιχείρημά μου "γκεμπελικό". Ας είναι... Όταν δεν έχεις επιχειρήματα επί της ουσίας....

Αποσυνδεδεμένος chr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Και με τους υπόλοιπους τι;
« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 05, 2010, 07:31:47 μμ »
Δηλαδή, για καθίστε ρε παιδιά. Εγώ τον Ιούνιο θα έχω 23,7 και 3 ΑΣΕΠ. Έχω δουλέψει και σε ιδιωτικό αλλά από εκεί η προϋπηρεσία μου δεν υπολογίζεται, παρ' όλο που ήταν κανονική πρόσληψη στο υπουργείο παιδείας. Παραλογισμός: Οι του ΟΑΕΔ υπολογίζεται παρ' όλο που δεν είναι στο υπουργείο παδείας, η δικιά μου όχι. Να πάω και εγώ στα δικαστήρια;

Αποσυνδεδεμένος chr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Και με τους υπόλοιπους τι;
« Απάντηση #38 στις: Απρίλιος 05, 2010, 08:50:28 μμ »
------------------------------

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162180
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 688
Σύνολο: 707

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.