*

Αποστολέας Θέμα: αιτήσεις αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 36330 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #70 στις: Μάρτιος 22, 2008, 02:01:45 μμ »
Όταν λες αυτόματα εννοείς ότι εγώ από την πλευρά μου δεν χρειάζεται να προσκομίσω βεβαίωση προυπηρεσίας κάποια στιγμή στη Δευτεροβάθμια?

Θα βρουν δηλαδή μόνοι τους ότι εγώ δούλεψα πχ 8 μήνες το 2007-2008 και όλα θα γίνουν από αυτοματοποιημένο σύστημα? Δηλαδή το σχολείο μου που δούλεψα στέλνει βεβαίωση στην Δευτεροβάθμια και αυτή με τη σειρά της στο Υπουργείο?

Εγώ δεν εμπλέκομαι πουθενά στο να ζητήσω και να καταθέσω κάποια βεβαίωση προκειμένου να προσμετρηθεί η προυπηρεσία του 2007-2008 για το επόμενο έτος?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:19:32 »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #71 στις: Μάρτιος 22, 2008, 02:24:17 μμ »
Όταν λες αυτόματα εννοείς ότι εγώ από την πλευρά μου δεν χρειάζεται να προσκομίσω βεβαίωση προυπηρεσίας κάποια στιγμή στη Δευτεροβάθμια?

Θα βρουν δηλαδή μόνοι τους ότι εγώ δούλεψα πχ 8 μήνες το 2007-2008 και όλα θα γίνουν από αυτοματοποιημένο σύστημα? Δηλαδή το σχολείο μου που δούλεψα στέλνει βεβαίωση στην Δευτεροβάθμια και αυτή με τη σειρά της στο Υπουργείο?

Εγώ δεν εμπλέκομαι πουθενά στο να ζητήσω και να καταθέσω κάποια βεβαίωση προκειμένου να προσμετρηθεί η προυπηρεσία του 2007-2008 για το επόμενο έτος?


Η προϋπηρεσία σου καταχωρείται αυτόματα. Όταν ανακοινωθούν οι πίνακες και έχεις κάποια διαφορά, υποβάλλεις ένσταση προσκομίζοντας τις βεβαιώσεις σου.
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Miss Elenious

  • Επισκέπτης
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #72 στις: Μάρτιος 23, 2008, 01:54:53 μμ »
Όταν λες αυτόματα εννοείς ότι εγώ από την πλευρά μου δεν χρειάζεται να προσκομίσω βεβαίωση προυπηρεσίας κάποια στιγμή στη Δευτεροβάθμια?

Θα βρουν δηλαδή μόνοι τους ότι εγώ δούλεψα πχ 8 μήνες το 2007-2008 και όλα θα γίνουν από αυτοματοποιημένο σύστημα? Δηλαδή το σχολείο μου που δούλεψα στέλνει βεβαίωση στην Δευτεροβάθμια και αυτή με τη σειρά της στο Υπουργείο?

Εγώ δεν εμπλέκομαι πουθενά στο να ζητήσω και να καταθέσω κάποια βεβαίωση προκειμένου να προσμετρηθεί η προυπηρεσία του 2007-2008 για το επόμενο έτος?


Δεν εμπλεκεσαι πουθενα. Μετα το τελος τησ σχολικης χρονιας ομως φροντισε να παρεις τη βεβαιωση για το αρχειο σου...

Αποσυνδεδεμένος goodman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #73 στις: Απρίλιος 13, 2008, 02:34:43 μμ »
Διαβασα τις ανακοινωσεις οτι αιτησεις θα ξεκινησουν απο 5/5/08.
Επειδη πρωινά δουλευω αλλου, κι επειδη προβλεπω χαμο και ουρες(αν και περισσοτερο τις τελευταιες μερες μαλλον), ειναι οριστικη η προθεσμια υποβολης?

Αν ναι, να κανονισω να παρω αδεια για τις 5/5 εκει που δουλευω, γιατι βλεπω να ειμαστε πολλες ωρες στην Β/βαθμια μεχρι να γινουν οι αιτησεις και να καταχωρηθουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:19:32 »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #74 στις: Απρίλιος 13, 2008, 05:58:20 μμ »
Διαβασα τις ανακοινωσεις οτι αιτησεις θα ξεκινησουν απο 5/5/08.
Επειδη πρωινά δουλευω αλλου, κι επειδη προβλεπω χαμο και ουρες(αν και περισσοτερο τις τελευταιες μερες μαλλον), ειναι οριστικη η προθεσμια υποβολης?

Αν ναι, να κανονισω να παρω αδεια για τις 5/5 εκει που δουλευω, γιατι βλεπω να ειμαστε πολλες ωρες στην Β/βαθμια μεχρι να γινουν οι αιτησεις και να καταχωρηθουν.

Όχι, είναι ο προγραμματισμός του Υπουργείου. Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι επίσημα ακόμη.
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος goodman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #75 στις: Απρίλιος 13, 2008, 06:44:39 μμ »
Δηλαδη, μπορει να αλλαξει? Να υπαρξει τροποποιηση/καθυστερηση στις ημερομηνιες που ανακοινωσαν? Να μην παρω αδεια για 5/5?

Καλυτερα να περιμενω να βγει η εγκυκλιος? Νομιζα οτι επειδη ανακοινωσαν ημερομηνιες, ολα θα πανε συμφωνα με τον προγραμματισμο. Κανω λαθος?

Αποσυνδεδεμένος nina1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #76 στις: Απρίλιος 13, 2008, 06:53:02 μμ »
Ήδη όλα πάνε με βάση τον προγραμματισμό! Ωστόσο αυτή δεν είναι η καταληκτική ημερομηνία... Μόνο όταν βγει η εγκύκλιος μπορούμε να μιλάμε για σίγουρες ημερομηνίες. Ωστόσο όλα δείχνουν ότι το χρονοδιάγραμμα του Υπουργείου θα τηρηθεί. Οπότε εκεί γύρω, αρχές Μαίου, θα αρχίσουν οι αιτήσεις, κατά το πιθανότερο...

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #77 στις: Απρίλιος 13, 2008, 06:59:36 μμ »
Νομίζω ότι είναι καλύτερα να περιμένουμε να βγει η εγκύκλιος . Μακάρι να τηρηθεί το χρονοδιάγραμμα , αλλά αν κάτι αλλάξει; Θα μπορέσεις να ξαναπάρεις άδεια σ' αυτή την περίπτωση;
Δηλαδη, μπορει να αλλαξει? Να υπαρξει τροποποιηση/καθυστερηση στις ημερομηνιες που ανακοινωσαν? Να μην παρω αδεια για 5/5?

Καλυτερα να περιμενω να βγει η εγκυκλιος? Νομιζα οτι επειδη ανακοινωσαν ημερομηνιες, ολα θα πανε συμφωνα με τον προγραμματισμο. Κανω λαθος?

Αποσυνδεδεμένος pelazi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 470
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #78 στις: Απρίλιος 27, 2008, 10:09:35 μμ »
 Σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα του υπουργείου οι αιτήσεις θα γίνουν 5-10/5. Πόσες μέρες πριν έβγαινε παλιά η εγκύκλιος; Λογικά δεν πρέπει να βγει μέσα στην εβδομάδα; ???
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 28, 2008, 11:22:35 πμ από pelazi »
Ο χρόνος είναι /πολύ αργός για όσους περιμένουν
                     /πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται
                     /πολύ σύντομος για όσους χαίρονται
                     /πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν
                     /και αιώνιος για όσους αγαπούν

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #79 στις: Απρίλιος 28, 2008, 03:00:48 μμ »
Σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα του υπουργείου οι αιτήσεις θα γίνουν 5-10/5. Πόσες μέρες πριν έβγαινε παλιά η εγκύκλιος; Λογικά δεν πρέπει να βγει μέσα στην εβδομάδα; ???

To προηγουμενο καλοκαιρι η προσκληση ενδιαφεροντος αναπληρωτων-ωρομισθιων βγηκε 18 Ιουνιου και η προθεσμια ηταν 20/6 - 02/07. Λογικα αυτη την Πεμπτη ή το αργοτερο Παρασκευη θα βγει και η φετινη.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #80 στις: Απρίλιος 28, 2008, 06:29:45 μμ »
To προηγουμενο καλοκαιρι η προσκληση ενδιαφεροντος αναπληρωτων-ωρομισθιων βγηκε 18 Ιουνιου και η προθεσμια ηταν 20/6 - 02/07. Λογικα αυτη την Πεμπτη ή το αργοτερο Παρασκευη θα βγει και η φετινη.
Αυτή η Πέμπτη είναι 1η Μαίου! Άρα αν και εφόσον δεν έχουν κάνει "γέφυρα" διακοπών οι υπάλληλοι του υπουργείου τότε η εγκύκλιος θα βγει Παρασκευή ή Δευτέρα 5/5. Εμένα εκεί κάπου μου φαίνεται η πιο πιθανή ημερομηνία.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #81 στις: Απρίλιος 29, 2008, 04:58:22 μμ »
To προηγουμενο καλοκαιρι η προσκληση ενδιαφεροντος αναπληρωτων-ωρομισθιων βγηκε 18 Ιουνιου και η προθεσμια ηταν 20/6 - 02/07. Λογικα αυτη την Πεμπτη ή το αργοτερο Παρασκευη θα βγει και η φετινη.
Αυτή η Πέμπτη είναι 1η Μαίου! Άρα αν και εφόσον δεν έχουν κάνει "γέφυρα" διακοπών οι υπάλληλοι του υπουργείου τότε η εγκύκλιος θα βγει Παρασκευή ή Δευτέρα 5/5. Εμένα εκεί κάπου μου φαίνεται η πιο πιθανή ημερομηνία.

Το ξεχασα τελειως για την Πεμπτη. Τη Δευτερα δε γινεται να βγει διοτι η Δευτερα ειναι η πρωτη μερα υποβολης των αιτησεων. Αρα ειναι μαλλον απιθανο να βγει Πεμπτη ή Δευτερα και νομιζω πως εμεινει μονο μια πιθανη ημερα.. Παρασκευη λοιπον!!

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #82 στις: Απρίλιος 29, 2008, 06:04:08 μμ »
Πάντως στη Διεύθυνση Νέας Σμύρνης που πήρα σήμερα το μεσημέρι δεν είχαν ιδέα πότε βγαίνει εγκύκλιος

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών
« Απάντηση #83 στις: Απρίλιος 29, 2008, 10:07:34 μμ »
Σχετικά με τη φήμη που ακούστηκε περί αιτήσεων αναπληρωτών μόνο ανά περιφέρεια, υπάρχει εντέλει δόση αλήθειας ή ραδιο-αρβύλα κι αυτό;
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 444
Σύνολο: 446

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.