*

Ψηφοφορία

Απεργία στις πανελλαδικές

υπερ
κατά

Αποστολέας Θέμα: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές  (Αναγνώστηκε 65230 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

pasok

  • Επισκέπτης
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #140 στις: Απρίλιος 17, 2010, 01:56:51 μμ »
Δεν χρειαζεται να γινουν απεργιες στις πανελληνιες. Θα διοριστουν αρκετοι παρα το γεγονος οτι ειμαστε σε οικονομικη κριση που δεν επιτρεπει κανεναν διορισμο εφεξης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:26:01 »

Αποσυνδεδεμένος sybe

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #141 στις: Απρίλιος 17, 2010, 02:17:50 μμ »
Ατυχούλα συγνώμη για την ερώτηση αλλά με ποιο μέρος είσαι?Δε μπορώ να φανταστώ έναν εκπαιδευτικό σε αυτή την εμπόλεμη κατάσταση το πρώτο πράγμα που του έρχεται στο μυαλό να μην είναι ΑΓΩΝΑΣ με όποιονδήποτε τρόπο..με οποιοδήποτε κόστος.


40 μεχρι στιγμης στην ψηφοφορια...
Δυστυχώς!!!!!!!
Μου φαίνεται αδιανοήτο σε ένα forum εκπαιδευτικών να μην μπορούμε να κάνουμε διάλογο. Δεν είναι δυνατόν να συμφωνούμε όλοι με όλους (είτε για τρόπο διορισμό,  είτε για τρόπο κινητοποιήσης).
Μπορούμε όμως να κάνουμε διάλογο με επιχειρήματα και όχι με προσωπικές επιθέσεις.
Για παράδειγμα αντί να ρωτήσεις με ποιου το μέρος είσαι, θα μπορούσες με επιχείρηματα (όπως δόθηκαν παραπάνω) να εξηγήσεις για ποιο λόγο διαφωνείς.
Δεν τα έχω προσωπικά μαζί σου. Απλά πήρα αφορμή από το μήνυμά σου(το οποίο δεν είναι τόσο προσβλητικό) για να γράψω την αποψή μου για αυτά που διαβάζω στο forum τελευταία και με ενοχλούν.

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #142 στις: Απρίλιος 17, 2010, 03:43:50 μμ »

Μου φαίνεται αδιανοήτο σε ένα forum εκπαιδευτικών να μην μπορούμε να κάνουμε διάλογο. Δεν είναι δυνατόν να συμφωνούμε όλοι με όλους (είτε για τρόπο διορισμό,  είτε για τρόπο κινητοποιήσης).
Μπορούμε όμως να κάνουμε διάλογο με επιχειρήματα και όχι με προσωπικές επιθέσεις.
Για παράδειγμα αντί να ρωτήσεις με ποιου το μέρος είσαι, θα μπορούσες με επιχείρηματα (όπως δόθηκαν παραπάνω) να εξηγήσεις για ποιο λόγο διαφωνείς.
Δεν τα έχω προσωπικά μαζί σου. Απλά πήρα αφορμή από το μήνυμά σου(το οποίο δεν είναι τόσο προσβλητικό) για να γράψω την αποψή μου για αυτά που διαβάζω στο forum τελευταία και με ενοχλούν.
Η απάντηση βρίσκεται στο μήνυμα που παρέθεσες...Συγκεκριμένα:
Ατυχούλα συγνώμη για την ερώτηση αλλά με ποιο μέρος είσαι?Δε μπορώ να φανταστώ έναν εκπαιδευτικό σε αυτή την εμπόλεμη κατάσταση το πρώτο πράγμα που του έρχεται στο μυαλό να μην είναι ΑΓΩΝΑΣ με όποιονδήποτε τρόπο..με οποιοδήποτε κόστος.
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #143 στις: Απρίλιος 17, 2010, 03:58:30 μμ »
Έχουν να γραφτούν πασπίτες στο φόρουμ για να ψηφίσουν...

το θετεις λαθος....εγω ψηφισα κατα και δεν ειμαι πρασινοσκουφιτσα...απλα θεωρω οτι ετσι θα την πληρωσουν τα παιδια του λαου..ουτε καν τα παιδια των 300 δεν θα ειναι εφοσον φοιτουν σε ιδιωτικα..

μπορουμε να κανουμε αλλα οπως να κυκλοσουμε το υπουργειο και να μην την αφησουμε ουτε να βγει ουτε να μπει..ή του χρονου να μην παρουσιαστει κανενας στη θεση του. οχι ομως απεργια στις πανελληνιες...
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:26:01 »

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #144 στις: Απρίλιος 17, 2010, 04:02:50 μμ »
Έχουν να γραφτούν πασπίτες στο φόρουμ για να ψηφίσουν...

το θετεις λαθος....εγω ψηφισα κατα και δεν ειμαι πρασινοσκουφιτσα...απλα θεωρω οτι ετσι θα την πληρωσουν τα παιδια του λαου..ουτε καν τα παιδια των 300 δεν θα ειναι εφοσον φοιτουν σε ιδιωτικα..

μπορουμε να κανουμε αλλα οπως να κυκλοσουμε το υπουργειο και να μην την αφησουμε ουτε να βγει ουτε να μπει..ή του χρονου να μην παρουσιαστει κανενας στη θεση του. οχι ομως απεργια στις πανελληνιες...

Καλύτερα να αργήσουν μια βδομάδα να γράψουν πανελλήνιες, παρά τα παιδιά που γεννιούνται τώρα να μη βρουν δημόσιο γυμνάσιο ή λύκειο για να φοιτήσουν όταν φτάσουν στην ανάλογη ηλικία. Γιατί για εκεί το πάνε το πράγμα με την αξιολόγηση της σχολικής μονάδας, άσχετα με το ότι δεν το ανακοινώνουν.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #145 στις: Απρίλιος 17, 2010, 04:05:33 μμ »
Έχουν να γραφτούν πασπίτες στο φόρουμ για να ψηφίσουν...

το θετεις λαθος....εγω ψηφισα κατα και δεν ειμαι πρασινοσκουφιτσα...απλα θεωρω οτι ετσι θα την πληρωσουν τα παιδια του λαου..ουτε καν τα παιδια των 300 δεν θα ειναι εφοσον φοιτουν σε ιδιωτικα..

μπορουμε να κανουμε αλλα οπως να κυκλοσουμε το υπουργειο και να μην την αφησουμε ουτε να βγει ουτε να μπει..ή του χρονου να μην παρουσιαστει κανενας στη θεση του. οχι ομως απεργια στις πανελληνιες...

Πίστεψέ με, αν κάποιο παιδί δε μπει στο πανεπιστήμιο λόγω της απεργίας, θα του έχουμε κάνει πραγματικά ΧΑΡΗ.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #146 στις: Απρίλιος 17, 2010, 04:08:32 μμ »
Έχουν να γραφτούν πασπίτες στο φόρουμ για να ψηφίσουν...

το θετεις λαθος....εγω ψηφισα κατα και δεν ειμαι πρασινοσκουφιτσα...απλα θεωρω οτι ετσι θα την πληρωσουν τα παιδια του λαου..ουτε καν τα παιδια των 300 δεν θα ειναι εφοσον φοιτουν σε ιδιωτικα..

μπορουμε να κανουμε αλλα οπως να κυκλοσουμε το υπουργειο και να μην την αφησουμε ουτε να βγει ουτε να μπει..ή του χρονου να μην παρουσιαστει κανενας στη θεση του. οχι ομως απεργια στις πανελληνιες...

Πίστεψέ με, αν κάποιο παιδί δε μπει στο πανεπιστήμιο λόγω της απεργίας, θα του έχουμε κάνει πραγματικά ΧΑΡΗ.

δεν ειναι ετσι και το ξερεις...πιστευω οτι ακομα και ολοι εσεις που ειστε υπερ τα σκεφτεστε τα παιδια..οσο για το παν/μιο πρωτα σπουδαζεις για σενα και μετα για την αποκατασταση σου ;) σκεφτειται λιγο την αγωνια τους βρε συναδελφοι-πτυχιουχοι ;) ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 17, 2010, 04:15:00 μμ από Αναστασια 76 »
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #147 στις: Απρίλιος 17, 2010, 04:12:46 μμ »
Οι απεργίες βοηθούν το κράτος να εξοικονομήσει χρήματα, με δυο λόγια χάρη θα τους κάνουμε... εκτός κι αν ήταν δυνατό να κρατήσουν ένα ολόκληρο μήνα ώστε να δημιουργήσουν δυσλειτουργία στα σχολεία. Οι γιατροί που είναι απλήρωτοι στα δημόσια νοσοκομεία κάνουν επίσχεση εργασίας. Η επίσχεση εργασίας θα δημιουργούσε προβλήματα στο κράτος αλλά όχι στους μαθητές αφού το σχολείο θα ήταν ανοιχτό, αλλά δεν θα λειτουργούσε κανονικά. Πιστεύω ότι έτσι θα μπορούσαμε να εξασφαλίσουμε και την υποστήριξη των γονέων και μαθητών ενημερώνοντάς τους.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #148 στις: Απρίλιος 17, 2010, 04:16:18 μμ »
Έχουν να γραφτούν πασπίτες στο φόρουμ για να ψηφίσουν...

το θετεις λαθος....εγω ψηφισα κατα και δεν ειμαι πρασινοσκουφιτσα...απλα θεωρω οτι ετσι θα την πληρωσουν τα παιδια του λαου..ουτε καν τα παιδια των 300 δεν θα ειναι εφοσον φοιτουν σε ιδιωτικα..

μπορουμε να κανουμε αλλα οπως να κυκλοσουμε το υπουργειο και να μην την αφησουμε ουτε να βγει ουτε να μπει..ή του χρονου να μην παρουσιαστει κανενας στη θεση του. οχι ομως απεργια στις πανελληνιες...

Πίστεψέ με, αν κάποιο παιδί δε μπει στο πανεπιστήμιο λόγω της απεργίας, θα του έχουμε κάνει πραγματικά ΧΑΡΗ.

δεν ειναι ετσι και το ξερεις...πιστευω οτι ακομα και ολοι εσεις που ειστε υπερ τα σκεφτεσται τα παιδια..οσο για το παν/μιο πρωτα σπουδαζεις για σενα και μετα για την αποκατασταση σου ;) σκεφτειται λιγο την αγωνια τους βρε συναδελφοι-πτυχιουχοι ;) ;D

Οχι. Σπουδάζουμε ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ για να μπορέσουμε να επιβιώσουμε. Θα σπουδάζαμε πρώτα για την αυτοβελτίωσή μας αν είχαμε λυμένα τα προβλήματα επιβίωσης μας, και μόνο έτσι.
Και σίγουρα αν ήταν να σπουδάσω για την αυτοβελτίωσή μου, δε θα σπούδαζα μ' αυτούς τους άθλιους καθηγητές που έχουν τα πανεπιστήμιά μας.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #149 στις: Απρίλιος 17, 2010, 04:17:08 μμ »
Οι απεργίες βοηθούν το κράτος να εξοικονομήσει χρήματα, με δυο λόγια χάρη θα τους κάνουμε... εκτός κι αν ήταν δυνατό να κρατήσουν ένα ολόκληρο μήνα ώστε να δημιουργήσουν δυσλειτουργία στα σχολεία. Οι γιατροί που είναι απλήρωτοι στα δημόσια νοσοκομεία κάνουν επίσχεση εργασίας. Η επίσχεση εργασίας θα δημιουργούσε προβλήματα στο κράτος αλλά όχι στους μαθητές αφού το σχολείο θα ήταν ανοιχτό, αλλά δεν θα λειτουργούσε κανονικά. Πιστεύω ότι έτσι θα μπορούσαμε να εξασφαλίσουμε και την υποστήριξη των γονέων και μαθητών ενημερώνοντάς τους.

Εννοείται ότι πρέπει να ενημερωθούν οι γονείς και οι μαθητές. Αν πάμε στα κουτουρού θα φάμε το κεφάλι μας. Εγώ αν και δεν είμαι σε δημόσιο σχολείο ήδη ενημερώνω τους μαθητές μου της Γ' Λυκείου για ποιο λόγο μπορεί να γίνει απεργία. Και σας πληροφορώ ότι τα παιδιά έχουν πολύ καλό κριτήριο. ΠΑρόλο που αγχώνονται κατανοούν αρκετά πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος GCB

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #150 στις: Απρίλιος 17, 2010, 04:18:20 μμ »
Μόλις είδα τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας και απογοητεύτηκα!!!Θεωρούσα ότι πάνω από 90% θα δήλωνε κατά της απεργίας σε περίοδο Πανελλάδικών.Τώρα πλέον κατάλαβα γιατί η Ελλάδάρα μας έφτασε σε αυτό το σημείο και με πείσατε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ανατραπεί η κατάσταση.ΠΑΤΑΜΕ ΕΠΙ ΠΤΩΜΑΤΩΝ, ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΟΝ.Τα καημένα τα παιδιά ,τι σας φταίνε;;;;;;;;;;;Όταν μάθουμε να βλέπουμε  κατάματα και τον διπλανό μας, όταν τα προβλήματα των άλλων γίνουν και δικά μας, όταν μάθουμε να χαιρόμαστε όλοι με τη χαρά των άλλων, τότε και μόνο τότε ίσως πάψουν να μας γ.......!!!!Ντρέπομαι για σας !!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #151 στις: Απρίλιος 17, 2010, 04:21:04 μμ »
Έχουν να γραφτούν πασπίτες στο φόρουμ για να ψηφίσουν...

το θετεις λαθος....εγω ψηφισα κατα και δεν ειμαι πρασινοσκουφιτσα...απλα θεωρω οτι ετσι θα την πληρωσουν τα παιδια του λαου..ουτε καν τα παιδια των 300 δεν θα ειναι εφοσον φοιτουν σε ιδιωτικα..

μπορουμε να κανουμε αλλα οπως να κυκλοσουμε το υπουργειο και να μην την αφησουμε ουτε να βγει ουτε να μπει..ή του χρονου να μην παρουσιαστει κανενας στη θεση του. οχι ομως απεργια στις πανελληνιες...

Πίστεψέ με, αν κάποιο παιδί δε μπει στο πανεπιστήμιο λόγω της απεργίας, θα του έχουμε κάνει πραγματικά ΧΑΡΗ.

δεν ειναι ετσι και το ξερεις...πιστευω οτι ακομα και ολοι εσεις που ειστε υπερ τα σκεφτεσται τα παιδια..οσο για το παν/μιο πρωτα σπουδαζεις για σενα και μετα για την αποκατασταση σου ;) σκεφτειται λιγο την αγωνια τους βρε συναδελφοι-πτυχιουχοι ;) ;D

Οχι. Σπουδάζουμε ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ για να μπορέσουμε να επιβιώσουμε. Θα σπουδάζαμε πρώτα για την αυτοβελτίωσή μας αν είχαμε λυμένα τα προβλήματα επιβίωσης μας, και μόνο έτσι.
Και σίγουρα αν ήταν να σπουδάσω για την αυτοβελτίωσή μου, δε θα σπούδαζα μ' αυτούς τους άθλιους καθηγητές που έχουν τα πανεπιστήμιά μας.
τωρα μας φταινε και οι ακαδημαίκοι μας δασκαλοι;;;ηρεμησε γιαννη εχεις παρει φορα και τα ισοπεδωνεις ολα! :P ;D

κατσε ρε γιαννη γιατι οποιος ειναι αντιθετος με την εποχη της απεργιας ειναι πρασινος;; μια χαρα τα λεει ο συναδελφος
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #152 στις: Απρίλιος 17, 2010, 04:22:49 μμ »
Μόλις είδα τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας και απογοητεύτηκα!!!Θεωρούσα ότι πάνω από 90% θα δήλωνε κατά της απεργίας σε περίοδο Πανελλάδικών.Τώρα πλέον κατάλαβα γιατί η Ελλάδάρα μας έφτασε σε αυτό το σημείο και με πείσατε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ανατραπεί η κατάσταση.ΠΑΤΑΜΕ ΕΠΙ ΠΤΩΜΑΤΩΝ, ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΟΝ.Τα καημένα τα παιδιά ,τι σας φταίνε;;;;;;;;;;;Όταν μάθουμε να βλέπουμε  κατάματα και τον διπλανό μας, όταν τα προβλήματα των άλλων γίνουν και δικά μας, όταν μάθουμε να χαιρόμαστε όλοι με τη χαρά των άλλων, τότε και μόνο τότε ίσως πάψουν να μας γ.......!!!!Ντρέπομαι για σας !!!!!!!!!

Να δω σε λίγα χρόνια που δε θα υπάρχει δείγμα δημόσιας εκπαίδευσης, η ημιαπασχόληση και η υποπληρωμή θα θεωρούνται κανονική εργασία, ο εθνικός πλούτος θα έχει ξεπουληθεί, αν συναντήσεις κάποιον άνεργο μαθητή σου στο δρόμο τι θα του πεις... Τότε δε θα ντρέπεσαι;;

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Απεργία και καταλήψεις στις Πανελλαδικές
« Απάντηση #153 στις: Απρίλιος 17, 2010, 04:33:58 μμ »
Έχουν να γραφτούν πασπίτες στο φόρουμ για να ψηφίσουν...

το θετεις λαθος....εγω ψηφισα κατα και δεν ειμαι πρασινοσκουφιτσα...απλα θεωρω οτι ετσι θα την πληρωσουν τα παιδια του λαου..ουτε καν τα παιδια των 300 δεν θα ειναι εφοσον φοιτουν σε ιδιωτικα..

μπορουμε να κανουμε αλλα οπως να κυκλοσουμε το υπουργειο και να μην την αφησουμε ουτε να βγει ουτε να μπει..ή του χρονου να μην παρουσιαστει κανενας στη θεση του. οχι ομως απεργια στις πανελληνιες...

Πίστεψέ με, αν κάποιο παιδί δε μπει στο πανεπιστήμιο λόγω της απεργίας, θα του έχουμε κάνει πραγματικά ΧΑΡΗ.

δεν ειναι ετσι και το ξερεις...πιστευω οτι ακομα και ολοι εσεις που ειστε υπερ τα σκεφτεσται τα παιδια..οσο για το παν/μιο πρωτα σπουδαζεις για σενα και μετα για την αποκατασταση σου ;) σκεφτειται λιγο την αγωνια τους βρε συναδελφοι-πτυχιουχοι ;) ;D

Οχι. Σπουδάζουμε ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ για να μπορέσουμε να επιβιώσουμε. Θα σπουδάζαμε πρώτα για την αυτοβελτίωσή μας αν είχαμε λυμένα τα προβλήματα επιβίωσης μας, και μόνο έτσι.
Και σίγουρα αν ήταν να σπουδάσω για την αυτοβελτίωσή μου, δε θα σπούδαζα μ' αυτούς τους άθλιους καθηγητές που έχουν τα πανεπιστήμιά μας.
τωρα μας φταινε και οι ακαδημαίκοι μας δασκαλοι;;;ηρεμησε γιαννη εχεις παρει φορα και τα ισοπεδωνεις ολα! :P ;D

κατσε ρε γιαννη γιατι οποιος ειναι αντιθετος με την εποχη της απεργιας ειναι πρασινος;; μια χαρα τα λεει ο συναδελφος

Θα μου επιτρέψεις να γνωρίζω περισσότερα για τους καθηγητές πανεπιστημίου, έχοντας κάνει 4 χρόνια διδακτορικό.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 513
Σύνολο: 513

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.15 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.