*

Αποστολέας Θέμα: τρομερη αντιπαθεια  (Αναγνώστηκε 17264 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kkalamat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τρομερη αντιπαθεια
« Απάντηση #42 στις: Απρίλιος 18, 2010, 09:58:50 πμ »
Ειναι το λιγοτερο ατοπο (και ντροπη κατα τη γνωμη μου) να εκφερει κανεις αποψη και ποσο μαλλον να μιλαει αρνητικα για ενα επαγγελμα για το οποιο στην ουσια δεν εχει ιδεα.Αλλα τωρα θα μου πεις εδω δεν κανουν το δικο τους σωστα.Να βρασω την "αντικειμενικοτητα"  της δημοσιογραφιας..

Ακουστε "σοβαρη" ερωτηση δημοσιογραφου προς Διαμαντοπουλου σημερα το πρωι στην ΝΕΤ:
"Αφου ξερατε οτι θα υπαρξουν αντιδρασεις γιατι δεν περιμενατε να περασει η περιοδος των πανελλαδικων εξετασεων?"
Δηλαδη αυτο ειναι το προβλημα???????????? Το οτι το εβγαλε τωρα και οχι σε 1 μηνα????
Ελεος αυτοι οι δημοσιογραφοι............

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τρομερη αντιπαθεια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:28:27 »

Αποσυνδεδεμένος margavare

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: τρομερη αντιπαθεια
« Απάντηση #43 στις: Απρίλιος 18, 2010, 10:04:56 πμ »
Μάλλον η καλύτερη ερώτηση ήταν αυτή.
Η απάντηση ποια ήταν;
Δεν είδα την εκπομπή.

Αποσυνδεδεμένος billst

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: τρομερη αντιπαθεια
« Απάντηση #44 στις: Απρίλιος 18, 2010, 10:27:51 πμ »
Κοιτάξτε σήμερα στοχοποιύνε εμάς, αύριο τους πωλητές στη λαική αγορά, μεθαύριο τους ταρίφες, παραμεθαύριο τους εφοριακούς, μετά τους βενζινάδες, μετά δεν ξέρω εγώ ποιους.
θα μας βάλουν μεταξύ μας να πλακωνόμαστε και φυσικά να περνάν τα μέτρα τους ωραία και καλά.
τίποτα δεν είναι τυχαίο!!!!

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: τρομερη αντιπαθεια
« Απάντηση #45 στις: Απρίλιος 18, 2010, 10:32:37 πμ »
Ειναι το λιγοτερο ατοπο (και ντροπη κατα τη γνωμη μου) να εκφερει κανεις αποψη και ποσο μαλλον να μιλαει αρνητικα για ενα επαγγελμα για το οποιο στην ουσια δεν εχει ιδεα.Αλλα τωρα θα μου πεις εδω δεν κανουν το δικο τους σωστα.Να βρασω την "αντικειμενικοτητα"  της δημοσιογραφιας..

Ακουστε "σοβαρη" ερωτηση δημοσιογραφου προς Διαμαντοπουλου σημερα το πρωι στην ΝΕΤ:
"Αφου ξερατε οτι θα υπαρξουν αντιδρασεις γιατι δεν περιμενατε να περασει η περιοδος των πανελλαδικων εξετασεων?"

Δηλαδη αυτο ειναι το προβλημα???????????? Το οτι το εβγαλε τωρα και οχι σε 1 μηνα????
Ελεος αυτοι οι δημοσιογραφοι............


O συγκεκριμενος δημοσιογραφος που της εκανε αυτη την ερωτηση ειναι καργα  βαμμενος ΠΑΣΟΚ. Ειχε εξαφανιστει για χρονια απο την τηλεοπτικη οθονη και ξαναεμφανιστηκε στο δελτιο ειδησεων το ιδιο βραδυ των εκλογικων αποτελεσματων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τρομερη αντιπαθεια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:28:27 »

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: τρομερη αντιπαθεια
« Απάντηση #46 στις: Απρίλιος 18, 2010, 11:00:07 πμ »
Ειναι το λιγοτερο ατοπο (και ντροπη κατα τη γνωμη μου) να εκφερει κανεις αποψη και ποσο μαλλον να μιλαει αρνητικα για ενα επαγγελμα για το οποιο στην ουσια δεν εχει ιδεα.Αλλα τωρα θα μου πεις εδω δεν κανουν το δικο τους σωστα.Να βρασω την "αντικειμενικοτητα"  της δημοσιογραφιας..

Ακουστε "σοβαρη" ερωτηση δημοσιογραφου προς Διαμαντοπουλου σημερα το πρωι στην ΝΕΤ:
"Αφου ξερατε οτι θα υπαρξουν αντιδρασεις γιατι δεν περιμενατε να περασει η περιοδος των πανελλαδικων εξετασεων?"

Δηλαδη αυτο ειναι το προβλημα???????????? Το οτι το εβγαλε τωρα και οχι σε 1 μηνα????
Ελεος αυτοι οι δημοσιογραφοι............

παρόλα αυτά μέσα στη μ@@@@@@ του είπε δύο πράγματα που δείχνουν και τη διάθεση του υπεπθ προς τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές. Το πρώτο ότι πρόκειται για ένα νομοσχέδιο που δεν είναι αποδεκτό από την εκπαιδευτική κοινότητα (σε αντίθεση με τις δηλώσεις της Διαμαντοπούλου ότι υπάρχει συναίνεση). Και το δεύτερο ότι η Διαμαντοπούλου δεν σεβάστηκε όχι μόνο τους εκπαιδευτικούς αλλά ούτε και τους μαθητές, επιλέγοντας ατό το χρονικό διάστημα για να γίνουν οι συζητήσεις-κινητοποιήσεις για τις επικείμενες αλλαγές. Το νομοσχέδιο ήταν να βγει μέσα στο Μάρτιο, ως γνωστόν, όχι αργότερα αλλά νωρίτερα!

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: τρομερη αντιπαθεια
« Απάντηση #47 στις: Απρίλιος 18, 2010, 12:03:24 μμ »
ο δημοσιογράφος είναι και βάζελος... Αυτό που το πάτε;  ;D

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τρομερη αντιπαθεια
« Απάντηση #48 στις: Απρίλιος 18, 2010, 12:04:07 μμ »
επειδή δεν είδα την εκπομπή, για ποιόν δημοσιογράφο λέτε;

Αποσυνδεδεμένος nellynelly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
    • Προφίλ
Απ: τρομερη αντιπαθεια
« Απάντηση #49 στις: Απρίλιος 18, 2010, 12:15:12 μμ »
Εμένα τόσα χρόνια η απορία μου είναι η εξής.Πώς μας κρίνουν έμα σωρό άσχετοι δημοσιογράφοι που για να παίρνουν αυτοί ένα σωρό λεφτά,έχουν από κάτω τους ένα σωρό νέους δημοσιογράφους απλήρωτους και ανασφάλιστους που βάζουν από την τσέπη τα χρήματα για βενζίνες και ταξί για να κάνουν ρεπορτάζ;Και στο κάτω κάτω γιατί σπανίως καλούν εκπαιδευτικούς(που να διδάσκουν σε τάξη) στις εκπομπές τους;Γιατί είναι προφανές οτι η υπουργός και οι σύμβουλοι τους είναι εξίσου άσχετοι με τους δημοσιογράφους με το θέμα;Αν ήταν σωστοί στη δουλεία τους θα την ρωτάγαν πως θα αντιμετωπιστουν τα αυξανόμενα κρούσματα επιθετικότητας στα σχολεία,γιατί πιο σοβαρό θέμα δεν υπάρχει.Με τα 30αρια τμήματα και τις περικοπές προσωπικού;;;;

Αποσυνδεδεμένος gatopardaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τρομερη αντιπαθεια
« Απάντηση #50 στις: Απρίλιος 18, 2010, 12:19:06 μμ »
το μέγκα ως γνωστό είναι προπύργιο  του Πασόκ!προσωπικά τη Διαμάντω στη Νετ  δεν την είδα γιατί δε θέλω να πάθω έμφραγμα.Η Βόζενμπεργκ που υποτίθεται είναι υπεύθυνη στη ΝΔ για τα της εκπαίδευσης έχει πει τιποτα για τις αλλαγές??Ἅκουσε κανείς κάτι??

Αποσυνδεδεμένος sirea

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: τρομερη αντιπαθεια
« Απάντηση #51 στις: Απρίλιος 18, 2010, 12:25:39 μμ »
Δεν ξέρω πόσα τηλεφωνήματα διαμαρτυρίας δέχτηκαν στη ΝΕΤ εγώ πάντως διαμαρτυρήθηκα γιατί η υπουργός για μια ακόμα φορά μίλησε χωρίς παρουσία εκπαιδευτικών. Αυτά τα περί δημόσιας διαβούλευσης δεν αφορούν και την παρουσία των πολιτικών στα κανάλια; Χορτάσαμε μονολόγους. Εκτός αν περιμέναμε να κάνει σκληρές ερωτήσεις η άσχετη η Δουβαρά κι ο φαιοπράσινος Σπηλόπουλος. Κανείς από τους δημοσιογράφους που έχουν ασχοληθεί μέχρι στιγμής με το θέμα δεν έχει κάνει τον κόπο να διαβάσει και να ενημερωθεί στοιχειωδώς για το θέμα.
Οι εκπρόσωποί μας δε μπορούν να βγάλουν ούτε μια ανακοίνωση για το θέμα;

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τρομερη αντιπαθεια
« Απάντηση #52 στις: Απρίλιος 18, 2010, 12:28:50 μμ »
το μέγκα ως γνωστό είναι προπύργιο  του Πασόκ!προσωπικά τη Διαμάντω στη Νετ  δεν την είδα γιατί δε θέλω να πάθω έμφραγμα.Η Βόζενμπεργκ που υποτίθεται είναι υπεύθυνη στη ΝΔ για τα της εκπαίδευσης έχει πει τιποτα για τις αλλαγές??Ἅκουσε κανείς κάτι??

σώθηκες με τη Β., λέει τα ίδια που έλεγε και η Δ. όταν ήταν αντιπολίτευση

Αποσυνδεδεμένος kkalamat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τρομερη αντιπαθεια
« Απάντηση #53 στις: Απρίλιος 18, 2010, 04:30:44 μμ »
επειδή δεν είδα την εκπομπή, για ποιόν δημοσιογράφο λέτε;

Δεν θυμαμαι το ονομα του αλλα ξερω σιγουρα οτι ειναι φιλοκομματικος.
Το οτι ειναι βαζελος ειναι το μονο που με χαροποιει :P
Παντως δεν περιμενα να πει τιποτα αξιολογο σημερα. Αντι να κανει διαλογο με εκπαιδευτικους κανει διαλογο με "δικους" της δημοσιογραφους.

Αποσυνδεδεμένος geo33

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τρομερη αντιπαθεια
« Απάντηση #54 στις: Απρίλιος 18, 2010, 04:55:52 μμ »
Βοηθήστε με λίγο οι εμπειρότεροι...είδα τη Χριστοφιλοπούλου στη Βουλή να λέει ότι βεβαίως θα παραμείνει ως έχει ένα τμήμα 26 ατόμων, γιατί το να "σπάσει" σε 13αρια τμήματα είναι αντιπαιδαγωγικό ::) Αντιπαιδαγωγικά είναι, λέει και τα 6αρια και 10αρια τμήματα που υπάρχουν σε πολλές περιπτώσεις. Όταν τη ρώτησε ο βουλευτής του ΚΚΕ "τι να τα κάνουμε δηλ. τα 6 παιδιά του νησιού, να τα βάλουμε σε καράβι να τα πάμε αλλού;" κάτι απάντησε, αλλά δεν άκουσα.
Το ερώτημα: μας κοροϊδεύει κανονικά ή εμένα μου φαίνεται;   

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τρομερη αντιπαθεια
« Απάντηση #55 στις: Απρίλιος 18, 2010, 05:09:14 μμ »
http://blogs.sch.gr/tgiakoum/archives/7208
Το μπλουζάκι, ενα απόσπασμα από την πρωινή εκπομπή του mega και ο σχολιασμός της συναδέλφου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 716
Σύνολο: 721

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.