*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ03 - Πίνακας Εκτίμησης Μορίων Διορισμού 2010  (Αναγνώστηκε 92210 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΟ3- Πίνακας Εκτίμησης Μορίων Διορισμού
« Απάντηση #266 στις: Ιούλιος 05, 2010, 01:17:04 μμ »
Να ρωτήσω μήπως ξέρετε.
Αν δεν κάνω λάθος πέρσι προϋπόθεση για τον διορισμό από τον πίνακα των 24-μηνιτών
ήταν να υπάρχει και επιτυχία σε κάποιον ΑΣΕΠ.
Θα ισχύσει και φέτος (και μέχρι τον επόμενο ΑΣΕΠ) αυτό;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕΟ3- Πίνακας Εκτίμησης Μορίων Διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:55:30 »

Αποσυνδεδεμένος Κ-63

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΟ3- Πίνακας Εκτίμησης Μορίων Διορισμού
« Απάντηση #267 στις: Ιούλιος 05, 2010, 01:55:35 μμ »
Εχω ανεβάσει  τον πίνακα με το 40%  και με κάποιες διορθώσεις  , αριστερά : Νέα αρχεία
          http://www.pde.gr/forum/index.php?action=tpmod;dl=item336

Να ευχαριστήσω  τον xriana1  που μου υπέδειξε  κάποιες παραλείψεις  και τον achilles   που με βοήθησε να διορθώσω γρήγορα τον πίνακα

vikoulaki γιατι εβγαλες απο το 24μηνο τους οαεδιτες; ???
το λεει καπου στην εγκυκλιο; ???και γιατι στο 40% εβαλες με τη σειρα τα μορια των οαεδιτων και οχι με τα πραγματικα του υπουργειου παιδειας;
ειναι σιγουρο αυτο;
αν δεν πιαστουν για 24μηνο τοτε γιατι να πιαστουν για 40%;μηπως μονο για αναπληρωση;με καιει πολυ το θεμα!!!!!!!!!!!!!!!
σε ευχαριστω προκαταβολικα

 Στις διατάξεις του άρθρου 6 παρ. 34 του ν. 3027/2002 (ΦΕΚ 152/28.06.2002 τ. Α΄), όπως αντικαταστάθηκε και συμπληρώθηκε με τις διατάξεις του άρθρου 2 του ν. 3687/2008 και του άρθρου 6 του ν. 3848/2010, ορίζεται η προϋπηρεσία που προσμετράται στους ενιαίους πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων

Για να βοηθήσω περισσότερο στην εγκύκλιο σελ. 6-7 αναφέρει ολα τα σχολεία  που γνωρίζαμε μέχρι τώρα + τις σχολές τουριστικής εκπαίδευσης Τ.Ε.Ε. του Οργανισμού Τουριστικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (Ο.Τ.Ε.Κ.), +   τις σχολικές μονάδες του Εθνικού Ιδρύματος Απροσάρμοστων Παίδων Κρήτης, μετά την υπαγωγή τους στο Υπουργείο Παιδείας , Διά Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων με τις διατάξεις του άρθρου 30 του ν. 3699/2008 (ΦΕΚ. 199 Α¨), για την υλοποίηση προγραμμάτων για άτομα με ειδικές ανάγκες (Α.Μ.Ε.Α.).

Αυτά τα παραπάνω σχολεία και μόνο αυτά  δίνουν την δυνατότητα ένταξης στο 40%  , στο  24μηνο και 30μηνο

Για τους  οαεδίτες  η  προϋπηρεσίας τους ,  αναγνωρίζεται - υπολογίζεται ως πραγματική, κατά την έννοια της παραγράφου 2 του άρθρου 6 του ν. 3255/2004 (ΦΕΚ 138 Α΄».  και   δίνει το δικαίωμα ένταξης στους πίνακες  και  για διορισμό  απο το 2010-11

Για μένα (  ετσι το ερμηνεύω  ) δεν ξεκαθαρίζει  αν δικαιούνται να διοριστούν και απο το 40%  , προσωπικά έχω κάποιες αμφιβολίες  αν έχουν και αυτό το δικαίωμα πέρα απο την ένταξή τους στους πίνακες αναπληρωτών**

Αν λοιπόν διοριστούν με το 40%  θα διοριστούν με τα συνολικά τους μόρια , οπως γίνεται και με την Ιδιωτική εκπαίδευση

Καταλαβαίνω την αγωνία σου, αλλά η κατάσταση αυτή ""καίει"" πολύ κόσμο

**Υ.Γ. σας παρακαλώ  ας μην γίνει αφορμή η προσωπική μου αυτή άποψη για διαξιφισμούς  και αντιπαραθέσεις




Vikoulaki ευχαριστούμε πολύ για την ανάρτηση το 40% καλό διορισμό σε όλους

Αποσυνδεδεμένος wikaros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΟ3- Πίνακας Εκτίμησης Μορίων Διορισμού
« Απάντηση #268 στις: Ιούλιος 05, 2010, 06:18:50 μμ »
Επειδή κατά την γνώμη μου δεν τίθεται ζήτημα με την προϋπηρεσία των οαεδιτών, έτσι όπως τουλάχιστον εγώ αντιλαμβάνομαι την εγκύκλιο στις σελίδες 6 και 7 μήπως θα μπορούσες vikoulaki να αναρτήσεις έναν καινούργιο  πίνακα με τους 24μηνήτες οαεδίτες στή σωστή σειρά τους;
(Έτσι θα απαντηθεί και η προηγούμενη ερώτηση του μέλους kairi).
 Θα ήταν παράλειψή μου αν δεν σε ευχαριστούσα για την βοήθεια που προσφέρεις μέσα απο αυτό το φόρουμ και θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να σου ευχηθώ καλό διορισμό!! ;)

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΟ3- Πίνακας Εκτίμησης Μορίων Διορισμού
« Απάντηση #269 στις: Ιούλιος 05, 2010, 06:43:38 μμ »
Επειδή κατά την γνώμη μου δεν τίθεται ζήτημα με την προϋπηρεσία των οαεδιτών, έτσι όπως τουλάχιστον εγώ αντιλαμβάνομαι την εγκύκλιο στις σελίδες 6 και 7 μήπως θα μπορούσες vikoulaki να αναρτήσεις έναν καινούργιο  πίνακα με τους 24μηνήτες οαεδίτες στή σωστή σειρά τους;
(Έτσι θα απαντηθεί και η προηγούμενη ερώτηση του μέλους kairi).
 Θα ήταν παράλειψή μου αν δεν σε ευχαριστούσα για την βοήθεια που προσφέρεις μέσα απο αυτό το φόρουμ και θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να σου ευχηθώ καλό διορισμό!! ;)
Άλλα τα μάτια του λαγού και άλλα της κουκουβάγιας.....!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕΟ3- Πίνακας Εκτίμησης Μορίων Διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:55:30 »

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΟ3- Πίνακας Εκτίμησης Μορίων Διορισμού
« Απάντηση #270 στις: Ιούλιος 05, 2010, 08:49:52 μμ »
Επειδή κατά την γνώμη μου δεν τίθεται ζήτημα με την προϋπηρεσία των οαεδιτών, έτσι όπως τουλάχιστον εγώ αντιλαμβάνομαι την εγκύκλιο στις σελίδες 6 και 7 μήπως θα μπορούσες vikoulaki να αναρτήσεις έναν καινούργιο  πίνακα με τους 24μηνήτες οαεδίτες στή σωστή σειρά τους;
(Έτσι θα απαντηθεί και η προηγούμενη ερώτηση του μέλους kairi).
 Θα ήταν παράλειψή μου αν δεν σε ευχαριστούσα για την βοήθεια που προσφέρεις μέσα απο αυτό το φόρουμ και θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να σου ευχηθώ καλό διορισμό!! ;)

Τον πίνακα που ζητάς θα τον βρεις εδω :
                 http://www.pde.gr/forum/index.php?action=tpmod;dl=item306

Είναι παλιος, με κάποιες ελλείψεις και λάθη  αλλά έχει  αυτό που ζήτησες  στο περίπου

Πρόσεξε πιο καλά αυτό που αναφέρω στην εγκύκλιο και στον νόμο 3848, δεν αναφέρονται πουθενά   οι σχολές μαθητείας του οαεδ


Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΟ3- Πίνακας Εκτίμησης Μορίων Διορισμού
« Απάντηση #271 στις: Ιούλιος 05, 2010, 08:51:59 μμ »
Άλλα τα μάτια του λαγού και άλλα της κουκουβάγιας.....!!!

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D  η κουκουβάγια είμαι εγω?? ;)

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 600
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΟ3- Πίνακας Εκτίμησης Μορίων Διορισμού
« Απάντηση #272 στις: Ιούλιος 07, 2010, 03:22:48 μμ »
Ένα χρόνο πριν: 
5 Αυγούστου 2009: βγήκαν οι εγκύκλιοι διορισμών,
7-8-2009 μέχρι 12-8- 2009:Προθεσμία υποβολής αιτήσεων ,
13-8-2009 : ανακοίνωση διορισμών.
Φέτος να δούμε.. :-\


Αποσυνδεδεμένος fys98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΟ3- Πίνακας Εκτίμησης Μορίων Διορισμού
« Απάντηση #273 στις: Ιούλιος 07, 2010, 04:04:43 μμ »
μήπως θυμάται κανείς πότε είχαν αναρτηθεί (ημερομηνία) στο e-aitisi οι πίνακες ανπληρωτών πέρσι και πότε εκτιμάται θα βγουν φέτος; σήμερα και επίσημα τελείωσαν οι δηλώσεις.

Αποσυνδεδεμένος achilles

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΟ3- Πίνακας Εκτίμησης Μορίων Διορισμού
« Απάντηση #274 στις: Ιούλιος 07, 2010, 04:18:50 μμ »
Στις 20/7 είχαν αναρτηθεί οι προσωρινοί  πίνακες για τους μαθηματικούς.

Αποσυνδεδεμένος fys98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΟ3- Πίνακας Εκτίμησης Μορίων Διορισμού
« Απάντηση #275 στις: Ιούλιος 07, 2010, 04:27:27 μμ »
ευχαριστώ, εκεί κοντά ή την ίδια ημέρα θα ήταν και οι φυσικοί

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΟ3- Πίνακας Εκτίμησης Μορίων Διορισμού
« Απάντηση #276 στις: Ιούλιος 08, 2010, 09:23:54 πμ »
Αυτοί οι πίνακες εκτίμησης είναι δίκοπο μαχαίρι.

Με μια πρόχειρη εκτίμηση που έκανα διασταυρώνοντας πιθανές προϋπηρεσίες συναδέλφων (εκτός από αναπληρωτές και ως ωρομίσθιοι) σύμφωνα με την ημερομηνία πρόσληψης τους σαν αναπληρωτές το Σεπτέμβριο ή τον Οκτώβριο και σε συνδυασμό με την αναπλήρωση μου και το ωρομίσθιο μου στην αρχή της σχολική χρονιάς, βρίσκω μαι  απόκλιση της τάξης του 11,5% στη σειρά κατάταξης.
 Εύχομαι να είμαι η εξαίρεση.

Όταν θα βγουν οι προσωρινοί πίνακες θα γνωρίζουμε περίπου που βαδίζουμε.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΟ3- Πίνακας Εκτίμησης Μορίων Διορισμού
« Απάντηση #277 στις: Ιούλιος 08, 2010, 09:31:58 πμ »
Καλημέρα  Τιμόθεε

Αν η απόκλιση για ολους είναι 11,5%  , δεν τίθεται θέμα  νομίζω

Ωστόσο δεν μπορώ να γνωρίζω ποιοι ήταν ωρομίσθιοι πριν την Αναπλήρωση εκτος κάποιων γνωστών μου που συνυπολογίστηκε, οπως και για τα Δυσπροσιτα
Επίσης κάποιοι παραιτήθηκαν ή δεν παρουσιάστηκαν καθόλου, ονόματα τα οποία   έχω απο το Υπουργείο  και ισως εκει βρίσκεις κάποια απόκλιση

Και το πιο βασικό για μένα είναι η σειρά κατάταξης για διορισμό και μετά η Αναπλήρωση  γιατι

1)δεν γνωρίζουμε πόσοι θα διοριστούν αρα δεν υπάρχει σωστή εκτίμηση σειράς αναπλήρωσης

2) δεν είναι ένας επίσημος πίνακας γιατι δεν είμαι το Πληροφοριακό σύστημα του Υπεπθ



Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΟ3- Πίνακας Εκτίμησης Μορίων Διορισμού
« Απάντηση #278 στις: Ιούλιος 08, 2010, 09:39:35 πμ »
Αυτοί οι πίνακες εκτίμησης είναι δίκοπο μαχαίρι.

Με μια πρόχειρη εκτίμηση που έκανα διασταυρώνοντας πιθανές προϋπηρεσίες συναδέλφων (εκτός από αναπληρωτές και ως ωρομίσθιοι) σύμφωνα με την ημερομηνία πρόσληψης τους σαν αναπληρωτές το Σεπτέμβριο ή τον Οκτώβριο και σε συνδυασμό με την αναπλήρωση μου και το ωρομίσθιο μου στην αρχή της σχολική χρονιάς, βρίσκω μαι  απόκλιση της τάξης του 11,5% στη σειρά κατάταξης.
 Εύχομαι να είμαι η εξαίρεση.

Όταν θα βγουν οι προσωρινοί πίνακες θα γνωρίζουμε περίπου που βαδίζουμε.
Τι πάει να πει δίκοπο μαχαίρι;
Είναι πίνακες ΕΚΤΙΜΗΣΗΣ. Αν έχουμε απόκλιση μέχρι εκεί που λες είναι ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΙ.
Στους πίνακες εκτίμησης υπάρχει πάντα η περίπτωση λάθους. Μαθηματικοί είμαστε, ξέρουμε τι σημαίνει αυτό.

Αξίζουν ξανά συγχαρητήρια στη Vikoulaki που ¨έβγαλε τα ματάκια της¨ για να μην είμαστε εμείς στο απόλυτο σκοτάδι...

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΟ3- Πίνακας Εκτίμησης Μορίων Διορισμού
« Απάντηση #279 στις: Ιούλιος 08, 2010, 09:41:30 πμ »
Καλημέρα vikoulaki!

Έχεις σε όλα δίκιο και σεβόμαστε τον κόπο σου.

Η διαφορά που βρίσκω είναι στο ωρομίσθιο. Κάποιοι πήραν περίπου 9 μόρια από την αναπλήρωση. Άλλοι περίπου 8 μόρια. Αυτοί με τα οκτώ μόρια εργάστηκαν και ως ωρομίσθιοι και "μάζεψαν" άλλο μισό μόριο. Έτσι η θέση τους βελτιώνεται.
Επίσης κάποιοι θα προσβάλουν τους πίνακες διότι κάποια προϋπηρεσία τους δεν μέτρησε λόγω λάθη των υπαλλήλων του υπουργείου. Τέτοιους ξέρω από διάφορες ειδικότητες 6 συναδέλφους. (Μη ρωτάς πώς, πότε και γιατί). Αυτοί μάλιστα θα έχουν μεγαλύτερη απόκλιση στους τελικούς πίνακες κατάταξης.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 750
Σύνολο: 754

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.