*

Αποστολέας Θέμα: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;  (Αναγνώστηκε 175687 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #168 στις: Ιούνιος 07, 2010, 10:56:52 μμ »
μην μας την λες ετσι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:40:36 »

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #169 στις: Ιούνιος 07, 2010, 11:00:48 μμ »
Επειδή δεν μάθαμε ως τώρα να παλεύουμε και να ελπίζουμε φτάσαμε εδώ που φτάσαμε....!! Εγώ μάλιστα δεν αποφάσισα να παλέψω επειδή θιγόμουν άμεσα....είχα λίγα μόρια...ούτε διορισμό έχασά,ούτε αναπλήρωση εξαιτίας τους....απλά δεν το ανέχτηκα! Αντιθέτως πολλοί απ'αυτούς που θίγονταν άμεσα δεν ασχολήθηκαν,δεν πίστεψαν και δεν διεκδίκησαν....και τώρα μέσα από ένα φόρουμ και λόγω των τελευταίων τραγικών περικοπών στις προσλήψεις επειδή ο κλοιός έσφιξε κι άλλο προσπαθούν να μάθουν απεγνωσμένα τι γίνεται και να βγάλουν την απογοήτεύσή τους απαξιώνοντας κι αυτή την ένσταση....! Εγώ ό,τι πιστεύω για την υπόθεση την δικαστική το είπα...!
ΥΓ: Πολλοί συνάδελφοι βέβαια έστω και αργότερα στήριξαν οικονομικά....δεν το προσπερνάω αυτό προς θεού!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #170 στις: Ιούνιος 07, 2010, 11:15:28 μμ »
 Τότε να ακυρωθεί και η προυπηρεσία της ΠΔΣ που ήταν καθαρά ρουσφετολογική και της Σιβιτανιδείου και των Εκκλησιαστικών λυκείων και των σχολείων της Δεύτερης Ευκαιρίας... Γιατί σίγουρα σε αυτές τις προσλήψεις δεν υπήρχε έστω ούτε μία στιγμή αξιοκρατία, ακόμα και τώρα που μιλάμε... Γιατί δεν ανακαλείται όλους αυτούς.... Γιατί δεν ανακαλείται τα δυσπρόσιτα? Έχω συμφοιτήτρια που με δυσπρόσιτα ΠΔΣ είναι διορισμένη εδώ και 3 χρόνια. Αν θέλετε δικαιοσύνη να υπάρχει καθολική δικαιοσύνη. Δεν ακούω κανείς να διαμαρτύρεται που φέτος στα ΣΔΕ θα προσληφθούν άτομα με προσόν τη συνέντευξη? Στον ΟΑΕΔ τα τελευταία 5 χρόνια όσοι καινούργιοι εργάστηκαν είχαν μεταπτυχιακό, προυπηρεσία, διδακτορικό... Και πίστεψετε οι εργασιακές συνθήκες αδιανόητες... Δέχομαι απόλυτα να διαγραφεί η προυπηρεσία των ΟΑΕΔΙΤΩΝ αλλά να διαγραφεί και η προυπηρεσία σε όσους έκαναν προυπηρεσία χωρίς ΑΣΕΠ. Τότε ναι... είμαι μαζί σας.... Αλλά όχι ότι μας συμφέρει... Αυτό το παιχνιδάκι το έχουμε μάθει καλά.. Προυπηρεσία μόνο μετά από επιτυχία στον ΑΣΕΠ. Να δεις τότε πώς θα καθαρίσει ο πίνακας... Πώς θα σταματήσουν οι αδικίες.... Πώς έκανες προυπηρεσία χωρίς ΑΣΕΠ? Θα μου πείτε είναι λίγοι... Ωραία αυτοί οι λίγοι να διαγραφούν τώρα..... Αλλιώς μην πειράξετε τίποτα....

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #171 στις: Ιούνιος 07, 2010, 11:16:56 μμ »
 Α! Ξέχασα και την περιβόητη ειδική αγωγή... Μην ξεκινήσω να λέω για αυτήν ...Άλλα παιχνιδάκια (SUPER καταστάσεις). Βλέπετε η αδικία καλά κρατεί...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:40:36 »

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #172 στις: Ιούνιος 07, 2010, 11:29:40 μμ »
Τότε να ακυρωθεί και η προυπηρεσία της ΠΔΣ που ήταν καθαρά ρουσφετολογική και της Σιβιτανιδείου και των Εκκλησιαστικών λυκείων και των σχολείων της Δεύτερης Ευκαιρίας... Γιατί σίγουρα σε αυτές τις προσλήψεις δεν υπήρχε έστω ούτε μία στιγμή αξιοκρατία, ακόμα και τώρα που μιλάμε... Γιατί δεν ανακαλείται όλους αυτούς.... Γιατί δεν ανακαλείται τα δυσπρόσιτα? Έχω συμφοιτήτρια που με δυσπρόσιτα ΠΔΣ είναι διορισμένη εδώ και 3 χρόνια. Αν θέλετε δικαιοσύνη να υπάρχει καθολική δικαιοσύνη. Δεν ακούω κανείς να διαμαρτύρεται που φέτος στα ΣΔΕ θα προσληφθούν άτομα με προσόν τη συνέντευξη? Στον ΟΑΕΔ τα τελευταία 5 χρόνια όσοι καινούργιοι εργάστηκαν είχαν μεταπτυχιακό, προυπηρεσία, διδακτορικό... Και πίστεψετε οι εργασιακές συνθήκες αδιανόητες... Δέχομαι απόλυτα να διαγραφεί η προυπηρεσία των ΟΑΕΔΙΤΩΝ αλλά να διαγραφεί και η προυπηρεσία σε όσους έκαναν προυπηρεσία χωρίς ΑΣΕΠ. Τότε ναι... είμαι μαζί σας.... Αλλά όχι ότι μας συμφέρει... Αυτό το παιχνιδάκι το έχουμε μάθει καλά.. Προυπηρεσία μόνο μετά από επιτυχία στον ΑΣΕΠ. Να δεις τότε πώς θα καθαρίσει ο πίνακας... Πώς θα σταματήσουν οι αδικίες.... Πώς έκανες προυπηρεσία χωρίς ΑΣΕΠ? Θα μου πείτε είναι λίγοι... Ωραία αυτοί οι λίγοι να διαγραφούν τώρα..... Αλλιώς μην πειράξετε τίποτα....
΄Δεν έχεις άδικο...και μάλιστα αυτή είναι και η απορία της δικαστικής έδρας...!! Αλλά δεν μπορούν τα ελάχιστα άτομα (σε σχέση με όλους τους θιγόμενους) που είναι σ'αυτή την ένσταση να στραφούν εναντίον ολόκληρου του συστήματος τη στιγμή που όλοι τόοοσα χρόνια δεν βγάζαν ούτε κιχ για όλα αυτά!! Άλλοι θίγονταν και άλλοι θα βγάλουν το φίδι απ'την τρύπα....;;;!! Δεν το κατάλαβα αυτό!! Εγώ π.χ όταν ψηφίστηκαν αυτοί οι περιβόητοι νόμοι για Σιβιτανίδειο,Εκκλησιαστικά και ΠΔΣ ήμουν ακόμη στην σχολή....όλοι οι θιγόμενοι τι κάνανε όμως...;;;!!!!
Αντι να κοιτάμε τι δεν έγινε...ας κοιτάμε τι μπορεί να γίνει έστω τώρα....γι αυτό η εύκολη κριτική απ'έξω καλό είναι να λείπει...!!!!!!!!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #173 στις: Ιούνιος 07, 2010, 11:37:01 μμ »
Τότε να ακυρωθεί και η προυπηρεσία της ΠΔΣ που ήταν καθαρά ρουσφετολογική και της Σιβιτανιδείου και των Εκκλησιαστικών λυκείων και των σχολείων της Δεύτερης Ευκαιρίας... Γιατί σίγουρα σε αυτές τις προσλήψεις δεν υπήρχε έστω ούτε μία στιγμή αξιοκρατία, ακόμα και τώρα που μιλάμε... Γιατί δεν ανακαλείται όλους αυτούς.... Γιατί δεν ανακαλείται τα δυσπρόσιτα? Έχω συμφοιτήτρια που με δυσπρόσιτα ΠΔΣ είναι διορισμένη εδώ και 3 χρόνια. Αν θέλετε δικαιοσύνη να υπάρχει καθολική δικαιοσύνη. Δεν ακούω κανείς να διαμαρτύρεται που φέτος στα ΣΔΕ θα προσληφθούν άτομα με προσόν τη συνέντευξη? Στον ΟΑΕΔ τα τελευταία 5 χρόνια όσοι καινούργιοι εργάστηκαν είχαν μεταπτυχιακό, προυπηρεσία, διδακτορικό... Και πίστεψετε οι εργασιακές συνθήκες αδιανόητες... Δέχομαι απόλυτα να διαγραφεί η προυπηρεσία των ΟΑΕΔΙΤΩΝ αλλά να διαγραφεί και η προυπηρεσία σε όσους έκαναν προυπηρεσία χωρίς ΑΣΕΠ. Τότε ναι... είμαι μαζί σας.... Αλλά όχι ότι μας συμφέρει... Αυτό το παιχνιδάκι το έχουμε μάθει καλά.. Προυπηρεσία μόνο μετά από επιτυχία στον ΑΣΕΠ. Να δεις τότε πώς θα καθαρίσει ο πίνακας... Πώς θα σταματήσουν οι αδικίες.... Πώς έκανες προυπηρεσία χωρίς ΑΣΕΠ? Θα μου πείτε είναι λίγοι... Ωραία αυτοί οι λίγοι να διαγραφούν τώρα..... Αλλιώς μην πειράξετε τίποτα....

Δεν γνωρίζεις κάτι πολύ βασικό: Η προσφυγή που έγινε ήταν αποτέλεσμα της αγανάκτησης από όλα τα τραγελαφικά που προηγήθηκαν και δικαίως αναφέρεις. Από νομικής άποψης μπορούσαμε να προσβάλουμε μόνο το τελευταίο χρονικά σε αυτή την αλυσίδα.

Αποσυνδεδεμένος sub

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #174 στις: Ιούνιος 07, 2010, 11:57:51 μμ »
Χωρίς να θέλω να  δημιουργήσω εντυπώσεις και επειδή έχω φίλο δικηγόρο που ασχολείται με το διοικητικό δίκαιο ,μου εξήγησε ότι είναι πολύ δύσκολο κάποιος νόμος να κριθεί αντισυνταγματικος.Αλλά ακόμη κι αν συμβεί αυτό οι οαεδιτες δεν θα χάσουν τον διορισμοτους,απλά όσοι εκτοπιστηκαν μπορούν να διεκδικήσουν τον έξτρα διορισμό τους.Και μη ξεχνάτε ότι το Υπουργείο τους υποστηρίζει ενθερμα

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #175 στις: Ιούνιος 08, 2010, 09:23:34 πμ »
Τότε να ακυρωθεί και η προυπηρεσία της ΠΔΣ που ήταν καθαρά ρουσφετολογική και της Σιβιτανιδείου και των Εκκλησιαστικών λυκείων και των σχολείων της Δεύτερης Ευκαιρίας... Γιατί σίγουρα σε αυτές τις προσλήψεις δεν υπήρχε έστω ούτε μία στιγμή αξιοκρατία, ακόμα και τώρα που μιλάμε...
Αυτό δεν είναι επιχείρημα. Το ότι έχουν γίνει αδικίες στον τρόπο διορισμού είναι σίγουρο. Όμως δε σημαίνει εξαιτίας αυτών θα πρέπει να γίνουν κι άλλες.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #176 στις: Ιούνιος 08, 2010, 10:01:48 πμ »
 Λυπάμαι πολύ, αλλά τώρα που μιλάμε κάποιοι παίρνουν τον παχυλό μισθό της Σιβιτανιδείου, των εκκλησιαστικών σχολείων και το μισθό της ωρομισθίας των ΣΔΕ. (Δεν γίνεται καμία συζήτηση για αυτούς). Και επαναλαμβάνω. Αυτοί θα διεκδικήσουν θέση στον ενιαίο πίνακα διορισμών και στον πίνακα αναπληρωτών. (Α! και η ειδική αγωγή). Η αδικία του ΟΑΕΔ έχει σταματήσει εδώ και 5 χρόνια. Και επαναλαμβάνω τα τελευταία χρόνια, όσοι διεκδίκησαν θέση στον ΟΑΕΔ είχαν προυπηρεσία, μεταπτυχιακό και επικρατούσαν λόγω προσόντων χωρίς συνέντευξη. Ξεκινήστε από τα προηγούμενα σχολεία και την ΠΔΣ και εγώ είμαι μαζί σας. Αλλά αν κάποιος κάνει δικαστήριο επειδή είχε προυπηρεσία από ΠΔΣ, Σιβιτανίδειο, ειδική αγωγή, εκκλησιαστικά σχολεία, τότε  θα κάνω και εγώ αγωγή εναντίον όλων αυτών. Γιατί εξαιτίας και αυτών εγώ επιτυχούσα ΑΣΕΠ με σειρά 820 είμαι έξω από το σύστημα.... Βαρέθηκα να βλέπω ο καθένας να παλεύει για το συμφέρον του....Λοιπόν αν θέλουμε δικαιοσύνη ας γίνει τώρα για όλους, και όχι για αυτούς που ξέρουν να γαυγίζουν καλύτερα....

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #177 στις: Ιούνιος 08, 2010, 10:09:32 πμ »
Λυπάμαι πολύ, αλλά τώρα που μιλάμε κάποιοι παίρνουν τον παχυλό μισθό της Σιβιτανιδείου, των εκκλησιαστικών σχολείων και το μισθό της ωρομισθίας των ΣΔΕ. (Δεν γίνεται καμία συζήτηση για αυτούς). Και επαναλαμβάνω. Αυτοί θα διεκδικήσουν θέση στον ενιαίο πίνακα διορισμών και στον πίνακα αναπληρωτών. (Α! και η ειδική αγωγή).
Αυτό είναι άλλο θέμα για το οποίο σου απάντησα παραπάνω.

Η αδικία του ΟΑΕΔ έχει σταματήσει εδώ και 5 χρόνια. Και επαναλαμβάνω τα τελευταία χρόνια, όσοι διεκδίκησαν θέση στον ΟΑΕΔ είχαν προυπηρεσία, μεταπτυχιακό και επικρατούσαν λόγω προσόντων χωρίς συνέντευξη.
Πώς μπορείς να ξέρεις ότι αυτό συνέβη σε όλα τα σχολεία του Οαεδ;

Ξεκινήστε από τα προηγούμενα σχολεία και την ΠΔΣ και εγώ είμαι μαζί σας. Αλλά αν κάποιος κάνει δικαστήριο επειδή είχε προυπηρεσία από ΠΔΣ, Σιβιτανίδειο, ειδική αγωγή, εκκλησιαστικά σχολεία, τότε  θα κάνω και εγώ αγωγή εναντίον όλων αυτών. Γιατί εξαιτίας και αυτών εγώ επιτυχούσα ΑΣΕΠ με σειρά 820 είμαι έξω από το σύστημα....
Σε αυτό έχεις δίκιο. Τώρα όμως θα βγουν "έξω από το σύστημα" και όσοι έχουν περάσει Ασεπ και έχουν προϋπηρεσία εξαιτίας των συναδέλφων από τον Οεαδ.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #178 στις: Ιούνιος 08, 2010, 01:30:40 μμ »
Λυπάμαι πολύ, αλλά τώρα που μιλάμε κάποιοι παίρνουν τον παχυλό μισθό της Σιβιτανιδείου, των εκκλησιαστικών σχολείων και το μισθό της ωρομισθίας των ΣΔΕ. (Δεν γίνεται καμία συζήτηση για αυτούς). Και επαναλαμβάνω. Αυτοί θα διεκδικήσουν θέση στον ενιαίο πίνακα διορισμών και στον πίνακα αναπληρωτών. (Α! και η ειδική αγωγή). Η αδικία του ΟΑΕΔ έχει σταματήσει εδώ και 5 χρόνια. Και επαναλαμβάνω τα τελευταία χρόνια, όσοι διεκδίκησαν θέση στον ΟΑΕΔ είχαν προυπηρεσία, μεταπτυχιακό και επικρατούσαν λόγω προσόντων χωρίς συνέντευξη. Ξεκινήστε από τα προηγούμενα σχολεία και την ΠΔΣ και εγώ είμαι μαζί σας. Αλλά αν κάποιος κάνει δικαστήριο επειδή είχε προυπηρεσία από ΠΔΣ, Σιβιτανίδειο, ειδική αγωγή, εκκλησιαστικά σχολεία, τότε  θα κάνω και εγώ αγωγή εναντίον όλων αυτών. Γιατί εξαιτίας και αυτών εγώ επιτυχούσα ΑΣΕΠ με σειρά 820 είμαι έξω από το σύστημα.... Βαρέθηκα να βλέπω ο καθένας να παλεύει για το συμφέρον του....Λοιπόν αν θέλουμε δικαιοσύνη ας γίνει τώρα για όλους, και όχι για αυτούς που ξέρουν να γαυγίζουν καλύτερα....
Πρώτον....η ένσταση δεν γίνεται εναντίον ανθρώπων,αλλά εναντίον της ρύθμισης του Υπουργείου...δεν είναι ανάγκη να βγάζουμε το μαίνος μας κατά ατόμων.....στην τελική δεν ξέρεις κι εσύ πώς θα αντιδρούσες στην περίπτωση που σου δινόταν η ευκαιρία να πάρεις προυπηρεσία με τους τρόπους που ανέφερες και να διοριστείς....κατά πάσα πιθανότητα το ίδιο θα έκανες...!!
Γι αυτό να προσέχουμε λίγο τα πυρά μας! 
Δεύτερον...όπως επιμένεις πως στον ΟΑΕΔ τα τελευταία 5 χρόνια μπαίνουν με κριτήρια αντικειμενικά,σε ενημερώνω πως και στην ειδική αγωγή τα τελευταία 4 χρόνια τουλάχιστον μπάινουν άπό έναν πίνακα με κατάταξη που ξεκινάει απ'τους έχοντες διδακτορικό και μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή και φτάνει στα σεμινάρια....και όταν εξαντληθούν αυτοί οι πίνακες σε μερικούς κλάδους που είναι λίγοι με προσόντα,καλούνε απ'τον ενιαίο πίνακα με απόλυτη τήρηση προτεραιότητας!!
Τρίτον....σου εξήγησαν πως νομικά η ένσταση δεν μπορούσε να γίνει εναντίον όλων όσων αναφέρεις...παρόλαυτά εγώ έχω βγάλει μαζί με μερικούς ακόμη απ'τον πίνακα και άτομα που ήταν παρανόμως σε εκκλήσιαστικά λύκεια και μάλιστα με μόρια δυσπρόσιτου! Αντι να φωνάζεις ΄λοιπόν σε όσους αποφάσισαν να κάνουν μια ένσταση...γιατί δεν αρχίζεις να ψάχνεις κι εσύ τρόπους να αντιδράσεις...;; ??? ??? ???
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #179 στις: Ιούνιος 08, 2010, 04:45:23 μμ »
 Ωραία ξεκινάμε ένσταση για ΠΔΣ, ΣΙΒΙΤΑΝΙΔΕΙΟ... και σε όσους έχουν προυπηρεσία χωρίς ΑΣΕΠ. Συμφωνώ μαζί σου! Ξέρετε δεν υπάρχουν μόνο ΟΑΕΔΙΤΕΣ ΜΕ 50 μόρια αλλά και ΟΑΕΔΙΤΕΣ ΜΕ 1, 2, 3, 4, 5 μόρια.... που τα απέκτησαν αξιοκρατικά

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #180 στις: Ιούνιος 08, 2010, 05:28:50 μμ »
Α! Ξέχασα και την περιβόητη ειδική αγωγή... Μην ξεκινήσω να λέω για αυτήν ...Άλλα παιχνιδάκια (SUPER καταστάσεις). Βλέπετε η αδικία καλά κρατεί...

Γιατί φαγώθηκες παιδάκι μου με την ειδική αγωγή; Μάθε πρώτα πώς γίνονται οι προσλήψεις εκεί και μετά μιλάς. Πέρσι και από τον πίνακα αναπληρωτών με κάλεσαν για ωρομισθία στην Ειδική Αγωγή χωρίς τυπικά προσόντα γιατί δεν είχαν Μαθηματικούς και με έσβησαν απ΄τον πίνακα ωρομισθίων γενικής της περιφέρειάς μου όπου είχα σειρά σε λίγες μέρες να πάω. Πότε επιτέλους θα μάθουμε να μιλάμε με στοιχεία και όχι με ότι μας κατεβάζει η γκλάβα μας;
Αμάν πια...

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #181 στις: Ιούνιος 08, 2010, 05:49:42 μμ »
Πέρσι και από τον πίνακα αναπληρωτών με κάλεσαν για ωρομισθία στην Ειδική Αγωγή χωρίς τυπικά προσόντα γιατί δεν είχαν Μαθηματικούς
Εσένα μπορεί να σε κάλεσαν χωρίς μέσο αλλά είναι γνωστό τοις πάσι ότι στην ειδική αγωγή έχει πέσει πολύ βίσμα. Το ότι σε κάλεσαν επειδή δεν είχαν άλλους και χωρίς να έχεις τα τυπικά προσόντα δεν σου κίνησε καθόλου την περιέργεια;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161401
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 495
Σύνολο: 510

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.