*

Αποστολέας Θέμα: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;  (Αναγνώστηκε 175671 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Uranios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #602 στις: Αύγουστος 11, 2010, 10:18:11 πμ »
Μερικοί εδώ μέσα ,συνάδελφοι, είναι όντως "πειραγμένοι" από το μίσος τους ενάντια σε συνανθρώπους τους ( ας είναι και οτεκ, οαεδ, κλπκλπ).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:42:29 »

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #603 στις: Αύγουστος 11, 2010, 12:24:26 μμ »
Μερικοί εδώ μέσα ,συνάδελφοι, είναι όντως "πειραγμένοι" από το μίσος τους ενάντια σε συνανθρώπους τους ( ας είναι και οτεκ, οαεδ, κλπκλπ).
Έχεις πάντως το σωστό παρατσούκλι....μιας και φαίνεται να έπεσες στην ελληνική πραγματικότητα από άλλον πλανήτη......κανένας δεν μισεί ανθρώπους.....απλά η αδικία ξεχειλίζει από παντού και όταν είσαι θύμα της δεν μπορείς να λες...."ε....χαλάλι τους οι άνθρωποι...ας διοριστούν στη θέση μου!" Αυτό δεν σημαίνει όμως πως τους μισείς....πως απαξιείς ίσως ναι και είναι λογική και ανθρώπινη αντίδραση....
ΥΓ: Εσύ επίσης Uranie χθες μας είχες πει "άντε γεια" και δεν θα μας ξαναμιλούσες........... ??? ??? ???
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #604 στις: Αύγουστος 11, 2010, 01:29:36 μμ »
Για αυτό και μεις θα περιμένουμε.Συνάδελφο πάντως δεν τον θεωρώ τον οαεδίτη. ;D ;D ;D ;D


ουτε τους  ΟΤΕΚιτες ουτε τους ΠΔΣίτες ουτε τους εκλησιαστικίτες ουτε τους συνβιτατινιδίτες  ουτε τους ΙΔΑΧίτες  πρέπει να θεωρούμε
συναδέλφους.
ΜΗΝ ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΙ
εγω ειμαι οεαδιτιισα με 0,17, μορια εχω κανει ενσταση εναντιον της αναγνωρισης προυπηρεσιας των ΟΕΑΔιτων (δεν την θεωρω ενσταση εναντιον συναδελφων) και ΠΔΣιτισσα φετος με προσληψη απο κτηση πτυχιου αξιοκρατικα
δεν με θεωρεις συναδελφο?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2010, 01:39:14 μμ από catwoman »

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #605 στις: Αύγουστος 11, 2010, 02:03:27 μμ »
Εγώ είμαι ασεπίτισα με 3 επιτυχίες και μεταπτυχιακό.Ποιον να θεωρήσω συνάδελφο; ??? ??? ??? ???
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:42:29 »

Αποσυνδεδεμένος oxydo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #606 στις: Αύγουστος 11, 2010, 02:09:16 μμ »
Μερικοί εδώ μέσα ,συνάδελφοι, είναι όντως "πειραγμένοι" από το μίσος τους ενάντια σε συνανθρώπους τους ( ας είναι και οτεκ, οαεδ, κλπκλπ).
Ξέρω συνάδελφο  που συμμετέχει στην ένσταση κατά των οαεδιτων και αυτός αναγνώρισε 18 περίπου μόρια απο ΟΤΕΚ.Μπήκε και στο
24μηνο και διορίζεται.
Τώρα λοιπόν λέει οτι σωστά αναγνωρίστηκε  η προυπηρεσία του ΟΤΕΚ αλλα όχι του ΟΑΕΔ.
Ακουσον ακουσον δεν ξέρω τι να πω !!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος oxydo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #607 στις: Αύγουστος 11, 2010, 02:20:04 μμ »
Ο καθένας στηρίζει οτι τον συμφέρει αυτό κατάλαβα εγώ.
Όποιος εχει μόνο ΑΣΕΠ στηρίζει τον ΑΣΕΠ.
Όποιος εχει μόνο ΟΤΕΚ ή ΟΑΕΔ λέει καλώς αναγνωρίστηκε ηταν δίκαιο μπράβο!!!!!

Τα καλά και συμφέροντα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #608 στις: Αύγουστος 11, 2010, 02:25:44 μμ »
Εγώ είμαι ασεπίτισα με 3 επιτυχίες και μεταπτυχιακό.Ποιον να θεωρήσω συνάδελφο; ??? ??? ??? ???
;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #609 στις: Αύγουστος 11, 2010, 02:26:24 μμ »
ε λογικό είναι. μπρος στον διορισμό με αυτά που γίνονται, μέχρι και οτι πετάει ο ελέφαντας παραδέχεσαι!!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #610 στις: Αύγουστος 11, 2010, 03:01:54 μμ »

ΥΓ: Εσύ επίσης Uranie χθες μας είχες πει "άντε γεια" και δεν θα μας ξαναμιλούσες........... ??? ??? ???


με τα οσα ακουει, να μην υπερασπιστει τη θεση του? !!


δεν με θεωρεις συναδελφο?


αν μας πεις με ποιες λεξης στα αγγλικα λεμε τη "μαρμελαδα" και ποια η διαφορα τους, τοτε ναι, εισαι συναδελφος!!! ;D
(συνεχιζουμε τα μαθηματα. εσυ στο νησι μου και γω στο κλεινον αστυ )
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #611 στις: Αύγουστος 11, 2010, 03:16:31 μμ »
Ο καθένας στηρίζει οτι τον συμφέρει αυτό κατάλαβα εγώ.
Όποιος εχει μόνο ΑΣΕΠ στηρίζει τον ΑΣΕΠ.
Όποιος εχει μόνο ΟΤΕΚ ή ΟΑΕΔ λέει καλώς αναγνωρίστηκε ηταν δίκαιο μπράβο!!!!!

Τα καλά και συμφέροντα.

Διάφοροι δήθεν "ανεξάρτητοι" 'η επιφανειακά σκεπτόμενοι, ανακαλύπτουν πως "όλοι είναι το ίδιο"!

Στη περίπτωσή μας τώρα... Φέτος και του χρόνου θα διοριστεί μια μάζα εκπαιδευτικών από Οαεδ, Οτεκ, Ιδιωτικά, εκκλησιαστικά και άλλα "παραθύρια" με διάφορες προυπηρεσίες, χωρίς να έχουν πιάσει την βάση σε οποιοδήποτε διαγωνισμό των εκπαιδευτικών τα τελευταία 12 χρόνια!!!

Οι προυπηρεσίες τους πηγάζουν κατά 95%++ από την πελατειακή σχέση τους με το πολιτικό κατεστημένο και είναι τα κοινώς λεγόμενα βύσματα!!

Ναι υπάρχουν και αυτοί που προσπάθησαν με έντιμο τρόπο και είδαν πολλές φορές τα τελευταία χρόνια -και το βλέπουν ακόμη- να παραγκωνίζονται από τα βύσματα!
Αυτό είναι αντικειμενικά άδικο, ανήθικο και , κατά την γνώμη μου βαθιά αντισυνταγματικό !


Θα μπορούσε η Διαμαντοπούλου να βάλει σαν προυπόθεση από χτές την επιτυχία στον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ, αλλά ήταν και Πασοκικά βύσματα που θιγόντουσαν!!

Αυτά!  Για να βάζουμε τα πράγματα σε μια σειρά και για να μην τα ισοπεδώνουμε όλα!!!
 

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #612 στις: Αύγουστος 11, 2010, 03:25:18 μμ »
Εγώ είμαι ασεπίτισα με 3 επιτυχίες και μεταπτυχιακό.Ποιον να θεωρήσω συνάδελφο; ??? ??? ??? ???
όποιον έχει διδακτορικό και πάνω.....
....και μην ξεχάσεις να κατέβεις από το καλάμι

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #613 στις: Αύγουστος 11, 2010, 03:36:50 μμ »
Ο καθένας στηρίζει οτι τον συμφέρει αυτό κατάλαβα εγώ.
Όποιος εχει μόνο ΑΣΕΠ στηρίζει τον ΑΣΕΠ.
Όποιος εχει μόνο ΟΤΕΚ ή ΟΑΕΔ λέει καλώς αναγνωρίστηκε ηταν δίκαιο μπράβο!!!!!

Τα καλά και συμφέροντα.

Διάφοροι δήθεν "ανεξάρτητοι" 'η επιφανειακά σκεπτόμενοι, ανακαλύπτουν πως "όλοι είναι το ίδιο"!

Στη περίπτωσή μας τώρα... Φέτος και του χρόνου θα διοριστεί μια μάζα εκπαιδευτικών από Οαεδ, Οτεκ, Ιδιωτικά, εκκλησιαστικά και άλλα "παραθύρια" με διάφορες προυπηρεσίες, χωρίς να έχουν πιάσει την βάση σε οποιοδήποτε διαγωνισμό των εκπαιδευτικών τα τελευταία 12 χρόνια!!!

Οι προυπηρεσίες τους πηγάζουν κατά 95%++ από την πελατειακή σχέση τους με το πολιτικό κατεστημένο και είναι τα κοινώς λεγόμενα βύσματα!!

Ναι υπάρχουν και αυτοί που προσπάθησαν με έντιμο τρόπο και είδαν πολλές φορές τα τελευταία χρόνια -και το βλέπουν ακόμη- να παραγκωνίζονται από τα βύσματα!
Αυτό είναι αντικειμενικά άδικο, ανήθικο και , κατά την γνώμη μου βαθιά αντισυνταγματικό !


Θα μπορούσε η Διαμαντοπούλου να βάλει σαν προυπόθεση από χτές την επιτυχία στον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ, αλλά ήταν και Πασοκικά βύσματα που θιγόντουσαν!!

Αυτά!  Για να βάζουμε τα πράγματα σε μια σειρά και για να μην τα ισοπεδώνουμε όλα!!!
Αλήθεια, δεν είναι όλοι το ίδιο...
Είναι καλό και ακριβοδίκαιο που το επισημαίνεις, χάριν αυτού του 5% ---...

Έχε και κάτι άλλο υπόψη σου, Πάνο...
Μόνο με τον ΑΣΕΠ με τα μέχρι πρότινος δεδομένα, διοριζόσουν; Χωρίς καθόλου πραγματική προυπηρεσία;
Μάλλον όχι ή όχι εύκολα. (Εάν έβγαζες μόνο πολύ υψηλό βαθμό στον ΑΣΕΠ, αν δεν κάνω λάθος...)
Αν πάλι κάνω λάθος, διορθώστε με...

Χρειαζόσουν λοιπόν και προυπηρεσία.
Αυτή λοιπόν την προυπηρεσία, πώς την αποκτάς, είναι ένα σοβαρό θέμα...

Γιατί να μην μπορεί ο καθένας να δει, όπως βλέπουμε τα μόρια και ...ελάχιστα άλλα στους σημερινούς πίνακες,
ΠΩΣ μπήκε κάποιος μέσα στην εκπαίδευση, σε ποια σχολεία έκανε μάθημα και υπό ποιες προυποθέσεις και συνθήκες...

Εδώ, στους πίνακες που έχουμε τώρα, ούτε τους ΟΑΕΔίτες και λοιπούς δεν μπορούμε να δούμε πώς και πού μάζεψαν τα μόρια αυτά (και αρκετοί από δαύτους έχουν ΑΣΕΠ, άρα δεν είναι ο ΑΣΕΠ το θέμα μ'αυτούς).
Υποθέσεις κάνουμε, ειδικά αν τα μόρια εμφανίστηκαν ξαφνικά και είναι και πολλά... (Υπάρχουν βέβαια και συνάδελφοι που ξέρουν να ψάχνουν και να βρίσκουν, αλλά οι πιο πολλοί από μας, δεν έχουν ιδέα.)
Έτσι, δεν θα μπορούσε να κρυφτεί ΚΑΝΕΝΑΣ.

Είμαι από αυτούς που δεν έχουν ΑΣΕΠ, αλλά που δεν έκανα ΠΟΤΕ οτιδήποτε παράνομο ή λανθασμένο, ουσιαστικά, τυπικά και ηθικά. Μόνο και μόνο το ότι δεν έχω ΑΣΕΠ (για τους όποιους λόγους), δεν με κάνει βύσμα.
(Εάν δεν διοριστώ μέσα στη μεταβατική, ίσως να δώσω και ΑΣΕΠ, δεν με φοβίζει αυτό, θα το δεχτώ.)

Ξέρω ότι δεν αναφέρεσαι σε άτομα σαν εμένα, αλλά ειλικρινά, περιμένεις να βγει άκρη; Δεν ξέρω, ίσως και να βγει, δεν θέλω να αποθαρρύνω κανέναν... Είναι όμως πολύ βαθιές οι ρίζες όλου αυτού του καθεστώτος, για να ξεριζωθεί έτσι εύκολα...

Καλό είναι να γίνουν και προσφυγές και όλα όσα πρέπει...
Εγώ προσωπικά είμαι πλήρως απογοητευμένη πάντως...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2010, 04:07:19 μμ από Joanna Bear ΠΕ06 »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #614 στις: Αύγουστος 11, 2010, 03:49:02 μμ »
Πρώτον....Πάνο,έχεις απόλυτο δίκιο!! Αυτό θα συμβεί στην λεγόμενη μεταβατική περίοδο! Δευτερον....Μάρκο....διάβαζε όλα όσα έχουν ειπωθεί στην κουβέντα και μετά να απαντάς έχοντας πιο σφαιρική εικόνα! Ότι είναι υπερβολικό να μιλάμε για μίσος το ξέρω και γι αυτό το διευκρίνισα!!
Επίσης η λέξη "συνάδελφος" για μένα δεν έχει να κάνει με το πού δούλεψε κανείς....αλλά με το τι ήθος κουβαλάει....!! Δεν μπορεί να ήταν μια ζωή ολόκληρη κάποιος στο βόλεμα και μετά να διεκδικεί αυτό το βόλεμα να του αναγνωριστεί ως προσόν και κριτήριο πρόσληψης τη στιγμή που χιλιάδες άλλοι μπαίναν στην διαδικασία του ΑΣΕΠ και τώρα να τους υπερπηδά (για να μην αφήσω μόνο το δεύτερο συνθετικό της λέξης.....) και να διορίζεται.....
Τόσα χρόνια που βολεύονταν στον ΟΑΕΔ της γειτονιάς τους και με αδιαφανή κριτήρια πρόσληψης ξέραν πολύ καλά πως κάθε 2 χρόνια γίνεται ΑΣΕΠ και μπορούσαν να δώσουν....αλλά προτίμησαν να συνεχίσουν την πελατειακή σχέση που είχαν ήδη με την πρόσληψή τους και να διεκδικούν ξεδιάντροπα διορισμό λες και όλοι οι άλλοι δεν ήταν ωρομίσθιοι,ταλαιπωρημένοι με παιδιά και επιπλέον με μετακομίσεις σε όλη την Ελλάδα υπηρετώντας το ένδοξο Υπουργείο μας!!!!!
Και αυτοί οι άνθρωποι θα μπουν στα σχολεία να διδάξουν την ισονομία της αρχαίας ελληνικής δημοκρατίας,τις αρχές του Διαφωτισμού κ.τ.λ και κυρίως κουβαλώντας τι ήθος θα σταθούν παράδειγμα στα παιδιά....;;;; Με τι υπευθυνότητα θα αναλάβουν τον ρόλο του εκπαιδευτικού....;; Αυτούς λοιπόν και γι αυτούς τους λόγους δεν τους θεωρώ κι εγώ συναδέλφους γιατί δεν έμαθαν ΠΟΤΕ να παλεύουν γι αυτό που αγαπάνε γιατί απλούστατα δεν το αγαπάνε....αγαπάνε την βόλεψη.......
Συγγνώμη,αλλά εγώ αν ήμουν 10 χρόνια στον ΟΑΕΔ μέσα σ'αυτά τα 10 χρόνια σίγουρα θα είχα δώσει ΑΣΕΠ για να επιταχύνω τον διορισμό μου και κυρίως για να τον εξασφαλίσω ειδικά οταν δεν αναγνωριζόταν η προυπηρεσία....γιατί πολύ απλά αγαπάω την δουλειά μου!! Αυτοί (εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις) δεν μπήκαν ποτέ σ'αυτήν την διαδικασία....άλλα ήταν τα ζητούμενα τους!!! Ο ΑΣΕΠ ήταν εκεί....ας δίνανε όπως δώσαν τόσοι άλλοι ακόμη και παλιοί της επετηρίδας....κι αφού δεν το κάναν....ας μην διεκδικούν να καπελώσουν όλους τους άλλους!! ΑΙΣΧΟΣ!!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #615 στις: Αύγουστος 11, 2010, 03:53:57 μμ »
Πρώτον....Πάνο,έχεις απόλυτο δίκιο!! Αυτό θα συμβεί στην λεγόμενη μεταβατική περίοδο! Δευτερον....Μάρκο....διάβαζε όλα όσα έχουν ειπωθεί στην κουβέντα και μετά να απαντάς έχοντας πιο σφαιρική εικόνα! Ότι είναι υπερβολικό να μιλάμε για μίσος το ξέρω και γι αυτό το διευκρίνισα!!
Επίσης η λέξη "συνάδελφος" για μένα δεν έχει να κάνει με το πού δούλεψε κανείς....αλλά με το τι ήθος κουβαλάει....!! Δεν μπορεί να ήταν μια ζωή ολόκληρη κάποιος στο βόλεμα και μετά να διεκδικεί αυτό το βόλεμα να του αναγνωριστεί ως προσόν και κριτήριο πρόσληψης τη στιγμή που χιλιάδες άλλοι μπαίναν στην διαδικασία του ΑΣΕΠ και τώρα να τους υπερπηδά (για να μην αφήσω μόνο το δεύτερο συνθετικό της λέξης.....) και να διορίζεται.....
Τόσα χρόνια που βολεύονταν στον ΟΑΕΔ της γειτονιάς τους και με αδιαφανή κριτήρια πρόσληψης ξέραν πολύ καλά πως κάθε 2 χρόνια γίνεται ΑΣΕΠ και μπορούσαν να δώσουν....αλλά προτίμησαν να συνεχίσουν την πελατειακή σχέση που είχαν ήδη με την πρόσληψή τους και να διεκδικούν ξεδιάντροπα διορισμό λες και όλοι οι άλλοι δεν ήταν ωρομίσθιοι,ταλαιπωρημένοι με παιδιά και επιπλέον με μετακομίσεις σε όλη την Ελλάδα υπηρετώντας το ένδοξο Υπουργείο μας!!!!!
Και αυτοί οι άνθρωποι θα μπουν στα σχολεία να διδάξουν την ισονομία της αρχαίας ελληνικής δημοκρατίας,τις αρχές του Διαφωτισμού κ.τ.λ και κυρίως κουβαλώντας τι ήθος θα σταθούν παράδειγμα στα παιδιά....;;;; Με τι υπευθυνότητα θα αναλάβουν τον ρόλο του εκπαιδευτικού....;; Αυτούς λοιπόν και γι αυτούς τους λόγους δεν τους θεωρώ κι εγώ συναδέλφους γιατί δεν έμαθαν ΠΟΤΕ να παλεύουν γι αυτό που αγαπάνε γιατί απλούστατα δεν το αγαπάνε....αγαπάνε την βόλεψη.......
Συγγνώμη,αλλά εγώ αν ήμουν 10 χρόνια στον ΟΑΕΔ μέσα σ'αυτά τα 10 χρόνια σίγουρα θα είχα δώσει ΑΣΕΠ για να επιταχύνω τον διορισμό μου και κυρίως για να τον εξασφαλίσω ειδικά οταν δεν αναγνωριζόταν η προυπηρεσία....γιατί πολύ απλά αγαπάω την δουλειά μου!! Αυτοί (εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις) δεν μπήκαν ποτέ σ'αυτήν την διαδικασία....άλλα ήταν τα ζητούμενα τους!!! Ο ΑΣΕΠ ήταν εκεί....ας δίνανε όπως δώσαν τόσοι άλλοι ακόμη και παλιοί της επετηρίδας....κι αφού δεν το κάναν....ας μην διεκδικούν να καπελώσουν όλους τους άλλους!! ΑΙΣΧΟΣ!!!

Συμφωνω και επαυξανω............................ ;)


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161397
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 507
Σύνολο: 523

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.