*

Αποστολέας Θέμα: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;  (Αναγνώστηκε 175709 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zst

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #714 στις: Αύγουστος 17, 2010, 03:01:26 μμ »
Φίλε μου zst άφησέ τους. Μην ασχολείσαι πλέον μαζί τους.
Θα πάρουν την απάντηση στο εγγύς μέλλον στο δικαστήριο.
             Άλλωστε οι ΟΑΕΔΙΤΕΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ
ΥΓ. Καλό ήταν να ρωτήσετε τον δυικηγόρο σας για το άν κέρδισαν η όχι οι          
      οαεδίτες δικαστήρια , αυτός ξέρει.
      Πιθανόν να σας πεί την αλήθεια
Εάν ασχοληθείς λίγο με τους πίνακες δεν διορίστηκαν όλοι.
Οι απόψεις μου γενικά επί του θέματος:
1)   Το αν είναι δίκαιο ή όχι που πέρασαν στο ΥΠΕΠΘ οι ΟΑΕΔητες εγώ προσωπικά το θεωρώ δίκαιο. Που θα υπάγονταν άλλωστε μετά τις τελευταίες αλλαγές και το διώξιμο από το Υπουργείο εργασίας;;  
2)    Υπολογισμός προϋπηρεσίας τους:   Απλά έπρεπε να βρεθεί μια φόρμουλα για το πόση προϋπηρεσία θα έπρεπε να τους αναγνωριστεί και φυσικά όχι ολόκληρηόπως και έγινε.
3)     Φυσικά και είναι και αυτοί συνάδελφοί μας.
4)     Ναι οι περισσότεροι ήταν βύσματα και έλαβαν πανεύκολα την προϋπηρεσία τους. Δεν συγκρίνεται η αναπλήρωση (μην πω και ωρομισθία) στην Κάρπαθο με τον ΟΑΕΔ στις πρωτεύουσες των νομών.
5)     Η προκλητικότητα (το επαναλαμβάνω για πολλοστή φορά) μερικών ΟΑΕΔητων είναι άσχημη και αυτό εξοργίζει τους άλλους συναδέλφους.
6)     Δυστυχώς για όλους μας όλοι ασχολούμαστε μεταξύ μας και δεν είναι σωστό "μην ασχολείσαι πλεον μαζί τους" σε ένα forum μπαίνεις γράφεις εκφράζεσαι αλλά
        πρέπει να ακούς και τους άλλους αλλιώς γράψτα στον καθρέφτη του σπιτιού σου.
7)     Η αναπλήρωση ή η ωρομισθία μακριά από το σπίτι σου είναι πολύ ποιο ματωμένη προϋπηρεσία από αυτή τόσο των ΟΑΕΔητων, των ΠΔΣητων και άλλων σχολών παραθύρων που ήταν στο σπίτι τους.


Υ.Γ.  Συνάδελφοι του ΟΑΕΔ μην προκαλείτε  γιατι θα ντρέπεστε στα ΠΕΚ να πείτε από που διοριστήκατε  ;) ;)

Υ.Γ.  Φίλε zst έχεις στοιχεία που κατηγορείς τους συναδέλφους ότι έκαναν ένσταση απλά για να μαζέψουν χρήματα ανα κεφάλι;;
        Εάν ναι τότε να τα αναφέρεις να τους ξεμπροστιάσεις εάν όχι ΝΤΡΟΠΗ !!!!
εχεις στοιχεια οτι οι δηθεν μπροσταρηδες δεν πηραν μιζα;
3 οι21 ωρες σαν 11 ειναι ολοκληρη; μονο δυο χρονιες μετρησαν ολοκληρες
4 οι περισσοτεροι ηταν βυσματα δε θελει αποδειξη;
περσι στα πεκ και φετος στο σχολειο κανενας δεν τολμησε να μου πει οτι η ρυθμιση ηταν αδικη
ανωνυμα ειναι ολα ευκολα
ριχνω λασπη και ας αποδειξει ο αλλος οτι δεν ειναι βυσμα
εχω ρωτησει πολλες φορες πως μπορεσα να παρακαμψω το συστημα προσληψεων του οαεδ
αν απο 10ος προσλαμβανομουν ο πρωτος δε θα χαλουσε τον κοσμο
και αν δεν το ξερεις για να κληθει ο δευτερος ο πρωτος επρεπε να υπογραψει δηλωση μη αποδοχης
αρα για το δεκατο επρεπε να υπογραψουν αλλοι εννεα
και οχι δε σε βρηκα στο τηλεφωνο...
αυτο ειναι το χειροτερο στρεφεστε εναντια στη μονη αποκτημενη αξιοκρατικα προυπηρεσια
υπηρχε εστω στοιχειωδως η δυνατοτητα να σε παρουν στην πδσ χωρις βυσμα στους φιλολογους;
καλουσαν οι δευτεροβαθμιες οποτε γουσταραν ωρομισθιους;
και οι ημετεροι στα δυσπροσιτα;
shame on you

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:36:09 »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #715 στις: Αύγουστος 17, 2010, 03:02:34 μμ »
Δηλαδή είναι δίκαιο κατ'εσένα,να μετρήσει ο δικός σας ο κόπος εις βάρος του δικού μας;
οι κοποι δεν ειναι ο ενας απεναντι στον αλλο
αλλα αμιλλονται οι 60 μηνες προτασσονται των 16 το να ζητας να μη μετρουν οι 60...αν καποιος δουλεψε σε ΕΠΑΛ ειναι κατωτερος;
μαζεψτε τη
Eμένα να μαζέψουν;...  :o :o :o Εγώ σου μιλώ με σεβασμό κι εσύ με προσβάλλεις.Από πέρσι έτσι φερόσουν, δηλαδή δεν μπορούμε να μιλήσουμε πολιτισμένα,πάνω απ'όλα, σαν άνθρωποι;
Στην προκειμένη περίπτωση, οι δικοί μας κόποι στα ...αβγά τους καθόντουσαν,
μέχρι που εμφανίστηκαν οι δικοί σας, από ξένα χωράφια,
αυτή είναι η αλήθεια, σ'αρέσει δεν σ'αρέσει, ρε zst...
Και μην ξεκολλάς μόνο μία πρόταση απ'όσες σου γράφω,
αγνοώντας όλες τις υπόλοιπες...
Δηλαδή το σενάριο να δημιουργηθούν
νέοι ανεξάρτητοι πίνακες για σας που ήσασταν από άλλο Υπουργείο (άρα και καθεστώς),
το θέσατε επί τάπητος έστω για τα μάτια του κόσμου όλα αυτά τα χρόνια του αγώνα σας,
το παλέψατε, για να μην ακυρωθούν οι κόποι κάποιου άλλου κατακαημένου;
ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΣΤΩ;
Είπα γω να μη μετρήσουν οι δικοί σας κόποι; Ποτέ δεν θα το πω αυτό για κανέναν εκπαιδευτικό!
Ούτε σε θεωρώ κατώτερο, μη βάζεις λόγια στο στόμα μου...
Το θέμα όμως είναι να μετρήσουν και μέσα στα ΣΩΣΤΑ και ΑΠΟΔΕΚΤΑ πλαίσια,
μέσα στο εκάστοτε καθεστώς, καλό ή κακό,
όχι να πατά ο καθένας επί πτωμάτων και να εθελοτυφλεί για τους συναδέλφους του,
που δυστυχώς δεν είχαν την ευκαιρία να χτυπήσουν αυτά τα 60άρια που λες,
αλλά βασανίστηκαν γι'αυτούς τους πολύτιμους 16 ή 26 μήνες,
οι οποίοι στην ουσία εκμηδενίστηκαν με την εισβολή σας στους πίνακες...
Το ίδιο είναι 60 μήνες στην πόρτα σου δίπλα,
μέσα στην άνεσή σου (φαντάζομαι θα πληρωνόσασταν κιόλας),
με 16 μήνες τρεχάλας, στερήσεων, κόπων και τόσων άλλων;
Ακόμα περιμένω να παραδεχτείς έστω και κάτι...
Υ.Γ.: Μην απομονώσεις τώρα το "μέσα στο εκάστοτε καθεστώς, καλό ή κακό"...
χιλια συγνωμη για την παρεξηγηση ελπιζω να καταλαβες απο το προηγουμενο ποστ
δεν ηταν για σενα το μαζεψτε τη και για την αλλη το μετανιωσα
ναι μπηκαμε το 2003 σε λιστα μονιμοποιησης στο εργασιας
αλλα...και για μας ηταν η χειροτερη ρυθμιση
απο τους 96 φιλολογους ουτε οι μισοι... το 1/3
ποιος νοιαζεται αλλο υπουργειο εγω μενω στο2001
γιατι να μη μετρησει η προυπηρεσια μου;
αν δουλευες σε τεε του παιδειας με 16 μηνες μονιμοποιηση
αν δουλευες σε τεε του εργασιας αποκληρος
τοτε οι χιλιαδες της πεα στους διαδρομους του υπουργειου εκαναν τα παντα να μας αποκλεισουν
100000 τρεις μισθοι σε δικηγορους
we can work it out try to see it my way
Φυσικά και δεκτή η συγγνώμη
και πολύ καλά κάνεις που μετάνιωσες που μίλησες έτσι και στη Λώρα...
Αυτό μετράει πάνω απ'όλα...
Λοιπόν:

ΔΕΝ ΕΙΠΑ να μη μετρήσει η προυπηρεσία σας, αλλά να δημιουργηθεί ειδική κατηγορία για σας έστω...
Αντιλαμβάνεσαι ότι τα 10 χρόνια είναι πάρα πάρα πολλά, η ανατροπή τεράστια για μας!
Ακόμη προσπαθούμε να συνέλθουμε από την περσινή κατραπακιά, εγώ τουλάχιστον,
σου μιλώ ευθέως, το φυσάω και δεν κρυώνει, αισθάνομαι ότι εξαπατήθηκα...

Εσύ, δηλαδή, πώς θα αισθανόσουν στη θέση μου, ας μιλήσω για μένα προσωπικά,
μιας και είμαι το ...κέντρο του κόσμου!!!  ;D
Είμαι 36 στα 37, παντρεμένη εδώ και πολλά χρόνια, με μεγάλα οικονομικά προβλήματα,
όλο κι ανέβαλλα ώς τώρα να κάνω παιδί (γιατί, βλέπεις, αλλιώς είναι να πεινώ εγώ κι αλλιώς να πεινά το παιδί μου),
έχω συνολικά κάνει μάθημα σε περίπου 17 σχολεία, αν θυμάμαι καλά
κι έκανα υπομονή, γιατί φέτος θα διοριζόμουν, άντε του χρόνου, πάντως μέσα στη μεταβατική ήταν σίγουρο...
Πώς θα πρέπει να αισθάνομαι δηλαδή;

Εγώ αναγνώρισα το δίκιο που έχεις, σου επεσήμανα πού βλέπω την αδικία στην υπόθεσή σας.
Το ίδιο έκανε κι ο Μίλτος, στην αναγνώριση ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ και στα ΧΡΟΝΙΑ που έγινε βρίσκεται κυρίως το πρόβλημα...

Εσύ δεν βλέπεις ΤΙΠΟΤΑ ΔΙΚΑΙΟ σε όσα σου λέω και γω και όλοι οι άλλοι συνάδελφοι τόσο καιρό; ΤΙΠΟΤΑ;
Δεν είναι δυνατόν, δεν μπορώ να το πιστέψω αυτό...

Τα λάθη και τα κακώς κείμενα των Υπουργείων δεν θα τα διορθώσουμε ποτέ, μου φαίνεται,
αλλά αυτό που μπορούμε ν'αποφύγουμε είναι οι παράπλευρες απώλειες...

Ξέρεις τι έχω καταλάβει, zst;
Ο κάθε άνθρωπος και δη εκπαιδευτικός, έχει μια ιστορία, αναμφισβήτητα... Πολλές φορές πονεμένη.
Γι'αυτό και προσπαθώ να μην ισοπεδώνω και να κατανοώ ότι υπάρχουν πολλές πολλές παράμετροι
που καθορίζουν την πορεία ενός ανθρώπου στη ζωή και στην εργασία του...

Γι'αυτό ακριβώς και δεν θα επιτρέψω ποτέ στον εαυτό μου να κάνω οτιδήποτε εις βάρος κάποιου άλλου,
ειδικά όταν έχω και τυπικά και ουσιαστικά, αλλά και ηθικά, λάθος...
Και, πίστεψέ με, είχα πολλές ευκαιρίες στο παρελθόν να το κάνω, αλλά δεν το'κανα.
Και μου κόστισε πολύ αυτό, προσωπικά και οικογενειακά, αλλά πάλι το ίδιο θα έκανα ή θα κάνω, αν ξαναπροκύψει τέτοια περίσταση...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 17, 2010, 03:30:25 μμ από Joanna Bear ΠΕ06 »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #716 στις: Αύγουστος 17, 2010, 03:03:54 μμ »
Όταν κατηγορείς τον άλλον για κάτι πρέπει να σκέφτεσαι zst ότι υπάρχει και η αναφορά στο συντονιστή. Παρακαλώ ΟΠΟΙΟΝ θίγεται από άτομα που τον λένε κλέφτη να κάνει το ίδιο. Εγώ το έκανα

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #717 στις: Αύγουστος 17, 2010, 03:07:19 μμ »
Φίλε μου zst άφησέ τους. Μην ασχολείσαι πλέον μαζί τους.
Θα πάρουν την απάντηση στο εγγύς μέλλον στο δικαστήριο.
             Άλλωστε οι ΟΑΕΔΙΤΕΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ
ΥΓ. Καλό ήταν να ρωτήσετε τον δυικηγόρο σας για το άν κέρδισαν η όχι οι          
      οαεδίτες δικαστήρια , αυτός ξέρει.
      Πιθανόν να σας πεί την αλήθεια
Εάν ασχοληθείς λίγο με τους πίνακες δεν διορίστηκαν όλοι.
Οι απόψεις μου γενικά επί του θέματος:
1)   Το αν είναι δίκαιο ή όχι που πέρασαν στο ΥΠΕΠΘ οι ΟΑΕΔητες εγώ προσωπικά το θεωρώ δίκαιο. Που θα υπάγονταν άλλωστε μετά τις τελευταίες αλλαγές και το διώξιμο από το Υπουργείο εργασίας;;  
2)    Υπολογισμός προϋπηρεσίας τους:   Απλά έπρεπε να βρεθεί μια φόρμουλα για το πόση προϋπηρεσία θα έπρεπε να τους αναγνωριστεί και φυσικά όχι ολόκληρηόπως και έγινε.
3)     Φυσικά και είναι και αυτοί συνάδελφοί μας.
4)     Ναι οι περισσότεροι ήταν βύσματα και έλαβαν πανεύκολα την προϋπηρεσία τους. Δεν συγκρίνεται η αναπλήρωση (μην πω και ωρομισθία) στην Κάρπαθο με τον ΟΑΕΔ στις πρωτεύουσες των νομών.
5)     Η προκλητικότητα (το επαναλαμβάνω για πολλοστή φορά) μερικών ΟΑΕΔητων είναι άσχημη και αυτό εξοργίζει τους άλλους συναδέλφους.
6)     Δυστυχώς για όλους μας όλοι ασχολούμαστε μεταξύ μας και δεν είναι σωστό "μην ασχολείσαι πλεον μαζί τους" σε ένα forum μπαίνεις γράφεις εκφράζεσαι αλλά
        πρέπει να ακούς και τους άλλους αλλιώς γράψτα στον καθρέφτη του σπιτιού σου.
7)     Η αναπλήρωση ή η ωρομισθία μακριά από το σπίτι σου είναι πολύ ποιο ματωμένη προϋπηρεσία από αυτή τόσο των ΟΑΕΔητων, των ΠΔΣητων και άλλων σχολών παραθύρων που ήταν στο σπίτι τους.


Υ.Γ.  Συνάδελφοι του ΟΑΕΔ μην προκαλείτε  γιατι θα ντρέπεστε στα ΠΕΚ να πείτε από που διοριστήκατε  ;) ;)

Υ.Γ.  Φίλε zst έχεις στοιχεία που κατηγορείς τους συναδέλφους ότι έκαναν ένσταση απλά για να μαζέψουν χρήματα ανα κεφάλι;;
        Εάν ναι τότε να τα αναφέρεις να τους ξεμπροστιάσεις εάν όχι ΝΤΡΟΠΗ !!!!
εχεις στοιχεια οτι οι δηθεν μπροσταρηδες δεν πηραν μιζα;
3 οι21 ωρες σαν 11 ειναι ολοκληρη; μονο δυο χρονιες μετρησαν ολοκληρες
4 οι περισσοτεροι ηταν βυσματα δε θελει αποδειξη;
περσι στα πεκ και φετος στο σχολειο κανενας δεν τολμησε να μου πει οτι η ρυθμιση ηταν αδικη
ανωνυμα ειναι ολα ευκολα
ριχνω λασπη και ας αποδειξει ο αλλος οτι δεν ειναι βυσμα
εχω ρωτησει πολλες φορες πως μπορεσα να παρακαμψω το συστημα προσληψεων του οαεδ
αν απο 10ος προσλαμβανομουν ο πρωτος δε θα χαλουσε τον κοσμο
και αν δεν το ξερεις για να κληθει ο δευτερος ο πρωτος επρεπε να υπογραψει δηλωση μη αποδοχης
αρα για το δεκατο επρεπε να υπογραψουν αλλοι εννεα
και οχι δε σε βρηκα στο τηλεφωνο...
αυτο ειναι το χειροτερο στρεφεστε εναντια στη μονη αποκτημενη αξιοκρατικα προυπηρεσια
υπηρχε εστω στοιχειωδως η δυνατοτητα να σε παρουν στην πδσ χωρις βυσμα στους φιλολογους;
καλουσαν οι δευτεροβαθμιες οποτε γουσταραν ωρομισθιους;
και οι ημετεροι στα δυσπροσιτα;
shame on you

Βάση ποιών κριτηρίων δημιουργούνταν πίνακες για τον ΟΑΕΔ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:36:09 »

Αποσυνδεδεμένος zst

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #718 στις: Αύγουστος 17, 2010, 03:10:35 μμ »
αν λες τον αλλο βυσμα;

δικαζοταν καποιος γιατι ειπε μια κυρια κατσικα
προστιμο λεει ο δικαστης
πληρωνει ο ανθρωπος και φευγονταςρωταει:
αν πω μια κατσικα κυρια θα πληρωσω τιποτα;
οχι λεει ο δικαστης
γυρναει στη μηνυουσα ο ανθρωπος και της λεει:
χαιρετε, κυρια

χαιρετε,συναδελφοι

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #719 στις: Αύγουστος 17, 2010, 03:10:45 μμ »
Δινόταν προτεραιότητα σε αυτούς που είχαν ήδη εμπειρία στον ΟΑΕΔ. Για να μην πούμε για αυτούς που αναγνώρισαν πχ προϋπηρεσία πληροφορικής(τη δίδαξαν μετά από κάτι σεμινάρια) ενώ ήταν πχ. Φιλόλογοι και την αναγνώρισαν κανονικά

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #720 στις: Αύγουστος 17, 2010, 03:14:28 μμ »
Διάβασα 47 σελίδες με το χριστιανικο τιτλο"το τελος των ΟΑΕΔιτων".Διδασκω 15 χρονια οχι μόνο στον ΟΑΕΔ του νομού μου αλλά και σε γειτονικούς .Είμαι 3 φορές επιτυχούσα στον ΑΣΕΠ και πήγαινα σχεδον αδιάβαστη γιατι μεγαλώνω μονη μου 2 αγγελουδια και τα απογευματα εκανα προετοιμασια πτυχιων για να βγαινω οικονομικα.Τα τελευταια 4 χρονια που διδασκω στο Παιδειας μου φαινεται περιπατος γιατι ειχα συνηθίσει τα 30αρια και 35αρια τμήματα του ΟΑΕΔ όπου επιπλέον δεν υπήρχε βιβλιο στην δικη μου ειδικοτητα και ετοιμαζα μονη μου τα παντα .Τους μηνες που ειχα αδεια εγκυμοσυνης ,με αντικατεστησε μια συναδελφος η οποια δεν εκανε ποτε ξανα αιτηση για ωρομισθια στον ΟΑΕΔ γιατι η διαχειριση της ταξης δεν ειναι ευκολη.
Ολα αυτα τα χρονια ποτε δεν ειχα ξεστομισει ειρωνιες ουτε συκοφαντιες για συναδελφους με κατοχυρωμενη προυπηρεσια ούτε μου αρέσει η Μάρθα Βούρτση κι αν εχω κονε με υπουργους και ειμαι λαμογιο πώς και χρησιμοποίησα το βύσμα μου για να παίρνω 5-6 ώρες στον ΟΑΕΔ κι όχι να διοριστω απο την πισω πόρτα;
Στις 23 -8 θα παρουσιασω 50 μηνες συνολικα προυπηρεσιας ενω αναγνωριστηκε το 1/3 της αντιστοιχης του ΟΑΕΔ
Χαριτογλου Κυριακη ΠΕ05

Πολύ συγκινητικό και πολύ χριστιανικό το περιεχόμενο των λόγων σου......ανατριχιάσαμε...

Αποσυνδεδεμένος zst

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #721 στις: Αύγουστος 17, 2010, 03:15:08 μμ »
προυπηρεσια
παλαιοτητα πτυχιου
βαθμος πτυχιου
100 το ενα παιδι
200 τα δυο
500 τα τρια
αυτα το 1995
 προσληφθηκα με βαση την παλαιοτητα

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #722 στις: Αύγουστος 17, 2010, 03:15:45 μμ »
Δινόταν προτεραιότητα σε αυτούς που είχαν ήδη εμπειρία στον ΟΑΕΔ. Για να μην πούμε για αυτούς που αναγνώρισαν πχ προϋπηρεσία πληροφορικής(τη δίδαξαν μετά από κάτι σεμινάρια) ενώ ήταν πχ. Φιλόλογοι και την αναγνώρισαν κανονικά

Μια απλή ερώτηση. Κανείς δεν γεννιέται με προϋπηρεσία. Άρα όλοι από 0 μόρια ξεκίνησαν ακόμα και αυτός που σήμερα έχει 60. Όταν τον προσέλαβαν για πρώτη φορά με τι κριτήρια τον πήραν;;;
Όπως και για ΠΔΣ έπαιζε το βύσμα.

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #723 στις: Αύγουστος 17, 2010, 03:15:56 μμ »
Διάβασα 47 σελίδες με το χριστιανικο τιτλο"το τελος των ΟΑΕΔιτων".Διδασκω 15 χρονια οχι μόνο στον ΟΑΕΔ του νομού μου αλλά και σε γειτονικούς .Είμαι 3 φορές επιτυχούσα στον ΑΣΕΠ και πήγαινα σχεδον αδιάβαστη γιατι μεγαλώνω μονη μου 2 αγγελουδια και τα απογευματα εκανα προετοιμασια πτυχιων για να βγαινω οικονομικα.Τα τελευταια 4 χρονια που διδασκω στο Παιδειας μου φαινεται περιπατος γιατι ειχα συνηθίσει τα 30αρια και 35αρια τμήματα του ΟΑΕΔ όπου επιπλέον δεν υπήρχε βιβλιο στην δικη μου ειδικοτητα και ετοιμαζα μονη μου τα παντα .Τους μηνες που ειχα αδεια εγκυμοσυνης ,με αντικατεστησε μια συναδελφος η οποια δεν εκανε ποτε ξανα αιτηση για ωρομισθια στον ΟΑΕΔ γιατι η διαχειριση της ταξης δεν ειναι ευκολη.
Ολα αυτα τα χρονια ποτε δεν ειχα ξεστομισει ειρωνιες ουτε συκοφαντιες για συναδελφους με κατοχυρωμενη προυπηρεσια ούτε μου αρέσει η Μάρθα Βούρτση κι αν εχω κονε με υπουργους και ειμαι λαμογιο πώς και χρησιμοποίησα το βύσμα μου για να παίρνω 5-6 ώρες στον ΟΑΕΔ κι όχι να διοριστω απο την πισω πόρτα;
Στις 23 -8 θα παρουσιασω 50 μηνες συνολικα προυπηρεσιας ενω αναγνωριστηκε το 1/3 της αντιστοιχης του ΟΑΕΔ
Χαριτογλου Κυριακη ΠΕ05
Να δώσεις ΑΣΕΠ όπως όλοι.

Αποσυνδεδεμένος zst

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #724 στις: Αύγουστος 17, 2010, 03:17:50 μμ »
Δινόταν προτεραιότητα σε αυτούς που είχαν ήδη εμπειρία στον ΟΑΕΔ. Για να μην πούμε για αυτούς που αναγνώρισαν πχ προϋπηρεσία πληροφορικής(τη δίδαξαν μετά από κάτι σεμινάρια) ενώ ήταν πχ. Φιλόλογοι και την αναγνώρισαν κανονικά
αυτο εγινε το 2001 οταν μας απεκλεισαν αποτο παιδειας
χιλιαδες στο παιδειας καθε ειδικοτητας 2000-2002 μετεφεραν προυπηρεσια υπολογιστων στο βασικο τους πτυχιο

Αποσυνδεδεμένος zst

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #725 στις: Αύγουστος 17, 2010, 03:19:09 μμ »
Διάβασα 47 σελίδες με το χριστιανικο τιτλο"το τελος των ΟΑΕΔιτων".Διδασκω 15 χρονια οχι μόνο στον ΟΑΕΔ του νομού μου αλλά και σε γειτονικούς .Είμαι 3 φορές επιτυχούσα στον ΑΣΕΠ και πήγαινα σχεδον αδιάβαστη γιατι μεγαλώνω μονη μου 2 αγγελουδια και τα απογευματα εκανα προετοιμασια πτυχιων για να βγαινω οικονομικα.Τα τελευταια 4 χρονια που διδασκω στο Παιδειας μου φαινεται περιπατος γιατι ειχα συνηθίσει τα 30αρια και 35αρια τμήματα του ΟΑΕΔ όπου επιπλέον δεν υπήρχε βιβλιο στην δικη μου ειδικοτητα και ετοιμαζα μονη μου τα παντα .Τους μηνες που ειχα αδεια εγκυμοσυνης ,με αντικατεστησε μια συναδελφος η οποια δεν εκανε ποτε ξανα αιτηση για ωρομισθια στον ΟΑΕΔ γιατι η διαχειριση της ταξης δεν ειναι ευκολη.
Ολα αυτα τα χρονια ποτε δεν ειχα ξεστομισει ειρωνιες ουτε συκοφαντιες για συναδελφους με κατοχυρωμενη προυπηρεσια ούτε μου αρέσει η Μάρθα Βούρτση κι αν εχω κονε με υπουργους και ειμαι λαμογιο πώς και χρησιμοποίησα το βύσμα μου για να παίρνω 5-6 ώρες στον ΟΑΕΔ κι όχι να διοριστω απο την πισω πόρτα;
Στις 23 -8 θα παρουσιασω 50 μηνες συνολικα προυπηρεσιας ενω αναγνωριστηκε το 1/3 της αντιστοιχης του ΟΑΕΔ
Χαριτογλου Κυριακη ΠΕ05
Να δώσεις ΑΣΕΠ όπως όλοι.
3 επιτυχιες εχει
διαβαστε και λιγο

Αποσυνδεδεμένος zst

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #726 στις: Αύγουστος 17, 2010, 03:20:16 μμ »
Δινόταν προτεραιότητα σε αυτούς που είχαν ήδη εμπειρία στον ΟΑΕΔ. Για να μην πούμε για αυτούς που αναγνώρισαν πχ προϋπηρεσία πληροφορικής(τη δίδαξαν μετά από κάτι σεμινάρια) ενώ ήταν πχ. Φιλόλογοι και την αναγνώρισαν κανονικά

Μια απλή ερώτηση. Κανείς δεν γεννιέται με προϋπηρεσία. Άρα όλοι από 0 μόρια ξεκίνησαν ακόμα και αυτός που σήμερα έχει 60. Όταν τον προσέλαβαν για πρώτη φορά με τι κριτήρια τον πήραν;;;
Όπως και για ΠΔΣ έπαιζε το βύσμα.
προυπηρεσια
παλαιοτητα πτυχιου
βαθμος πτυχιου
100 το ενα παιδι
200 τα δυο
500 τα τρια
αυτα το 1995
 προσληφθηκα με βαση την παλαιοτητα
ακατανοητες εποχες

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #727 στις: Αύγουστος 17, 2010, 03:31:51 μμ »
"Δηλαδή το σενάριο να δημιουργηθούν
νέοι ανεξάρτητοι πίνακες για σας που ήσασταν από άλλο Υπουργείο (άρα και καθεστώς),
το θέσατε επί τάπητος έστω για τα μάτια του κόσμου όλα αυτά τα χρόνια του αγώνα σας,
το παλέψατε, για να μην ακυρωθούν οι κόποι κάποιου άλλου κατακαημένου;
ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΣΤΩ;"


Σ'αυτό τουλάχιστον πραγματικά θα ήθελα μια απάντηση...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 17, 2010, 03:37:33 μμ από Joanna Bear ΠΕ06 »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161404
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 464
Σύνολο: 479

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.