*

Αποστολέας Θέμα: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;  (Αναγνώστηκε 175628 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #812 στις: Αύγουστος 18, 2010, 10:50:09 μμ »
ναι, συμφωνω απολυτα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:34:07 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #813 στις: Αύγουστος 18, 2010, 10:53:50 μμ »
Παράλληλος συγκρουσιακός διάλογος μεταξύ αδιόριστων από την οπτική μιας μεριάς

Τους λες: Γνωρίζατε ότι η προϋπηρεσία σας δεν μετρούσε στο «παιδείας»
Σου λένε: Μα, μας απολύσανε.


Τους λες: Σκόπιμα ακολουθήσατε αυτό το δρόμο, επειδή παρακάμπτεται ο ΑΣΕΠ…
Σου λένε: Ο διαγωνισμός είναι διαβλητός και δεν αποδεικνύει τίποτα… Εμείς είμαστε θύματα της μεταβατικής από την επετηρίδα…Υπάρχουν και άλλοι, που παρακάμπτουν νόμιμα τον διαγωνισμό…

Τους λες: Οι προσλήψεις σας γίνονταν με αδιαφανή τρόπο και με πελατειακές σχέσεις…
Σου λένε:  Το ίδιο γίνεται με την ΠΔΣ, τα εκκλησιαστικά., τα ιδιωτικά…

Τους λες: Είναι το ίδιο καταδικαστέες περιπτώσεις
Σου λένε: Γιατί τότε μόνο ενάντια σε εμάς; Και τελικά οι προσλήψεις στον ΟΑΕΔ γίνονταν με αξιοκρατικό τρόπο!!!

Τους λες : Φέρατε μια βίαιη ανατροπή στις ζωές πολλών συναδέλφων σας μέσω του «φύγετε μαζικά» εσείς και «ελάτε μαζικά εσείς»> Και θα έπρεπε, κατά την διεκδίκηση σας να είχατε ζητήσει τουλάχιστον το «βόλεμά σας» εκτός πινάκων.
Σου λένε: Εμείς είμαστε τα θύματα, που τελικά δικαιωθήκαμε. Ο συνήγορος του πολίτη…

Τους λες: Πολλοί από εμάς στη προσφυγή που κάναμε ενάντια στη τροπολογία του υπουργείου δεν έχουμε κάποιο συμφέρον, αλλά δεν μπορούσαμε να βλέπουμε πάλι να αδικούνται με άγαρμπο τρόπο τόσοι συνάδελφοι…
Σου λένε: Παίρνετε μίζες. Έχετε πρόβλημα, να το ψάξετε. Θέλετε το κακό μας.

Τους λες: Οκ, Το δικαστήριο θα αποφασίσει. Αφού εσείς δεν σκεφτήκατε τις ζωές τόσων συνάδελφων σας, έχουμε και το ηθικό στήριγμα να προσφύγουμε στην δικαιοσύνη.
Σου λένε: Αυτό είναι αντισυναδελφικό. Πατάτε επί πτωμάτων, δολοφόνοι…Ο θεός...



ΥΓ. Μάρκο, να βρω να διαβάσω τις σφήκες του Αριστοφάνη. Τις είχα σε ένα κόμικ…

Απλώς ΑΨΟΓΟ! Οτιδήποτε παραπάνω είναι περιττό! Έγραψες...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #814 στις: Αύγουστος 19, 2010, 06:38:27 πμ »
Παράλληλος συγκρουσιακός διάλογος μεταξύ αδιόριστων από την οπτική μιας μεριάς

Τους λες: Γνωρίζατε ότι η προϋπηρεσία σας δεν μετρούσε στο «παιδείας»
Σου λένε: Μα, μας απολύσανε.


Τους λες: Σκόπιμα ακολουθήσατε αυτό το δρόμο, επειδή παρακάμπτεται ο ΑΣΕΠ…
Σου λένε: Ο διαγωνισμός είναι διαβλητός και δεν αποδεικνύει τίποτα… Εμείς είμαστε θύματα της μεταβατικής από την επετηρίδα…Υπάρχουν και άλλοι, που παρακάμπτουν νόμιμα τον διαγωνισμό…

Τους λες: Οι προσλήψεις σας γίνονταν με αδιαφανή τρόπο και με πελατειακές σχέσεις…
Σου λένε:  Το ίδιο γίνεται με την ΠΔΣ, τα εκκλησιαστικά., τα ιδιωτικά…

Τους λες: Είναι το ίδιο καταδικαστέες περιπτώσεις
Σου λένε: Γιατί τότε μόνο ενάντια σε εμάς; Και τελικά οι προσλήψεις στον ΟΑΕΔ γίνονταν με αξιοκρατικό τρόπο!!!

Τους λες : Φέρατε μια βίαιη ανατροπή στις ζωές πολλών συναδέλφων σας μέσω του «φύγετε μαζικά» εσείς και «ελάτε μαζικά εσείς»> Και θα έπρεπε, κατά την διεκδίκηση σας να είχατε ζητήσει τουλάχιστον το «βόλεμά σας» εκτός πινάκων.
Σου λένε: Εμείς είμαστε τα θύματα, που τελικά δικαιωθήκαμε. Ο συνήγορος του πολίτη…

Τους λες: Πολλοί από εμάς στη προσφυγή που κάναμε ενάντια στη τροπολογία του υπουργείου δεν έχουμε κάποιο συμφέρον, αλλά δεν μπορούσαμε να βλέπουμε πάλι να αδικούνται με άγαρμπο τρόπο τόσοι συνάδελφοι…
Σου λένε: Παίρνετε μίζες. Έχετε πρόβλημα, να το ψάξετε. Θέλετε το κακό μας.

Τους λες: Οκ, Το δικαστήριο θα αποφασίσει. Αφού εσείς δεν σκεφτήκατε τις ζωές τόσων συνάδελφων σας, έχουμε και το ηθικό στήριγμα να προσφύγουμε στην δικαιοσύνη.
Σου λένε: Αυτό είναι αντισυναδελφικό. Πατάτε επί πτωμάτων, δολοφόνοι…Ο θεός...



ΥΓ. Μάρκο, να βρω να διαβάσω τις σφήκες του Αριστοφάνη. Τις είχα σε ένα κόμικ…

Συγχαρητήρια.Πραγματικά ο,τιδήποτε άλλο είναι περιττό.

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #815 στις: Αύγουστος 19, 2010, 07:30:33 πμ »
 Μόνιμοι Συνάδελφοι που κρύβεστε πίσω από ψευδώνυμα και εκ του ασφαλούς παίζετε με τις ζωές συναδέλφων σας

Έχω ήδη ξαναπεί, πως αναφαίρετο δικαίωμα του κάθε Έλληνα πολίτη είναι η προσφυγή στη δικαιοσύνη για την προάσπιση και τη δικαίωση επαγγελματικών συμφερόντων όταν πιστεύει πως θίγεται.
Η διαφορά όμως η δική σας με τους υπόλοιπους συναδέλφους είναι πως εσύ δεν έχετε  έννομο συμφέρον σαν μόνιμοι καθηγητές του υπουργείου παιδείας εφόσον δεν σας πήραμε καμία θέση.

Σχετικά με τον τρόπο πρόσληψης αναπληρωτών-ωρομισθίων-μόνιμων εφόσον η αποκτηθείσα προϋπηρεσία είναι προσόν πρόσληψης ή διορισμού μονίμου και αυτό ισχύει και σήμερα ότι και να λετε είναι έπεα πτερόεντα, το Υπουργείο είναι υποχρεωμένο να εφαρμόζει τους νόμους . Όταν από την άλλη το υπουργείο καταστρατηγεί τις βασικές αρχές του Συντάγματος,  παρανομεί.

Κάνατε μια προσφυγή, και καλά κάνατε γιατί πιστεύατε πως αδικηθήκατε Εμείς δηλώσαμε παρέμβαση για τους δικούς μας λόγους

Λοιπόν για να τελειώνουμε γιατί βλέπω πως εσείς εφόσον δεν έχετε πρόβλημα επιβίωσης έχετε και την διάθεση για φιλοσοφίες
απαντώ:

Δεν χαρίζω σε κανέναν ούτε μια διδακτική  ώρα από τη δουλειά μου σε κανένα δημόσιο σχολείο εφόσον υπέρ μας συνηγορούν:

1. Η ανεξάρτητη αρχή του Συνηγόρου του Πολίτη
2. Το Νομικό Συμβούλιο του Κράτους
3. Όλες οι Κοινοβουλευτικές ομάδες της Βουλής των Ελλήνων
4.  Τα Ελληνικά Δικαστήρια ( θετικές αποφάσεις με τις οποίες διορίστηκαν αναδρομικά συνάδελφοί μας)

Τα σχολεία δεν είναι  τσιφλίκι κανενός

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:34:07 »

Αποσυνδεδεμένος zst

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #816 στις: Αύγουστος 19, 2010, 08:10:57 πμ »
γεια σου προεδρε
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2010, 08:45:44 πμ από zst »

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #817 στις: Αύγουστος 19, 2010, 08:48:41 πμ »
panos2, οι βεντέτες έχουν, συχνά, και παράπλευρες απώλειες ..., ανάμεσα στα σκάγια - που καλά κρατούν - χωρατά δε χωράνε, σύντεκνε ...!

σκάγι
ουφ ..., εγώ τη γλίτωσα ..., μάλλον ...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #818 στις: Αύγουστος 19, 2010, 09:07:25 πμ »
Συγνώμη για τη διακοπή ...συνεχίζω
για να  μην ξεχνιόμαστε, προς ενημέρωσή σας:

'Εχουμε στα χέριια μας τις δικαστικές αποφάσεις σύμφωνα με τις οποίες συνάδελφοί μας οαεδίτες δικαιώθηκαν και μονιμοποιήθηκαν αναδρομικά.

 
Όσο για τον knkn σίγουρα κατάλαβες πως έκανα χιούμορ.

ΥΓ.  Δεν ήξερα για το μωρό, να σου ζήσει (από την καρδιά μου η ευχή)

Σχεδόν πάντα τα παράθυρα είναι νόμιμα !  Εγώ όμως δεν έχω την άποψη πως '' ότι είναι νόμιμο , είναι και ηθικό '' .
Οι νόμοι αλλάζουν .  Κάποιο παράθυρο  που ήταν νόμιμο με τον προηγούμενο νόμο , κλείνει με τον νέο νόμο και ένας επόμενος νόμος μπορεί να δημιουργήσει νέα παράθυρα.    

Υ.Γ. κατάλαβα το χιούμορ , γι αυτό απάντησα κι εγώ ανάλογα .  Ευχαριστώ απο την καρδία μου για την ευχή σου !
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2010, 09:09:41 πμ από knkn »

Αποσυνδεδεμένος colinpauel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #819 στις: Αύγουστος 19, 2010, 09:33:06 πμ »
Το αίτημα που είχατε και θα θυμάμαι πάντα στην ζωή μου είναι.....

Αιτούμαστε.......
...................
...................
Να μην δημιουργηθεί παράλληλος πίνακας απορρόφησης!

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #820 στις: Αύγουστος 19, 2010, 09:39:34 πμ »
Συγνώμη για τη διακοπή ...συνεχίζω
για να  μην ξεχνιόμαστε, προς ενημέρωσή σας:

'Εχουμε στα χέριια μας τις δικαστικές αποφάσεις σύμφωνα με τις οποίες συνάδελφοί μας οαεδίτες δικαιώθηκαν και μονιμοποιήθηκαν αναδρομικά.

 
Όσο για τον knkn σίγουρα κατάλαβες πως έκανα χιούμορ.

ΥΓ.  Δεν ήξερα για το μωρό, να σου ζήσει (από την καρδιά μου η ευχή)

Σχεδόν πάντα τα παράθυρα είναι νόμιμα !  Εγώ όμως δεν έχω την άποψη πως '' ότι είναι νόμιμο , είναι και ηθικό '' .
Οι νόμοι αλλάζουν .  Κάποιο παράθυρο  που ήταν νόμιμο με τον προηγούμενο νόμο , κλείνει με τον νέο νόμο και ένας επόμενος νόμος μπορεί να δημιουργήσει νέα παράθυρα.    

Υ.Γ. κατάλαβα το χιούμορ , γι αυτό απάντησα κι εγώ ανάλογα .  Ευχαριστώ απο την καρδία μου για την ευχή σου !

Είσαι μικρός στην ηλικία για να θυμάσαι την επετηρίδα, που ο καθένας είχε τη θέση του και προγραμμάτιζε τη ζωή του ανάλογα με την ημερομηνία κτήσεως βασικού πτυχίου.
Η κατάργηση αυτής δημιούργησε νέες επετηρίδες,πχ 16 μηνο με προϋπηρεσία, εδώ είχαν βάλει και τα ναυτικά λύκεια κλπ, στην πορεία υπήρχαν και άλλοι  πίνακες και τρέχα γύρευε.
Τελικά οι περισσότεροι τότε που φώναζαν κατά την κατάργηση της επετηρίδας και ήταν και στα επεισόδια, διορίστηκαν με προϋπηρεσία η οποία και τότε ήταν αδιαφανής επειδή δεν υπήρχε σύστημα μηχανογράφησης και ενώ είχαμε δικαίωμα να δηλώνουμε μόνο 3 ή 4 νομούς, άλλοι δήλωναν 10.

Οσο για το τι είναι ηθικό; Ηθικό είναι κάποιος να τελειώνει το πανεπιστήμιο και να διορίζεται. Τώρα για το αν ηθικό κάποιος να έχει φτάσει στα 40-50 κλπ και να έχει παιδιά φοιτητές και να μην έχει διοριστεί ακόμη, δεν ξέρω τι είναι.

φιλικά

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #821 στις: Αύγουστος 19, 2010, 09:40:33 πμ »
Μην ασχολείστε βρε παιδιά άλλο με τους οαεδίτες. Τους βαρέθηκα. :( :( :( :(
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #822 στις: Αύγουστος 19, 2010, 10:01:49 πμ »
Συγνώμη για τη διακοπή ...συνεχίζω
για να  μην ξεχνιόμαστε, προς ενημέρωσή σας:

'Εχουμε στα χέριια μας τις δικαστικές αποφάσεις σύμφωνα με τις οποίες συνάδελφοί μας οαεδίτες δικαιώθηκαν και μονιμοποιήθηκαν αναδρομικά.

 
Όσο για τον knkn σίγουρα κατάλαβες πως έκανα χιούμορ.

ΥΓ.  Δεν ήξερα για το μωρό, να σου ζήσει (από την καρδιά μου η ευχή)

Σχεδόν πάντα τα παράθυρα είναι νόμιμα !  Εγώ όμως δεν έχω την άποψη πως '' ότι είναι νόμιμο , είναι και ηθικό '' .
Οι νόμοι αλλάζουν .  Κάποιο παράθυρο  που ήταν νόμιμο με τον προηγούμενο νόμο , κλείνει με τον νέο νόμο και ένας επόμενος νόμος μπορεί να δημιουργήσει νέα παράθυρα.    

Υ.Γ. κατάλαβα το χιούμορ , γι αυτό απάντησα κι εγώ ανάλογα .  Ευχαριστώ απο την καρδία μου για την ευχή σου !

Είσαι μικρός στην ηλικία για να θυμάσαι την επετηρίδα, που ο καθένας είχε τη θέση του και προγραμμάτιζε τη ζωή του ανάλογα με την ημερομηνία κτήσεως βασικού πτυχίου.
Η κατάργηση αυτής δημιούργησε νέες επετηρίδες,πχ 16 μηνο με προϋπηρεσία, εδώ είχαν βάλει και τα ναυτικά λύκεια κλπ, στην πορεία υπήρχαν και άλλοι  πίνακες και τρέχα γύρευε.
Τελικά οι περισσότεροι τότε που φώναζαν κατά την κατάργηση της επετηρίδας και ήταν και στα επεισόδια, διορίστηκαν με προϋπηρεσία η οποία και τότε ήταν αδιαφανής επειδή δεν υπήρχε σύστημα μηχανογράφησης και ενώ είχαμε δικαίωμα να δηλώνουμε μόνο 3 ή 4 νομούς, άλλοι δήλωναν 10.

Οσο για το τι είναι ηθικό; Ηθικό είναι κάποιος να τελειώνει το πανεπιστήμιο και να διορίζεται. Τώρα για το αν ηθικό κάποιος να έχει φτάσει στα 40-50 κλπ και να έχει παιδιά φοιτητές και να μην έχει διοριστεί ακόμη, δεν ξέρω τι είναι.

φιλικά

Έκλεισα τα 42, με δύο παιδιά - όχι φοιτητές ακόμη, δεν ξέρω και αν αξίζει να το ελπίζω -, μετά 5 ΑΣΕΠ, στον ένα για μισή ερώτηση πολλαπλής επιλογής μη διοριστέος ..., ακόμη αδιόριστος, παρά την 3ετία της ωρομισθίας, αναπλήρωσης, ωρομισθίας (γιατί, άραγε, όχι αναπλήρωσης...; ) ..., η περίπτωσή μου τι να είναι, τι να είναι ...!



Ξεκαθαρίζω: η τροπολογία του Κου Υφυπουργού της παρελθούσας κυβέρνησης ήταν, κατ' εμέ, άδικη (αν και νομότυπη) και βίαια καταστροφική για τον προγραμματισμό και ανθρώπων που δε χρωστούν την προϋπηρεσία τους σε κανέναν, όπως κι εγώ ..., αλλά ο καθένας, είτε με τη μια οπτική για το θέμα, είτε με την άλλη, είναι άνθρωπος, είναι συνάδελφος και, αν είναι και αδιόριστος, έχει κι ένα δρόμο εμπρός του - ευκολοδιάβατο ή δύσβατο -, χαρακτηριστικά που δε δικαιολογούν το εκατέρωθεν μένος τόσων σελίδων και τη διαιώνιση μιας «τζάμπα» βεντέτας ...

Τα προβλήματα είναι μέγιστα και μας ξεπερνούν, συνάδελφοι ...  ;)

Συγγνώμη για τη διακοπή ..., καλημέρα ...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2010, 10:03:22 πμ από aristos2 »
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #823 στις: Αύγουστος 19, 2010, 10:10:38 πμ »

Αριστοφάνη "Σφήκες"
πραγματεύεται τη δικομανία των Αθηναίων, ενώ στόχος γίνεται η λειτουργία της Αθηναϊκής δημοκρατίας
pano, βαλε στη θεση των "τους λες" , "σου λενε" τα: Βδελυκλέων -  Φιλοκλέων
και είσαι μέσα!

πάρε και το κόμικς,(μη ψάχνεις στο έχω έτοιμο ... ;))
http://www.scribd.com/doc/3850864/-
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #824 στις: Αύγουστος 19, 2010, 10:21:38 πμ »
pros aristos 2

συμφωνώ μαζί σου ως προς ένα σημείο:
Η τροπολογία του πρώην υφυπουργού ήταν άδικη κυρίως για μας.

Σχετικά με την κατάθεση σχετικής νομοθετικής ρύθμισης σε μορφή τροπολογίας, να σου θυμίσω πως μετά την ενημέρωση από μας του πρώην Υπουργού παιδείας κου Ευριπίδη Στυλιανίδη, το θέμα μας βγήκε από τα ΄συρτάρια. Με τη συνεχή διαμεσολάβηση της ανεξάρτητης αρχής του συνηγόρου του πολίτη το θέμα μας άρχισε να εξετάζεται.
Η νομοθετική ρύθμιση που μας είχε κοινοποιηθεί από τις υπηρεσίες του υπουργείου παιδείας, έγινε γνωστή στο πανελλήνιο με τη δημοσίευση αυτής στην εφημερίδα ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ για να μην μας κατηγορήσετε πως κινούμαστε εν κρυπτώ.

Στη Βουλή επίσης σε ερωτήσεις βουλευτών  στο πλαίσιο τοιυ κοινοβουλευτικού ελέγχου, η νομοθετική ρύθμιση έγινε γνωστή στην εκπαιδευτική κοινότητα πάλι από μας.

Η νομοθετική ρύθμιση είχε γίνει αποδεκτή και από την νομοπαρασκευαστική.

Με τον ανασχηματισμό του Ιανουαρίου, ο επόμενος υπουργός ήθελε να ξαναδεί όλα τα άρθρα, αλλά το θέμα μας καθυστερούσε εξ αιτίας κάποιων άρθρων του πολυνομοσχεδίου, όχι του δικού μας.

Τότε εμείς ζητήσαμε τη κατάθεση της νομοθετικής ρύθμισης σε μορφή τροπολογίας (βλεπε πρακτικά βουλής -συζητήσεις για νομοσχέδια υπ. παιδείας).

ο κος Λυκουρέντζος μας αιφνιδίασε με την τροπολογία της τροπολογίας της τελευταίας στιγμής.
Αν και προσωπικά πιστεύω πως αν ήταν στο χέρι του δεν θα την κατέθετε ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #825 στις: Αύγουστος 19, 2010, 10:24:43 πμ »

Αριστοφάνη "Σφήκες"
πραγματεύεται τη δικομανία των Αθηναίων, ενώ στόχος γίνεται η λειτουργία της Αθηναϊκής δημοκρατίας
pano, βαλε στη θεση των "τους λες" , "σου λενε" τα: Βδελυκλέων -  Φιλοκλέων
και είσαι μέσα!

πάρε και το κόμικς,(μη ψάχνεις στο έχω έτοιμο ... ;))
http://www.scribd.com/doc/3850864/-

Το βρήκα! Ευχαριστώ...
Να δω τώρα με ποιον μοιάζω περισσότερο... ;D


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161389
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 521
Σύνολο: 542

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.