*

Αποστολέας Θέμα: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;  (Αναγνώστηκε 175718 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #896 στις: Αύγουστος 19, 2010, 07:58:00 μμ »
Βρε φίλε zst να σε ρωτήσω κάτι;;
Εάν ξέρεις βέβαια.
Πριν πόσα χρόνια πήρε τελευταία φορά νέους συναδέλφους με μηδενική προϋπηρεσία ο ΟΑΕΔ;;

Και να σου πω και κάτι για να μην νομίζεις ότι τα έχω εναντίων σου (αν και δεν νομιζω να σου έχω δείξει κάτι τέτοιο)

Πριν 4 χρόνια με καλούν πρωινή ωρομισθία Νοέμβρη μήνα σε Γυμνάσιο. Σύμφωνα με τον νόμο δεν πρέπει να ξεπερνάς τις 10 ώρες εβδομαδιαίως ή 11 αθροιστικά πρωινή και ΠΔΣ
Μαθαίνω ότι μια συνάδελφος (πε03) ωρομίσθια την θέση της οποίας πείρα σε εκείνο το σχολείο (10 ώρες) έφυγε από εκείνο για άλλο με (10 ώρες) και ταυτόχρονα δούλευε ΠΔΣ σε 2 σχολεία (για να είναι νόμιμη έπρεπε να έχει μιση ώρα στο καθένα  :P :P) Γίνεται;;;;;

Μία άλλη έκανε ΠΔΣ ταυτόχρονα και ίδιες μέρες σε ένα σχολείο στην Μεθώνη, σε 1 σχολείο στην Πάτρα, σε 1 σχολειο στο Αγρίνιο. Γίνεται;;;;; (απόσο ξέρω δεν παρέχονται απο το υπουργείο ελικόπτερα :P :P)


Έκανα ονομαστικές καταγγελίες στο ΥΠΕΠΘ για τα άτομα αυτά. Αποτέλεσμα.
Η δεύτερη διορίσθηκε 1 χρόνο μετά μόνιμη
Η πρώτη διορίζεται φέτος μόνιμη Β΄Ηλείας.

Οι απαντήσεις από το Υπουργείο;;;  Αόριστες μαλ.......ιες.

Θέλεις και άλλα ή πρέπει να πιστέψω ότι όλα δουλεύουν αξιοκρατικά παντού ακόμα και στον ΟΑΕΔ;;;
Ααα, πάνω που πάω να ηρεμήσω, διαβάζω αυτά που γράφεις, ...στρατηγέ μου και φρίττωωωωωωωωωωωωωω!!!
Μα τέλος πάντων η διαφθορά δεν έχει όρια;! Μια ο ΟΑΕΔ, μια η ΠΔΣ, αμάν πια! Σιχαίνομαι!
Και δηλαδή, τι απάντηση σου έδωσαν για τις καταγγελίες σου;
Σ'έγραψαν εντελώς;!

Εγώ έκανα πέρσι για πρώτη φορά ΠΔΣ κι αυτό γιατί πέρσι πρώτη φορά πήραν άτομα βάσει χρονολογίας κτήσης πτυχίου...

Λοιπόν, ο ένας Λυκειάρχης, με το που πήγα, μου είπε στην ΨΥΧΡΑ ότι αυτός, άκουσον-άκουσον, ήθελε την περσινή,
την οποία και είχε πάρει μάλιστα τηλέφωνο για να διδάξει ΠΔΣ (αδιαφορώντας προφανώς για τις αιτήσεις και για όσους προηγούνταν της συγκεκριμένης), αλλά αυτή ...αρνήθηκε, γιατί είχε διοριστεί μόνιμη!

Εγώ έμεινα κάγκελο!
Στην πορεία βέβαια γίναμε και φίλοι με τον συγκεκριμένο, γιατί έβλεπε την τυπικότητά μου και την όρεξη που είχα για δουλειά,
όπως και το τι έκανα μέσα στην τάξη, αλλά αυτό το περιστατικό δυστυχώς δεν ήταν μεμονωμένο, απ'ό,τι διαβάζω κι εδώ μέσα!

Ναι, τι να σου πω, η κακή ΠΔΣ και ο άγιος και αξιοκρατικός ΟΑΕΔ!!! Σιγά, γιατί θα συγκινηθώ...  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2010, 08:00:51 μμ από Joanna Bear ΠΕ06 »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:03:38 »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #897 στις: Αύγουστος 19, 2010, 08:05:23 μμ »
Μια απορία που είχα πάντα.
Καλά με τις προσλήψεις στις σχολές του Οαεδ.
Από που έχουν ελεγχθεί οι προυπηρεσίες που εμφάνισαν  όλοι οι Οαεδίτες φέτος;
Υπάρχει περίπτωση, διάφοροι λίγοι, να εμφάνισαν με τον κατάλληλο τρόπο πλασματικές προυπηρεσίες;
Υπάρχουν πίνακες, από τους οποίους μπορούμε να δούμε, αν οι προυπηρεσίες αυτές έγιναν πραγματικά;
Στη ΠΔΣ, που ελεγχόταν από το υπουργείο παιδείας, γινόντουσαν διάφορα... Φαντάζομαι τι γινόταν στις σχολές του ΟΑΕΔ.

Έχουμε ψάξει γενικά το θέμα των πλασματικών προυπηρεσιών;


Κι εγώ την έχω κάνει αυτήν την ερώτηση πολλές φορές από πέρσι ακόμη,
όταν είδα τα 60άρια και τα 50άρια τους, αλλά δυστυχώς δεν έβγαλα άκρη...
Ό,τι θέλουν, κάνουν...
Και φαντάσου, πολλοί είχαν μεγαλύτερη προυπηρεσία, αλλά τους προσμετρήθηκε μόνο αυτή ως ωρομισθίων...
Δηλαδή αν τους τη μετρούσαν όλη, τι θα γινόταν; Θα μας πετούσαν έξω απ'τους πίνακες εντελώς;!
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #898 στις: Αύγουστος 19, 2010, 08:13:44 μμ »
ΠΡΟΣ zst

Συνάδελφε δεν καταλαβαίνω τι προσπαθείς να κάνεις. Χρόνια τώρα δεν εμφανίζεσαι πουθενά, δεν συμμετέχεις ούτε σε κανέναν αγώνα ούτε σε συζητήσεις στο διαδίκτυο.  Με λίγα λόγια μας άφηνες μόνους μας να βγάλουμε το φίδι από την τρύπα, να ενημερώνουμε χρόνια τώρα την εκπαιδευτική κοινότητα (δες τόπικ προηγούμενων ετών). Και τώρα ξαφνικά μπλέκεις σε συζητήσεις με μόνιμο προσωπικό που αντί να πάρουν θέση στις κατά τόπους ΕΛΜΕ και να ασχοληθούν με τα προβλήματα της εκπαίδευσης ασχολούνται με τους οαεδίτες, είτε γιατί έχουν τη γυναίκα τους , την αδελφή τους , το παιδί του ή το παιδί του γείτονα κλπ.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι προσπαθείς να κάνεις! Να αποδείξεις τι! Θα δώσεις λογαριασμό για τον τρόπο πρόσληψής σου σε δημόσιο σχολείο. Δηλαδή θα πρέπει να πάρουμε την άδεια από τον milto ή τον aristo για να δουλέψουμε;Αν δεν το γνωρίζεις ψάξε σε προηγούμενες σελίδες να δεις πόσα χρόνια και πόσες σελίδες έχουμε αφιερώσει για το θέμα αυτό.
Σε παρακαλώ όμως να είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός/ή με αυτούς που δεν παίζουν αλλά κάθονται χαλαρά στον καναπέ τους και ηδονίζονται να παίζουν με τη ζωή σου και τη ζωή των συναδέλφων τους.

Επίσης όποιος έχει διάφορες απορίες, να τους παραπέμπεις στις σελίδες του Συνήγορου του Πολίτη, να ενημερωθούν σχετικά.

Καταλαβαίνω πως έχεις οργή μέσα σου, αλλά το μόνο που κάνεις είναι να δίνεις δικαιώματα να γίνεται συζήτηση για ένα θέμα που έκλεισε!
Κατάλαβες πως το θέμα έχει κλείσει;
Επίσης τις όποιες διεκδικήσεις μας δεν θα τις συζητήσουμε με αυτούς. Αυτό δα μας έλειπε.
Συγνώμη αλλά,  ενοχλείς τους συναδέλφους (πρώην οαεδίτες), οι οποίοι απλά εκνευρίζονται

Φιλικά
Υπερμαχία

Εκφράζω μόνο την αηδία μου ..., που μια εύλογη απορία μου περί του πότε θα ολοκληρωθεί μια "τζάμπα" βεντέτα ..., η θέση μου πως όλοι - κι εσύ, παρά την εριστικότητά σου επί δικαίων και αδίκων - είμαστε συνάδελφοι και η  άποψή μου περί αδικίας (νομότυπης,... μα αδικίας) σε οδήγησαν 3 φορές να μου απευθύνεις χολή - παράλληλα με τη χολή που εκτοξεύεις σε όλους όσοι δεν ταυτίζονται με τις "φωτισμένες" δικές σου σκέψεις ...

Χωρίς - όπως, προφανώς, τόσο έντονα πασχίζεις ν' αποδείξεις πως δεν αξίζεις - την ελάχιστη φιλική διάθεση ...

Θόδωρος ...



Όσες φορές και να πεις τ'όνομα σου πάλι ανώνυμος θα παραμείνεις. Από το περασμένο καλοκαίρι λέω το δικό μου αλλά τιιιιιιιιιιιιιποτα!!!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #899 στις: Αύγουστος 19, 2010, 08:14:32 μμ »
ΠΡΟΣ zst

Συνάδελφε δεν καταλαβαίνω τι προσπαθείς να κάνεις. Χρόνια τώρα δεν εμφανίζεσαι πουθενά, δεν συμμετέχεις ούτε σε κανέναν αγώνα ούτε σε συζητήσεις στο διαδίκτυο.  Με λίγα λόγια μας άφηνες μόνους μας να βγάλουμε το φίδι από την τρύπα, να ενημερώνουμε χρόνια τώρα την εκπαιδευτική κοινότητα (δες τόπικ προηγούμενων ετών). Και τώρα ξαφνικά μπλέκεις σε συζητήσεις με μόνιμο προσωπικό που αντί να πάρουν θέση στις κατά τόπους ΕΛΜΕ και να ασχοληθούν με τα προβλήματα της εκπαίδευσης ασχολούνται με τους οαεδίτες, είτε γιατί έχουν τη γυναίκα τους , την αδελφή τους , το παιδί του ή το παιδί του γείτονα κλπ.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι προσπαθείς να κάνεις! Να αποδείξεις τι! Θα δώσεις λογαριασμό για τον τρόπο πρόσληψής σου σε δημόσιο σχολείο. Δηλαδή θα πρέπει να πάρουμε την άδεια από τον milto ή τον aristo για να δουλέψουμε;
Αν δεν το γνωρίζεις ψάξε σε προηγούμενες σελίδες να δεις πόσα χρόνια και πόσες σελίδες έχουμε αφιερώσει για το θέμα αυτό.
Σε παρακαλώ όμως να είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός/ή με αυτούς που δεν παίζουν αλλά κάθονται χαλαρά στον καναπέ τους και ηδονίζονται να παίζουν με τη ζωή σου και τη ζωή των συναδέλφων τους.

Επίσης όποιος έχει διάφορες απορίες, να τους παραπέμπεις στις σελίδες του Συνήγορου του Πολίτη, να ενημερωθούν σχετικά.

Καταλαβαίνω πως έχεις οργή μέσα σου, αλλά το μόνο που κάνεις είναι να δίνεις δικαιώματα να γίνεται συζήτηση για ένα θέμα που έκλεισε!
Κατάλαβες πως το θέμα έχει κλείσει;
Επίσης τις όποιες διεκδικήσεις μας δεν θα τις συζητήσουμε με αυτούς. Αυτό δα μας έλειπε.
Συγνώμη αλλά,  ενοχλείς τους συναδέλφους (πρώην οαεδίτες), οι οποίοι απλά εκνευρίζονται

Φιλικά
Υπερμαχία
ΕΜΕΙΣ, μωρέ, παίζουμε με τις ζωές σας;! Πας καλά; Καταλαβαίνεις τι γράφεις ή φεύγουν μόνα τους;
Σα δε ντρέπεσαι, λέω γω!!! Καιρός να τ'ακούσεις κι από μένα χύμα και Κρητικά!
Και θεωρείς και τον εαυτό σου και σοφό και συμβουλεύεις κιόλας!

Παρ'όλ'αυτά, στο επίπεδό σου δεν θα πέσω,
εσύ σφυρίζεις κλέφτικα όταν σου απευθύνουν ερωτήματα που δεν ΘΕΣ ν'απαντήσεις,
και ηθικολογείς, λες άλλ'αντ'άλλων
και ρίχνεις μελάνι σαν τη σουπιά, για να καλύψεις τα ακάλυπτα!

Που μου'χεις τον διορισμό στο τσεπάκι και το παίζεις κι αδιόριστη και θιγμένη και αδικημένη!!!
Μήπως θα πρέπει να νιώσουμε και ...τύψεις κι από πάνω;

Τι είσαι, Χίτλερ ή Μάο, να απαγορεύεις στον οποιονδήποτε να συμμετάσχει σε μια συζήτηση;
Και μόνο που τα βάζεις με τον zst, ανεβαίνει στην εκτίμησή μου!
Ωραία και καλά τα λέγαμε, ήρθε η δικτάτορας να κλείσει τα στόματα,
για να μην ακούγονται αλήθειες, οι οποίες φυσικά και θα ενοχλήσουν,
αλλιώς τι αλήθειες θα'ταν!

Αλλά ξέρω τι σας πείραξε περισσότερο στην παρούσα φάση
και θέλετε να σταματήσει ο διάλογος,
το ότι φανερώθηκε ότι ΕΠΙΔΙΩΞΑΤΕ
να μη δημιουργηθεί ανεξάρτητος πίνακας για την απορρόφησή σας,
για να μπείτε οπωσδήποτε στους δικούς μας πίνακες
!
Ήταν και αίτημά σας μάλιστα και το δηλώσατε κι εξαρχής,
για να μη δημιουργηθούν ...παρανοήσεις!!!
Γιατί αυτό είναι πέρα για πέρα αντισυναδελφικό και ανήθικο
κι είναι καλό που τουλάχιστον το μάθαμε σήμερα κάποιοι...

Θα'θελες να'χει κλείσει το θέμα, θα'θελες, ευσεβείς πόθοι!
Έκανες ό,τι έκανες, σεβάσου τους ανθρώπους που υπομένουν τώρα τις συνέπειες και επιτέλους ΣΩΠΑΣΕ!
Η σιωπή είναι χρυσός, ειδικά στην περίπτωσή σου...

Μου βάζεις και τον απόστολο Παύλο στο στόμα σου!
Ή νομίζεις ότι χριστιανισμός σημαίνει να ανεχόμαστε την αδικία, την υποκρισία και να μην ...αντιμιλάμε,
για να μην ενοχλείσαι εσύ και οι καπεταναίοι σου;

Έως πότε θα χρεώνεται ο Θεός τη διαφθορά και την ανηθικότητα των πράξεών σας;

Και, μιας και θες να μιλήσουμε τη γλώσσα της Γραφής,
μάθε ένα πολύ ωραίο εδάφιο (Παροιμίες Σολομώντος κζ:5):
"Φανερός έλεγχος, καλύτερος παρά κρυπτομένη αγάπη."...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2010, 09:42:08 μμ από Joanna Bear ΠΕ06 »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:03:38 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #900 στις: Αύγουστος 19, 2010, 08:23:56 μμ »
ρε παιδια ημαρτον...
ο καθενας εχει τα δικαια του στην υποθεση και ειναι λογικο να τα υποστηριζει για να νοιωσει και καλυτερα με τον εαυτο του και τις πραξεις του.
Θεωρω οτι αυτη η σελιδα δημιουργηθηκε για να ενημερωνομαστε σχετικα με τις εξελιξεις σε αυτο το θεμα!  :(
Αφηστε να δουμε τι θα γινει! Δεν υπαρχει σωστο και λαθος ! Και να δικαιωθουμε αυτοι που καναμε ενσταση εναντιον αναγνωρισης προυπηρεσιας ΟΑΕ, - τονιζω οχι εναντιον συναδελφων - διοτι εγω τους θεωρω συναδελφους και ας εχω παρει μερος στην ενσταση - ακομα λοιπον και να δικαιωθουμε αυτο δεν σημαινει οτι θα πιστεψουν οι ιδιοι οτι εχουν αδικο! Διεκδικησαν και πήραν ! Και μεις αυτο κανουμε... :(

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #901 στις: Αύγουστος 19, 2010, 08:29:09 μμ »
ρε παιδια ημαρτον...
ο καθενας εχει τα δικαια του στην υποθεση και ειναι λογικο να τα υποστηριζει για να νοιωσει και καλυτερα με τον εαυτο του και τις πραξεις του.
Θεωρω οτι αυτη η σελιδα δημιουργηθηκε για να ενημερωνομαστε σχετικα με τις εξελιξεις σε αυτο το θεμα!  :(
Αφηστε να δουμε τι θα γινει! Δεν υπαρχει σωστο και λαθος ! Και να δικαιωθουμε αυτοι που καναμε ενσταση εναντιον αναγνωρισης προυπηρεσιας ΟΑΕ, - τονιζω οχι εναντιον συναδελφων - διοτι εγω τους θεωρω συναδελφους και ας εχω παρει μερος στην ενσταση - ακομα λοιπον και να δικαιωθουμε αυτο δεν σημαινει οτι θα πιστεψουν οι ιδιοι οτι εχουν αδικο! Διεκδικησαν και πήραν ! Και μεις αυτο κανουμε... :(
Η Υπερμαχία ότι και να πει έχει άδικο..μόνο που είναι αυτή που είναι.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #902 στις: Αύγουστος 19, 2010, 08:31:45 μμ »
ρε παιδια ημαρτον...
ο καθενας εχει τα δικαια του στην υποθεση και ειναι λογικο να τα υποστηριζει για να νοιωσει και καλυτερα με τον εαυτο του και τις πραξεις του.
Θεωρω οτι αυτη η σελιδα δημιουργηθηκε για να ενημερωνομαστε σχετικα με τις εξελιξεις σε αυτο το θεμα!  :(
Αφηστε να δουμε τι θα γινει! Δεν υπαρχει σωστο και λαθος ! Και να δικαιωθουμε αυτοι που καναμε ενσταση εναντιον αναγνωρισης προυπηρεσιας ΟΑΕ, - τονιζω οχι εναντιον συναδελφων - διοτι εγω τους θεωρω συναδελφους και ας εχω παρει μερος στην ενσταση - ακομα λοιπον και να δικαιωθουμε αυτο δεν σημαινει οτι θα πιστεψουν οι ιδιοι οτι εχουν αδικο! Διεκδικησαν και πήραν ! Και μεις αυτο κανουμε... :(
Η Υπερμαχία ότι και να πει έχει άδικο..μόνο που είναι αυτή που είναι.
δεν την ξερω , δεν μπορω να κρινω.....

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #903 στις: Αύγουστος 19, 2010, 08:35:21 μμ »
ρε παιδια ημαρτον...
ο καθενας εχει τα δικαια του στην υποθεση και ειναι λογικο να τα υποστηριζει για να νοιωσει και καλυτερα με τον εαυτο του και τις πραξεις του.
Θεωρω οτι αυτη η σελιδα δημιουργηθηκε για να ενημερωνομαστε σχετικα με τις εξελιξεις σε αυτο το θεμα!  :(
Αφηστε να δουμε τι θα γινει! Δεν υπαρχει σωστο και λαθος ! Και να δικαιωθουμε αυτοι που καναμε ενσταση εναντιον αναγνωρισης προυπηρεσιας ΟΑΕ, - τονιζω οχι εναντιον συναδελφων - διοτι εγω τους θεωρω συναδελφους και ας εχω παρει μερος στην ενσταση - ακομα λοιπον και να δικαιωθουμε αυτο δεν σημαινει οτι θα πιστεψουν οι ιδιοι οτι εχουν αδικο! Διεκδικησαν και πήραν ! Και μεις αυτο κανουμε... :(
Η Υπερμαχία ότι και να πει έχει άδικο..μόνο που είναι αυτή που είναι.
δεν την ξερω , δεν μπορω να κρινω.....
Διαβασε μόνο όλα τα μηνύματα

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #904 στις: Αύγουστος 19, 2010, 10:41:27 μμ »
Συνάδελφοι μόνιμοι (για να μην ξεχνιόμαστε πως μια χαρά είστε βολεμένοι και κάθε 1 και 15 χειμώνα καλοκαίρι ο μισθός έρχεται)
βρίστε με όσο θέλετε αν σας κάνει να νιώσετε καλύτερα. Να εκτονωθείτε βρε αδέρφια.
Καθόλου δεν με χαλάει.

Όσο εσείς γράφετε ότι σας κατέβει  εξ αιτίας των αλτρουιστικών σας συναισθημάτων, λέει, εγώ πρέπει να πω πως:

το θέμα για μας έχει κλείσει. Οποιαδήποτε συνδικαλιστική ή δικαστική διεκδίκησή μας δεν θα τη σχολιάσω μαζί σας, αυτό μας έλειπε. Ούτε θα προσπαθήσω να αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας.
Αν αντιδράτε εσίες μία εγώ αντιδρώ που εσείς αντιδράτε.
 
Αν έχετε απορίες να απευθυνθείτε στον Συνήγορο του Πολίτη ή να ψάξετε σε αυτό το φόρουμ θα δείτε στις σελίδες του πολλά θέματα που έχουμε αναπτύξει με άλλους συναδέλφους.

Αλλά έτσι που ανακατεύεστε και με τον τρόπο που ανακατεύεστε μου βάζετε ιδέες.

Συνεπώς, για να ανακεφαλαιώσουμε (διορθώστε με αν κάνω λάθος)

miltos μόνιμος
aristos 2 μόνιμος
panos 2 μόνιμος
rublev  μονιμος

κοκ

κύριοι μόνιμοι, μου είναι αδιάφορο που διαφωνείτε. Αυτό δα μας έλειπε, να σας ρωτήσουμε κιόλας. Για ψάξτε να βρείτε τρόπο να βοηθήσουμε την Υπουργό να βρει κονδύλια για περισσότερους διορισμούς και αφήστε τα κουτσομπολιά.
πχ Οι ΟΑΕΔΙΤΕΣ βρήκαν τον τρόπο:

Κατασκευή διαδραστικού πίνακα με κόστος μόνο 60 ευρώ[/b][/color]


« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2010, 10:43:00 μμ από zagorakis »

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #905 στις: Αύγουστος 19, 2010, 10:55:21 μμ »
Από όσο θυμάμαι εγώ δεν είμαι μόνιμη. Και υπάρχουν και ΑΛΛΟΙ. Βρέθηκαν 3-4 μόνιμοι να μας στηρίξουν και το έχεις δέσει κόμπο. Είπαμε πως λέγεται αυτό

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #906 στις: Αύγουστος 19, 2010, 11:38:26 μμ »
Συνάδελφοι μόνιμοι (για να μην ξεχνιόμαστε πως μια χαρά είστε βολεμένοι και κάθε 1 και 15 χειμώνα καλοκαίρι ο μισθός έρχεται)
βρίστε με όσο θέλετε αν σας κάνει να νιώσετε καλύτερα. Να εκτονωθείτε βρε αδέρφια.
Καθόλου δεν με χαλάει.

Όσο εσείς γράφετε ότι σας κατέβει  εξ αιτίας των αλτρουιστικών σας συναισθημάτων, λέει, εγώ πρέπει να πω πως:

το θέμα για μας έχει κλείσει. Οποιαδήποτε συνδικαλιστική ή δικαστική διεκδίκησή μας δεν θα τη σχολιάσω μαζί σας, αυτό μας έλειπε. Ούτε θα προσπαθήσω να αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας.
Αν αντιδράτε εσίες μία εγώ αντιδρώ που εσείς αντιδράτε.
 
Αν έχετε απορίες να απευθυνθείτε στον Συνήγορο του Πολίτη ή να ψάξετε σε αυτό το φόρουμ θα δείτε στις σελίδες του πολλά θέματα που έχουμε αναπτύξει με άλλους συναδέλφους.

Αλλά έτσι που ανακατεύεστε και με τον τρόπο που ανακατεύεστε μου βάζετε ιδέες.

Συνεπώς, για να ανακεφαλαιώσουμε (διορθώστε με αν κάνω λάθος)

miltos μόνιμος
aristos 2 μόνιμος
panos 2 μόνιμος
rublev  μονιμος

κοκ

κύριοι μόνιμοι, μου είναι αδιάφορο που διαφωνείτε. Αυτό δα μας έλειπε, να σας ρωτήσουμε κιόλας. Για ψάξτε να βρείτε τρόπο να βοηθήσουμε την Υπουργό να βρει κονδύλια για περισσότερους διορισμούς και αφήστε τα κουτσομπολιά.
πχ Οι ΟΑΕΔΙΤΕΣ βρήκαν τον τρόπο:

Κατασκευή διαδραστικού πίνακα με κόστος μόνο 60 ευρώ[/b][/color]



Να γιατι πρέπει οι εκπαιδευτικοί να περνάν ψυχιατρικές εξετάσεις κάθε 2 χρόνια κάτι που το υπουργείο δεν κάνει. Και αυτός ο άνθρωπος αναλαμβάνει ΠΑΙΔΙΑ. :o :o :o

Υ.Γ. Για να μην παραπληροφορείς και τον κόσμο να σου πω για να λες το σωστό και στους άλλους 1 και 16 γίνονται οι πληρωμές.  ;D ;D
Υ.Γ. Εύχομαι όταν διοριστείς με το καλό στις ψυχιατρικές εξετάσεις να το βρουν το πρόβλημά σου εκτός  και αν πάρεις έτσι το χαρτί ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2010, 11:42:42 μμ από miltos74 »

Αποσυνδεδεμένος mariael

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #907 στις: Αύγουστος 19, 2010, 11:54:44 μμ »
συμφωνα με τους ακατανομαστους,οι μονιμοι πρεπει να αδιαφορουν για τα προβληματα της παιδειας, της εκπαιδευσης,του πλανητη...ειπαμε, η βολεψη μας

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #908 στις: Αύγουστος 19, 2010, 11:57:39 μμ »
Συνάδελφοι μόνιμοι (για να μην ξεχνιόμαστε πως μια χαρά είστε βολεμένοι και κάθε 1 και 15 χειμώνα καλοκαίρι ο μισθός έρχεται)
βρίστε με όσο θέλετε αν σας κάνει να νιώσετε καλύτερα. Να εκτονωθείτε βρε αδέρφια.
Καθόλου δεν με χαλάει.

Όσο εσείς γράφετε ότι σας κατέβει  εξ αιτίας των αλτρουιστικών σας συναισθημάτων, λέει, εγώ πρέπει να πω πως:

το θέμα για μας έχει κλείσει. Οποιαδήποτε συνδικαλιστική ή δικαστική διεκδίκησή μας δεν θα τη σχολιάσω μαζί σας, αυτό μας έλειπε. Ούτε θα προσπαθήσω να αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας.
Αν αντιδράτε εσίες μία εγώ αντιδρώ που εσείς αντιδράτε.
 
Αν έχετε απορίες να απευθυνθείτε στον Συνήγορο του Πολίτη ή να ψάξετε σε αυτό το φόρουμ θα δείτε στις σελίδες του πολλά θέματα που έχουμε αναπτύξει με άλλους συναδέλφους.

Αλλά έτσι που ανακατεύεστε και με τον τρόπο που ανακατεύεστε μου βάζετε ιδέες.

Συνεπώς, για να ανακεφαλαιώσουμε (διορθώστε με αν κάνω λάθος)

miltos μόνιμος
aristos 2 μόνιμος
panos 2 μόνιμος
rublev  μονιμος

κοκ

κύριοι μόνιμοι, μου είναι αδιάφορο που διαφωνείτε. Αυτό δα μας έλειπε, να σας ρωτήσουμε κιόλας. Για ψάξτε να βρείτε τρόπο να βοηθήσουμε την Υπουργό να βρει κονδύλια για περισσότερους διορισμούς και αφήστε τα κουτσομπολιά.
πχ Οι ΟΑΕΔΙΤΕΣ βρήκαν τον τρόπο:

Κατασκευή διαδραστικού πίνακα με κόστος μόνο 60 ευρώ[/b][/color]




Ακόμα δεν το κατάλαβες? Εκτός από τον καλόγερο και οι υπόλοιποι μίζα πήραν...γιατί νομίζεις τα λένε όλα αυτά?
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #909 στις: Αύγουστος 19, 2010, 11:59:05 μμ »
Συνάδελφοι μόνιμοι (για να μην ξεχνιόμαστε πως μια χαρά είστε βολεμένοι και κάθε 1 και 15 χειμώνα καλοκαίρι ο μισθός έρχεται)
βρίστε με όσο θέλετε αν σας κάνει να νιώσετε καλύτερα. Να εκτονωθείτε βρε αδέρφια.
Καθόλου δεν με χαλάει.

Όσο εσείς γράφετε ότι σας κατέβει  εξ αιτίας των αλτρουιστικών σας συναισθημάτων, λέει, εγώ πρέπει να πω πως:

το θέμα για μας έχει κλείσει. Οποιαδήποτε συνδικαλιστική ή δικαστική διεκδίκησή μας δεν θα τη σχολιάσω μαζί σας, αυτό μας έλειπε. Ούτε θα προσπαθήσω να αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας.
Αν αντιδράτε εσίες μία εγώ αντιδρώ που εσείς αντιδράτε.
 
Αν έχετε απορίες να απευθυνθείτε στον Συνήγορο του Πολίτη ή να ψάξετε σε αυτό το φόρουμ θα δείτε στις σελίδες του πολλά θέματα που έχουμε αναπτύξει με άλλους συναδέλφους.

Αλλά έτσι που ανακατεύεστε και με τον τρόπο που ανακατεύεστε μου βάζετε ιδέες.

Συνεπώς, για να ανακεφαλαιώσουμε (διορθώστε με αν κάνω λάθος)

miltos μόνιμος
aristos 2 μόνιμος
panos 2 μόνιμος
rublev  μονιμος

κοκ

κύριοι μόνιμοι, μου είναι αδιάφορο που διαφωνείτε. Αυτό δα μας έλειπε, να σας ρωτήσουμε κιόλας. Για ψάξτε να βρείτε τρόπο να βοηθήσουμε την Υπουργό να βρει κονδύλια για περισσότερους διορισμούς και αφήστε τα κουτσομπολιά.
πχ Οι ΟΑΕΔΙΤΕΣ βρήκαν τον τρόπο:

Κατασκευή διαδραστικού πίνακα με κόστος μόνο 60 ευρώ[/b][/color]




Ακόμα δεν το κατάλαβες? Εκτός από τον καλόγερο και οι υπόλοιποι μίζα πήραν...γιατί νομίζεις τα λένε όλα αυτά?
Εμένα δεν έφτασαν ποτέ στο νησί. Κάποιος μου τα έφαγε στο δρόμο :P :P

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161405
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 465
Σύνολο: 481

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.