*

Αποστολέας Θέμα: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!  (Αναγνώστηκε 51008 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARGARITA_23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #126 στις: Ιούλιος 27, 2010, 12:45:10 μμ »
Αλήθεια, την σειρά μας στον πίνακα του ΑΣΕΠ την υπολογίζουμε μόνοι μας ή θα βγει πίνακας που θα έχουν αφαιρέσει όσους διορίστηκαν το σχ. έτος 2009-2010?
Η γνωση ειναι δυναμη!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:57:13 »

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #127 στις: Ιούλιος 27, 2010, 04:00:27 μμ »
Σας παρακαλω να κοιταξει καπιοος το ατομο με θεση 108 στο πινακα αναπληρωτων νηπιαγωγων .παρατηρω οτι για το σχολικο ετος 2008-2009ν εχει 10,3 μορια προυπηρεσιας στο πινακα αναπληρωτων.Αντιθετα στο πινακα διορισμου  εχει 9,7  μορια προυπηρεσιας για το ετοσ 2008-2009 Πως γινεται αυτο?

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #128 στις: Ιούλιος 27, 2010, 05:14:52 μμ »
Εκανε για ελάχιστο σε δυσπρόσιτο, γι' αυτό και στον πίνακα αναπληρωτών στα δεξιά, το νούμερο 10.3 είναι σε γκρι χρώμα. Στον πίνακα διορισμών όμως έγραψε την πραγματική προϋπηρεσία μη διπλασιασμένη (0.6 αντί για 1.2).
Είναι λίγο παράξενη περίπτωση γιατί η περίοδος που υπηρέτησε στο δυσπρόσιτο είναι μόλις 0.6 της μιας μέρας, δηλαδή πήγε σε δυσπρόσιτο για 2.4 ώρες. Δεν ήξερα (αν είναι σωστά τα παραπάνω) ότι θα μπορούσε κανείς να πάει σε δυσπρόσιτο για μισή μόλις μέρα.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #129 στις: Ιούλιος 27, 2010, 05:22:15 μμ »
Εκανε για ελάχιστο σε δυσπρόσιτο, γι' αυτό και στον πίνακα αναπληρωτών στα δεξιά, το νούμερο 10.3 είναι σε γκρι χρώμα. Στον πίνακα διορισμών όμως έγραψε την πραγματική προϋπηρεσία μη διπλασιασμένη (0.6 αντί για 1.2).
Είναι λίγο παράξενη περίπτωση γιατί η περίοδος που υπηρέτησε στο δυσπρόσιτο είναι μόλις 0.6 της μιας μέρας, δηλαδή πήγε σε δυσπρόσιτο για 2.4 ώρες. Δεν ήξερα (αν είναι σωστά τα παραπάνω) ότι θα μπορούσε κανείς να πάει σε δυσπρόσιτο για μισή μόλις μέρα.

κι εγω απορω μ'αυτο!
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:57:13 »

Αποσυνδεδεμένος Effie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τα παιδιά (ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #130 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:46:25 μμ »
Εγώ πάλι απορώ πώς ο npanag τα ξέρει όλα αυτά!
Φαντάσου να ήταν και εκπαιδευτικός!!!
χιχιχι!
Αν και νομίζω ότι έχει γίνει πια! Σε λίγο θα του δώσουν τιμητική θέση! χιχιχι!
 ;D

Υ.Γ. Κι εγώ αναρωτιόμουν γιατί κάποιοι είναι σε γκρι χρώμα.  :)
Don't worry! Be happy!!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #131 στις: Ιούλιος 27, 2010, 09:17:00 μμ »
Το γκρι χρώμα μου το είπε πέρσι μια κοπέλα στο φόρουμ (δε θυμάμαι, η alexel ήτανε;).
Κατά τα άλλα η γυναίκα μου επιμένει και δεν διαβάζει εγκυκλίους και τέτοια, οπότε παραμένω να κάνω τη βρώμικη δουλειά.
Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #132 στις: Ιούλιος 27, 2010, 09:21:11 μμ »
Εγώ πάλι απορώ πώς ο npanag τα ξέρει όλα αυτά!
Φαντάσου να ήταν και εκπαιδευτικός!!!
χιχιχι!
Αν και νομίζω ότι έχει γίνει πια! Σε λίγο θα του δώσουν τιμητική θέση! χιχιχι!
 ;D

Υ.Γ. Κι εγώ αναρωτιόμουν γιατί κάποιοι είναι σε γκρι χρώμα.  :)

δεν χρειαζεται να αναρωτιεσαι χρειαζεται να πραττεις.
οτιδηποτε σου φαινεται παραξενο το ρωτας στο υπουργειο και κανεις ενσταση. τα λαθη μιας μερα μιας ωρας σε πλητουν και θα σου πω το απλο , το λαθος που παρατηρησα στην προυπηρεσια των 5ατομων μετο 9,7 την μια κοπελια τη μετακινησε 40 θεσεις κατω... απιστευτο ,στεναχωρηθηκα οταν το ειδα αλλα δεν εχουμε καιρο για συναισθηματισμους.
επισης δεν γινεται νομιζω καποιος να παρει μορια στην α/θμια  για 2 ωρες υπηρεσιας σε δυσπροσιτο
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #133 στις: Ιούλιος 27, 2010, 09:22:30 μμ »
Εγώ πάλι απορώ πώς ο npanag τα ξέρει όλα αυτά!
Φαντάσου να ήταν και εκπαιδευτικός!!!
χιχιχι!
Αν και νομίζω ότι έχει γίνει πια! Σε λίγο θα του δώσουν τιμητική θέση! χιχιχι!
 ;D

Υ.Γ. Κι εγώ αναρωτιόμουν γιατί κάποιοι είναι σε γκρι χρώμα.  :)
γεια σου βρε Εφακι! χρονια και ζαμανια...τι κανει ο Πειραιας κουκλα?
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #134 στις: Ιούλιος 27, 2010, 09:32:38 μμ »
Εκανε για ελάχιστο σε δυσπρόσιτο, γι' αυτό και στον πίνακα αναπληρωτών στα δεξιά, το νούμερο 10.3 είναι σε γκρι χρώμα. Στον πίνακα διορισμών όμως έγραψε την πραγματική προϋπηρεσία μη διπλασιασμένη (0.6 αντί για 1.2).
Είναι λίγο παράξενη περίπτωση γιατί η περίοδος που υπηρέτησε στο δυσπρόσιτο είναι μόλις 0.6 της μιας μέρας, δηλαδή πήγε σε δυσπρόσιτο για 2.4 ώρες. Δεν ήξερα (αν είναι σωστά τα παραπάνω) ότι θα μπορούσε κανείς να πάει σε δυσπρόσιτο για μισή μόλις μέρα.


Εσυ τι πιστευεις...ειναι δυνατον να πας σε δυσπροσιτο για μιση μερα??? Παντως για να μην κρυβομαστε και πισω απο το δαχτυλο μας υπαρχουν σιγουρα πολλοι νηπιαγωγοι μεσα στους περιπου 6000 του πινακα αναπληρωτων που το πηραν το δωρακι τους σε μορια απο τις πρωτοβαθμιες...οποιος ψαξει θα το διαπιστωσει...απλα δεν ειναι μεγαλη η διαφορα των μοριων
εσυ περνα λιγο και απο εδω: http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=19222.msg339248;topicseen#new

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #135 στις: Ιούλιος 27, 2010, 11:01:22 μμ »
Τι χαζομάρες γράφω. Το καλοκαίρι πλαδαρώνει το μυαλό μου.
0.6 μόρια της μιας μέρας είναι λάθος. Δεν είναι 1 μόριο=1 μέρα.
1 μόριο είναι 30 μέρες. Αρα 0.6 μόρια είναι 18 μέρες.
Αρα πήγε για 18 μέρες σε δυσπρόσιτο.
Συγνώμη για το λάθος.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #136 στις: Ιούλιος 28, 2010, 10:11:15 πμ »
εγω γιατι τα βγαζω αλλιως?

η συγκεκριμενη εκανε το 2008-9 γιατι γι'αυτη τη χρονια μιλαμε,9 μηνες και 20 μερες περιπου γιατι δεν ξερουμε ποτε ακριβως εκανε αναληψη υπηρεσιας.
.αν υποθεσουμε οτι τις 20 μερες τις εκανε σε δυσπροσιτο,τοτε
20 χ 0,066=1,32  και
9μηνες χ 1 =9,00 οποτε 9+1,32=10,32

ειναι διοριστεα ασεπ α φουρνιας με σειρα καταταξης 274στην ιστοδελιδα του ασεπ

http://www.asep.gr/asep/site/home/Tabs/Apotelesmata+diagonismon/result_sk/ASEP/1786.csp

ενω στις καταστασεις διοριστεων της ΔΟΕ εχει σειρα 122    ??? ????????
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:dkP0br8KpkoJ:www.doe.gr/1nea/nipd2009.xls+%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B7+%CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CE%B5%CE%BD%CE%B7+2008-9&cd=3&hl=el&ct=clnk&gl=gr

προτιμησε να παει τριτη χρονια αναπληρωτρια απο το να διοριστει και επισης ξανακανε τα χαρτια της για αναπληρωτρια!

τι να πω η στραβος ειν ο γυαλος η στραβα αρμενιζουμε

"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #137 στις: Ιούλιος 28, 2010, 10:25:52 πμ »
Χωρίς να θέλω να κάνω κριτική σε όσους ασχολούνται με τους πίνακες λεπτομερώς μου προκαλεί ενόχληση το γεγονός ότι εστιάζετε σε ένα άτομο ( ο αριθμός σειράς αντιστοιχεί σε όνομα) και σχολιάζετε τις επιλογές του. Καλό είναι να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά (βλέπε λάθος μοριοδότηση σε κάποιες πρωτοβάθμιες) αλλά να βάζουμε στο στόχαστρο κάποιον συνάδελφο χωρίς να έχουμε κάτι εναντίον του δεν είναι και το καλύτερο! Συγνώμη για την παρέμβαση...

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #138 στις: Ιούλιος 28, 2010, 11:04:52 πμ »
Χωρίς να θέλω να κάνω κριτική σε όσους ασχολούνται με τους πίνακες λεπτομερώς μου προκαλεί ενόχληση το γεγονός ότι εστιάζετε σε ένα άτομο ( ο αριθμός σειράς αντιστοιχεί σε όνομα) και σχολιάζετε τις επιλογές του. Καλό είναι να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά (βλέπε λάθος μοριοδότηση σε κάποιες πρωτοβάθμιες) αλλά να βάζουμε στο στόχαστρο κάποιον συνάδελφο χωρίς να έχουμε κάτι εναντίον του δεν είναι και το καλύτερο! Συγνώμη για την παρέμβαση...
στο στοχαστρο μπαινουμε ολοι αναγκαστικα συναδελφε τη στιγμη που δεν υπαρχει διαφανεια.ΟΝΤΩΣ ειναι καπως η ολη κατασταση ! σεκανεναν δεν αρεσει καλοκαιριατικα να κανει το ντεντεκτιβ!
δε νομιζω να διασυρουμε καποιον σχολιαζουμε αυτα που θα σχολιαζαν και οι αλλοι για μας αν κατι δε φαινοταν λογικο!
μηπως εχει κανεις κατι προσωπικο με τη συγκεκριμενη συναδελφο ?νουμερα σχολιαζουμε και προσπαθουμε να βγαλουμε ακρη! δε φανταζομαι καποιος απο τους υπολοιπους να'χει κατι προσωπικο
επισης το να ψαχνουμε τους πινακες (βρωμικη και κουραστικη δουλεια)πολλακις μας εχει σωσει απο λαθη και απο δηθεν λαθη!
παρολα αυτα τη βρωμικη δουλεια θα επρεπε να την κανουν αλλοι στους οποιους θα ειχαμε εμπιστοσυνη ...αλλα υπαρχει αυτο στην Ελλαδα?
ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΟ ΟΡΓΑΝΟ ?ΟΧΙ!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2010, 11:14:06 πμ από dimitra68 »
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος MARGARITA_23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #139 στις: Ιούλιος 28, 2010, 11:11:29 πμ »
Αυτό ξαναπέστο.....οι μοναδικοί είμαστε που δεν έχουμε και αφήνουμε τους δασκαλους να βγαλουν το φιδι απο την τρυπα για εμας...(Δεν λέω ότι δεν κάνουν καλή δουλειά, αλλά αυτό που κάνουν θα έπρεπε να το κάνουμε εμείς  :( ) Τέτοια αδιαφορία που συνάντησα από συναδελφους δεν την περιμενα, και ήμουν μόνο ένα χρόνο αναπληρώτρια....
Η γνωση ειναι δυναμη!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 780
Σύνολο: 790

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.