*

Αποστολέας Θέμα: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!  (Αναγνώστηκε 51001 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #112 στις: Ιούλιος 22, 2010, 02:55:07 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ συνάδερφοι που απαντήσατε!!!!  :)  ;)  :D  ;D  Έχετε δίκιο!!!! Ειλικρινά φέτος είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα και δεν ξέρω τι να κάνω....  :(   
Αν περάσω Νομό Αττικής (πολύ θολό βέβαια) τότε θα πάρω πολλά μόρια για μετάθεση μετά τα τρία χρόνια παραμονής εκεί???
Ξέρω πως τα δυσπρόσιτα δίνουν πολλά μόρια, και περιοχές όπως Δωδεκάνησα, Κυκλάδες , Κρήτη ...., όμως δεν είναι εύκολο να πάω σε δυσπρόσιτο... Φοβάμαι τις συνθήκες που θα αντιμετωπίσω...
 
Καλή επιτυχία σε όλους!!!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:25:36 »

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #113 στις: Ιούλιος 22, 2010, 06:00:31 μμ »
maritinaki χαλαρωσε λιιγακι,πολυ ανχος βρε κοριτσι μου.ολα θα πανε καλα .
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος iroz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #114 στις: Ιούλιος 24, 2010, 10:28:28 πμ »
Καλημέρα και καλη υπομονή σε όλους! Εγώ που είμαι λίγο ασχετη να κάνω μια ερώτηση; και όποιος γνωρίζει ας μου δώσει τα φώτα του.Λογικά μέσα στην εβδομάδα το πολύ την επόμενη θα βγει η εγκύκλιος διορισμών (με βάση τα περσινα δεδομένα).Είμαι διοριστέα β φουρνιάς με σειρά 192 απο τους εναπομειναντες του ασεπ.Σε τι αριθμό διορισμών πρέπει να ελπίζω για να λέω οτι διορίζομαι;
Και επειδή δεν καταλαβαίνω καλά την κατανομή διορισμών, αν για παράδειγμα η εγκυκλιος λέει για τους νηπιαγωγούς 300 οργανικές θέσεις πόσοι θα είναι 24μηνιτες,40% και ασεπ;Μπορει κάποιος να κάνει μια εικονική κατανομη για να με διαφωτίσει;

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #115 στις: Ιούλιος 24, 2010, 10:41:27 πμ »
http://www.alfavita.gr/artro.php?id=5923. Καλημέρα. Θα ισχύσει από φέτος;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:25:36 »

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #116 στις: Ιούλιος 24, 2010, 11:20:56 πμ »
Καλημέρα και καλη υπομονή σε όλους! Εγώ που είμαι λίγο ασχετη να κάνω μια ερώτηση; και όποιος γνωρίζει ας μου δώσει τα φώτα του.Λογικά μέσα στην εβδομάδα το πολύ την επόμενη θα βγει η εγκύκλιος διορισμών (με βάση τα περσινα δεδομένα).Είμαι διοριστέα β φουρνιάς με σειρά 192 απο τους εναπομειναντες του ασεπ.Σε τι αριθμό διορισμών πρέπει να ελπίζω για να λέω οτι διορίζομαι;
Και επειδή δεν καταλαβαίνω καλά την κατανομή διορισμών, αν για παράδειγμα η εγκυκλιος λέει για τους νηπιαγωγούς 300 οργανικές θέσεις πόσοι θα είναι 24μηνιτες,40% και ασεπ;Μπορει κάποιος να κάνει μια εικονική κατανομη για να με διαφωτίσει;
Κάνε λίγο υπομονή και οι απορίες σου θα απαντηθούν από την εγκύκλιο διορισμού που θα βγει σύντομα, όπως λες. Δεν έχει νόημα να κάνεις προβλέψεις 1, 2 εβδομάδες πριν την εγκύκλιο. Κανείς δεν ξέρει τι κατανομή θα κάνει το υπουργείο σε λίγο καιρό ανά ειδικότητα και ανά κατηγορία...

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #117 στις: Ιούλιος 24, 2010, 08:43:35 μμ »
Καλημέρα και καλη υπομονή σε όλους! Εγώ που είμαι λίγο ασχετη να κάνω μια ερώτηση; και όποιος γνωρίζει ας μου δώσει τα φώτα του.Λογικά μέσα στην εβδομάδα το πολύ την επόμενη θα βγει η εγκύκλιος διορισμών (με βάση τα περσινα δεδομένα).Είμαι διοριστέα β φουρνιάς με σειρά 192 απο τους εναπομειναντες του ασεπ.Σε τι αριθμό διορισμών πρέπει να ελπίζω για να λέω οτι διορίζομαι;
Και επειδή δεν καταλαβαίνω καλά την κατανομή διορισμών, αν για παράδειγμα η εγκυκλιος λέει για τους νηπιαγωγούς 300 οργανικές θέσεις πόσοι θα είναι 24μηνιτες,40% και ασεπ;Μπορει κάποιος να κάνει μια εικονική κατανομη για να με διαφωτίσει;

Συνάδερφε καλή επιτυχία και καλό διορισμό!!! Συμφωνώ με npanag δεν μπορούμε να κάνουμε ακριβή εκτίμηση πόσους θα πάρει αν δεν βγει η εγκύκλιος... Μακάρι να πάρει πολλούς από τον κλάδο μας!!! Κενά σίγουρα υπάρχουν , το θέμα είναι πως θα καλυφθούν και αν θα θέλει το Υπουργείο να τα καλύψει...
192 σειρά έχεις στον πίνακα διοριστέων του ΑΣΕΠ??? Είναι πολύ καλή σειρά για διορισμό, διότι είναι νούμερο από την α' φουρνιά... Πέρυσι τελειώσαν οι διορισμοί στο νούμερο 331 με τους τελευταίους να περνάνε φυσικά στην Κρήτη! Επειδή το έχω ψάξει λεπτομερώς , τα νούμερα από την α' φουρνιά που δεν διορίστηκαν είναι τα : 72, 86, 106, 115, 126, 148, 158, 237, 260, 272, 274, 291, 299, 308, 314, 319, 324, 226 και 329 και μετά απομένουν από το 332 και έπειτα , το 192 διορίστηκε πέρυσι!!!! Εκτός αν είσαι στο 40% ή στο 331+192=523 !!! Καλή επιτυχία σε όλους!!! :) Έχω αγχωθεί πολύ με την πολυαναμενόμενη εγκύκλιο!!!!!  >:(  :(  :o  ???  Εκτιμώ πως φέτος μπορεί να βάλουν και Νομό Αττικής, λόγω πολλών συνταξιοδοτήσεων... για να δούμε τι θα γίνει....  ??? Η σειρά στον πίνακα των διοριστέων ΑΣΕΠ (60%) , λογικά δεν αλλάζει, ε??? Καλά κουράγια και καλό διορισμό σε όλους!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος iroz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #118 στις: Ιούλιος 26, 2010, 12:17:12 μμ »
Είμαι διοριστέα β φουρνιάς με σειρά 192 απο τους εναπομειναντες του ασεπ.Σε τι αριθμό διορισμών πρέπει να ελπίζω για να λέω οτι διορίζομαι;


Συνάδερφε καλή επιτυχία και καλό διορισμό!!! Συμφωνώ με npanag δεν μπορούμε να κάνουμε ακριβή εκτίμηση πόσους θα πάρει αν δεν βγει η εγκύκλιος... Μακάρι να πάρει πολλούς από τον κλάδο μας!!! Κενά σίγουρα υπάρχουν , το θέμα είναι πως θα καλυφθούν και αν θα θέλει το Υπουργείο να τα καλύψει...
192 σειρά έχεις στον πίνακα διοριστέων του ΑΣΕΠ??? Είναι πολύ καλή σειρά για διορισμό, διότι είναι νούμερο από την α' φουρνιά... Πέρυσι τελειώσαν οι διορισμοί στο νούμερο 331 με τους τελευταίους να περνάνε φυσικά στην Κρήτη! Επειδή το έχω ψάξει λεπτομερώς , τα νούμερα από την α' φουρνιά που δεν διορίστηκαν είναι τα : 72, 86, 106, 115, 126, 148, 158, 237, 260, 272, 274, 291, 299, 308, 314, 319, 324, 226 και 329 και μετά απομένουν από το 332 και έπειτα , το 192 διορίστηκε πέρυσι!!!! Εκτός αν είσαι στο 40% ή στο 331+192=523 !!! Καλή επιτυχία σε όλους!!! :) Έχω αγχωθεί πολύ με την πολυαναμενόμενη εγκύκλιο!!!!!  >:(  :(  :o  ???  Εκτιμώ πως φέτος μπορεί να βάλουν και Νομό Αττικής, λόγω πολλών συνταξιοδοτήσεων... για να δούμε τι θα γίνει....  ??? Η σειρά στον πίνακα των διοριστέων ΑΣΕΠ (60%) , λογικά δεν αλλάζει, ε??? Καλά κουράγια και καλό διορισμό σε όλους!!!  ;)

μάλλον έκανα λάθος.Η σειρά μου στον πίνακα του ασεπ ειναι κανονικά 493.Κάτι αφαιρέσεις ειχα κάνει κάποτε και θεωρούσα οτι αν αφαιρέσω την πρώτη φάση που διορίστηκε είμαι στο 192. Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις να βρώ τη θέση μου τωρα; πόσα ατομα πρέπει να αφαιρέσω;

Αποσυνδεδεμένος mara25

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #119 στις: Ιούλιος 26, 2010, 12:38:03 μμ »
εγω είχα 191 σειρά στον πινακα ασεπ, μετά την πρωτη φουρνιά, και απ ότι υπολογισα τωρα εχω μπροστά μου 169 άτομα ( εχω αφαιρεσει και κανα δυο που μάλλον θα φύγουν απο τον ενιαίο πίνακα, αφου βρίσκονται στις πρωτες 50 θεσεις) οπότε και εσύ πρεπει να εχεις 171...

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #120 στις: Ιούλιος 26, 2010, 01:24:40 μμ »
Υπάρχει περίπτωση να μάθουμε τα κενά που υπάρχουν ανά νομό πριν φτάσουμε στα γραφεία για να κάνουμε δηλώσεις ; Και κάτι άλλο: θα γνωρίζουμε ποια ακριβώς είναι τα κενά (δηλαδή κάθε σχολείο ονομαστικά) ή θα δηλώνουμε γενικώς και αορίστως π.χ. Γ ΠΕΙΡΑΙΑ που περιέχει από Κύθηρα μέχρι Τροιζηνία;

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #121 στις: Ιούλιος 26, 2010, 01:54:43 μμ »
Υπάρχει περίπτωση να μάθουμε τα κενά που υπάρχουν ανά νομό πριν φτάσουμε στα γραφεία για να κάνουμε δηλώσεις ; Και κάτι άλλο: θα γνωρίζουμε ποια ακριβώς είναι τα κενά (δηλαδή κάθε σχολείο ονομαστικά) ή θα δηλώνουμε γενικώς και αορίστως π.χ. Γ ΠΕΙΡΑΙΑ που περιέχει από Κύθηρα μέχρι Τροιζηνία;

Δύσκολα, τα λένε, πρέπει να έχεις γνωστό μέσα σε κάθε γραφείο για να τα μάθεις νωρίτερα...Όταν βγει η εγκύκλιος, ανακοινώνονται οι νομοί (χωρίς να γνωρίζεις ακριβώς τα κενά) και τα δυσπρόσιτα (μόνο εκεί δηλώνεις ονομαστικά)....
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος iroz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #122 στις: Ιούλιος 26, 2010, 02:56:46 μμ »
εγω είχα 191 σειρά στον πινακα ασεπ, μετά την πρωτη φουρνιά, και απ ότι υπολογισα τωρα εχω μπροστά μου 169 άτομα ( εχω αφαιρεσει και κανα δυο που μάλλον θα φύγουν απο τον ενιαίο πίνακα, αφου βρίσκονται στις πρωτες 50 θεσεις) οπότε και εσύ πρεπει να εχεις 171...

Δηλαδή τι θέση είχες στην αρχική κατάταξη;

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #123 στις: Ιούλιος 26, 2010, 04:49:15 μμ »
Υπάρχει περίπτωση να μάθουμε τα κενά που υπάρχουν ανά νομό πριν φτάσουμε στα γραφεία για να κάνουμε δηλώσεις ; Και κάτι άλλο: θα γνωρίζουμε ποια ακριβώς είναι τα κενά (δηλαδή κάθε σχολείο ονομαστικά) ή θα δηλώνουμε γενικώς και αορίστως π.χ. Γ ΠΕΙΡΑΙΑ που περιέχει από Κύθηρα μέχρι Τροιζηνία;

Δύσκολα, τα λένε, πρέπει να έχεις γνωστό μέσα σε κάθε γραφείο για να τα μάθεις νωρίτερα...Όταν βγει η εγκύκλιος, ανακοινώνονται οι νομοί (χωρίς να γνωρίζεις ακριβώς τα κενά) και τα δυσπρόσιτα (μόνο εκεί δηλώνεις ονομαστικά)....

Δηλαδή πάμε στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα!!! Σ' ευχαριστώ AnnaB.

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #124 στις: Ιούλιος 26, 2010, 10:40:51 μμ »
Υπάρχει περίπτωση να μάθουμε τα κενά που υπάρχουν ανά νομό πριν φτάσουμε στα γραφεία για να κάνουμε δηλώσεις ; Και κάτι άλλο: θα γνωρίζουμε ποια ακριβώς είναι τα κενά (δηλαδή κάθε σχολείο ονομαστικά) ή θα δηλώνουμε γενικώς και αορίστως π.χ. Γ ΠΕΙΡΑΙΑ που περιέχει από Κύθηρα μέχρι Τροιζηνία;

Δύσκολα, τα λένε, πρέπει να έχεις γνωστό μέσα σε κάθε γραφείο για να τα μάθεις νωρίτερα...Όταν βγει η εγκύκλιος, ανακοινώνονται οι νομοί (χωρίς να γνωρίζεις ακριβώς τα κενά) και τα δυσπρόσιτα (μόνο εκεί δηλώνεις ονομαστικά)....

Δηλαδή πάμε στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα!!! Σ' ευχαριστώ AnnaB.

Δυστυχώς, ναι! :-[
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: ...Διοριστέοι Νηπιαγωγοί, εκτίμηση!
« Απάντηση #125 στις: Ιούλιος 27, 2010, 12:24:18 μμ »
Είμαι διοριστέα β φουρνιάς με σειρά 192 απο τους εναπομειναντες του ασεπ.Σε τι αριθμό διορισμών πρέπει να ελπίζω για να λέω οτι διορίζομαι;


Συνάδερφε καλή επιτυχία και καλό διορισμό!!! Συμφωνώ με npanag δεν μπορούμε να κάνουμε ακριβή εκτίμηση πόσους θα πάρει αν δεν βγει η εγκύκλιος... Μακάρι να πάρει πολλούς από τον κλάδο μας!!! Κενά σίγουρα υπάρχουν , το θέμα είναι πως θα καλυφθούν και αν θα θέλει το Υπουργείο να τα καλύψει...
192 σειρά έχεις στον πίνακα διοριστέων του ΑΣΕΠ??? Είναι πολύ καλή σειρά για διορισμό, διότι είναι νούμερο από την α' φουρνιά... Πέρυσι τελειώσαν οι διορισμοί στο νούμερο 331 με τους τελευταίους να περνάνε φυσικά στην Κρήτη! Επειδή το έχω ψάξει λεπτομερώς , τα νούμερα από την α' φουρνιά που δεν διορίστηκαν είναι τα : 72, 86, 106, 115, 126, 148, 158, 237, 260, 272, 274, 291, 299, 308, 314, 319, 324, 226 και 329 και μετά απομένουν από το 332 και έπειτα , το 192 διορίστηκε πέρυσι!!!! Εκτός αν είσαι στο 40% ή στο 331+192=523 !!! Καλή επιτυχία σε όλους!!! :) Έχω αγχωθεί πολύ με την πολυαναμενόμενη εγκύκλιο!!!!!  >:(  :(  :o  ???  Εκτιμώ πως φέτος μπορεί να βάλουν και Νομό Αττικής, λόγω πολλών συνταξιοδοτήσεων... για να δούμε τι θα γίνει....  ??? Η σειρά στον πίνακα των διοριστέων ΑΣΕΠ (60%) , λογικά δεν αλλάζει, ε??? Καλά κουράγια και καλό διορισμό σε όλους!!!  ;)

μάλλον έκανα λάθος.Η σειρά μου στον πίνακα του ασεπ ειναι κανονικά 493.Κάτι αφαιρέσεις ειχα κάνει κάποτε και θεωρούσα οτι αν αφαιρέσω την πρώτη φάση που διορίστηκε είμαι στο 192. Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις να βρώ τη θέση μου τωρα; πόσα ατομα πρέπει να αφαιρέσω;

Η σειρά στον πίνακα του ΑΣΕΠ δεν αλλάζει, από ότι ξέρω!!!! Επομένως : η σειρά σου 493 παραμένει ως έχει, ΌΜΩΣ::: η πραγματική σου σειρά αν αφαιρέσουμε όλους όσους έχουν διοριστεί από την α' φουρνιά είναι : 493 - 331 = 162, και αν προσθέσουμε και τους 19 της α' φουρνιάς που δεν διορίστηκαν πέρυσι είσαι: 162+ 19= 181, δηλαδή έχεις σειρά : 181  Βέβαια δεν έχω αφαιρέσει ενδιάμεσα όσους ανήκουν και στο 24μηνο ή το 40%, κάτι που ξέρει καλύτερα ο npanag!!!!  ;D  Αν αφαιρέσουμε και όσους βρίσκονται στους πιο πάνω πίνακες η σειρά σου βελτιώνεται αρκετά κι έτσι έχεις περισσότερες πιθανότητες να διοριστείς φέτος!!!!!!  ;)  :D  :)  Σου εύχομαι συνάδερφε καλό διορισμό!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :D  (περίπου καμιά 15αριά ή 20αριά άτομα αφαιρούμε επιπλέον που ανήκουν στο 40%, αλλά δεν ξέρω ακριβώς)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 710
Σύνολο: 716

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.