*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008  (Αναγνώστηκε 72471 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #126 στις: Ιούνιος 12, 2007, 05:14:09 μμ »
Παιδια έχω τις εξής απορίες, κάποιος που τελειώνει την ΑΣΠΑΙΤΕ φέτος, Ιούνιο 2007, θα μπεί στον πίνακα των αναπληρωτών καθηγητών του 2007, εφόσον προλάβει να καταθέσει τα χαρτία και το πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ για την Παιδαγωγική κατάρτιση πριν την ημ/νία  λήξης υποβολής δικαιολογητικών για αναπληρωτές?

 Από αυτό τον πίνακα θα γίνει επιλογή για αναπληρωτές έτους 2007-2008? Οι οριστικοί πίνακες αναπληρωτών πότε ανακοινώνονται?Φαντάζομαι σίγουρα μέχρι τον Σεπτέμβριο, ώστε να προλάβουν να ειδοποιήσουν και τους διοριστέους από τους πίνακες αναπληρωτών....

Μπαίνεις στον πίνακα των αναπληρωτών (με προϋπηρεσία ή χωρίς) και το πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ μπορείς να το υποβάλεις ετεροχρονισμένα εάν με τη λήξη της προθεσμίας υποβολής αιτήσεων για αναπληρωτές δεν έχεις προλάβει να ορκιστείς στην ΑΣΠΑΙΤΕ.

Από τον Πίνακα Β΄(των εχόντων προϋπηρεσία) γίνονται οι προσλήψεις των αναπληρωτών και σπανίως από τον Πίνακα Γ΄(των μη εχόντων προϋπηρεσία)

Οι οριστικοί πίνακες ανακοινώνονται περίπου ένα μήνα μετά την ημερομηνία λήξης της υποβολής των αιτήσεων. 

Από τον Πίνακα Β΄διορίζονται μόνιμοι καθηγητές με το 40% και παλιότερα κι όσοι είχαν συμπληρώσει 30 μήνες προϋπηρεσία μέχρι τις 30 Ιουνίου 2004 (αν θυμάμαι καλά).

Αναπληρωτές αρχίζουν και καλούν στην καλύτερη περίπτωση αρχές Σεπτεμβρίου (γύρω στο 1ο 10ήμερο με 15ήμερο μετά την ανάληψη υπηρεσίας από τους μονίμους καθηγητές) Κατά τη διάρκεια της χρονιάς συνεχίζουν να καλούν αναπληρωτές ανάλογα με την ειδικότητα.

Οικονομολόγους αναπληρωτές πέρυσι δεν κάλεσαν πάνω από 8 άτομα (στην αρχή σχετικά της χρονιάς) εν αντιθέσει με άλλες ειδικότητες όπου οι ανάγκες είναι ιδιαίτερα αυξημένες π.χ. δάσκαλοι, φιλόλογοι.   ;D







Ευχαριστώ για τα ανωτέρω και επανέρχομαι ..
Έχοντας δώσει εξετάσεις ΑΣΕΠ φέτος και γράψει πάνω από την βάση, στον πίνακα Β αναπληρώτων μπαίνω αν λάνω τα χαρτιά μου,σωστά? Όποτε από αυτό τον πινακα για τα σχολικά έτη 2007-2008 και 2008-2009 θα πάρουν από 28 οικονομολόγους κάθε χρονία? ( ώστε να ισχύει το 40% )
Απορώ όμως για τα 8 άτομα που πήραν φέτος ( 2006-2007 ) από πίνακα Β αναπληρωτών..χμμμ...δεν ήταν πιο μεγάλος ο αριθμός αυτών που έπρεπε να διοριστούν??( κρίνοντας ότι πήραν 168 με εξετάσεις, συνολικά για τα έτη 2005-2006 και 2006-2007, δεν θα έπρεπε να έχουν διορίσει στα 2 αυτά σχολικά έτη 112 άτομα αναπληρωτές από πίνακα Β? Γνωρίζει κανείς πόσους αναπληρωτές τελικά ακι συνολικά  διόρισαν για τα πιο πάνω 2 έτη?

112 Αναπληρωτές οικονομολόγοι είναι είτε ευσεβείς πόθοι είτε επιστημονική φαντασία!  ;D

Για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα (κι έχοντας ξεφύγει από το τρέχον θέμα) από τον Πίνακα Β' των αναπληρωτών (με προϋπηρεσία) γίνονται :

α. Οι διορισμοί των μονίμων εκπαιδευτικών με ποσοστό 40%

β. Οι διορισμοί των αναπληρωτών εκπαιδευτικών, προκειμένου να καλύψουν τα κενά που προκύπτουν για την τρέχουσα κάθε φορά σχολική χρονιά και τα οποία δεν μπορούν να καλυφθούν από μόνιμους εκπαιδευτικούς.

Δυστυχώς στον κλάδο μας οι ανάγκες για αναπληρωτές καθηγητές είναι ελάχιστες όπως εξάλλου είναι πολύ λιγότεροι κι οι διορισμοί μονίμων οικονομολόγων στην εκπαίδευση συγκριτικά με άλλους κλάδους π.χ. φιλόλογοι.

Σταματώ εδώ γιατί έχουμε ξεφύγει και καλό είναι για τέτοιου είδους απορίες να ανατρέχουμε στις πιο εξειδικευμένες  θεματικές ενότητες.
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:34:31 »

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #127 στις: Ιούνιος 12, 2007, 05:30:04 μμ »
ελα ντε? πως επικυρωνουμε τα πτυχια ξενων γλωσσων?
θα σκασουμε και εκει λεφτα σε δικηγορους??

επισης, παιδια ξερει κανεις ποιος ειναι ο κωδικος για κλαδους ΤΕ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑ και ΤΕ ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑ??

Δεν ειμαι σιγουρη, νομιζω
ΤΕ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑ: ΠΕ18.25 και
ΤΕ ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΕ18.24.

Μπορει να το επιβεβαιωσει καποιος? Πηρα τηλ τη γραμματεια αλλα μου λενε να κοιταξω τον πινακα-κατι που ειναι χαζο, αφου απο κει μου δημιουργηθηκε η ανασφαλεια..


Καλά τα λες.


ΠΕ18.24 Εργασιοθεραπεία

ΠΕ18.25 Φυσιοθεραπεία


Guaranteed  ;)
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #128 στις: Ιούνιος 12, 2007, 06:22:09 μμ »
Με 23,9 έχω πιθανότητες για ΑΣΠΑΙΤΕ Βόλου για ΠΕ17.02;
Έχω μια απορία, το 17.02 τι είναι;
Μηχανολόγος απο ΤΕΙ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 04, 2012, 04:48:39 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #129 στις: Ιούνιος 12, 2007, 06:26:24 μμ »
Για να επικυρώσεις πτυχίο ξένων γλωσσών έχεις τις εξής επιλογές:
α) πας στο φορέα που το εξέδωσε (Ελληνοβρετανικό/Ελληνοαμερικανική), σου βγάζουν γνήσιο αντίγραφο (γίνεται επί τόπου - ΔΕΝ επικυρώνεται από ΚΕΠ/Αστυνομία) και μετά το πας στο Υπουργείο Εξωτερικών να στο μεταφράσουνε (παίρνει κάποιες μέρες - μπορείς να ζητήσεις όσα αντίγραφα θέλεις)
β) βγάζεις φωτοτυπία το πτυχίο, πας σε δικηγόρο και με τα 2 έγγραφα (πρωτότυπο + αντίγραφο), σου βάζει χαρτόσημο, σφραγίδα και υπογραφή στη φωτοτυπία κι έχεις επικυρωμένο αντίγραφο (αυτό επικυρώνεται από ΚΕΠ/Αστυνομία). Μετά παίρνεις αυτό το έντυπο (το επικυρωμένο), το πας στο Υπουργείο Εξωτερικών και ζητάς να στο μεταφράσουν.
Παρότι έχει περισσότερο τρέξιμο είναι προτιμότερο το β) γιατί σ'αυτή την περίπτωση επικυρώνονται από τα ΚΕΠ/Αστυνομία όλα τα έντυπα ενώ με το α) επικυρώνεται μόνο η μετάφραση. Κάθε φορά η μετάφραση που καταθέτεις πρέπει να αφορά το συγκεκριμένο αντίγραφο και μόνο [εξήγηση γιατί είναι λίγο μπερδεμένο: ας πούμε ότι πάω και ζητάω στις 13/06 γνήσιο αντίγραφο του πτυχίου από το Ελληνοβρετανικό. Η μετάφραση που θα μου κάνουν στο Υπουργείο θα έχει την παραπάνω ημερομηνία. Την επόμενη φορά που θα πρέπει να ξανακαταθέσω χαρτιά θα πρέπει να ξανακάνω την ίδια ιστορία από την αρχή γιατί και τη μετάφραση να κρατήσω (εφόσον έχει σφραγίδα του κράτους μπορώ να επικυρώσω όσα αντίγραφα θέλω) το επόμενο αντίγραφο που θα πάρω π.χ. στις 15/06 από το Ελληνοβρετανικό δε θα συμφωνεί με την ημερομηνία της μετάφρασης]. Οπότε αν ακολουθήσω τον 2ο τρόπο τα βγάζω μία φορά, μετά τα κρατάω αρχείο και επειδή επικυρώνονται όσες φορές θέλω τα βγάζω φωτοτυπία και τα επικυρώνω στα ΚΕΠ.
Δεν ξέρω τι γίνεται σε περίπτωση που ζητήσεις από το δικηγόρο να σου μεταφράσει το πτυχίο, κάποιοι το κάνουν. Το μόνο σίγουρο είναι ότι πάντα πρέπει το αντίγραφο πτυχίου (είτε από το φορέα είτε επικυρωμένο από δικηγόρο) να συνοδεύεται από την αντίστοιχη μεταφραση στα Ελληνικά.
Ελπίζω να μη σας έμπλεξα περισσότερο...
buruburu με τη δεύτερη επιλογή πόσες μέρες κάνει να το μεταφράσει το ΥΠ.ΕΞ. ? Ξέρεις που βρίσκεται? :-[

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:34:31 »

Αποσυνδεδεμένος helpida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Π17_Χαμένη στην εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #130 στις: Ιούνιος 12, 2007, 07:25:29 μμ »
Με 23,9 έχω πιθανότητες για ΑΣΠΑΙΤΕ Βόλου για ΠΕ17.02;
Έχω μια απορία, το 17.02 τι είναι;
Μηχανολόγος απο ΤΕΙ
giannispolo έχω μπερδευτεί. Από τον πίνακα εισαγωμένων δεν παίρνουμε τους κωδικούς;
Εκεί δεν βλέπω πουθενά 17.02.
Εγώ που είμαι Δομικών Έργων 17.01 δεν είμαι;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 04, 2012, 04:50:05 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #131 στις: Ιούνιος 12, 2007, 07:29:29 μμ »
Συγγνώμη ρε παιδια,
για να καταλάβω!!
Το ΥΠΕΞ βρίσκεται στην ΑΘήνα.
Εγώ που μένω στην επαρχεία πρέπει να στείλω οπωσδήποτε το πτυχίο στο ΥΠΕΞ και όποτε μου
στείλουν, γιατί έτσι λέει η ΑΣΠΑΙΤΕ?
Μάλον κάτι δεν καταλάβαμε καλά.
Learning by doing...

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #132 στις: Ιούνιος 12, 2007, 11:00:00 μμ »
Πολλά συγχαρητήρια στους οργανωτές της τελετής απονομής σήμερα στην Αθήνα για όλα τα happenings (ορχήστρα, μπουφέ κλπ) που έδωσαν πανηγυρικό χαρακτήρα στο event. Εύχομαι όσοι αγαπάτε την εκπαίδευση να ζείτε παρόμοιες εμπειρίες…

Vasg αυτό δεν το λέει η ΑΣΠΑΙΤΕ (τρόπος επικύρωσης γλώσσας). Το λέει οποιοσδήποτε κρατικός φορέας συλλογής προσόντων προς μοριοδότηση, με πρωτοπλάστη το ΑΣΕΠ…

Όποιος έχει τέτοιου είδους πιστοποιητικά (ξενόγλωσσα) και ιδίως όταν μένει επαρχία, καλό θα είναι να μην τα αφήνει τελευταία στιγμή για επικύρωση. Πάλι καλά που υπάρχει χρόνος μέχρι τα τέλη Ιούνη (η Σιβιτανίδειος έδωσε 5 εργάσιμες για υποβολή!!!) Δεν μας φταίει πάντα και για όλα η ΑΣΠΑΙΤΕ...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος epp4ever

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένα ταξίδι χιλίων μιλίων αρχίζει με ένα βήμα!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #133 στις: Ιούνιος 12, 2007, 11:58:49 μμ »
Paidia, apo oti diavasa sthn prokirixi h apodeixh gnwsh h/y apodeiknuete kai me to vasiko ptixio. Eimai PE20, xreiazete na tous proskomisw kai 2h fora to ptixio 'h kaliptontai pou to dilwnw sthn aitisi?
Sugnwmh gia thn afelis erwthsh alla me tosa pou exw diabasei gia thn ASPAITE koitazw kai to paramikro.
Sas euxaristw polu.

Αποσυνδεδεμένος giannisoomorfos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #134 στις: Ιούνιος 13, 2007, 01:06:02 πμ »
Γειά σας παιδιά!!!! ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 04, 2012, 04:50:39 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος buruburu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 09
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #135 στις: Ιούνιος 13, 2007, 10:58:57 πμ »
Για να επικυρώσεις πτυχίο ξένων γλωσσών έχεις τις εξής επιλογές:
α) πας στο φορέα που το εξέδωσε (Ελληνοβρετανικό/Ελληνοαμερικανική), σου βγάζουν γνήσιο αντίγραφο (γίνεται επί τόπου - ΔΕΝ επικυρώνεται από ΚΕΠ/Αστυνομία) και μετά το πας στο Υπουργείο Εξωτερικών να στο μεταφράσουνε (παίρνει κάποιες μέρες - μπορείς να ζητήσεις όσα αντίγραφα θέλεις)
β) βγάζεις φωτοτυπία το πτυχίο, πας σε δικηγόρο και με τα 2 έγγραφα (πρωτότυπο + αντίγραφο), σου βάζει χαρτόσημο, σφραγίδα και υπογραφή στη φωτοτυπία κι έχεις επικυρωμένο αντίγραφο (αυτό επικυρώνεται από ΚΕΠ/Αστυνομία). Μετά παίρνεις αυτό το έντυπο (το επικυρωμένο), το πας στο Υπουργείο Εξωτερικών και ζητάς να στο μεταφράσουν.
Παρότι έχει περισσότερο τρέξιμο είναι προτιμότερο το β) γιατί σ'αυτή την περίπτωση επικυρώνονται από τα ΚΕΠ/Αστυνομία όλα τα έντυπα ενώ με το α) επικυρώνεται μόνο η μετάφραση. Κάθε φορά η μετάφραση που καταθέτεις πρέπει να αφορά το συγκεκριμένο αντίγραφο και μόνο [εξήγηση γιατί είναι λίγο μπερδεμένο: ας πούμε ότι πάω και ζητάω στις 13/06 γνήσιο αντίγραφο του πτυχίου από το Ελληνοβρετανικό. Η μετάφραση που θα μου κάνουν στο Υπουργείο θα έχει την παραπάνω ημερομηνία. Την επόμενη φορά που θα πρέπει να ξανακαταθέσω χαρτιά θα πρέπει να ξανακάνω την ίδια ιστορία από την αρχή γιατί και τη μετάφραση να κρατήσω (εφόσον έχει σφραγίδα του κράτους μπορώ να επικυρώσω όσα αντίγραφα θέλω) το επόμενο αντίγραφο που θα πάρω π.χ. στις 15/06 από το Ελληνοβρετανικό δε θα συμφωνεί με την ημερομηνία της μετάφρασης]. Οπότε αν ακολουθήσω τον 2ο τρόπο τα βγάζω μία φορά, μετά τα κρατάω αρχείο και επειδή επικυρώνονται όσες φορές θέλω τα βγάζω φωτοτυπία και τα επικυρώνω στα ΚΕΠ.
Δεν ξέρω τι γίνεται σε περίπτωση που ζητήσεις από το δικηγόρο να σου μεταφράσει το πτυχίο, κάποιοι το κάνουν. Το μόνο σίγουρο είναι ότι πάντα πρέπει το αντίγραφο πτυχίου (είτε από το φορέα είτε επικυρωμένο από δικηγόρο) να συνοδεύεται από την αντίστοιχη μεταφραση στα Ελληνικά.
Ελπίζω να μη σας έμπλεξα περισσότερο...
buruburu με τη δεύτερη επιλογή πόσες μέρες κάνει να το μεταφράσει το ΥΠ.ΕΞ. ? Ξέρεις που βρίσκεται? :-[

Καλημέρα! Αν θυμάμαι καλά κάνει 5 μέρες αλλά μπορείς να τους πεις ότι επείγεσαι και να στο κάνουν σε 3. Αλλά αν επίσης θυμάμαι καλά πληρώνεις κάτιτις παραπάνω...

Η μεταφραστική υπηρεσία του Υπουργείου Εξωτερικών είναι στου Ψυρρή, κατεβαίνεις την Ερμού και είναι σε έναν παράδρομο χαμηλά (αυτή τη στιγμή μου διαφεύγει το όνομα). Μην ανησυχείς όμως, έχει ταμπέλα!  ;D

Αποσυνδεδεμένος TheOne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #136 στις: Ιούνιος 13, 2007, 12:30:15 μμ »
Όχι που δεν θα είχε ταμπέλα! Τί λες τώρα! Να χάσουν την πελατεία;; Κι όσοι είναι από Αλεξανδρούπολη ή Κρήτη για παράδειγμα θα τρέχουν στο Υπουργείο στην Αθήνα για να φτιάξουν το κ@λ@χαρτο έτσι όπως το θέλει η ΑΣΠΑΙΤΕ; Εφόσον το Κράτος αναγνωρίζει στους δικηγόρους το δικαίωμα να κάνουν μετάφραση...! Αλλά πώς θα γίνει να κόψουμε όσο πιο πολλούς ή να τους σπάσουμε τα νεύρα να τρέχουν για ενστάσεις!!!

Τρία πουλάκια κάθονταν και δύο τα κοιτούσαν...,
το ένα "κόπηκε" από δω, το άλλο απ' την άλλη...
το τρίτο το καλύτερο το βύσμα του είχε βάλει...!

Αποσυνδεδεμένος minus

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #137 στις: Ιούνιος 13, 2007, 12:41:53 μμ »
Ξερει κανεις, αν τα δικαιολογητικα των υποψηφιων τα εξεταζουν σε καθε παραρτημα ξεχωριστα, ή ολα στην Αθηνα? Νομιζω ειναι ξεχωριστα σε καθε παραρτημα.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #138 στις: Ιούνιος 13, 2007, 12:57:02 μμ »
Πολλά συγχαρητήρια στους οργανωτές της τελετής απονομής σήμερα στην Αθήνα για όλα τα happenings (ορχήστρα, μπουφέ κλπ) που έδωσαν πανηγυρικό χαρακτήρα στο event. Εύχομαι όσοι αγαπάτε την εκπαίδευση να ζείτε παρόμοιες εμπειρίες…



Δυστυχώς δεν μπορούμε να πούμε το ίδιο και για την Θεσσαλονίκη... Μπουφέ είχε, αλλά η κατάσταση ήταν ψιλομπάχαλο  >:(
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος pelopidasp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #139 στις: Ιούνιος 13, 2007, 12:58:16 μμ »
Σε κάθε περίπτωση, πρέπει να υποβάλλεται οπωσδήποτε (1) ο ίδιος ο τίτλος ή αντίστοιχη Βεβαίωση κατοχής του τίτλου ή επιτυχίας στις αντίστοιχες εξετάσεις από τον αρμόδιο φο-ρέα κα (2) για γλώσσες εκτός αγγλικής, γαλλικής, γερμανικής και ιταλικής, μετάφραση του τίτλου στην ελληνική, που έγινε από κατά νόμο αρμόδιο φορέα (από το Υπουργείο Εξωτε-ρικών ή την Υπηρεσία Πολιτικών Υποθέσεων Βορείου Ελλάδος ή τις Προξενικές αρχές της αντίστοιχης χώρας και τις κατά περίπτωση ειδικές υπηρεσίες τους ή εντεταλμένο Δικηγό-ρο).
Στην περίπτωση που υποβάλλονται αντίγραφα του τίτλου, τα φωτοαντίγραφα πρέπει να είναι νομίμως επικυρωμένα (από δικηγόρο ή το Υπουργείο Εξωτερικών ή Προξενική αρχή της αντίστοιχης χώρας ή υπηρεσίες των χωρών που έχουν τέτοια ευθύνη και να φέρουν απαραίτητα ημερομηνία, ονοματεπώνυμο του αρμόδιου για την επικύρωση και σφραγίδα), 

πιο ξεκάθαρα δεν γίνεται

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 720
Σύνολο: 721

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.