*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008  (Αναγνώστηκε 72463 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος valiac

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #406 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 09:32:05 πμ »
Λογικά η γραμματεία θα έχει τα αποτελέσματα... Απ το τηλέφωνο αποκλείεται να μας πουν κάτι... Εάν κάναμε ένα κόπο και πηγαίναμε απο εκεί, λέτε να καταφέρναμε κάτι?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:43:32 »

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #407 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 09:51:57 πμ »
τιποτα δε θα βγει παμε δ παμε οι ιδιοι εκει...

Αποσυνδεδεμένος mairoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #408 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 10:10:24 πμ »
Παιδιά θα το εκτιμούσα πολύ αν ήξερε κάποιος να μου πει το ακριβές ωράριο μαθημάτων
για την ΑΣΠΑΙΤΕ στο Ηράκλειο Κρήτης (Αρχάνες). Ξέρω ότι αρχίζουν κάπου μεταξύ 16.00-17.30
αλλά χρειάζομαι να ξέρω ακριβώς τι ώρα αρχίζουν τα μαθήματα, από αυτό εξαρτάται αν θα
με δεχτούν σε μία δουλειά ή όχι στην οποία θα πρέπει να εργάζομαι μέχρι τις 17.00. Έχω ακούσει
ότι αν κάποιος αργήσει λίγο αλλά φτάσει πριν το τέλος της πρώτης ώρας, οι καθηγητές μπορεί
να είναι ελαστικοί και να μην βάζουν απουσίες. Γνωρίζει κάποιος μήπως να με ενημερώσει?

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος XDIDIS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #409 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 10:25:47 πμ »
ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΑΣ?
ΑΦΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΗΜΕΡΑ...
ΑΣ ΜΗΝ ΛΕΓΑΝ ΤΙΠΟΤΑ..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:43:32 »

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #410 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 10:32:50 πμ »
XDIDIS θα σε παρακαλούσα να γράφεις με πεζούς και όχι με κεφαλαίους χαρακτήρες

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος blueran

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #411 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 10:33:27 πμ »
Κλείσανε για εκλογές και τι να λέμε τώρα... !!! Παίρνω τηλέφωνο και δε το σηκώνει κανείς. Από εκεί να καταλάβετε οργάνωση και αξιοπιστία που έχουν τα εκπαιδευτικά μας ιδρύματα . Κρίμα κρίμα κρίμα....

Αποσυνδεδεμένος XDIDIS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #412 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 10:35:42 πμ »
Κλείσανε για εκλογές και τι να λέμε τώρα... !!! Παίρνω τηλέφωνο και δε το σηκώνει κανείς. Από εκεί να καταλάβετε οργάνωση και αξιοπιστία που έχουν τα εκπαιδευτικά μας ιδρύματα . Κρίμα κρίμα κρίμα....
και εγώ πήρα τηλέφωνο,αλλά τίποταααααααααα

Αποσυνδεδεμένος sure

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #413 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 10:36:08 πμ »
xdidis,κουτό παιδί  :D για μας το κάνουν!!!
Θέλουν να στείλουν στο τρελοκομείο τους αδύναμους και να πάρουν μόνο όσους επιβίωσαν  ;D ;D ;D
"IT can be only one"!!!
Γι'αυτό φανού δυνατός/ή!!!!!
Μετά τις εκλογές λοιπόν...
και έως τις 10 Οκτώβρη... ;D ;D :-X

Αποσυνδεδεμένος cthugr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #414 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 11:16:34 πμ »
ε ρε ένα τρελό μπινελίκι που τους χρειάζεται!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος TheOne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #415 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 11:47:27 πμ »
Πριν από πέρίπου 4 μήνες πήρα ένα παιχνίδι για το Playstation που λέγεται "ASPETE - The Revenge".
Το story είναι κάπως έτσι:
Στην πρώτη πίστα ,ξεκινάς μέσα σε μία πόλη όπου όλα πάνε καλά, μέχρι που αποφασίζεις κάποια στιγμή να ασχοληθείς με την εκπαίδευση! Τότε, οι Θεοί του Ολύμπου (το παιχνίδι αναφέρεται στην Αρχαία Ελλάδα) αποφασίζουν να σε τιμωρήσουν για την αλαζονεία που επέδειξες και σε εξορίζουν σε έναν τόπο που είναι σαν έρημος!
Στη δεύτερη πίστα, περιπλανιέσαι μέσα στην έρημο και ψάχνεις να βρεις ένα τέρας (το μισό έχει γυναικεία μορφή και το άλλο μισό είναι σαν δράκος) που λέγεται "Προκήρυξη"! Πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός και να το αντιμετωπίσεις με ψυχραιμία γιατί δεν ξέρεις από που θα σου τη φέρει (είναι πολύ πανούργα! και επικίνδυνη! μπορεί με μερικά χτυπήματα που θα δεχτείς να βγεις εκτός παιχνιδιού!). Όταν τη σκοτώσεις σου δίνει ένα κλειδί, που θα το χρειαστείς στην τρίτη πίστα, όπου θα αντιμετωπίσεις ένα άλλο τέρας, επίσης με γυναικεία μορφή που λέγεται "Αίτηση" και φυλάει ένα πολύτιμο σεντούκι!
Αυτή είναι πιο δύσκολη! Για κάθε έναν από τους μικρούς κακούς που σκοτώνεις παίρνεις νομίσματα που λέγονται "Ευρώ". Όσα πιο πολλά μαζεύεις τόσο καλύτερα γιατί τα χρησιμοποιείς για να αναβαθμίζεις τα όπλα σου! Για να αντιμετωπίσεις την "Αιτηση" αν πας έτσι όπως είσαι δεν θα καταφέρεις τίποτα απολύτως! Πρέπει να αναβαθμίσεις το όπλο σου ξοδεύοντας 50 Ευρώ από αυτά που μάζεψες στις προηγούμενες πίστες! Και πάλι όμως θέλει προσοχή! Πρέπει να τη σκοτώσεις με συγκεκριμένους συνδυασμούς πλήκτρων που εμφανίζονται στην οθόνη! Το οποιοδήποτε λάθος σου θα το πληρώσεις ακριβά! Μόλις τη σκοτώσεις, πηγαίνεις στο σεντούκι και το ανοίγεις με το κλειδί που είχες πάρει από την "Προκήρυξη"! Βλέπεις ότι έχει μέσα κρυμμένο ένα άλλο όπλο που λέγεται "Υπομονή"! Το παίρνεις αμέσως γιατί θα σου χρειαστεί μέχρι να φτάσεις στην τέταρτη και τελευταία πίστα όπου αντιμετωπίζεις τον μεγάλο κακό που λέγεται "ΑΣΠΑΙΤΕ"!
Πρέπει να χρησιμοποιείς συνδυασμό των όπλων σου (μην ξεχνάς την "Υπομονή" που πήρες προηγουμένως) για να σπάσεις την πόρτα της "ΑΣΠΑΙΤΕ" και να μπεις μέσα! Εκεί, αφού αντιμετωπίσεις τους πάντες και τα πάντα (μου είπαν ότι είναι δύσκολη πίστα) και ξεπεράσεις όλα τα εμπόδια που σου έχουν στήσει, θα φτάσεις σε μια μυστική κρύπτη που έχει μέσα ένα άλλο (χρυσό αυτή τη φορά) σεντούκι που έχει μέσα τον "Πάπυρο των Αποτελεσμάτων"! Που είναι άλλωστε και ο στόχος του παιχνιδιού! Στη συνέχεια, πρέπει να αποκωδικοποιήσεις τον Πάπυρο των Αποτελεσμάτων με τρόπο ώστε να σχηματιστεί το όνομά σου! Αν τα καταφέρεις τελειώνει και το παιχνίδι και εμφανίζεται μία μεγάλη αίθουσα όπου εκεί σε υποδέχονται διάφορα παιδάκια! Αυτή είναι και η αίθουσα που θα κάνεις επιτέλους ήσυχα και ειρηνικά πλέον το μάθημα σου και δεν χρειάζεται να μάχεσαι πλέον καθημερινά όπως έκανες πριν! Αν δεν καταφέρεις να αποκωδικοποιήσεις τον Πάπυρο και να σχηματίσεις το όνομά σου, συνεχίζεις μέχρι να το καταφέρεις!

Εγώ συνάδελφοι κόλλησα σ' εκείνο το σημείο που σπάζεις την πόρτα της "ΑΣΠΑΙΤΕ" για να μπεις και να δεις τα αποτελέσματα! Μήπως ξέρει κανείς πώς γίνεται να με διαφωτίσει; Μάλλον κάτι δεν κάνω σωστά! Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει!

Αποσυνδεδεμένος sure

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #416 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 11:59:13 πμ »
Αν και δεν ξέρω πολλά απο playstation...όχι μη με παρεξηγήσεις...δεν είναι αυτό που νομίζεις ;D, παίζω μόνο xbox,χαχα ;D ;D..
νομίζω το μυστικό είναι να βάλεις το σωστό βύσμα στην πρίζα ;D!(Πόσο πολύ θα ήθελες να είχες κερδίσει ένα αγγελάκι που όλως τυχαίως ζει στο κάστρο της ΑΣΠΑΙΤΕ και να σου πει τι βλέπουν τα τσαχπινογαργαλιάρικα μάτια του!!!!!ε, φανταστικέ theone?Ε?Ε?)
Πάλι καλά που φτάνεις μέχρι αυτό το επίπεδο πάντως χωρίς ηλεκτρική ενέργεια βρε!!!! ;D
Μην είσαι αχάριστος!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος tsixlas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #417 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 12:19:11 μμ »

Άδικα στεναχωριέστε και νευριάζετε τις τελευταιές 2 μέρες που δεν αναρτούν τα αποτελέσματα. Χαλαρώστε και περιμένετε την άλλη εβδομάδα παιδιά.

Να σας πω φάση απο Θεσσαλονίκη να γελάσετε!

Καταρχήν δεν έχω βύσμα, τα μόρια μου είναι λίγα (δεν έχω μεταπτυχιακό) οπότε και δεν ελπίζω να μπώ φέτος που έχει 4 θέσεις  ;D

Ακούστε τι κωμικό σκηνικό παίζεται στην Θεσσαλονίκη! Απο άτομο που εργάζεται μέσα έμαθα κάτι το πολύ φυσιολογικό. Οτι υπήρξαν ενοχλήσεις απο πολιτικά γραφεία βουλευτών για να μπούν κάποια παιδιά στις 4 θέσεις της πληροφορικής. Βουλευτές και των 2 μεγάλων κομμάτων. Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ 6-7 ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ 4 ΘΕΣΕΙΣ.  Χαχαχχαχχαχχαχχχα   ;D

Φανταστείτε τι δούλεμα πέφτει για να εξασφαλίσουν την ψήφο και την ΑΓΩΝΙΑ τους να βγουν τα αποτελέσματα μετά τις εκλογές.... Για αυτό και θα βγούν μετά τις εκλογές με ρητή εντολή. Δεν πιστεύω οτι μόνο 2-3 βουλευτές θα αφήσουν ανικανοποίητο τον ψηφοφόρο τους. Ισως και όλοι να μην τα καταφέρουν μια και έσφιξαν τα πράγματα και στην ΑΣΠΑΙΤΕ.

Το σημαντικό είναι να βγούν τα αποτελέσματα μετά τις 13/9 οπότε σας συνιστώ να απολαύσετε το τριήμερο που ακολουθεί  8)

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #418 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 12:25:15 μμ »
Τα συγχαρητήριά μου TheOne για το ευφάνταστο κειμενάκι σου αλλά και για το κουράγιο σου σε στιγμές - φαντάζομαι - μεγάλης αγωνίας να δίνεις μια ευχάριστη νότα και μια άλλη προοπτική σε μια τόσο απλή ερώτηση...
Εύγε!!! ;)
Και καλή επιτυχία φυσικά!!! Ελπίζω να καταφέρετε όλοι να υπερπηδήσετε αυτόν το σκόπελο...και να "περάσετε" στην τελική πίστα τερματίζοντας το παιχνίδι... ή μήπως όχι? Γιατί νομίζω μετά από την τελική πίστα αρχίζουν τα καλύτερα - βέβαια η επόμενη version του εν λόγω παιχνιδιού νομίζω θα εντάσσεται στα παιχνίδια στρατηγικής...Μετά την αίθουσα τι?  :)
Καλά αποτελέσματα σε όλους σας!!!
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος TheOne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #419 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 12:34:55 μμ »
Σ' ευχαριστώ Rwxanh! Μετά την αίθουσα δεν μας λένε τι γίνεται! Μάλλον το αφήνουν "φλου" για να βγάλουν και την επόμενη έκδοση που όπως λες θα είναι παιχνίδι στρατηγικής! Καλή επιτυχία και σε εσένα και σε όλα τα παιδιά, και μακάρι να περάσουν ΜΟΝΟ όσοι θα το αξίζουν είτε κριθεί πως συμπεριλαμβανόμαστε κι εμείς είτε όχι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 622
Σύνολο: 622

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.