*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011  (Αναγνώστηκε 34625 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #182 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 03:24:49 μμ »
Θα συμφωνησω απολυτα!! Η αγωνια εχει φτασει στα υψη για το λογο οτι ειμαστε πολυ κοντα στο να μαθουμε τα αποτελεσματα και επιτελους να μπουμε σε ενα προγραμμα (ειτε μπουμε στο εππαικ ειτε οχι).
Το να περιμενεις τοσο καιρο δεν ειναι και το πιο ωραιο συναισθημα...ειδικα οταν απο τα αποτελεσματα αυτα εξαρταται στο πως θα δρομολογησεις τη ζωη σου. Για παραδειγμα, δε δεχτηκα καποιες ωρες ωρομισθιου σε ΤΕΙ που ηταν απογευματινες ωρες, διοτι δεν ξερω αν θα χρειαστει στο τελος να αποχωρησω απο τις αρμοδιοτητες που θα εχω και να αφησω τοσα παιδια ξεκρεμαστα. Αν κατι τετοιο δε σε φτανει στα ορια σου...τοτε τι να πω...μαλλον εγω ειμαι ανυπομονος ανθρωπος....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:16:08 »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #183 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 04:10:46 μμ »
Ηρεμήστε και απομυθοποιείστε λίγο το πράγμα. Δεν θα λύσει το πρόβλημα της ζωής κανενός η εισαγωγή στο ΕΠΠΑΙΚ από μόνη της, πολύ δε περισσότερο τώρα που αλλάζει το σύστημα διορισμών. Και αν μάλιστα αρχίσουν να δίνονται μαζικά οι παιδαγωγικές πιστοποιήσεις από τα 6μηνα σεμινάρια, το χαρτί του ΕΠΠΑΙΚ χάνει και το όποιο πλεονέκτημα έδινε ως τώρα.


Σε βλέπω κάπως εύπιστη με αυτά τα 6μηνα σεμινάρια, πριν τα δούμε να υλοποιούνται, εγώ τουλάχιστον, δεν μπορώ να ελπίζω σε μεγάλα λόγια και εξαγγελίες. Η ασπαιτε έχει το μονοπώλιο μέχρι στιγμής και είναι φυσικό να αγωνιούμε, οχι επειδή θα λύσει το πρόβλημα ζωής του καθένα- δεν νομίζω οτι όσοι έχουν κάνει άιτηση περιμένουν κάτι τέτοιο απο το ΕΠΠΑΙΚ- αλλά επειδή μας έχουν διαλύσει το νευρικό σύστημα. Δεν αγωνιούσα το ίδιο αρχές Σεπτέμβρη με τώρα...έχουμε γίνει ψυχαναγκαστικοί πράγματι, όπως σωστά παρατήρησε κάποιος συνάδελφος!
Μίλα μου στο αρσενικό γένος αν θες, θα με υποχρεώσεις...

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #184 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 04:12:20 μμ »
Λέω αυτό που προβλέπει ο νόμος ότι θα γίνει όσον αφορά την παιδαγωγική επάρκεια των εκπαιδευτικών. Τώρα για το πως και πότε θα γίνει και εγώ δεν είπα κάτι ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος rebecca...

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #185 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 07:22:52 μμ »
Μολις εμαθα οτι με απερριψαν απο ενα μεταπτυχιακο και περιμενω να φαω "πορτα" και απο την ασπαιτε....
το θεμα ειναι οτι περιμενω ενα θετικο στοιχειο ,οχι συνεχεια απορριψη επειδη δεν εχω πουθενα μεσο να με βολεψει...
ξερω οτι το πτυχιο μου, οι 2 γλωσσες και το πιστοποιητικο Η/Υ ειναι πολυ λιγα για το ελληνικο δημοσιο και θελω να τα εμπλουτισω αλλα τπτ...απορριψη απο παντου....το θεμα δεν ειναι οτι θα βγουν τα σεμιναρια,το θεμα ειναι οτι θελω να προλαβω τον επομενο ασεπ:(
εχω σκασει....
ΠΕ 10

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:16:08 »

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #186 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 07:39:13 μμ »
Παιδιά μην τρελενόμαστε με τις σπουδές. Εκεί μας οδήγησαν, να κυνηγάμε τίτλους ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΗΜΑΤΑ. Είναι προβλέψιμο από όλους τους οικομικούς αναλυτές παγκοσμίου κύρους ότι την επόμενη πενταετία ο μισθός του δημοσίου θα συρρυνωθεί ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ!!!!!! Μιλάνε για το ανώτατο ποσό των 1000 ευρώ σε αυτούς πουθ έχουν τρομακτικά προσόντα.

Αποσυνδεδεμένος felly

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #187 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 07:50:04 μμ »
Εμενα με εχουν απορριψει απο 2 μεταπτυχιακα οποτε το πηρα αποφαση οτι μεταπτυχιακο δε μου "καθεται"! Το σημαντικο ειναι να εχουμε την υγεια μας (όσο κι αν ακουγεται γραφικο), να εχουμε μια δουλιτσα και να περναμε οσο γινεται καλα! Σαφως, τα ονειρα και οι προσπαθειες ποτε δε πρεπει να σταματανε, αλοιμονο... Τελικα σε αυτη τη ζωη ειναι μεγαλο προτερημα να εχεις υπομονη.. Επισης, καταλαβα ότι καποιοι ειναι περισσοτερο "τυχεροι" σε σχεση με αλλους, τι να κανουμε??!! Καλα αποτελεσματα σε ολους σας!

Αποσυνδεδεμένος lena777

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #188 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 07:51:42 μμ »
Μολις εμαθα οτι με απερριψαν απο ενα μεταπτυχιακο και περιμενω να φαω "πορτα" και απο την ασπαιτε....
το θεμα ειναι οτι περιμενω ενα θετικο στοιχειο ,οχι συνεχεια απορριψη επειδη δεν εχω πουθενα μεσο να με βολεψει...
ξερω οτι το πτυχιο μου, οι 2 γλωσσες και το πιστοποιητικο Η/Υ ειναι πολυ λιγα για το ελληνικο δημοσιο και θελω να τα εμπλουτισω αλλα τπτ...απορριψη απο παντου....το θεμα δεν ειναι οτι θα βγουν τα σεμιναρια,το θεμα ειναι οτι θελω να προλαβω τον επομενο ασεπ:(
εχω σκασει....

Αχ καλή μου πόσο σεκαταλαβαίνω... :( Το έχω ζήσει αυτό το συναίσθημα που περιγράφεις και όχι μόνο μια φορά. Μέχρι να κάνω τελικά το πολυπόθητο μεταπτυχιακό μου με είχαν απορρίψει πιο πριν από άλλα δύο. Μην το βάζεις κάτω πάντως. Αν επιμείνεις θα κάνεις σίγουρα κάποια στιγμή. Δυστυχώς έτσι όπως μας έχουν καταντήσει, αυτοί χτυπάνε παλαμάκια και εμείς χορεύουμε...
Μέρες ολόκληρες επιχειρούσα ν'αγνοήσω τη φωνή της καρδιάς μου, αλλά ήταν όλο και πιο ισχυρή.
Στην πιο απόκρυφη γωνιά της ψυχής μου υπήρχα ακόμα και πίστευα στα όνειρα.

Πάολο Κοέλιο

Αποσυνδεδεμένος dorama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #189 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 07:56:35 μμ »
Καλησπερα..Γνωριζετε αν καποιοσ μπορει να κανει αναστολη φοιτησης στην ασπαιτε αν τον παπρουν και δε μπορει να παει?

Αποσυνδεδεμένος lena777

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #190 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 07:58:54 μμ »
Παιδιά μην τρελενόμαστε με τις σπουδές. Εκεί μας οδήγησαν, να κυνηγάμε τίτλους ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΗΜΑΤΑ. Είναι προβλέψιμο από όλους τους οικομικούς αναλυτές παγκοσμίου κύρους ότι την επόμενη πενταετία ο μισθός του δημοσίου θα συρρυνωθεί ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ!!!!!! Μιλάνε για το ανώτατο ποσό των 1000 ευρώ σε αυτούς πουθ έχουν τρομακτικά προσόντα.

Σίγουρα το δημόσιο αργοπεθαίνει αλλά δυστυχώς ο ιδιωτικός τομέας έχει πεθάνει ήδη... οπότε καλά είναι και τα 700 και τα 800 ευρώ αν βρεις κάποιον να στα δώσει. Εγώ δούλευα πέρισυ σε 5 φροντιστήρια για να παίρνω το αστρονομικό ποσό των 600 ευρώ τον μήνα σύνολο (βέβαια είναι και η ειδικότητά μου τέτοια που δυστυχώς δεν έχω πολλές ώρες)... έχω φίλες που είναι άνεργες 2 χρόνια τώρα και ψάχνουν οπουδήποτε οπότε καλό είναι το δημόσιο... μια χαρά είναι...
Μέρες ολόκληρες επιχειρούσα ν'αγνοήσω τη φωνή της καρδιάς μου, αλλά ήταν όλο και πιο ισχυρή.
Στην πιο απόκρυφη γωνιά της ψυχής μου υπήρχα ακόμα και πίστευα στα όνειρα.

Πάολο Κοέλιο

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #191 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 08:03:15 μμ »
Παιδιά μην τρελενόμαστε με τις σπουδές. Εκεί μας οδήγησαν, να κυνηγάμε τίτλους ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΗΜΑΤΑ. Είναι προβλέψιμο από όλους τους οικομικούς αναλυτές παγκοσμίου κύρους ότι την επόμενη πενταετία ο μισθός του δημοσίου θα συρρυνωθεί ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ!!!!!! Μιλάνε για το ανώτατο ποσό των 1000 ευρώ σε αυτούς πουθ έχουν τρομακτικά προσόντα.

Σίγουρα το δημόσιο αργοπεθαίνει αλλά δυστυχώς ο ιδιωτικός τομέας έχει πεθάνει ήδη... οπότε καλά είναι και τα 700 και τα 800 ευρώ αν βρεις κάποιον να στα δώσει. Εγώ δούλευα πέρισυ σε 5 φροντιστήρια για να παίρνω το αστρονομικό ποσό των 600 ευρώ τον μήνα σύνολο (βέβαια είναι και η ειδικότητά μου τέτοια που δυστυχώς δεν έχω πολλές ώρες)... έχω φίλες που είναι άνεργες 2 χρόνια τώρα και ψάχνουν οπουδήποτε οπότε καλό είναι το δημόσιο... μια χαρά είναι...
Κάτσε να δεις με το νέο μισθολόγιο τι έχει να γίνει. Η κυβέρνηση ήταν σαφής, εξομοίωση των μισθών σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα. Όσο για τα φροντιστήρια και τα ιδιαίτερα, εγώ γνώριζα καθηγήτρια που έβγαζε 2μιση και 3 χιλιάρικα το μήνα. Αντίθετα εγώ πιστεύω ότι πρεπει να ξεκολλήσει η γενιά μας από την ιδέα του δημοσίου. Επιστρέφουμε σε εποχές που έλεγαν "δημοσιουπαλληλάκος" και γέλαγαν...

Αποσυνδεδεμένος lena777

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #192 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 08:16:38 μμ »
Παιδιά μην τρελενόμαστε με τις σπουδές. Εκεί μας οδήγησαν, να κυνηγάμε τίτλους ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΗΜΑΤΑ. Είναι προβλέψιμο από όλους τους οικομικούς αναλυτές παγκοσμίου κύρους ότι την επόμενη πενταετία ο μισθός του δημοσίου θα συρρυνωθεί ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ!!!!!! Μιλάνε για το ανώτατο ποσό των 1000 ευρώ σε αυτούς πουθ έχουν τρομακτικά προσόντα.

Σίγουρα το δημόσιο αργοπεθαίνει αλλά δυστυχώς ο ιδιωτικός τομέας έχει πεθάνει ήδη... οπότε καλά είναι και τα 700 και τα 800 ευρώ αν βρεις κάποιον να στα δώσει. Εγώ δούλευα πέρισυ σε 5 φροντιστήρια για να παίρνω το αστρονομικό ποσό των 600 ευρώ τον μήνα σύνολο (βέβαια είναι και η ειδικότητά μου τέτοια που δυστυχώς δεν έχω πολλές ώρες)... έχω φίλες που είναι άνεργες 2 χρόνια τώρα και ψάχνουν οπουδήποτε οπότε καλό είναι το δημόσιο... μια χαρά είναι...
Κάτσε να δεις με το νέο μισθολόγιο τι έχει να γίνει. Η κυβέρνηση ήταν σαφής, εξομοίωση των μισθών σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα. Όσο για τα φροντιστήρια και τα ιδιαίτερα, εγώ γνώριζα καθηγήτρια που έβγαζε 2μιση και 3 χιλιάρικα το μήνα. Αντίθετα εγώ πιστεύω ότι πρεπει να ξεκολλήσει η γενιά μας από την ιδέα του δημοσίου. Επιστρέφουμε σε εποχές που έλεγαν "δημοσιουπαλληλάκος" και γέλαγαν...

Κι εγώ το πιστεύω αυτό. Εξάλλου όλος ο πανικός με το δημόσιο άρχισε να γίνεται απ'τη στιγμη που οι μισθοί έγιναν πολύ ψηλότεροι απ' τον ιδιωτικό τομέα.Το θέμα όμως είναι οτι δεν υπάρχουν πια επιχειρήσεις ν'απορροφήσουν κόσμο.  Μακάρι να αναπτυχθεί ο ιδιωτικός τομέας...μακάρι να γίνουν επενδύσεις...νάνοίξουν νέες επιχειρήσεις... αλλά δυστυχώς εγώ τουλάχιστον δεν βλέπω καμιά προσπάθεια απ'το κράτος να αναπτύξει την οικονομία... και λόγω επαγγέλματος τα παρακολουθώ πολύ στενά αλλά και ένας πρωτοετής φοιτητής του οικονομικού θα γνώριζε οτι όταν θες επενδύσεις δεν αυξάνεις ΦΠΑ ούτε φορολογείς με τέτοιον συντελεστή τις επιχειρήσεις... και το κυριότερο δίνεις κίνητρα...
Μέρες ολόκληρες επιχειρούσα ν'αγνοήσω τη φωνή της καρδιάς μου, αλλά ήταν όλο και πιο ισχυρή.
Στην πιο απόκρυφη γωνιά της ψυχής μου υπήρχα ακόμα και πίστευα στα όνειρα.

Πάολο Κοέλιο

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #193 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 08:47:12 μμ »
Μα αν δεν δεχθούμε ότι δεν θα μπορέσει να αναπτυχθεί η ιδιωτική πρωτοβουλία, δηλαδή να αρχίσει αυτή η χώρα να παράγει κάτι επιτέλους (γιατί το δημόσιο δεν παράγει τίποτα, υπηρεσίες παρέχει) είναι σαν να λέμε ότι η Ελλάδα έφτασε στο τέλος της. Γιατί με δανεικά δεν θα ζούμε επ' αόριστον (και τα οποία ούτως ή άλλως σύντομα θα κληθούμε να επιστρέψουμε).

Αποσυνδεδεμένος mirror

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #194 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 10:29:21 μμ »
Καλησπερα..Γνωριζετε αν καποιοσ μπορει να κανει αναστολη φοιτησης στην ασπαιτε αν τον παπρουν και δε μπορει να παει?

μπορει καποιος να κανει αναστολη φοιτησης αν τον επιλεξουν και δεν μπορεσει να παει.κρατα τη θεση του στη συγκεκριμενη πολη και παρακολουθει τα μαθηματα την επομενη χρονια,αφου ενημερωσει και γινουν ολες οι απαραιτητες ενεργειες.

Αποσυνδεδεμένος varethika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #195 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 10:38:47 πμ »
μπα ουτε σημερα....ρε τους  .................. δευτερα  τα βλεπω!!!!ειναι ρομπες σαδιστες,ξερουν οτι περιμενουμε και σπανε πλακα με το πονο μας

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162183
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 717
Σύνολο: 732

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.