*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011  (Αναγνώστηκε 34628 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pote tha kanei ksasteria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #266 στις: Οκτώβριος 10, 2010, 04:00:09 μμ »
Απλά αναρωτιέμαι αν κάποια ανεξάρτητη αρχή π.χ. ο συνήγορος του πολίτη θα μπορούσε να ελέγξει τη διαδικασία.. δεν ξέρω τι να πω απλά με εκνευρίζει η είσοδος ατόμων από το παράθυρο....πάρα πολύ μάλιστα!!! :-X :-X :-X

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:43:12 »

Αποσυνδεδεμένος oromisthia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #267 στις: Οκτώβριος 10, 2010, 04:08:06 μμ »
πρεπει να απαιτησουμε με καθε τροπο, να βγαζουν τα αποτελεσματα με τα προσοντα και τα μορια του καθενα αναλυτικα. να δουμε τοτε ποιος και τι πτυχια εχει?
επισης θα επρεπε με καποιον τροπο να μοριοδοτουνται και αλλα κριτηρια, οπως προυπηρεσια, ηλικια, οικογενεια, παιδια.

δεν ειναι δικαιο να τελειωνει το πιτσιρικι τη σχολη και σε ενα χρονο να μπαινει στη σελετε επειδη ο μπαμπας ειχε τα λεφτα για 2 γλωσσες και ετησιο μεταπτυχιακο στην Αγγλια, και αλλοι τριανταρηδες που δουλευουν ωρομισθιοι για χρονια να μενουν απ εξω απο σελετε και απο διορισμους!

οπως και να ειναι παντως, πρεπει να ζητησουμε απο τα σωματια μας να απαιτησουν την διαφανεια των αποτελεσματων. εαν αντιδρασουν τα Σελετε και δεν το δεχτουν, αποδεικνυουν την μη αξιοκρατια τους!

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #268 στις: Οκτώβριος 10, 2010, 04:45:04 μμ »
πρεπει να απαιτησουμε με καθε τροπο, να βγαζουν τα αποτελεσματα με τα προσοντα και τα μορια του καθενα αναλυτικα. να δουμε τοτε ποιος και τι πτυχια εχει?
επισης θα επρεπε με καποιον τροπο να μοριοδοτουνται και αλλα κριτηρια, οπως προυπηρεσια, ηλικια, οικογενεια, παιδια.

δεν ειναι δικαιο να τελειωνει το πιτσιρικι τη σχολη και σε ενα χρονο να μπαινει στη σελετε επειδη ο μπαμπας ειχε τα λεφτα για 2 γλωσσες και ετησιο μεταπτυχιακο στην Αγγλια, και αλλοι τριανταρηδες που δουλευουν ωρομισθιοι για χρονια να μενουν απ εξω απο σελετε και απο διορισμους!

οπως και να ειναι παντως, πρεπει να ζητησουμε απο τα σωματια μας να απαιτησουν την διαφανεια των αποτελεσματων. εαν αντιδρασουν τα Σελετε και δεν το δεχτουν, αποδεικνυουν την μη αξιοκρατια τους!

δεν ειναι ωραιο να μιλας ετσι για τα "πιτσιρικια" ο καθενας ειτε με χρηματα ειτε με μυαλο ειτε με οποιοδηποτε αλλο τροπο παλευει για το καλυτερο.

και κατι αλλο......οσα δεν φτανει η αλεπου..................................................

Αποσυνδεδεμένος tsikoman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #269 στις: Οκτώβριος 10, 2010, 05:32:29 μμ »
πρεπει να απαιτησουμε με καθε τροπο, να βγαζουν τα αποτελεσματα με τα προσοντα και τα μορια του καθενα αναλυτικα. να δουμε τοτε ποιος και τι πτυχια εχει?
επισης θα επρεπε με καποιον τροπο να μοριοδοτουνται και αλλα κριτηρια, οπως προυπηρεσια, ηλικια, οικογενεια, παιδια.

δεν ειναι δικαιο να τελειωνει το πιτσιρικι τη σχολη και σε ενα χρονο να μπαινει στη σελετε επειδη ο μπαμπας ειχε τα λεφτα για 2 γλωσσες και ετησιο μεταπτυχιακο στην Αγγλια, και αλλοι τριανταρηδες που δουλευουν ωρομισθιοι για χρονια να μενουν απ εξω απο σελετε και απο διορισμους!

οπως και να ειναι παντως, πρεπει να ζητησουμε απο τα σωματια μας να απαιτησουν την διαφανεια των αποτελεσματων. εαν αντιδρασουν τα Σελετε και δεν το δεχτουν, αποδεικνυουν την μη αξιοκρατια τους!


δεν ειναι ωραιο να μιλας ετσι για τα "πιτσιρικια" ο καθενας ειτε με χρηματα ειτε με μυαλο ειτε με οποιοδηποτε αλλο τροπο παλευει για το καλυτερο.

και κατι αλλο......οσα δεν φτανει η αλεπου..................................................

+1

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:43:12 »

Αποσυνδεδεμένος Marcuze

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #270 στις: Οκτώβριος 10, 2010, 05:50:31 μμ »
πρεπει να απαιτησουμε με καθε τροπο, να βγαζουν τα αποτελεσματα με τα προσοντα και τα μορια του καθενα αναλυτικα. να δουμε τοτε ποιος και τι πτυχια εχει?
επισης θα επρεπε με καποιον τροπο να μοριοδοτουνται και αλλα κριτηρια, οπως προυπηρεσια, ηλικια, οικογενεια, παιδια.

δεν ειναι δικαιο να τελειωνει το πιτσιρικι τη σχολη και σε ενα χρονο να μπαινει στη σελετε επειδη ο μπαμπας ειχε τα λεφτα για 2 γλωσσες και ετησιο μεταπτυχιακο στην Αγγλια, και αλλοι τριανταρηδες που δουλευουν ωρομισθιοι για χρονια να μενουν απ εξω απο σελετε και απο διορισμους!

οπως και να ειναι παντως, πρεπει να ζητησουμε απο τα σωματια μας να απαιτησουν την διαφανεια των αποτελεσματων. εαν αντιδρασουν τα Σελετε και δεν το δεχτουν, αποδεικνυουν την μη αξιοκρατια τους!

+2
δεν ειναι ωραιο να μιλας ετσι για τα "πιτσιρικια" ο καθενας ειτε με χρηματα ειτε με μυαλο ειτε με οποιοδηποτε αλλο τροπο παλευει για το καλυτερο.

και κατι αλλο......οσα δεν φτανει η αλεπου..................................................

+1

Αποσυνδεδεμένος pote tha kanei ksasteria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #271 στις: Οκτώβριος 10, 2010, 07:28:48 μμ »
Βρε παιδιά χρόνια τώρα μας παρατηρώ τις τεχνικές ειδικότητες να μην μπορούμε με τίποτα να είμαστε ενωμένοι και να συνεννοηθούμε για κάτι που όλοι θέλουμε ή που όλους μας βλάπτει... Μήπως τελικά είμαστε άξιοι αυτής της αντιμετώπισης από τους φορείς (υπουργείο, ασπαιτε, κλπ);;;;

Δεν κοιτάμε να συντονίσουμε τη δράση μας;;;;;;; Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει η ηλικία με την παιδαγωγική κατάρτιση! Εξάλλου για να έχει κανείς μεταπτυχιακό και 2 γλώσσες ε δεν θα είναι και 22 ετών!!!!!!!!!!!!!!!! Το θέμα είναι να μπαίνει ο καλύτερος και όχι αυτός που έχει το κατάλληλο άτομο στην κατάλληλη θέση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #272 στις: Οκτώβριος 10, 2010, 10:23:13 μμ »
αλο λει ο ανθρωπος και αλο εσεις !και για να πουμε την αληθεια εχει δικαιο!οσο λιγοτερο μιλαμε εμεις που ξερουμε τοσο καλυτερα για εμας!οκ καλα εγινε η καταγγελια αλα εως εκει.ηταν αναγκη ολες αυτες οι πληροφοριες?εγω πχ  εφτυσα αιμα να μαθω το τι γινεται με επαρκεια ,εππαικ κτλ,κανεις δεν μιλουσε ,εχασα ωρες μπροστα σε φορουμ ,σε ιστοσελιδες ,το πολεμαω 5 χρονια να μπω,ολοι ηταν σφιγγες  και τωρα ενας κατα τυχη μπαινει στο τρομακτικο και τα βλεπει ολα στο πιατο!και κυριως χωρις λογο,τι δουλεια εχει η καταγγελια ,που καλα εγινε, με ολες τις πληροφοριες?και δεν ειμαι εγωιστης,να επιβιωσω θελω!

Ο βασικός σκοπός ενός εκπαιδευτικού φόρουμ είναι αυτός ακριβώς! Να ενημερωνόμαστε όλοι για τα πάντα στην παιδεία. Λογικές τύπου "δεν λέμε πουθενά τίποτα για να επωφεληθούμε" δεν με βρίσκει σύμφωνο...

Συμφωνω απολυτα....εξαλλου οι πληροφοριες που δοθηκαν στο tro-ma-ktiko δεν ειναι σε καμια περιπτωση αρκετεςγια να κατατοπιστει καποιος. Διαβαζοντας το απλα μαθαινεις μια καινουργια λεξη :ΑΣΠΑΙΤΕ . Απο κει και περα θελει ψαξιμο για να καταλαβει καποιος τι εστι ακριβως και τι προσφερει το εν λογω προγραμμα.

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2010, 10:26:41 μμ από dfng »

Αποσυνδεδεμένος lena777

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #273 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 12:13:50 πμ »
Καλα παιδιά μη τρελαίνεστε δεν θέλουν όλοι να γίνουν καθηγητές. Το οτι δόθηκαν κάποιες πληροφορίες για ΣΕΛΕΤΕ δεν σημαίνει και κάτι. Αυτός που ενδιαφέρεται πραγματικά το έχει ψάξει και μόνος του δεν περιμένει μια τυχαία πληροφορία για να μάθει τι παίζει.
Για παράδειγμα έχω γνωστούς που παρόλο που είναι άνεργοι αρκετό καιρό τώρα και παρόλο που τους έχω ενημερώσει και σχετικά πιστεύουν οτι η δουλειά του καθηγητή δεν τους ταιριάζει και προτιμούν να μένουν άνεργοι. Αντιθέτως η κομμώτριά μου η οποία ενδιαφέρεται να γίνει καθηγήτρια ήξερε τα πάντα σχετικά με τη ΣΕΛΕΤΕ και έχει μπει ήδη στη διαδικασία να μαζέψει τα προσόντα που χρειάζονται. Οπότε όποιος ενδιαφέρεται δεν είναι δύσκολο να βρει πληροφορίες. Το θέμα είναι οτι δεν ενδιαφέρεται και όλος ο κόσμος όπως πιστεύουμε...
Μέρες ολόκληρες επιχειρούσα ν'αγνοήσω τη φωνή της καρδιάς μου, αλλά ήταν όλο και πιο ισχυρή.
Στην πιο απόκρυφη γωνιά της ψυχής μου υπήρχα ακόμα και πίστευα στα όνειρα.

Πάολο Κοέλιο

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #274 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 01:15:23 πμ »
Αυτό που λες αντιπροσωπεύει πως σκέφτεται ο Έλληνας, υπόψιν ΜΟΝΟ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΛΑΟΣ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΕΤΣΙ.
Η κομμώτρια αντί να πει: ρε συ τελείωσα κομμωτική σε 2 χρονάκια δεν ανοίγω ένα κομμωτήριο να χ...ω στο χρήμα;;; Και μην μου πεις ότι δεν πάνε στα κομμωτήρια οι γυναίκες, μιλάμε ραντεβού δεν μπορείς να κλείσεις από εδώ και πέρα. Δεν ξέρω βέβαια τι έξοδα έχει ένα κομμωτήριο, αλλά σίγουρα πολύ λιγότερα από ένα κατάστημα γεωργικών φαρμάκων ή φαρμακείο. Αντίθετα η κομμώτρια αντί να ανοίξει κομμωτήριο, θέλει δημόσιο για να παίρνει σε 2 χρονάκια από τώρα με μαθηματική ακρίβεια το μισθό των 500 ευρώ το μήνα και αν.
Μιλάμε μόνο οι Έλληνες σκεφτόμαστε έτσι, για αυτό καταντήσαμε εκεί που καταντήσαμε.

Ο άνεργος από την άλλη στη Ελλάδα λέει: τι να γίνω καθηγητής να παίρνω 1000 ευρώ;;; Aπα πα, δεν μου φτάνουν, εγώ μάγκα μου θέλω πάνω από 2500 ευρώ το μήνα. Μόνο αν με προσλάβει καμιά πολυεθνική θα δεχτώ τη δουλειά. Τώρα δεν πειράζει που δεν γνωρίζω καμιά γλώσσα ή που έχω πτυχίο ΤΕΙ ιχθυοκαλλιεργειών (το αγαπημένο ΤΕΙ της Διαμαντοπούλου που θέλει να το αφανίσει), ή το σημαντικότερο που δεν έχω γνωριμίες, θα βρεθεί η άκρη. Ο Έλληνας περιμένει την καλή να έρθει, νομίζοντας ότι είναι ο Top και ο σπουδαίος.

Μιλάμε και οι δύο περιπτώσεις που ανέφερες είναι χαρακτηριστικότατα παραδείγματα της μ.....ς που δέρνει όλους τους Έλληνες.

Μακάρι να μπορούσα να φύγω εξωτερικό άμεσα, να αλλάξω παραστάσεις και νοοτροπία προς το παρόν λόγω προσωπικών λόγων δεν μπορώ. Τυχεροί είναι οι Έλληνες που φεύγουν και θα φύγουν από την μιζέρια της Ελλάδας
 
Αλλά δεν θέλω να αρχίσω να φορτώνω νυχτιάτικα για το που μας κατήντησαν και που καταντήσαμε εμείς οι ίδιοι το εαυτό μας και πω καμιά βαριά κουβέντα

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2010, 01:22:12 πμ από giannios »

Αποσυνδεδεμένος Kyri

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #275 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 02:08:31 πμ »
Καλα!
Φοβερη αναλυση..

 ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος djjohn2001

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #276 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 10:21:02 πμ »
Η σελίδα της ΑΣΠΑΙΤΕ είναι κάτω , άρα λογικά τα ανανεβάζουν τώρα τ' αποτελέσματα ( λογικά μιλώντας πάντα :p )

Αποσυνδεδεμένος lena777

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #277 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 10:51:18 πμ »
Όντως δεν ανοίγει η σελίδα... Ελπίζω να είναι τα αποτελέσματα... Καλή επιτυχία!
Μέρες ολόκληρες επιχειρούσα ν'αγνοήσω τη φωνή της καρδιάς μου, αλλά ήταν όλο και πιο ισχυρή.
Στην πιο απόκρυφη γωνιά της ψυχής μου υπήρχα ακόμα και πίστευα στα όνειρα.

Πάολο Κοέλιο

Αποσυνδεδεμένος synomosia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #278 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 11:01:39 πμ »
Όντως δεν ανοίγει η σελίδα... Ελπίζω να είναι τα αποτελέσματα... Καλή επιτυχία!
Μόλις βγήκανε. Συγχαρητήρια στους εισακτέους

Αποσυνδεδεμένος lena777

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #279 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 11:12:22 πμ »
Πέρασα!!!!!!!  :D
Μέρες ολόκληρες επιχειρούσα ν'αγνοήσω τη φωνή της καρδιάς μου, αλλά ήταν όλο και πιο ισχυρή.
Στην πιο απόκρυφη γωνιά της ψυχής μου υπήρχα ακόμα και πίστευα στα όνειρα.

Πάολο Κοέλιο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162190
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 641
Σύνολο: 656

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.