*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011  (Αναγνώστηκε 34626 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος carina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #336 στις: Οκτώβριος 12, 2010, 05:45:07 μμ »
Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος σε πόσες ημέρες βγαίνουν τα αποτελέσματα απο τη στιγμή κάνουμε ένσταση;;;  :D :D :D :D :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:20:25 »

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #337 στις: Οκτώβριος 12, 2010, 07:04:45 μμ »
Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος σε πόσες ημέρες βγαίνουν τα αποτελέσματα απο τη στιγμή κάνουμε ένσταση;;;  :D :D :D :D :D :D :D

Αυτο που ξερω ειναι οτι θα σου ερθει η απαντηση με ταχυδρομειο στη διευθυνση που δηλωσες. Δε θα ανακοινωθουν αποτελέσματα ενστασεων στο internet π.χ. 1-2 βδομαδες υπολογισε.

Αποσυνδεδεμένος carina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #338 στις: Οκτώβριος 12, 2010, 08:55:31 μμ »
Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος σε πόσες ημέρες βγαίνουν τα αποτελέσματα απο τη στιγμή κάνουμε ένσταση;;;  :D :D :D :D :D :D :D

Αυτο που ξερω ειναι οτι θα σου ερθει η απαντηση με ταχυδρομειο στη διευθυνση που δηλωσες. Δε θα ανακοινωθουν αποτελέσματα ενστασεων στο internet π.χ. 1-2 βδομαδες υπολογισε.

Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος mirror

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #339 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 02:48:00 μμ »
θα ηθελα πληροφορίες για πάτρα, αν γνωρίζει κάποιος. που γίνονται τα μαθάματα, τις ώρες κ.τ.λ. ευχαριστώ

Σου στέλνω pm για λεπτομέρειες...
Ευχαριστω πολυ για τις πολύτιμες πληροφορίες σου,ίσως χρειαστώ αργότερα τη βοήθεια σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:20:25 »

Αποσυνδεδεμένος gen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #340 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 03:01:52 μμ »
Βόλο πέρασε κάποιος?

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #341 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 05:23:52 μμ »
Θέλω να μάθω ποια γλώσσα είναι εύκολη ώστε να αποκτήσω από τώρα μέχρι τον επόμενο Μαίο-Ιούνιο ένα πτυχίο ισοδύναμο του lower ή του proficiency, όπου ξαναβγαίνει η προκήρυξη ΑΣΠΑΙΤΕ

Θέλω μέσασε 7 μήνες να πάρω Lower, ιδέες για καμιά γλώσσα;; Eννοείται ότι κατά πάσα πιθανότητα θα δουλεύω παράλληλα. Πείτε μου την πιο εύκολη γλώσσα, φυσικά πέρα από αγγλικά

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #342 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 06:37:29 μμ »
Θέλω να μάθω ποια γλώσσα είναι εύκολη ώστε να αποκτήσω από τώρα μέχρι τον επόμενο Μαίο-Ιούνιο ένα πτυχίο ισοδύναμο του lower ή του proficiency, όπου ξαναβγαίνει η προκήρυξη ΑΣΠΑΙΤΕ

Θέλω μέσασε 7 μήνες να πάρω Lower, ιδέες για καμιά γλώσσα;; Eννοείται ότι κατά πάσα πιθανότητα θα δουλεύω παράλληλα. Πείτε μου την πιο εύκολη γλώσσα, φυσικά πέρα από αγγλικά

Δε θέλω να σε απογοητεύσω όμως σε 7 μήνες λίγο δύσκολο να πάρεις lower εάν δεν έχεις ήδη κάποια βάση..Άσε που και να το πάρεις μέχρι να έρθει το χαρτί θα έχεις χάσει την προθεσμία για τις αιτήσεις..Ξεκίνα τώρα Ιταλικά και δώστα του χρόνου το Νοέμβρη - Δεκέμβρη πότε είναι έτσι ώστε να προλάβεις να πάρεις και το χαρτί..Εγώ πήρα σε 7 μήνες το lower των Γερμανικών με ελάχιστο διάβασμα όμως είχα κάνει ήδη 5 χρόνια στο σχολείο και είχα ήδη το Β1..Και όταν ήρθε το χαρτί του Β2 στα χέρια μου ήταν αργά για τις αιτήσεις συνεπώς περίμενα άλλη μια χρονιά να το καταθέσω..

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #343 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 08:43:25 μμ »
καλησπερα.

ειμαι πρωτη στον πινακα μη εισαγωμενων στην ειδικοτητα μου. λιγες μερες μετα την ληξη της προκυρηξης το καλοκαιρι πηρα το μεταπτυχιακο μου. βεβαια τους το ειχα αναφερει αυτο με υπευθυνη δηλωση. αν το καταθεσω τωρα πιστευετε θα το δεχτουν??? εχω γενικα ελπιδες????

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #344 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 10:00:48 μμ »
καλησπερα.

ειμαι πρωτη στον πινακα μη εισαγωμενων στην ειδικοτητα μου. λιγες μερες μετα την ληξη της προκυρηξης το καλοκαιρι πηρα το μεταπτυχιακο μου. βεβαια τους το ειχα αναφερει αυτο με υπευθυνη δηλωση. αν το καταθεσω τωρα πιστευετε θα το δεχτουν??? εχω γενικα ελπιδες????

Χωρις να ειμαι σιγουρη, δε νομιζω να το δεχτουν. Η διαδικασια που μπορεις να ακολουθεις τωρα ειναι αυτη της ενστασης και η προκυρηξη λεει πως οποιοδηποτε χαρτι που δεν ειχε επισυναπτει με την αιτηση δε θα γινεται εκ νεου δεκτο. Επομενως, του χρονου με τη νεα προκυρηξη το καταθετεις κανονικα και εχεις πολλες ελπιδες να μπεις.

Αποσυνδεδεμένος lena777

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #345 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 11:40:49 μμ »
Θέλω να μάθω ποια γλώσσα είναι εύκολη ώστε να αποκτήσω από τώρα μέχρι τον επόμενο Μαίο-Ιούνιο ένα πτυχίο ισοδύναμο του lower ή του proficiency, όπου ξαναβγαίνει η προκήρυξη ΑΣΠΑΙΤΕ

Θέλω μέσασε 7 μήνες να πάρω Lower, ιδέες για καμιά γλώσσα;; Eννοείται ότι κατά πάσα πιθανότητα θα δουλεύω παράλληλα. Πείτε μου την πιο εύκολη γλώσσα, φυσικά πέρα από αγγλικά

Δεν ξέρω τι υπόβαθρο έχεις στα αγγλικά αλλά είναι σχετικά εύκολο να πάρεις το TOEIC. Αν γράψεις από 505 εώς 780 θεωρείται οτι έχεις πάρει lower. Αν γράψεις από 785 εώς 900 θεωρείται οτι πήρες advance. Σε περίπτωση που πάρεις πιο πάνω από 900 δεν αναγνωρίζεται ως proficiency αλλά συνεχίζει να ισχύει το advance. Εγώ παλιότερα με ένα μήνα προετοιμασία είχα πάρει το επίπεδο advance του TOEIC αλλά είχα και το lower του cambridge ως υπόβαθρο. Αργότερα βέβαια πήρα και το proficiency. Δοκίμασέ το πάντως δεν έχεις να χάσεις κάτι και εξετάσεις διεξάγονται απ' ότι ξέρω κάθε μήνα.
Μέρες ολόκληρες επιχειρούσα ν'αγνοήσω τη φωνή της καρδιάς μου, αλλά ήταν όλο και πιο ισχυρή.
Στην πιο απόκρυφη γωνιά της ψυχής μου υπήρχα ακόμα και πίστευα στα όνειρα.

Πάολο Κοέλιο

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #346 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 12:24:33 πμ »
Aγγλικά έχω proficiency, θέλω δεύτερη γλώσσα πολύ εύκολη μέσα σε 7 μήνες, σε επίπεδο lower. Aπό ότι καταλαβαίνω μόνο Ιταλικά είναι πιο εύκολα. Αλλά και εγώ το κόβω δύσκολο να προλάβω την επόμενη προκήρυξη ΑΣΠΑΙΤΕ. Δηλαδή μέσα σε 4 μήνες δεν προλαβαίνω να δώσω;; Τόσο δύσκολα είναι σε επίπεδο Lower τα Ιταλικά;;

Είναι τελείως ανωμαλία να πρέπει να πάρω ή διδακτορικό ή δεύτερη ξένη γλώσσα, τουλάχιστον σε επίπεδο Lower ή advance, μιας και το master δεν αρκεί για να περάσω σε ένα ΤΕΙ!!!!!!!! Λες και εκεί γλωσσομάθεια θα κάνουμε.

Πραγματικά είναι πολύ άδικο, ειδικά αν είσαι εργαζόμενος και δεν προλαβαίνεις. Και ειδικά αν σκεφτείς ότι κάποιοι π.χ. χημικοί την πέρνουν έτσι απλά με ένα πτυχίο μετα από 4 χρόνια. Δηάδή εγώ που έκανα 5 χρόνια σπουδές, 3 μεταπτυχιακό, έχω proficiency και ecdl δεν μπορώ να την πάρω, εώ ο άλλος την πέρνει σε 4 χρονάκια χωρίς μεταπτυχιακό, χωρίς γλώσσες, απλά επειδή είχε 2-3 παιδαγωγικά μαθηματάκια.

ΕΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΑΔΙΚΙΑ;;;;  

Απαξ και δεν βγουν τα 6μηνα προγράμματα από τα πανεπιστήμια τα οποία θέλω να πιστεύω ότι θα δέχονται πολύ περισσότερους από την ΑΣΠΑΙΤΕ θα τους πάρει και θα τους σηκώσει.

Λες και οι γεωπόνοι και οι άλλες τεχνικές ειδικότητες είμαστε παιδιά ενός κατώτερου θεού και πρέπει να ιδρώσουμε για μια κωλοκατάρτιση περισσότερο από όλους τους άλλους.

ΑΜΕΣΗ ΕΦΑΜΟΓΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ!!!!

Εφόσον έχουν όλοι δικαίωμα στη γνώση, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ;;;

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #347 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 12:50:31 μμ »
Ποιά 2 και 3 μαθήματα παιδαγωγικών; Ένα επιλογής μπορεί να έχει κάνει μόνο ένας χημικός. Και το ακόμα πιο τρελό είναι ότι ένας γεωλόγος που δεν έχει κάνει κανένα, θεωρείται "καθηγητής" απλά γιατί η Γεωγραφία υπάρχει ως μάθημα στο γυμνάσιο. Και εμάς μας λένε άντε και κάνε διδακτορικό για να σε πάρω. Πολύ σωστά η Διαμαντοπούλου θα τους βάλει όλους να πάρουν Πιστοποιητικό Παιδαγωγικής Επάρκειας, εκτός από αυτούς που όντως έχουν κάνει επαρκή αριθμό παιδαγωγικών μαθημάτων στη σχολή τους. Το κακό είναι ότι έδωσε παράταση μέχρι τον μεθεπόμενο ΑΣΕΠ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 14, 2010, 12:52:27 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος adioristos_pe19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, αλλά αυτή με πληγώνει!
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #348 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 09:48:59 πμ »
Βγήκαν τα αποτελέσματα των αναπληρωτών (24 και 30μηνο)!!! Πέρασααα επιτέλους!!!! Καλή επιτυχία και στους υπόλοιπους!

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ 08

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #349 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 01:12:19 μμ »
Πέρασα και εγώ!!!!!!!!!!  Εύχομαι ότι καλύτερο σε όλους!!!!!!!!!
Πολύ χάρηκα!!!!!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162183
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 724
Σύνολο: 736

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.