*

Αποστολέας Θέμα: ΠΛΗΝΕΤ Τι;Πως;Ποιες;  (Αναγνώστηκε 10639 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Zafiris

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 221
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΛΗΝΕΤ Τι;Πως;Ποιες;
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 21, 2007, 12:08:41 πμ »
Στο νομό που βρίσκομαι πάντως, ο δικός μας ΠΛΗΝΕΤ στέλνει τον ΠΕ19 νεοδιόριστο (το παλικάρι κάνει ότι μπορεί), ΔΕΝ κάνει δουλειά στο γραφείο αλλά στέλνει ΕΞΩ τις επισκευές (δεν είναι λέει όπως παλιά που είχαν ειδικό τεχνικό) και μας παίρνουν ΤΡΕΛΑ λεφτά (πχ επισκευή μητρικής  200 ευρώ!!! Πώς επισκευάζεται μια μητρική με 200 ευρώ την ώρα που σετάκι μητρική, επεξεργαστής και μνήμη κάνει τόσο) και όταν διαμαρτύρομαι λέει "Υπεύθυνος εργαστηρίου είσαι, εάν νομίζεις ότι μπορείς να το διορθώσεις με λιγότερα λεφτά κάντο! Το έχεις το δικαίωμα και μη σου πω, ως υπεύθυνος ΣΕΠΕΗΥ, είσαι υποχρεωμένος!".......

Και να σημειώσω ότι δεν είμαι το άτομο που με το παραμικρό θα πάρω τηλεφωνο και πολλές μικροεπισκευές τις κάνω μόνος μου (εννοείτε ότι ότι έχει να κάνει με λογισμικό δεν το σκέφτομαι καν να τηλεφωνήσω...)

ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΛΑΒΗ ΣΤΟ HARDWARE, ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΙΚΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΜΕ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ.
ΤΟ ΚΕΠΛΗΝΕΤ ΛΕΕΙ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΥΛΙΚΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ. ΤΟ ΚΕΠΛΗΝΕΤ ΔΕΝ ΥΠΟΔΙΚΝΥΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΥΛΙΚΟ, ΔΙΝΕΙ ΣΥΜΒΟΥΛΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΔΙΑΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΜΕΣΩ ΚΕΠΛΗΝΕΤ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΙΝΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΕΠΛΗΝΕΤ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΠΛΗΝΕΤ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΞΩ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ.

Όχι μόνο υπάρχει περίπτωση, αλλά αυτή είναι και η πρακτική στο νομό μου. Ο ΠΛΗΝΕΤ κάνει ό, τι θέλει, οι διευθυντές τον εμπιστεύονται 100%. Ξαναλέω το σχολείο έχει δώσει πεταμένα λεφτά! Το χειρότερο, ο συγκεκριμένος ελλείψη συμβούλου, ψαρώνει τους νεοδιόριστους σαν και μένα και τους υποδυκνύει τρόπους διδασκαλίας, σχολιάζει τεστ και μάθημα! Όταν του απάντησα ότι δέχομαι τη "συμβουλή" του αλλά διαφωνώ με κάποια αντίρρηση που είχε σε ένα τέστ που έβαλα όταν ήρθε στο σχολείο (και που του τα έδειξα ενώ διαφώνησα, για χάρη της διεύθυνσης το έκανα) μου είπε ότι είμαι "έξυπνάκιας νεοδιόριστος και θα το φάω το κεφάλι μου".... Αν διακινεί λέει λεφτά..... Και παρακαλώ ΟΧΙ ΚΕΦΑΛΑΙΑ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΛΗΝΕΤ Τι;Πως;Ποιες;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:32:01 »

Αποσυνδεδεμένος enigma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
    • Προφίλ
Απ: ΠΛΗΝΕΤ Τι;Πως;Ποιες;
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 21, 2007, 01:08:34 πμ »
Όντως μακριά από ΠΛΗΝΕΤ! Και αν σας πάρουν με το ζόρι παίξτε το άσχετοι από κατσαβίδια και μην κάνετε τίποτα. Λογικά δεν θα σας ξαναπροτιμήσουν!

Γιατί η διδασκαλία είναι πολύ πιο δύσκολη και χρονοβόρα υπόθεση αν θέλουμε να γίνεται σωστά.
Και σωστά γίνεται όταν:
α) στην αρχή της χρονιάς γίνεται ετήσιος προγραμματισμός του μαθήματος
β) χρησιμοποιούμε διαγνωστική αξιολόγηση στην αρχή κάθε χρονιάς για όλους τους μαθητές μας
γ) χρησιμοποιούμε διαμορφωτικές αξιολογήσεις κατά τη διάρκεια της διδασκαλίας μας, και τροποποιούμε τη διδασκαλία μας σύμφωνα με τα αποτελέσματα που θα πάρουμε
δ) σχεδιάζουμε σχέδια μαθήματος, εμπλουτίζοντας τα με ερεθίσματα που παίρνουμε από τα ενδιαφέροντα των μαθητών μας (και ευτυχώς στην Πληροφορική αυτό είναι εύκολο)
ε) σχεδιάζουμε άλλες δραστηριότητες, που βέβαια δεν είμαστε υποχρεωμένοι, αλλά δίνουν χρώμα και ζωντάνια στη σχολική ζωή.

Ωραία όλα αυτά τα θεωρητικά. Μας τα έκαναν στο Πανεπιστήμιο κι εμάς, μη νομίζεις. Αλήθεια, όμως, εσύ είσαι σε κάποιο σχολείο, όπου όλα αυτά τα πραγματοποιείς τώρα? ή απλώς άντέγραψες κάτι που όλοι ξέρουμε, μάταια?

Ακόμη, τι έχεις να πεις για το πρόβλημα με τα καύσιμα που ανέφερε ο συνάδελφος?


Αποσυνδεδεμένος mavoglou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τι σκέψεις θα μας θυμούνται οι μαθητές μας;
    • Προφίλ
Απ: ΠΛΗΝΕΤ Τι;Πως;Ποιες;
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 21, 2007, 01:33:36 πμ »
Ωραία όλα αυτά τα θεωρητικά. Μας τα έκαναν στο Πανεπιστήμιο κι εμάς, μη νομίζεις. Αλήθεια, όμως, εσύ είσαι σε κάποιο σχολείο, όπου όλα αυτά τα πραγματοποιείς τώρα? ή απλώς άντέγραψες κάτι που όλοι ξέρουμε, μάταια?
Ακόμη, τι έχεις να πεις για το πρόβλημα με τα καύσιμα που ανέφερε ο συνάδελφος?

Αφού είναι ωραία ας τα κάνουμε και πράξη.
Εμένα δυστυχώς δεν μου τα έκαναν στο Πανεπιστήμιο, τα έμαθα μόνος μου διαβάζοντας και πράττοντας, οπότε εσένα που σου τα έχουν διδάξει έχεις τη δυνατότητα να φτάσεις πιο γρήγορα εκεί που εμένα μου πήρε χρόνια.
Είμαι σε σχολείο και μου αρέσει να πράττω, και αν θες, έχω τη ματαιοδοξία να θυμούνται οι μαθητές μου κάποιες διδασκαλίες και μετά από χρόνια και όχι αυτό που θα τους έχει μείνει από το σχολείο να είναι τα παραλειπόμενά του...

 
Ο πολύς ιδρώτας δε σημαίνει ότι και το σπίτι που χτίστηκε είναι γερό.

Αποσυνδεδεμένος enigma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
    • Προφίλ
Απ: ΠΛΗΝΕΤ Τι;Πως;Ποιες;
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 21, 2007, 01:42:54 πμ »
Α, νόμισα ότι οι πιο παλιοί, όπως εσύ, θα ήξεραν ότι οι καινούριοι τα διδάσκονται κ τα πραγματοποιούν.

Πάντως για τα καύσιμα δε μου απάντησες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΛΗΝΕΤ Τι;Πως;Ποιες;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:32:01 »

Αποσυνδεδεμένος billst

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: ΠΛΗΝΕΤ Τι;Πως;Ποιες;
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 21, 2007, 11:46:20 πμ »
Στο νομό που βρίσκομαι πάντως, ο δικός μας ΠΛΗΝΕΤ στέλνει τον ΠΕ19 νεοδιόριστο (το παλικάρι κάνει ότι μπορεί), ΔΕΝ κάνει δουλειά στο γραφείο αλλά στέλνει ΕΞΩ τις επισκευές (δεν είναι λέει όπως παλιά που είχαν ειδικό τεχνικό) και μας παίρνουν ΤΡΕΛΑ λεφτά (πχ επισκευή μητρικής  200 ευρώ!!! Πώς επισκευάζεται μια μητρική με 200 ευρώ την ώρα που σετάκι μητρική, επεξεργαστής και μνήμη κάνει τόσο) και όταν διαμαρτύρομαι λέει "Υπεύθυνος εργαστηρίου είσαι, εάν νομίζεις ότι μπορείς να το διορθώσεις με λιγότερα λεφτά κάντο! Το έχεις το δικαίωμα και μη σου πω, ως υπεύθυνος ΣΕΠΕΗΥ, είσαι υποχρεωμένος!".......

Και να σημειώσω ότι δεν είμαι το άτομο που με το παραμικρό θα πάρω τηλεφωνο και πολλές μικροεπισκευές τις κάνω μόνος μου (εννοείτε ότι ότι έχει να κάνει με λογισμικό δεν το σκέφτομαι καν να τηλεφωνήσω...)

ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΛΑΒΗ ΣΤΟ HARDWARE, ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΙΚΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΜΕ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ.
ΤΟ ΚΕΠΛΗΝΕΤ ΛΕΕΙ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΥΛΙΚΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ. ΤΟ ΚΕΠΛΗΝΕΤ ΔΕΝ ΥΠΟΔΙΚΝΥΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΥΛΙΚΟ, ΔΙΝΕΙ ΣΥΜΒΟΥΛΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΔΙΑΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΜΕΣΩ ΚΕΠΛΗΝΕΤ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΙΝΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΕΠΛΗΝΕΤ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΠΛΗΝΕΤ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΞΩ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ.

Όχι μόνο υπάρχει περίπτωση, αλλά αυτή είναι και η πρακτική στο νομό μου. Ο ΠΛΗΝΕΤ κάνει ό, τι θέλει, οι διευθυντές τον εμπιστεύονται 100%. Ξαναλέω το σχολείο έχει δώσει πεταμένα λεφτά! Το χειρότερο, ο συγκεκριμένος ελλείψη συμβούλου, ψαρώνει τους νεοδιόριστους σαν και μένα και τους υποδυκνύει τρόπους διδασκαλίας, σχολιάζει τεστ και μάθημα! Όταν του απάντησα ότι δέχομαι τη "συμβουλή" του αλλά διαφωνώ με κάποια αντίρρηση που είχε σε ένα τέστ που έβαλα όταν ήρθε στο σχολείο (και που του τα έδειξα ενώ διαφώνησα, για χάρη της διεύθυνσης το έκανα) μου είπε ότι είμαι "έξυπνάκιας νεοδιόριστος και θα το φάω το κεφάλι μου".... Αν διακινεί λέει λεφτά..... Και παρακαλώ ΟΧΙ ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Υπομονή μέχρι να διοριστούνε οι Σχολικοί σύμβουλοι Πληροφορικής που θα έχουνε τις αρμοδιότητες που αναφέρεις και θα ησυχάσεις αφού τον Σύμβουλο θα τον βλέπεις πολύ πιο σπάνια (έως καθόλου)

Αποσυνδεδεμένος mavoglou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τι σκέψεις θα μας θυμούνται οι μαθητές μας;
    • Προφίλ
Απ: ΠΛΗΝΕΤ Τι;Πως;Ποιες;
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 21, 2007, 11:35:29 μμ »
Υπομονή μέχρι να διοριστούνε οι Σχολικοί σύμβουλοι Πληροφορικής που θα έχουνε τις αρμοδιότητες που αναφέρεις και θα ησυχάσεις αφού τον Σύμβουλο θα τον βλέπεις πολύ πιο σπάνια (έως καθόλου)

Άλλα τα καθήκοντα του Σχολικού Συμβούλου και άλλα αυτά του Υπεύθυνου ΚΕ. ΠΛΗ.Ν.Ε.Τ.
Είναι σαφώς διαχωρισμένα.

Οι Σχολικοί Σύμβουλοι της Πληροφορικής προβλέπεται να είναι λίγοι σε αριθμό σε όλη την Ελλάδα και θα τους αναλογεί μεγάλος αριθμός σχολείων.
Αν, όμως, κάποιος επιθυμεί να δει το/η Σχολικό Σύμβουλο από τη νέα σχολική χρονιά δεν έχει παρά να τον/ην καλέσει στο σχολείο του.
Δεν έχω ακούσει μέχρι τώρα στις άλλες ειδικότητες που έχουν Σχολικό Σύμβουλο κάποιος να τον/ην έχει καλέσει και αυτός/η να μην έχει ανταποκριθεί στο κάλεσμα.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 21, 2007, 11:37:07 μμ από mavoglou »
Ο πολύς ιδρώτας δε σημαίνει ότι και το σπίτι που χτίστηκε είναι γερό.

Αποσυνδεδεμένος mavoglou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τι σκέψεις θα μας θυμούνται οι μαθητές μας;
    • Προφίλ
Απ: ΠΛΗΝΕΤ Τι;Πως;Ποιες;
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 22, 2007, 07:11:14 μμ »
Α, νόμισα ότι οι πιο παλιοί, όπως εσύ, θα ήξεραν ότι οι καινούριοι τα διδάσκονται κ τα πραγματοποιούν.

Πάντως για τα καύσιμα δε μου απάντησες.

Μακάρι να είσαι η εξαίρεση.

Νομίζεις ότι είμαι κυβερνητικός εκπρόσωπος και έχω την υποχρέωση να απαντάω σε όλα; Ευχαριστώ για τη θέση που μου προτείνεις, αλλά δεν είμαι ούτε θα γίνω.
Γράφω όταν έχω κάτι να πω, σε αντίθεση με άλλους.
Ο πολύς ιδρώτας δε σημαίνει ότι και το σπίτι που χτίστηκε είναι γερό.

Αποσυνδεδεμένος enigma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
    • Προφίλ
Απ: ΠΛΗΝΕΤ Τι;Πως;Ποιες;
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 25, 2007, 03:54:14 μμ »
Δυστυχώς mavoglou δε μπορείς να ξέρεις τι νομίζω εγώ, δε μπορείς να είσαι στο κεφάλι ενός ανθρώπου που το μόνο που ξέρεις είναι 2 ποστ του σε ένα φόρουμ.

Δε σου προτείνω καμία θέση, ποτέ δε θεώρησα ότι οι άνθρωποι που τους αρέσει να προβάλλονται (π.χ. τις γνώσεις τους) πρέπει να κατέχουν θέσεις. Το ακριβώς αντίθετο.

Εγώ δε γράφω όταν έχω να πω κάτι, μόνο όταν με ρωτάνε κάτι απαντώ. Και συνηθίζω να απαντώ σε αυτά που με ρωτάνε και όχι να πλατιάζω επιδεικνύοντας το ό,τιδήποτε, ''σε αντίθεση με άλλους'' (σύ είπας).

Αποσυνδεδεμένος jotis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΠΛΗΝΕΤ Τι;Πως;Ποιες;
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 05, 2008, 03:18:23 μμ »
Είμαι τεχνικός υπεύθυνος ΠΛΗΝΕΤ από φέτος (2007-2008) και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Βέβαια έχει πολλή δουλειά αλλά ασχολείσαι με θέματα Πληροφορικής (ευτυχώς στην περιοχή μου δεν δικαιολογούνται μετακινήσεις από τη ΔΔΕ, οπότε ό,τι χαλασμένο υλικό υπάρχει στα σχολεία μας το στέλνουν με δικά τους έξοδα, το φτιάχνουμε και το στέλνουμε πίσω). Επειδή εδώ είμαστε υπεράριθμοι και έχουμε τοποθετηθεί σε διάφορα γραφεία, το ΚΕΠΛΗΝΕΤ είναι 1000 φορές προτιμότερο από το να ασχολείσαι με το πρωτόκολλο, με οικονομικά ζητήματα ή δουλειές γραφείου. Δεν αλλάζω το ΠΛΗΝΕΤ με τίποτα.
Η δουλειά βέβαια είναι τρελλή, αλλά υπάρχει ανταμοιβή: επιπλέον 110 ευρώ μεικτά στο μηνιαίο μισθό (70 καθαρά) + άδειες εκπαιδευτικού! Τι καλύτερη ανταμοιβή από αυτό;
Ειδικά για όποιον δεν του αρέσει και πολύ να κάνει μάθημα ή θέλει να κάνει ένα διάλειμμα από τα θρανεία, το ΠΛΗΝΕΤ είναι ό,τι πρέπει.

Αν έχεις γνώσεις hardware και μερικές γνώσεις δικτύου και σου αρέσει να ασχολείσαι με τεχνικά ζητήματα και έχεις μεράκι, τότε η θέση ΚΕΠΛΗΝΕΤ είναι πολύ καλή.
Επίσης είναι και καλή προϋπηρεσία -από ό,τι έχω ακούσει.
IDSG

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: ΠΛΗΝΕΤ Τι;Πως;Ποιες;
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 05, 2008, 03:33:55 μμ »
Είμαι τεχνικός υπεύθυνος ΠΛΗΝΕΤ από φέτος (2007-2008) και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Βέβαια έχει πολλή δουλειά αλλά ασχολείσαι με θέματα Πληροφορικής (ευτυχώς στην περιοχή μου δεν δικαιολογούνται μετακινήσεις από τη ΔΔΕ, οπότε ό,τι χαλασμένο υλικό υπάρχει στα σχολεία μας το στέλνουν με δικά τους έξοδα, το φτιάχνουμε και το στέλνουμε πίσω). Επειδή εδώ είμαστε υπεράριθμοι και έχουμε τοποθετηθεί σε διάφορα γραφεία, το ΚΕΠΛΗΝΕΤ είναι 1000 φορές προτιμότερο από το να ασχολείσαι με το πρωτόκολλο, με οικονομικά ζητήματα ή δουλειές γραφείου. Δεν αλλάζω το ΠΛΗΝΕΤ με τίποτα.
Η δουλειά βέβαια είναι τρελλή, αλλά υπάρχει ανταμοιβή: επιπλέον 110 ευρώ μεικτά στο μηνιαίο μισθό (70 καθαρά) + άδειες εκπαιδευτικού! Τι καλύτερη ανταμοιβή από αυτό;
Ειδικά για όποιον δεν του αρέσει και πολύ να κάνει μάθημα ή θέλει να κάνει ένα διάλειμμα από τα θρανεία, το ΠΛΗΝΕΤ είναι ό,τι πρέπει.

Αν έχεις γνώσεις hardware και μερικές γνώσεις δικτύου και σου αρέσει να ασχολείσαι με τεχνικά ζητήματα και έχεις μεράκι, τότε η θέση ΚΕΠΛΗΝΕΤ είναι πολύ καλή.
Επίσης είναι και καλή προϋπηρεσία -από ό,τι έχω ακούσει.


Σε ποια περιοχή είσαι συνάδελφε;

Αποσυνδεδεμένος georgia_cs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: ΠΛΗΝΕΤ Τι;Πως;Ποιες;
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 28, 2010, 11:38:34 πμ »
Καλησπέρα
Φέτος έχω αποσπαστεί στο ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. ως τεχνικός. Μήπως ξέρει κανείς πότε τελειώνει η θητεία μας εδώ για καλοκαίρι? Κάποιοι λένε 30 Ιουνίου και κάποιοι 10 Ιουλίου. Να σημειωθεί ότι στην θέση αυτή υπάρχουν κανονικά οι διακοπές των Χριστουγέννων και του Πάσχα όπως και στα σχολεία και όχι όπως στις υπόλοιπες διοικητικές θέσεις της Δευτεροβάθμιας. Δεν ισχύει το ίδιο και για τις διακοπές του καλοκαιριού?
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Hartigan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΛΗΝΕΤ Τι;Πως;Ποιες;
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 28, 2010, 01:13:44 μμ »
Καλησπέρα
Φέτος έχω αποσπαστεί στο ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. ως τεχνικός. Μήπως ξέρει κανείς πότε τελειώνει η θητεία μας εδώ για καλοκαίρι? Κάποιοι λένε 30 Ιουνίου και κάποιοι 10 Ιουλίου. Να σημειωθεί ότι στην θέση αυτή υπάρχουν κανονικά οι διακοπές των Χριστουγέννων και του Πάσχα όπως και στα σχολεία και όχι όπως στις υπόλοιπες διοικητικές θέσεις της Δευτεροβάθμιας. Δεν ισχύει το ίδιο και για τις διακοπές του καλοκαιριού?
Ευχαριστώ

Η απόσπαση σου τελειώνει στις 31 Αυγούστου με το τέλος του σχολικού έτους. Οι τεχνικοί υπεύθυνοι των ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. εργάζονται απο 1 Σεπτεμβρίου εως και 10 Ιουλίου όπως και ολοι οι Υπεύθυνοι των γραφείων.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161390
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 515
Σύνολο: 527

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.