*

Αποστολέας Θέμα: Αύξηση ωραρίου  (Αναγνώστηκε 500157 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος EVANG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #378 στις: Μάιος 01, 2011, 07:24:57 μμ »
Προσωπική μου άποψη είναι ότι θα αυξήσει το ωράριο και στους εκπαιδευτικούς.Απλώς, δε θέλει να ανοίξει τώρα μέτωπο εν όψει πανελλαδικών εξετάσεων!
ΠΕ02 και ΠΕ70

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:26:25 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #379 στις: Μάιος 01, 2011, 07:44:13 μμ »
 ΔΕΝ μιλαμε για αυξηση ωραριου.

EVANG μου ποια μετωπα?  Εδω δεν αντιδρασαμε για άλλα σημαντικοτερα και για εφαρμογη παλιού νομου θα ξεσηκωθουμε? Ρόμπα θα γινουμε !
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος ----

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 782
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #380 στις: Μάιος 01, 2011, 08:03:24 μμ »
"....Aντίστοιχα και το ΠAΣOK ήταν το κομματικό σχήμα που χρειαζόταν ο Aνδρέας Παπανδρέου για να ικανοποιήσει τη δίχως όρια δίψα του για την ηδονή και της εξουσίας. Oύτε εδώ υπήρχαν αρχές ή κοινωνικοί στόχοι. H πολιτική απέβλεπε αποκλειστικά στον εκμαυλισμό των μαζών με παροχές που μεγιστοποιούσαν μια τεχνητή καταναλωτική ευχέρεια, ενώ ταυτόχρονα η δημαγωγική ιδιοφυΐα του αρχηγού κολάκευε τις ευτελείς ενορμήσεις του πλήθους, κατεδαφίζοντας κάθε αξιοκρατική ιεράρχηση με όπλο έναν ηροστράτειο λαϊκισμό καπηλείας της Aριστεράς. Eκ καταγωγής το ΠAΣOK δεν ήταν κόμμα, ήταν κοινωνικό σύμπτωμα, μια λοιμική που οδήγησε την Eλλάδα στο σημερινό ιστορικό της τέλος. Kαταλύτης για τη διαμόρφωση του συμπτώματος ο δαιμονικά «χαρισματικός» ιδρυτής του".

Χρ. Γιανναρας, ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ 29.04.2011

Για να μπορεί ένας λαός να εκλέγει δημοκρατικά αυτούς που θα τον κυβερνήσουν δεν αρκεί απλά το σύνταγμα να περιγράφει το σύστημα ως αντιπροσωπευτική δημοκρατία.
Πρέπει ο λαός να έχει εκπαιδευτεί και να έχει φτάσει στο επίπεδο να λειτουργεί δημοκρατικά. 
Να πας στην Αίγυπτο για παράδειγμα; που ζητούν δημοκρατία  για να αναρριχηθούν στην εξουσία οι «αδελφοί-ες Μουσουλμάνοι» και αφού το πετύχουν να επιβάλουν την σαρία δημοκρατικά...
Άλλωστε και ο Χίτλερ δημοκρατικά πήρε την εξουσία σε μια χώρα με την πλέον μιλιταριστική παράδοση στην Ευρώπη και μετεξελίχθηκε σε φύρερ…
Δεν τρώμε κουτόχορτο για το πόσο δημοκρατικός λαός είμαστε. Το δείξαμε άλλωστε με την επικράτηση του ρουσφετιού σε κάθε τομέα της οικονομικής ζωής. 
Το πασοκ υποσχέθηκε να αλλάξει τα πράγματα και να εκσυγχρονίσει την χώρα. Και έκανε πολλά προς αυτή την κατεύθυνση. Πχ με την καθιέρωση της ισότητας των δύο φύλλων.  Αναρωτούμαστε που σκόνταψε η όλη προσπάθεια ;
Πιστεύω στην έλλειψη δημοκρατικής παράδοσης και πρακτικών απ’ την κοινωνία και το πολιτικό σύστημα.
Η νεότευκτη μεταπολιτευτική δημοκρατία  των 10-20-30 χρόνων δεν μπορούσε να μετασχηματίσει δέκα εκατομμύρια πολίτες σε μια γενιά, ώστε να λειτουργούν σαν Αμερικανοί...
Ο λαός ορθά υποστήριξε ένα κόμμα σαν το πασοκ που προσέφερε όραμα για μια διαφορετική χώρα.  Αλλά δεν μπορείς να τα βάλεις  με τον ίδιο τον εαυτό σου, θα επικρατήσει τελικά η πραγματικότητα και όχι αυτό που εμείς προβάλουμε πάνω της…
Για να έρθουμε στα του οίκου μας: είναι δυνατόν να αλλάξει η νοοτροπία που επικρατεί αυτή την στιγμή στα σχολεία της χώρας; 
Πιστεύω πως ναι, αν δούμε το μνημόνιο πέρα από αναγκαίο κακό ως ευκαιρία να αποτινάξουμε μια παρακμιακή παράδοση. 
Το ζήτημα που μας αφορά μπορεί να είναι το ωράριο αλλά πρέπει το σχολείο να γίνει σχολείο.
Δεν πάει άλλο.
Το ότι δεν αλλάζει το ωράριο είναι δίκαιο με την παραδοχή ότι μιλάμε για πραγματικό μάθημα. 
Το να κοροϊδεύουμε όμως τους πάντες ,τον αυτοσχεδιασμό του καθενός μας να τον ορίζουμε ως ποιοτική διδασκαλία , δεν αξίζει να συνεχιστεί.
Το ωράριο πρέπει, αυστηρά για την διδασκαλία, να μην αλλάξει. Αλλά ο κάθε ένας από εμάς επιβάλλεται να βρίσκεται στο σχολείο κανονικά όπως ορίζεται. Υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορεί να γίνουν. Το σημαντικότερο  πιστεύω είναι η συνεργασία με τους υπόλοιπους καθηγητές. Και γιατί όχι η δουλειά που λέμε ότι κάνουμε στο σπίτι να μην γίνεται μέσα στο σχολείο; περισσότερη αλληλεπίδραση με συναδέλφους και μαθητές είναι  χρήσιμη…

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #381 στις: Μάιος 01, 2011, 08:34:00 μμ »
Παράθεση
Το ωράριο πρέπει, αυστηρά για την διδασκαλία, να μην αλλάξει. Αλλά ο κάθε ένας από εμάς επιβάλλεται να βρίσκεται στο σχολείο κανονικά όπως ορίζεται. Υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορεί να γίνουν. Το σημαντικότερο  πιστεύω είναι η συνεργασία με τους υπόλοιπους καθηγητές. Και γιατί όχι η δουλειά που λέμε ότι κάνουμε στο σπίτι να μην γίνεται μέσα στο σχολείο; περισσότερη αλληλεπίδραση με συναδέλφους και μαθητές είναι  χρήσιμη…

       Αγαπητέ συνάδερφε, για ποια αλληλεπίδραση και συνεργασία μιλάς; Γιατί εγώ αύριο θα πάω στην δουλειά μου, κάποιοι άλλοι όμως έχουν ζητήσει πριν το Πάσχα κανονική άδεια για αύριο, ώστε να έρθουν Τρίτη στο σχολείο. Και μιλάμε για το τέλος της χρονιάς, που θα έπρεπε να έρθουν να κάνουν καμιά επανάληψη... Όταν η λούφα καλά κρατεί, εγώ με ποιους να συνεργαστώ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:26:25 »

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #382 στις: Μάιος 01, 2011, 08:49:37 μμ »
antonis2200, εγώ δεν έβγαλα κανένα συμπέρασμα για το τι πιστεύεις και το τι είσαι ( στο κάτω -κάτω, ούτε θα μπορούσα να βγάλω ακόμα και αν το ήθελα).
Το μόνο που είπα, είναι ότι τα ζητήματα σαν αυτό που συζητείται εδώ, είναι αμιγώς πολιτικά και γι' αυτό δεν θεωρώ κακό να γίνεται και κουβέντα πολιτικού περιεχομένου στα πλαίσια της όλης συζήτησης.
Αν σε ενοχλεί η πολιτική κουβέντα, θα σου θυμίσω ότι και οι διαμαρτυρίες και τα "αναθέματα" ενάντια στην κυβέρνηση ( τα οποία πολύ συχνά γράφονται και εδώ), αποτελούν και αυτά πολιτικές κουβέντες.
Ακούγοντας διαρκώς γύρω μου διαμαρτυρίες σχετικά με τα μέτρα που λαμβάνει η κυβέρνηση( π.χ. στην παιδεία που μας ενδιαφέρει τώρα), αναρωτήθηκα: πως γίνεται οι πάντες να γκρινιάζουν, αλλά ταυτόχρονα να εκφράζουν την εμπιστοσύνη τους απέναντι σε αυτόν για τον οποίο γκρινιάζουν?
Θεωρώ πιθανό το ότι η απάντηση σε αυτό το ερώτημα, εμπεριέχει και τους λόγους για τους οποίους οδηγηθήκαμε όλοι μαζί εδώ που οδηγηθήκαμε.
Τελικά, η όποια αύξηση του διδακτικού ωραρίου προκύψει θα προκύψει στο μέλλον.
Αυτή τη φορά, δεν έγινε κάποια αλλαγή.
Σχετικά δε με την εφαρμογή του 1566/1985 σχετικά με την υποχρεωτική παραμονή των εκπαιδευτικών στο σχολείο πέραν του διδακτικού τους ωραρίου, για μένα είναι εντελώς αυτονόητο ζήτημα. Προσωπικά δε, το εφαρμόζω όπως και να έχει. Στο κάτω-κάτω, όταν μιλάμε για αύξηση ωραρίου, δεν εννοούμε την εφαρμογή των υπαρχόντων νόμων ( η οποία είναι αυτονόητη για μένα), αλλά την διεύρυνση του διδακτικού ωραρίου ( η οποία δεν συνέβη αυτή τη στιγμή).
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #383 στις: Μάιος 01, 2011, 08:58:38 μμ »
Συνάδελφε joap, σχετικά με τα όσα γράφεις για την εφαρμογή του υπάρχοντος νόμου 1566/1985 ο οποίος ρυθμίζει το ωράριο των εκπαιδευτικών, συμφωνώ μαζί σου.
Απλά επισημαίνω( αν και εσύ το ξεκαθαρίζεις στο μήνυμά σου) ότι όταν μιλάμε για αύξηση ωραρίου, εννοούμε αύξηση του διδακτικού ωραρίου και όχι την εφαρμογή του παραπάνω νόμου ( η οποία στο κάτω-κάτω είναι αυτονόητη, και κακώς δεν εφαρμόζεται όποτε δεν εφαρμόζεται).
Σχετικά με το ότι "καλώς οι Έλληνες στηρίζουν επί 30 χρόνια ένα κόμμα που προσπάθησε να εκσυγχρονίσει την Ελλάδα" όπως γράφεις, θα σου πω ότι εγώ δεν είμαι ο κατάλληλος να κρίνει τις επιλογές που η πλειοψηφία των Ελλήνων έκανε και κάνει γύρω από αυτό το ζήτημα ( έχω άποψη, αλλά δεν είναι της παρούσης).
Εγώ απλά είπα, ότι οι διαμαρτυρίες και τα "αναθέματα" ενάντια στην κυβέρνηση, κατά την γνώμη μου δεν λαμβάνουν υπ' όψιν ότι η πλειοψηφία των συμπολιτών μας εξέφρασε την εμπιστοσύνη της στην κυβέρνηση και την πολιτική της, στις πρόσφατες αυτοδιοικητικές εκλογές.
Και αν τα έγραψα όλα αυτά, τα έγραψα γιατί αισθάνομαι ότι αυτή η μικρή "λεπτομέρεια" διαφεύγει από πολλούς ( ότι δηλαδή η πλειοψηφία των ενεργών πολιτών εμπιστεύτηκε την κυβέρνηση και την πολιτική της τον Νοέμβριο του 2010).
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #384 στις: Μάιος 01, 2011, 10:19:36 μμ »
Άντε και εφαρμόζεται ο 1566 και είμαστε όλοι στο σχολείο 30 ώρες την εβδομάδα.
Πού θα καθόμαστε; Στο νηπιαγωγείο που ήμουν δεν υπάρχει όχι ξεχωριστός χώρος για γραφείο νηπιαγωγών, ούτε καρέκλα "κανονικών" διαστάσεων! Και δεν είναι μόνο το δικό μου νηπιαγωγείο....Είναι πολλά τα σχολεία ανά την επικράτεια που δεν έχουν ούτε επαρκή αριθμό κερεκλών (έτσι είναι η γενική;;;   :o ) για όλους τους εκπαιδευτικούς.
Άντε και θα βρεθεί καρέκλα για να κάτσω, άντε και θα βρεθεί χώρος....Όταν δεν έχω βιβλιοθήκη, δεν έχω υπολογιστές, δεν έχω χώρο να αποθηκεύσω το υλικό μου; Θα κάθομαι μέχρι να περάσει η ώρα, θα πίνω καφέδες (με την προϋπόθεση ότι δεν υπάρχουν γραφειοκρατικές δουλειές) και θα περιμένω να πάω σπίτι μου και να κάνω όλη τη δουλειά μου;
Αυτά πρέπει να τονίσουν οι "συνδικαλισταράδες" μας και αυτά πρέπει να γίνουν κατανοητά από τον κόσμο με τρόπο απλό και με λόγια καθημερινά! Καλές οι θεωρίες για δασκάλους που δουλέυουν λίγες ώρες, καλή η προπαγάνδα εναντίον μας, αλλά πρακτικά ποιά η λύση;
Και μην θεωρηθεί ότι δεν θέλω να εφαρμόσω το νόμο! Δημιουργήστε μου τις κατάλληλες συνθήκες και εγώ κάθομαι 30 ώρες στο σχολείο!

Και επειδή το ξέχασα (ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι και ξανθό μάλιστα...καταλαβαίνετε) συμπληρώνω...
Αν θέλει η κυρία υπουργός να αυξηθεί το ωράριο, αν θέλει να γίνουμε "Ευρώπη" ας δει λίγο και πώς είναι τα πράγματα στην Ευρώπη....Στην Αγγλία που έχω άμεση γνώση, ο δάσκαλος δουλεύει μεν 8:30-3:45, αλλά έχει βοηθό μέσα στην τάξη, έχει ειδκότητες (γυμναστές, δασκάλους πληροφορικής κλπ), και μέσα στο ωράριο αυτό περιλαμβάνεται και φαγητό σε οργανωμένη τραπεζαρία όπου την ευθύνη των παιδιών έχουν οι τραπεζοκόμοι και οι δάσκαλοι την ώρα του φαγητού πάιρνουν το δικό τους φαγητό στο γραφείο! Άρα φτάνουμε πάι στις 4 ώρες περίπου την ημέρα!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 01, 2011, 10:23:55 μμ από emmaki »
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #385 στις: Μάιος 01, 2011, 11:37:17 μμ »
Αυτοί ΔΕΝ θέλουν να αυξήσουν τις ώρες παραμονής μας στο σχολείο, ούτε καν τις ώρες διδασκαλίας. Θέλουν με τα ίδια λεφτά που δαπανούν τώρα να απασχολούν περισσότερους ώστε να έχουν μεγαλύτερη βάση ψηφοφόρων για τις πελατειακές τους σχέσεις. Δεν τους απασχολεί να παρευρισκόμαστε στο σχολείο, αυτό που θέλουν είναι να έρθει η στιγμή που θα πληρωνόμαστε ανάλογα με τις ώρες που κάνουμε ώστε να φυλάμε τις κατουρημένες ποδιές τους για να μας βρουν ώρες όπου να' ναι και όπως να 'ναι οι διάφοροι ημέτεροι του Καλλικράτη που θα έχουν αναλάβει τα σχολεία. Αυτό είναι το σενάριο που έχουν στο μυαλό τους και φαίνεται ξεκάθαρα από τις κινήσεις τους. Τα υπόλοιπα θα τα χρησιμοποιήσουν ως επικοινωνιακά πλεονεκτήματα για να διαμορφώσουν αρνητικό κλίμα εις βάρος μας, πράγμα που ήδη έχουν καταφέρει. Μας ρίξαν το τυρί αφήνοντας κάποιους να λουφάρουν και μόλις αυτό γενικευτεί με την πολιτική ανορθολογικής διαχείρισης προσωπικού που συνεχίζουν να εφαρμόζουν εντατικότατα εις το όνομα της εξυγίανσης δήθεν τότε θα μας ρίξουν την κατραπακιά και δε θα καταλάβουν από που τους ήρθε μερικοί....
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος oinolatris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #386 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 08:49:33 μμ »
Από πολλές πηγές ερχεται το μαντατο για την αυξηση του ωραριου στην 2βαθμια εκπαιδευση,απο 21σε 24 ή 25 του νεοδιοριστου και αντιστοιχα και για τα μειωμενα.Αυτος ειναι ο τροπος που προκρινει το υπουργειο για την απαιτηση της τροικας να περιοριστουν οι προσληψεις αναπληρωτων (μαζι με τις μετακινησεις για συμπληρωση σε αλλα σχολεια κλτπ).
Υπαρχει καποιος που πιστευει οτι μπορουμε να αποτρεψουμε αυτη την εξελιξη ή απλα για την τιμη των οπλων θα κανουμε μια 48ωρη απεργια και αυτο μονο,μετα παλι τα κεφαλια μεσα;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 19, 2012, 08:46:18 πμ από para5 »

Αποσυνδεδεμένος faz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #387 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 08:55:48 μμ »
Το νεότερο σενάριο μιλάει για 22 ώρες για όλους, μικρούς μεγάλους. Ισως, σκέφτηκαν ότι θα ήταν προκλητικό να ζητήσουν από τους νεότερους με τους χαμηλούς μισθούς 25 ώρες διδασκαλίας.
Μάλιστα, ένας σχολικός σύμβουλος μου είπε ότι προσπαθούν το ωράριο των μεγαλύτερων συναδέλφων να σταματήσει στις 18 ώρες.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2012, 09:01:05 μμ από faz »

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #388 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 09:13:39 μμ »
Η πρωτοβάθμια θα αλλάξει ; Τί ακούγεται;
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος Kostakis1978

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #389 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 10:37:51 μμ »
Προκειμένου να μην απολυθούμε, μέχρι και κώλο θα στήσουμε. Φυσικά με το νέο μισθολόγιο και την τιμή της βενζίνης κοντά στο 1.80 όσοι υπηρετούν σε απόσταση μεγαλύτερη των 40 χλμ από το σπίτι τους, δε θα είναι σε θέση να πηγαινοέρχονται στο σχολείο τους, συνεπώς η παραίτηση ή μια άνευ αποδοχών άδεια είναι μια πιθανή λύση.

Αποσυνδεδεμένος aspinoulas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #390 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 11:10:54 μμ »
Δεν έχουν λεφτά για αναπληρωτές οπότε είναι φυσική εξέλιξη...Αφήστε που έχει περάσει πλέον στην κοινωνία ότι οι εκπαιδευτικοί είναι προνομιούχοι στον τομέα "ωράριο". "Ποιος εργαζόμενος δουλεύει ΜΟΝΟ 21 ωρες την εβδομάδα ;;" ήταν η ερώτηση - απορία γνωστής μου τις προάλλες. Μάταια προσπαθουσα να της εξηγήσω αλλά ... Συνεπώς όσες απεργίες κι αν γίνουν η κοινωνία θα είναι απέναντι....

Πάντως για την απαξίωση του θέματος στην κοινωνία φέρουν ευθύνη και αυτοί οι συνάδελφοι που όλα αυτά τα χρόνια έιχαν ταυτίσει το ωράριο με το "η δουλεία μου είναι όλες κι όλες οι διδακτικές ώρες" ...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 25, 2012, 04:01:29 μμ από para5 »

Αποσυνδεδεμένος emnaypli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 251
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #391 στις: Φεβρουάριος 25, 2012, 11:25:37 πμ »
 ???
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 04, 2012, 10:33:36 μμ από emnaypli »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159795
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 417
Σύνολο: 424

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.