*

Αποστολέας Θέμα: Αύξηση ωραρίου  (Αναγνώστηκε 502613 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Υπουργείο !! Τον ΠΔΕ !! Τον Προισταμενο
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #1932 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 10:30:19 πμ »
Εγώ πάλι έχω παρατηρήσει ότι αν θα κάτσει κάποιος 2-3 ώρες παρπάνω στο σχολείο "καίει" (μόνο) τους παλιούς. Αυτοί σκοτώνονται στο πρόγραμμα να μην έχουν ούτε ένα κενό για να έρχονται και να φεύγουν εντός τριώρου  αντε τετραώρου το πολύ. Δεν έχει πέσει ποτέ στην αντίληψή μου να κάνει ολόκληρη φασαρία νέος για το αν έχει και 2-3 κενά συνολικά μέσα στην εβδομάδα....
Σκέψου να πουν σε αυτούς ότι όχι μόνο θα κάτσουν 2-3 ώρες παραπάνω, αλλά θα κάνουν και μάθημα από πάνω!! Εκεί να δεις γλέντια.....

Μα τωρα μιλάς σοβαρα ??  ;D ;D ;D ;D ;D
Εκει εστιάζεις ?????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αυτο ειναι το θεμα μας ????
Με κατι τετοιες σαν εσενα ..... μονο ο Γιαραμπής , ποια , μπορει να μας βοηθησει .....

!!!!!!!!Way to go baby ... keep on !!!!!!!!! :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:02:22 »

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #1933 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 11:27:06 πμ »
Η μείωση των αναπληρωτών στο ελάχιστο ήταν ο στόχος του χθεσινού ψηφίσματος.Προσωπικά το θεωρώ δίκαιο,γιατί θεωρώ απολύτως παράνομο τον διορισμό χωρίς ΦΕΚ αποτελεσμάτων του ΑΣΕΠ.Η κρίση όπως έχω ήδη πει θα φέρει με δραματικό τρόπο την πραγματικότητα στο φως.

mathpower

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #1934 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 12:06:25 μμ »
Η μείωση των αναπληρωτών στο ελάχιστο ήταν ο στόχος του χθεσινού ψηφίσματος.Προσωπικά το θεωρώ δίκαιο,γιατί θεωρώ απολύτως παράνομο τον διορισμό χωρίς ΦΕΚ αποτελεσμάτων του ΑΣΕΠ.Η κρίση όπως έχω ήδη πει θα φέρει με δραματικό τρόπο την πραγματικότητα στο φως.
Τι σχέση έχει η μείωση αναπληρωτών (δίκαιη κατά την άποψή σου) με τους διορισμούς (παράνομους, ΑΣΕΠ, ΦΕΚ μπλα μπλα)  :o :o :o :o :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος eugenia2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #1935 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 12:49:02 μμ »
Η μείωση των αναπληρωτών στο ελάχιστο ήταν ο στόχος του χθεσινού ψηφίσματος.Προσωπικά το θεωρώ δίκαιο,γιατί θεωρώ απολύτως παράνομο τον διορισμό χωρίς ΦΕΚ αποτελεσμάτων του ΑΣΕΠ.Η κρίση όπως έχω ήδη πει θα φέρει με δραματικό τρόπο την πραγματικότητα στο φως.

φοβερή ανάλυση  :P :P :P
να κόψει τους αναπληρωτές που στην ουσία δεν αναπληρώνουν αλλά καλύπτουν πραγματικές ανάγκες για να διορίσει εσένα ;D ;D ;D
ναι αλλά που;
εσύ με πτυχίο νομικής θες να παρεισφρήσεις στην εκπαίδευση.
 οκ.
αλλά δεν είναι λίγο ανάγωγο να θες να εκπαραθυρώσεις χιλιάδες άλλους που έχουν την φυσική τους θέση στην εκπαίδευση  ;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2013, 12:51:00 μμ από eugenia2 »
Οι Γερμανοί είναι φίλοι μας
(ΑΡΤΕΜΗΣ ΜΑΤΣΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:02:22 »

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #1936 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 03:11:22 μμ »
Η αύξηση του ωραρίου θα είναι καταστροφή για όσους από εμάς δουλεύουμε ως αναπληρωτές. Οι μόνιμοι στην πλειοψηφία τους απλά θα έχουν κάτι ακόμα να συζητάνε στα διαλείμματα (και σε σε forum καλή ώρα  :)), μαζί με τις μειώσεις μισθών και όλα τα άλλα και στο τέλος θα το αποδεχτούν χωρίς να κάνουν ούτε μια μέρα απεργία γιατί νομίζω ότι στο βάθος σκέφτονται "ευτυχώς που έχω ακόμα τη δουλειά μου", "δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα" κλπ και ως ένα βαθμό τους καταλαβαίνω. Έτσι είναι η πραγματικότητα, τουλάχιστον όπως την ζω εγώ καθημερινά στο δικό μου σχολικό περιβάλλον. Το θέμα καίει περισσότερο εμάς που δουλεύουμε ως αναπληρωτές που απλά οι περισσότεροι θα μείνουμε άνεργοι και θα μετανιώσουμε για όλα αυτά τα χρόνια που "μαζεύαμε" μόρια.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #1937 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 03:11:33 μμ »
Η μείωση των αναπληρωτών στο ελάχιστο ήταν ο στόχος του χθεσινού ψηφίσματος.Προσωπικά το θεωρώ δίκαιο,γιατί θεωρώ απολύτως παράνομο τον διορισμό χωρίς ΦΕΚ αποτελεσμάτων του ΑΣΕΠ.Η κρίση όπως έχω ήδη πει θα φέρει με δραματικό τρόπο την πραγματικότητα στο φως.
Aγαπητε φιλε θα ξαναρωτησω και εγω ,οπως ο Κωνσταντινος π.χ ο αναπληρωτης φυσικος τι σχεση εχει με τους εναπομειναντες φεκιτες;Αλλωστε οι διορισμοι των φεκιτων φυσικων ή μαθηματικων εχουν τελειωσει και απο την αλλη οι διορισμοι παγωσαν!
Ειναι δικαιο ποιο λοιπον ,οι μαθητοωρες που χανονται στα δημοσια σχολεια;Εγκλημα ειναι!!!!!! Ή επειδη ειναι δημοσια ειναι ζητημα ανευ σημασιας; ::) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2013, 03:13:57 μμ από anixia »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #1938 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 03:42:44 μμ »
Η μείωση των αναπληρωτών στο ελάχιστο ήταν ο στόχος του χθεσινού ψηφίσματος.Προσωπικά το θεωρώ δίκαιο,γιατί θεωρώ απολύτως παράνομο τον διορισμό χωρίς ΦΕΚ αποτελεσμάτων του ΑΣΕΠ.Η κρίση όπως έχω ήδη πει θα φέρει με δραματικό τρόπο την πραγματικότητα στο φως.

Εύχομαι αυτή η δικαιοσύνη να σε συμπαρασύρει μακριά.......

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #1939 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 03:59:09 μμ »
Απορία άσχετου: οι νομικοί δεν θα έπρεπε να βρίσκονται π.χ. σε δικαστήρια κλπ; Γιατί να χρειάζονται σε σχολεία;  ???
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #1940 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 04:01:57 μμ »
Υπαρχουν μαθηματα ειδικότητας τους. Δινουν και ΑΣΕΠ
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #1941 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 04:03:15 μμ »
 ;)
Απορία άσχετου: οι νομικοί δεν θα έπρεπε να βρίσκονται π.χ. σε δικαστήρια κλπ; Γιατί να χρειάζονται σε σχολεία;  ???
πελατες για ενστασεις κ.α ισως;    ;) ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2013, 04:07:01 μμ από anixia »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #1942 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 04:05:01 μμ »
Δεν είναι τρόπος όμως αυτός να λες ότι οι αναπληρωτές ευθύνονται για τη μείωση διορισμών.....αφήστε που είναι ικανοί να απολύσουν μόνιμους για να καταργησουν τις οργανικές και να προσλάβουν  στο μέσον της χρονιάς αναπληρωτές για να βουλώσουν τρύπες....

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #1943 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 04:47:16 μμ »
Η μείωση των αναπληρωτών στο ελάχιστο ήταν ο στόχος του χθεσινού ψηφίσματος.Προσωπικά το θεωρώ δίκαιο,γιατί θεωρώ απολύτως παράνομο τον διορισμό χωρίς ΦΕΚ αποτελεσμάτων του ΑΣΕΠ.Η κρίση όπως έχω ήδη πει θα φέρει με δραματικό τρόπο την πραγματικότητα στο φως.
Aγαπητε φιλε θα ξαναρωτησω και εγω ,οπως ο Κωνσταντινος π.χ ο αναπληρωτης φυσικος τι σχεση εχει με τους εναπομειναντες φεκιτες;Αλλωστε οι διορισμοι των φεκιτων φυσικων ή μαθηματικων εχουν τελειωσει και απο την αλλη οι διορισμοι παγωσαν!
Ειναι δικαιο ποιο λοιπον ,οι μαθητοωρες που χανονται στα δημοσια σχολεια;Εγκλημα ειναι!!!!!! Ή επειδη ειναι δημοσια ειναι ζητημα ανευ σημασιας; ::) ;)
Το πάγωμα των διορισμών είναι η καλύτερη λύση.Αλλωστε,αν διόριζαν πάλι τα 24μηνα θα διόριζε ο γνωστός σύμβουλος του υπουργού απο την ΔΑΚΕ-ΟΛΜΕ.Γι αυτό ας αφήσουν τους διορισμούς στην δικαιοσύνη,των οποίων οι αποφάσεις διορισμού έχουν εξαιρεθεί.Απο κει και πέρα,όσοι θεωρούν πως νομίμως αξίζουν διορισμό,ας προσφύγουν εκεί να τον πετύχουν,πράγμα το οποίο έχω πει πλειστάκις.Ούτως ή άλλως οι δικηγόροι θα λύσουν για ακόμα μία φορά τα προβλήματα του δημοσίου!

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #1944 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 04:55:29 μμ »
Δεν μπορεί να υπάρχουν ανάγκες και να μένουν ανεκτέλεστα ΦΕΚ,ενώ την ίδια ώρα διορίζονται χιλιάδες αναπληρωτές!Είναι τοις πάσοι γνωστό πως αυτό είναι παράνομο και γίνεται κατόπιν πιέσεων της ΟΛΜΕ και της ΠΕΑΕ.Παρεπιμπτόντως,σήμερα μάθαμε απο την ΠΕΑΕ πως οι υπεραριθμίες των ξενόγλωσσων είναι τεχνιτές.Καλό θα ήταν λοιπόν όταν ξαναπάνε στο διοικητικής μεταρρύθμισης να πουν την αλήθεια και να αφήσουν τα περι βασικών ειδικοτήτων!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2013, 09:42:09 μμ από para5 »

mathpower

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου
« Απάντηση #1945 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 05:05:16 μμ »
Δηλαδή να μην διορίσει 500 αναπληρωτές ΠΕ03 επειδή σε κάποια άλλη ειδικότητα υπάρχουν ανεκτέλεστες προσλήψεις από ΦΕΚ;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2013, 09:42:38 μμ από para5 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 743
Σύνολο: 755

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.