*

Αποστολέας Θέμα: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011  (Αναγνώστηκε 244962 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #210 στις: Ιούλιος 23, 2010, 09:31:56 μμ »
κ εγω επεσα 76 θεσεις!!1η φορα εδωσα ασεπ κ απο κει που ημουν στην 950 ,και μη εχοντας αλλα μορια απο προηγουμενο ασεπ ή προυπηρεσια στους αναπληρωτες περσυ ημουν 2160 κ τωρα 2235 (στο περιπου)... :'( 
ο πινακας διορισμων τι ειναι???? ατομα με μορια μου ειναι στις θεσεις 400 περιπου κ το ονομα μου δεν υπαρχει...
παρακαλω ας απαντησει καποιος που γνωριζει... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:49:07 »

Αποσυνδεδεμένος anastasia2010

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #211 στις: Ιούλιος 23, 2010, 09:57:25 μμ »
Ο πίνακας διορισμών συμπεριλαμβάνει μόνο όσους έχουν αποκτήσει μόρια πραγματικής προυπηρεσίας πχ κάποιος που έχει δουλέψει ως αναπληρωτής για 18 μήνες έχει 18 μόρια σε αυτό τον πίνακα) "Δεν υπολογίζεται ο ΑΣΕΠ"

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #212 στις: Ιούλιος 23, 2010, 09:58:53 μμ »
Εχω την εντύπωση ότι τα καινούργια άτομα έχουνε να κάνουνε α) με ιδιωτική προϋπηρεσία β) καινούργιες τρίτεκνες και ειδικές κατηγορίες και γ) άτομα από τον πίνακα της ειδικής αγωγής.
Δεν το έχω ψάξει ακόμη αναλυτικά, αλλά από τον πίνακα του 24μηνου που είχα βγάλει πριν κάποιους μήνες λείπουν 14 άτομα που είναι μέσα σ' αυτόν του υπουργείου. Πρόλαβα και έψαξα ένα μόνο άτομο το οποίο δεν υπήρχε στον ενιαίο πίνακα του Μάη. Αρα η μόνη λογική εξήγηση είναι ότι είναι από την ειδική αγωγή που υπό κάποιες προϋποθέσεις και μετά ίσως από κάποια χρόνια προϋπηρεσίας έχουν το δικαίωμα να γραφτούν και στον ενιαίο των νηπιαγωγών εκτός από εκείνον της ειδικής αγωγής. Ιδιωτική προϋπηρεσία στο 24μηνο δεν θα μπορούσε να είναι γιατί για να διοριστούν χρειάζονται 20 μήνες αναπλήρωσης πρώτα. Ισως λοιπόν άτομα της ειδικής αγωγής να γράφτηκαν μαζικά και στους 2 πίνακες δεδομένης της τωρινής δύσκολης κατάστασης και να μπήκαν διασπαρμένα σε διάφορα σημεία του καινούργιου ενιαίου (πρώτη γνώμη, έτσι;)


Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #213 στις: Ιούλιος 23, 2010, 10:06:25 μμ »
Να ρωτήσω και εγώ κάτι.Έχω 2 απορίες;
Πρώτη απορία: Αυτοί που έφυγαν μόνιμοι την σχολική χρονιά 2009-2010 σε ποιο πίνακα βρίσκονται;
Δευύτερη απορία: Άμα θέλεις να πάρεις μετάθεση μετράνε και τα μόρια του ΑΣΕΠ και τα μόρια της προϋπηρεσίας, δηλαδή το σύνολο των μορίων σου;
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:49:07 »

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #215 στις: Ιούλιος 23, 2010, 10:50:46 μμ »
Να ρωτήσω και εγώ κάτι.Έχω 2 απορίες;
Πρώτη απορία: Αυτοί που έφυγαν μόνιμοι την σχολική χρονιά 2009-2010 σε ποιο πίνακα βρίσκονται;
Δευύτερη απορία: Άμα θέλεις να πάρεις μετάθεση μετράνε και τα μόρια του ΑΣΕΠ και τα μόρια της προϋπηρεσίας, δηλαδή το σύνολο των μορίων σου;
Ευχαριστώ.
Για μετάθεση μετράνε τα μόρια που δίνει κάθε σχολείο πχ. 1 ή 2 ή 5 κτλ , ο γάμος 2 τα παιδιά από 2 το καθένα και 2 τα μόρια θέσης για κάθε χρονιά, η συνυπηρέτηση αλλά δεν μετράν τα μόρια του ΑΣΕΠ.
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #216 στις: Ιούλιος 23, 2010, 10:54:08 μμ »
Τώρα που είδαμε τους πίνακες, θα πρέπει να αλιεύσουμε στοιχεία από την εγκύκλιο με πάρα πολλά τηλέφωνα. Μέσα στην εγκύκλιο θα αναφέρεται φέτος και αριθμός κάθε ειδικότητας και κατηγορίας που θα διοριστεί. Επειδή πιστεύω πως αυτά τα έχουν ήδη μελετήσει πρέπει να μάθουμε το συντομότερο αριθμό με όποιο τρόπο μπορούμε για να μη σκάσουμε στο περίμενε πάλι. Αρχίζουμε το πρωί.
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος Maro

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #217 στις: Ιούλιος 23, 2010, 11:02:30 μμ »
Να ρωτήσω και εγώ κάτι.Έχω 2 απορίες;
Πρώτη απορία: Αυτοί που έφυγαν μόνιμοι την σχολική χρονιά 2009-2010 σε ποιο πίνακα βρίσκονται;
Δευύτερη απορία: Άμα θέλεις να πάρεις μετάθεση μετράνε και τα μόρια του ΑΣΕΠ και τα μόρια της προϋπηρεσίας, δηλαδή το σύνολο των μορίων σου;
Ευχαριστώ.

Ta moria toy ASEP δεν μετρανε στη μεταθεση αλλα μονο τα μορια προυπηρεσιας(υπηρεσια ως αναπληρωτρια/ης και ως μονιμη/ος).
Επισης μετρανε μορια εντοπιοτητας για την περιοχη μεταθεσης στην οποια εισαι δημοτισσα/ης,μορια οικ. καταστασης οπως γαμος και παιδια,μορια συνυπηρετησης με συζυγο για την περιοχη μεταθεσης στην οποια εργαζεται η/ο συζυγος και 2 μορια παιρνουν ολες/οι για την πρωτη περιοχη μεταθεσης που δηλωνουν μονο.
Οσο για τον πινακα εχω την εντυπωση οτι τα ατομα που διοριστηκαν το 2009 δεν εχουν διαγραφει ακομη,αφου δεν εχει γινει ο νεος διαγωνισμος ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #218 στις: Ιούλιος 23, 2010, 11:45:20 μμ »
 μια κοπελα που ξερω δουλευε στη ν ειδικη και ειναι στον πινακα τησ γενικησ μηπωσ γι αυτο εχουμε μεγαλυτερη σειρα;;;

Αποσυνδεδεμένος anni_e

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #219 στις: Ιούλιος 24, 2010, 01:22:14 πμ »
http://www.esos.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=8489:--3000--------60--40---&catid=346:2009-12-02-06-54-27&Itemid=1079.Δείτε και αυτό.

Καλησπέρα!!
Προεκυψαν κάποιες απορίες:
1)Υπάρχει ξεχωριστός Πίνακας των  « γονέων περισσοτέρων των τριών τέκνων…», ?
2)Πόσους διοριζουν από τους λοιπούς Πίνακες των ειδικών κατηγοριών?
3)Ποια ειναι η Ε.Ε της ΑΣΠΕ και η ΑΣΠΕ?
4) Από που και ως που εγγυαται οτι ο πίνακας « γονέων περισσοτέρων των τριών τέκνων…» θα απορροφηθεί παντελώς μεσα στα επόμενα 2 χρονια όταν δεν αναφερεται κατι τετοιο στο νεο νομο?όταν με το νεο νομο δε θα περναει ουτε καν την προϋπηρεσια μας τα επομενα 2 χρονια για να μην εχουμε δικαιωμα διορισμου και εγγυαται οτι θα διορισει τα ονοματα απο τον πινακα « γονέων περισσοτέρων των τριών τέκνων…» !!!!
5)Δεν καταλαβαινω τη διαφορα του σημείου 2 με το σημειο 3: Άλλο ειναι ο πινακας <<γονεις περισσοτερων των 3 τεκνων>> και αλλο οι πολύτεκνοι με 3 τεκνα? Δηλ για να εισαι πολύτεκνος πρεπει να εχεις 4 παιδια, αλλα άμα εχεις 3 δεν επαρκουν για να ονομαστεις πολύτεκνος?? (Τι διακρισεις ειναι αυτές???) Τότε γιατι αναφερεται και στις 2 περιπτώσεις με το επίθετο "πολύτεκνος"?

6) Αναφερει: "Επίσης ο αριθμός των διοριζομένων ανά ειδικότητα, δεν θα είναι ο ίδιος…, αλλά ανάλογα με τα κενά και τη ζήτηση που έχει η κάθε μία ειδικότητα." ΄Για ποιες ειδικοτητες μιλάει? (Να τρεφω ελπιδες μήπως εννοει "κλάδους"?Π.χ.΄ο κλάδος (ειδικοτητα) των νηπιαγωγων εχει άλλες αναγκες σε σχέση με το κλαδο των δασκάλων? Ή αναφερεται σε ειδικοτητες της Δευτεροβαθμιας? (Μάλλον να μην τρεφω ελπίδες!!)

Υ.Γ.1 Κι εμένα με ανέβασαν 56 θεσεις!!!!Έλεος!!! Ποια είναι αυτα τα ατομα που μπήκαν σφήνα αναμεσά μας?? (npanag θελουμε τα φώτα σου)!!!
Υ.Γ.2 Αυτός ο πίνακας θα αλλάξει όταν βγουν οι μονιμοι διορισμοί όπου θα αφαιρεθούν τα ονοματα που διορίζονται?Ή θα παραμεινει ως εχει μετα τη διαμορφωση του από τις ενστασεις?
Υ.Γ.3 Γνωρίζει κανείς ποτε να αναμενουμε την εγκύκλιο των μονιμων διορισμών?
Υ.Γ4 Κάντε παιδιά για να διοριστούμε!!! Διαφορετικά "κλάφτα Χαράλαμπε!!"


Αποσυνδεδεμένος elis6

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #220 στις: Ιούλιος 24, 2010, 02:58:37 πμ »
Μήπως είναι  συνάδελφοι από τα αναγνωρισμένα ιδιωτικά σχολεία???
Δεν είχαν εγγραφές και το δημόσιο ήταν μονόδρομος???
Λέω... μήπως!

Αποσυνδεδεμένος aifos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #221 στις: Ιούλιος 24, 2010, 09:16:12 πμ »
http://www.esos.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=8489:--3000--------60--40---&catid=346:2009-12-02-06-54-27&Itemid=1079.Δείτε και αυτό.

Καλησπέρα!!
Προεκυψαν κάποιες απορίες:
1)Υπάρχει ξεχωριστός Πίνακας των  « γονέων περισσοτέρων των τριών τέκνων…», ?
2)Πόσους διοριζουν από τους λοιπούς Πίνακες των ειδικών κατηγοριών?
3)Ποια ειναι η Ε.Ε της ΑΣΠΕ και η ΑΣΠΕ?
4) Από που και ως που εγγυαται οτι ο πίνακας « γονέων περισσοτέρων των τριών τέκνων…» θα απορροφηθεί παντελώς μεσα στα επόμενα 2 χρονια όταν δεν αναφερεται κατι τετοιο στο νεο νομο?όταν με το νεο νομο δε θα περναει ουτε καν την προϋπηρεσια μας τα επομενα 2 χρονια για να μην εχουμε δικαιωμα διορισμου και εγγυαται οτι θα διορισει τα ονοματα απο τον πινακα « γονέων περισσοτέρων των τριών τέκνων…» !!!!
5)Δεν καταλαβαινω τη διαφορα του σημείου 2 με το σημειο 3: Άλλο ειναι ο πινακας <<γονεις περισσοτερων των 3 τεκνων>> και αλλο οι πολύτεκνοι με 3 τεκνα? Δηλ για να εισαι πολύτεκνος πρεπει να εχεις 4 παιδια, αλλα άμα εχεις 3 δεν επαρκουν για να ονομαστεις πολύτεκνος?? (Τι διακρισεις ειναι αυτές???) Τότε γιατι αναφερεται και στις 2 περιπτώσεις με το επίθετο "πολύτεκνος"?

6) Αναφερει: "Επίσης ο αριθμός των διοριζομένων ανά ειδικότητα, δεν θα είναι ο ίδιος…, αλλά ανάλογα με τα κενά και τη ζήτηση που έχει η κάθε μία ειδικότητα." ΄Για ποιες ειδικοτητες μιλάει? (Να τρεφω ελπιδες μήπως εννοει "κλάδους"?Π.χ.΄ο κλάδος (ειδικοτητα) των νηπιαγωγων εχει άλλες αναγκες σε σχέση με το κλαδο των δασκάλων? Ή αναφερεται σε ειδικοτητες της Δευτεροβαθμιας? (Μάλλον να μην τρεφω ελπίδες!!)

Υ.Γ.1 Κι εμένα με ανέβασαν 56 θεσεις!!!!Έλεος!!! Ποια είναι αυτα τα ατομα που μπήκαν σφήνα αναμεσά μας?? (npanag θελουμε τα φώτα σου)!!!
Υ.Γ.2 Αυτός ο πίνακας θα αλλάξει όταν βγουν οι μονιμοι διορισμοί όπου θα αφαιρεθούν τα ονοματα που διορίζονται?Ή θα παραμεινει ως εχει μετα τη διαμορφωση του από τις ενστασεις?
Υ.Γ.3 Γνωρίζει κανείς ποτε να αναμενουμε την εγκύκλιο των μονιμων διορισμών?
Υ.Γ4 Κάντε παιδιά για να διοριστούμε!!! Διαφορετικά "κλάφτα Χαράλαμπε!!"


1) Οι γονείς περισσότερων των 3 τέκνων είναι ειδική κατηγορία και βγαίνει ξεχωριστός πίνακας διορισμών για αυτούς.
2) Κανείς δεν ξέρει ακόμα πόσους θα διορίσουν από τους πίνακες των ειδικών κατηγοριών
3) Η ΑΣΠΕ  είναι ο σύλλογος των πολυτέκνων. Ανώτατη Συνομοσπονδία Πολυτέκνων Ελλάδας
5) Συνήθος οι πολύτεκνοι είναι αυτοί που έχουν από 4 τέκνα και πάνω. Όμως υπάρχει ειδική περίπτωση κάποιος να έχει 3 τέκνα και να θεωρείτε πολύτεκνος. Μια τέτοια είναι γονέας ανάπηρος με 3 τέκνα. Αυτός θεωρείτε πολύτεκνος.
6) Αναφέρεται και σε πρωτοβάθμια και σε δευτεροβάθμια αλλά μιλάει για τους πίνακες των ειδικών κατηγοριών.

Αποσυνδεδεμένος valiam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #222 στις: Ιούλιος 24, 2010, 10:25:45 πμ »
με σειρα 3000 περιπου στον  ενιαιο πινακα αναπληρωτων εχω ελπιδα να με φωναξουν αναπληρωτρια φετος?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 24, 2010, 01:06:21 μμ από valiam »

Αποσυνδεδεμένος Kleri

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #223 στις: Ιούλιος 24, 2010, 01:13:27 μμ »
Καλησπερα σε ολες κ ολους!Θα ηθελα οποιος μπορει να κανει μια εκτιμηση,με 1600+ θεση εχω ελπιδα?Την προηγουμενη χρονια ημουν αναπληρωτρια...αλλα φετος το βλεπω χλωμο!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159757
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 384
Σύνολο: 403

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.